بسته جدید مسجدنمای ما آماده شد

در بسته چهل و چهارم هم یک بخش جدید داریم. "درنگ" بخشی است که محتوای آن توسط یکی از مربیان صالحین آماده می‌شه و ان‌شاءالله از این به بعد در کنار مطالب دیگر در بسته خواهد بود. 

MasjedNama.ir

بسته 44 تقدیم به شما...

1.45 مگابایت

1.45 مگابایت 37.1 کیلوبایت 1.35 مگابایت 1.05 مگابایت

 


ادامه مطلب
[ جمعه 26 دی 1393  ] [ 02:53 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

شرممان باد

همانطور که می دانید امروز تیم ملی فوتبال ایران توانست با نتیجه ی یک بر صفر تیم قطر را شکست دهد. ما هم مثل خیلی از خانواده های ایرانی دور هم نشسته بودیم و بازی را با هم دیدیم. ولی در این وسط، علاوه بر فوتبال، مسائل فرهنگی نیز برای من اهمیت بسیار زیادی داشت.

*********

تیم ایران جلو افتاده بود و مقدار کمی از بازی مانده بود. یک برخورد خیلی کوچک بین بازیکن تیم ایران و تیم قطر صورت گرفت. بازیکن ایرانی به شیوه ای غیر ورزشی خودش را به زمین زد و شروع کرد به وقت تلف کردن. واضح بود که هیچ اتفاقی برای او نیافتاده است و فقط دارد تلاش می کند وقت بازی را به نفع تیم ایران سپری کند. آش آنقدر شور بود که گزارشگر ایرانی هم به این موضوع اعتراف کرد. ولی گزارشگر در کمال وقاحت گفت: "بلی. علیرضا حقیقی یک تاخیر تاکتیکی در بازی ایجاد کرده و امیدواریم مشکل خاصی برای او پیش نیامده باشد..."

یاد آن روزهایی افتادم که تیم ملی ما از بحرین و قطر و دیگر کشورهای عربی عقب می افتاد و آن ها خودشان را به زمین می زدند. یاد آن روزها می افتم که هر چه از دهن ایرانی ها در می آمد به آن ها می گفتند و آن ها را متهم به بی اخلاقی می کردند. حالا چه شد؟ حالا که ما می کنیم اسمش "تاخیر تاکتیکی" است؟ حالم از این فرهنگ به هم می خورد. امروز بازیکنان تیم ایران یک بر صفر برنده شدند، ولی حد اقل ده دفعه خودشان را بی دلیل به زمین انداختند. شرممان باد.

از علیرضا بازارگان


ادامه مطلب
[ جمعه 26 دی 1393  ] [ 02:42 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

بارها گفتیم

«بارها ما گفته‌ایم کارى کنید که وابستگى مالى کشور به نفت کم و کم و کمتر بشود؛ خب، شما ملاحظه می‌کنید در ظرف مدت کوتاهى قیمت نفت را به نصف می‌رسانند. وقتى ما وابسته به نفت باشیم، مشکل براى ما درست می‌شود؛ این فکر را باید کرد. از جمله‌ى بزرگ‌ترین مسئولیت‌هاى مسئولین کشور همین است که کارى کنند اگر دشمن دلش نخواست تحریم را بردارد، به رونق کشور و پیشرفت کشور و رفاه مردم ضربه‌اى وارد نشود؛ راه آن چیست. راه آن این است که مراجعه کنیم به درون کشور، به درون ملت، از نیروهاى درونى کشور استفاده کنیم.» [بیانات در دیدار مردم قم، ۱۳۹۳/۱۰/۱۷]


ادامه مطلب
[ جمعه 26 دی 1393  ] [ 02:32 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات1 ]

توطئه کاهش قیمت نفت

«مسأله‌ى نفت همان‌طور که قبلا هم گفتیم یک توطئه‌ى تمام عیار است. در درجه‌ى اول علیه جمهورى اسلامى و برخى کشورهاى مترقى دیگر در این منطقه و در درجه‌ى بعد علیه همه‌ى ملتها و همه‌ى کشورهاى تولیدکننده‌ى نفت. پدیدآورنده‌ى این توطئه هم در اصل دولت انگلیس است که در بحبوحه‌ى این پیروزى رزمندگان اسلام که احتمال مى‌دادند به خاطر این پیروزى یک قدرى وضع نفت از لحاظ خریداران دچار دشوارى بشود و قیمت نفت بالا برود، براى پیشگیرى و مقابله‌ى با این احتمال بالا رفتن قیمت، باز در این بحبوحه قیمت را پائین آورد.» [۱۳۶۴/۱۱/۲۵]
 


