در محضر دوست
هر کسی از ظن خود شد یار من... 
مدير ويلاگ
نويسندگان
جبرئیل که از بزرگ ترین فرشتگان وحی الهی است ، برای وجود مبارک حضرت فاطمه (س)نازل می شد ، اسرار عالم را به آن حضرت می آموخت ،یا به آن حضرت تقدیم می کرد.
 
IMAGE634220551150312500.jpg&w=240&h=137&zc=1&a=t&q=100

 

 حضرت فاطمه (س) رحمه للعالمین اگر کسی بخواهد طوفانی به پا کند ، آن « نوح » می طلبد که ۹ قرن و نیم تلاش کند تا خدا درباره او بفرماید : « سلام علی قوم نوح فی العالمین » جهانی شدن و جهان شمول شدن کار حضرت نوح است که ۹۵۰ سال رنج ببرد ! آن طوفان می آورد ، آن جهانی می شود. حضرت موسی با همه تلاش و کوشش آیه للعالمین نبود ؛ حضرت ابراهیم با همه سعی و تلاشش ، معماری و مهندسی کهبه اش ، کارمندی و کارگری کعبه اش تبر کشیدن و بت شکن شدنش ، مع ذلک آیه للعالمین نبود !

اگر کسی بخواهد جهانی شود یعنی بین اولین و آخرین حرفی برای گفتن داشته باشد؛ یا تلاش ۹۵۰ ساله حضرت نوح را می طلبد که به تنهایی می شود « آیه للعالمین ».تنها کسی که در قرآن برای او چنین سلامی آمده ، حضرت نوح است.اگر حضرت مریم بخواهد عالمی بشود به علاوه حضرت عیسی است؛ اگر حضرت عیسی جهانی شود به علاوه حضرت مریم است : و جعلنا ابن مریم و امه آیه للعالمین. اما طبق بیان رسول گرامی (ص) حضرت فاطمه زهرا (س) سیده نساء العالمین است ؛ من الاولین و الاخرین. چون عدل قرآن کریم است.

  •    در کسب روزی علمی و مادی

وقتی وجود مبارک حضرت زکریا وارد محضر حضرت مریم می شد، روزی های غیبی را در محضر او می یافت ؛ مثلا میوه غیر فصل می یافت : کلما دخل علیها زکریا المحراب وجد عندها رزقا ، به حضرت مریم می گفت : انی لک هذا ؛ قالت هم من عندالله ان الله یرزق من یشاء و مانند آن.

اما وقتی رسول خدا (ص) رحلت کردند طبق نقل مرحوم کلینی جبرئیل که از بزرگ ترین فرشتگان وحی الهی است برای وجود مبارک حضرت زهرا (س) نازل می شد، اسرار عالم را به آن حضرت می آموخت، یا به آن حضرت تقدیم می کرد، هر وقت حضرت علی بن ابی طالب (ع) وارد می شدند؛ می دید مطالب جدید معارف تازه ، روزی های ملکوتی و علوم غیبی تازه ای از حضرت زهرا(س) می شنود.به ایشان می فرمود : انی لک هذا ؛این خبرها از کجاست؟ این که در گذشته دور چنین بود ، در آینده چنین می شود ، در عرش چه خبر است در لوح چه خبر است در کرسی چه خبر است، در کتاب مبین چه خبر است؛این حرف ها را کی گفت ؟ قالت من عندالله.

حضرت مریم میوه های تابستانی را در زمستان در حضور خود می دید، به حضرت زکریا می گفت : این ها داده خداست؛ ولی حضرت فاطمه زهرا(س) اخبار لوح و قلم را، اخبار عرش و فرش را، اخبار مبدا و معاد را، در پاسخ به علی (ع) می گفت : هو من عندالله. بین این روزی و آن روزی، بین سیبو گلابی و عرش و فرش خیلی فرق است!!

  •    کفالت حضرت زهرا(س) در برابر کفالت حضرت مریم(س)

اگر کسی خواست ببیند چرا حضرت مریم نیمی از جهانی شدن است و تا حضرت عیسی ضمیمه نشود جهانی نخواهد شد؛ ولی حضرت فاطمه (س) به تنهایی کلمه جامع الهی است ؛ باید بداند کفیل حضرت مریم، حضرت زکریا بود و کفلها زکریا یعنی جعل الله سبحانه و تعالی زکریا کفیلا للمریم؛ ولی کفیل وجود مبارک حضرت فاطمه (س) رسول گرامی اسلام (ص) است که اولین و آخرین، در پیشگاه رسالت آن حضرت خاضع اند.

 


ادامه مطلب

تاريخ: جمعه 7 فروردین 1388  | 11:49 ق.ظ | نويسنده :Y A S
نظرات 0
.: Weblog Themes By RASEKHOON :.
درباره وبلاگ


و خدایی که در این نزدیکیست...

آمار سايت
كل بازديدها : 366998 نفر
كل مطالب : 927 عدد
تعداد کل نظرات: 289 عدد
تاريخ ايجاد وبلاگ: پنج شنبه 8 فروردین 1392 
آخرين بروز رساني : یک شنبه 22 مهر 1397 
امکانات وب