قالب وبلاگ

BLUEPLANET
زندگی زیباست اگر زیبا زندگی کنی 

وسائل مورد نیاز :

بذر گوجه فرنگی یا نشاء گوجه فرنگی

خاک

گلدان

کود

به اینکه افراد متخصص در امر کشاورزی چطور گوجه فرنگی میکارن کاری نداریم ما در منزل به این صورت میتونیم گوجه فرنگی بکاریم .

در صورتیکه بذر گوجه فرنگی داریم مقداری خاک باغچه یا گلدان را شیار میدیم و بذر را میریزیم و به اندازه دوبرابر حجم بذر روش خاک میپاشیم  و هر روز با آبپاش بهش آب میدیم تا بذرها جابجا نشن عده ای بذر را در عمق بیشتری میکارن که این دو عیب داره یکی امکان خفگی بذر وجود داره و یکی دیرتر بیرون میاد .

بعد از اینکه بذرها جوانه زدن صبر می کنیم که قد اونا به ۵ تا ۱۰ سانت برسه به این جوانه های بلند شده نشاء گفته میشه بعد اونها را با ریشه به آرامی از خاک در میاریم و هر نشاء را در یک گلدان میکاریم اگر بخواهیم اونها را تو باغچه بکاریم فاصله هر نشاء تقریبا ۳۰ سانت بهتره باشه .

من اینجا نشاء گوجه فرنگی دارم که میخوام بکارشون تو گلدان خودم تو هر گلدان سه نشاء کاشتم ولی بهتره یکی باشه اینقدر زیاد بودن که ۶ تا گلدان براشون کم بود .

 بهتره خاک ما کمی سبک باشه که آبیاری به خوبی انجام بشه من از کوکو پیت استفاده کردم میتونیم مخلوطی از کوکو پیت و خاک باغچه را استفاده کنیم .

این گیاه احتیاج داره که خاکش همیشه مرطوب باشه خیس منظورم نیستا مرطوب .

یک نکته دیگه در مورد گوجه فرنگی اینکه خوشش نمیاد غروب به بعد بهش آب داده بشه پس در طول روز آبیاری را انجام بدین تو فصل های گرم سال به آب بیشتری نیاز داره .

این گیاه را دیگه دست بهش نمیزینم تا به ارتفاع ۳۰ سانت برسه بعد اگر پاجوش داره ازش جدا می کنیم یک کم که بلندتر شد برگهای پائینش را هم هرس می کنیم و ساقه را به کمک یک طناب نازک می بندیم و سر دیگه طناب را به بالا وصل می کنیم که این بوته بتونه دور این طناب بره بالا و نیفته رو زمین .

هر وقت که گل داد مقداری شاخه را تکون میدیم که گرده ها پخش بشن اینجوری قدرت میوه دهی را با این کار بالا میبریم .

 
[ سه شنبه 1 مرداد 1392  ] [ 12:33 ب.ظ ] [ سید حسام طهرانی ] [ نظرات 0 ]
.: Weblog Themes By Rasekhoon :.
درباره وبلاگ

نویسنده وبلاگ
آمار سایت
كل بازديدها : 67571 نفر
كل مطالب : 31 عدد
تعداد کل نظرات: 32 عدد
تاریخ ایجاد وبلاگ: یک شنبه 30 تیر 1392 
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 9 تیر 1394 
امکانات وب

دانلود آهنگ جدید