ادامه مطلب
[ جمعه 26 دی 1393  ] [ 02:27 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

تاثیر جهانی انقلاب اسلامی

مستند «آشنای دور»، داستان زندگی یک جوان آفریقایی به نام «عمر عبدالله» است که تحت تاثیر انقلاب اسلامی ایران شیعه می‌شود. این جوان اسم ۴ پسر خود را از اسامی افراد شاخص انقلاب اسلامی ایران انتخاب می‌کند. اسم پسر ۸ ساله او روح الله خمینی عبدالله، اسم پسر دوم او، علی خامنه‌ای عبدالله و اسم پسر سوم و چهارم او نیز به ترتیب مرتضی مطهری عبدالله و محمد حسینی بهشتی عبدالله است. این جوان با این کار علاقه قلبی خود به جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد.

پیوند دریافت فایل تصویری: http://roshangari.ir/files/videos/org/3520/1393/06//2527429121049.mp4


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 25 دی 1393  ] [ 06:51 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

مالک بن کعب

 

“… هنگامی که خبر لشکر کشی عمرو عاص به کشور مصر به امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) رسید، مردم را به مسجد فراخواند و آنان را از این خبر آگاه نمود و به یاری محمد بن ابوبکر -حاکم مصر- فراخواند.

 

فردای آن روز امام(علیه‌السلام) در محلی به نام «جرعه» منتظر مردم برای رفتن به مصر شد، اما تعداد نفرات به صد نفر هم نرسید. حضرت چون با بی‌میلی مردم به جنگ روبرو شد، شب‌هنگام در حالی که سخت نگران و افسرده بود، مردم کوفه را سرزنش کرد و از این که از فرامین او پیروی نمی‌کنند گلایه نمود.

پس از سخنان دردمندانۀ حضرت(علیه‌السلام) مالک‌بن کعب برخاست و گفت: ای امیرالمؤمنین، مردم را با من گسیل فرمای که جای درنگ نیست و اجر و ثواب جز در کارهای سخت و ناخوش داده نمی‌شود. سپس خطاب به مردم گفت: از خدا بترسید و دعوت امام خود را پاسخ دهید و او را یاری نمایید و با دشمن خود جنگ کنید. سپس عرضه داشت: ای امیرالمؤمنین، ما به سوی ایشان می‌رویم.

 

مالک با اطاعت بی‌چون و چرا از فرمان امام(علیه‌السلام) مرهمی بر دل دردمند آن حضرت گذاشت و او را شاد نمود و حضرت بلافاصله به سعد (آزادکردۀ خود) فرمود: «جار بزن و به مردم بگو، همراه مالک‌بن کعب به مصر بروید».

 

از آن‌جا که سفر مصر سخت و دارای حوادث پیش‌بینی نشده‌ای بود، مردم کم‌تر اعلام حمایت کردند، لذا یک ماه طول کشید و حدود هزار نفر زیر پرچم کعب جمع شدند و آن گاه امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) فرمود: «حرکت کنید، شما چگونه‌اید، به خدا سوگند گمان نمی‌کنم پیش از آن که کار آنان از دست بشود به آنان برسید».

 

مالک‌بن کعب با دو هزرا نیرو به جانب مصر حرکت کردند ولی هنوز پنج شب از حرکت آنان نگذشته بود که «حجاج بن عزیۀ انصاری» که همراه محمد بن ابی‌بکر بود، از مصر آمد و به امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) خبر داد که عمرو عاص مصر را فتح کرد و محمد بن ابی‌بکر را به شهادت رساند.(۱) لذا مالک بدون نتیجه به کوفه بازگشت.”

 

 

 

[اصحاب امام علی علیه‌السلام؛ شرح زندگی ۱۱۱۰ صحابی امیرالمؤمنین علیه‌السلام، سید اصغر ناظم‌زاده قمی، بوستان کتاب، ج۲، صص۱۰۷۶-۱۰۷۷]

 

 

 

پی‌نوشت‌‌:

۱- ر.ک: شرح ابن ابی‌الحدید، نشر دارالکتب الاسلامیه، قم، ج۶، ص۸۹-۹۰؛ تاریخ طبری، نشر دارالتراث، بیروت، ج۵، ص۱۰۶-۱۰۸

 

 


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 25 دی 1393  ] [ 05:27 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

ملت ایران باید خود را قوی کند

ملّت ایران باید خود را قوی کند؛ این حرف من است… اگر یک ملّتی به خود نیاید، خود را قوی نکند، دیگران به او زور میگویند. بعضی ملّتها هستند که تا قوی شدن، فاصله‌ی زیادی دارند؛ امیدی وجود ندارد که بخواهند در خود آن نیرویی را که بتوانند مقابله کنند با زورگویان و گردن‌کلفت‌های عالم، ایجاد کنند؛ امّا ملّت ما این‌جور نیست؛ ما اوّلاً استعداد قوی شدن، زیاد داریم؛ امکانات و ظرفیّتها هم زیاد داریم؛ ملّت ما به ‌سمت اقتدار ملّی هم راه افتاده است و راه زیادی پیموده است.
۱۳۹۳/۰۱/۰۱

 

ادامه مطلب
[ پنج شنبه 25 دی 1393  ] [ 02:01 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات1 ]

نخبگان شهید

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار نخبگان جوان، شهدای نخبه را الگوی واقعی انفاق رزق نخبگی در راه خدا دانستند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت سالگرد شهادت دانشمندان شهید احمدی روشن و علی محمدی، ویژگی‌های شخصیتی برخی از شهدایی را که رهبر انقلاب آنان را در دیدارهای مختلف از جمله نخبگان شهید نامیده بودند را منتشر می‌کند.
شهید دکتر مصطفی چمران
شهید حسن باقری
شهید مهندس مهدی باکری
شهید عبدالحسین برونسی
شهید منصور ستاری
شهید دکتر مسعود علی محمدی
شهید دکتر مجید شهریاری
شهید داریوش رضایی نژاد
شهید حسن طهرانی مقدم
شهید مصطفی احمدی روشن
 

 


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 25 دی 1393  ] [ 01:40 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات1 ]

مسجدنما- دعای سلامتی امام زمان

پرده‌نگار دعای سلامتی امام زمان عجل‌الله فرجه، آماده پخش در مسجد. برای سلامتی تولیدکننده این پرده‌نگار و بانیان تولید باقی فایل‌ها و طرح‌های ارسالی صلوات!

دریافت پرده‌نگار 
حجم: 1.12 مگابایت


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 25 دی 1393  ] [ 01:34 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

سوال از شیعیان

علی‌اکبر رائفی‌پور:

 

“… این آقایونی که می‌رن حج تمتع، روز عید قربان چی‌کار می‌کنن؟ گوسفند قربونی می‌کنن. روز عید قربانو کی گفته اون روز، عیدِ قربانه؟ عربستان سعودی گفته دیگه! ملک‌عبدالله تأیید کرده. عبدالعزیز آلِ شیخ تأیید کرده. می‌گی: خب آقا! شاید عید قربان، اینا شروع‌شون غلط بوده‌ها، ماهِ قمری‌شون، شاید فردا عید باشه. می‌گه: نه! حکومت گفته، این‌جا ما باید تابع باشیم.

بعد، توی مملکتِ شیعه، سر ِ عیدِ فطر چه داستانی پیش می‌آد!؟

 

اینا طبیعی نیست برادرم؛ نیست! وهابی اون‌جا بگه باید پذیرفت، این‌جا عالِم ِ شیعی، حاکم ِ شیعی، که ده‌ها گروهِ استهلال می‌فرسته این‌طرف اون‌طرف… !؟  وهابی بگه می‌شه!؟

 

 

می‌رن مکه پشتِ سر ِ کی نماز می‌خونن؟ …یه وهابی! درسته؟! …برید حرم ِ امام‌حسین ببینید چن تا نمازه! برید ببینید دیگه! این‌جا چی می‌شه؟! این‌جا نباید خوند!  «ید الله مع الجماعه»اینا بذار کنار!! «و لا تنازعوا فتفشلوا» بذار کنار!!! …”

 

 

 

[سخن‌رانی علی‌اکبر رائفی‌پور با عنوانِ «اسلام آمریکایی، تشیع انگلیسی»، شهرستان زرند، ۱۴ آذر ۹۳]

 

ادامه مطلب
[ سه شنبه 23 دی 1393  ] [ 07:22 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]