جزوه سوره مبارکه فجر+ مسابقه

به کوشش بسیج مسجد امام علی علیه‌السلام یک جزوه از سوره مبارکه فجر به مناسبت ایام دهه فجر آماده شده. این جزوه به همراه مسابقه آن در ادامه مطلب قابل دریافت است...

جزوه سوره فجر
حجم: 734 کیلوبایت

جزوه سوره فجر
حجم: 203 کیلوبایت

مسابقه
حجم: 480 کیلوبایت

مسابقه
حجم: 21.4 کیلوبایت

کلید سوالات
حجم: 11.4 کیلوبایت

 

 


ادامه مطلب
[ شنبه 4 بهمن 1393  ] [ 02:56 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

پیشنهاد برگزاری مسابقه کتابخوانی به مناسبت دهه فجر

خبرش رو تو مسجدنما زدیم: http://masjednama.ir/post/fajr-mosabeghe

به کوشش بسیج مسجد امام علی علیه‌السلام پرسش‌نامه ای از کتاب بازگشت خورشید آماده شده. این کتاب توسط انتشارات «بهاردل‌ها» منتشر شده و 88 صفحه و 2500 تومان قیمت داره. بسیار کتاب روان و جذابی است.

رفقا می‌تونن برای خرید کتاب با تخفیف با شماره 09127595288 آقای دهقان تماس بگیرن. 

 

مسابقه
حجم: 480 کیلوبایت

مسابقه
حجم: 21.4 کیلوبایت

کلید سوالات
حجم: 11.4 کیلوبایت


ادامه مطلب
[ شنبه 4 بهمن 1393  ] [ 02:54 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

آغاز عصر پادشاهان ضعیف حجاز

سلمان پادشاه جدید عربستان خود نیز از زوال عقل (آلزایمر) رنج می‌برد و در دوران ولیعهدی بارها با حالت گیج و منگ یا روی صندلی چرخ‌دار رویت شده است. از سال ۲۰۱۲ وزیر دفاع هم بوده است اما امروز منابع نزدیک به خاندان سعودی از او به‌عنوان شاه هیچ‌کاره یاد می‌کنند به‌طوری که قدرت در راس حاکمیت سعودی میان پسران متعدد او، ولیعهدش امیر مقرن که نورچشمی شاه مرده بود و همچنین پسران عبدالله به سرکردگی متعب تقسیم می‌شود.

 

ادامه مطلب
[ شنبه 4 بهمن 1393  ] [ 02:49 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

نامه رهبری: حسن استفاده از چالش اسلام هراسی

اکنون که به واسطه نمایش حمله به نشریه هتاک چارلی هبدو بار دیگر پروژه هراس اخلاقی از اسلام و مسلمانان جانی تازه گرفته است به نظر می‌رسد همزمان توجهات نسبت به اسلام افزایش خواهد یافت و در این موقعیت بهترین تدبیر استفاده و سوار شدن بر این موج جهانی است. اینجاست که درایت رهبر انقلاب برای نامه نگاری مستقیم با جوانان غربی در این نقطه عطف تاریخی بهتر فهم می‌شود.

با توجه به رقابت دو مکتب اسلامی شیعه و سنی در جذب اسلام آورندگان جدید که به دلایل مختلف اغلب به نفع اهل سنت بوده است، این ابتکار رهبر انقلاب در توجه دادن تازه مسلمانان به مذهب شیعه نیز قابل توجه است.

فارغ از محتوی نامه رهبر انقلاب که در آن دعوت به مواجهه و تامل مستقیم و بدون واسطه جوانان اروپایی با اسلام محوری‌ترین موضوع است نامه نگاری شخصیت‌ها خود به عنوان یک رسانه قابل توجه است. خطاب دادن جوانان نیز به عنوان سرمایه‌های تحول اجتماعی از دیگر نکات برجسته این نامه است. پیش از این رهبر انقلاب بار‌ها از روحیه آرمانخواهی، حق پذیری و عدالتخواهی جوانان به عنوان ویژگی‌های مثبت دوران جوانی یاد کرده بودند.

متن کامل را اینجا بخوانید: http://ejtemaee.ir


ادامه مطلب
[ شنبه 4 بهمن 1393  ] [ 02:38 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

Letter4U

نامه,رهبر,جوانان,اروپا,آمریکا,اسلام,رسانه,اسلام هراسی,letter4U  نامه,رهبر,جوانان,اروپا,آمریکا,اسلام,رسانه,اسلام هراسی,letter4U


ادامه مطلب
[ شنبه 4 بهمن 1393  ] [ 12:49 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

یک پرسش جدی

بسم الله الرحمن الرحیم
جوانان! عزیزان!
حضور شما در مراکز دانشگاهی کشورها، فرصت نگاه ژرف و حکمت‌آمیز به رویدادها و پدیده‌های جهان را به شما و فرصت بهره‌مندی از دانشمندانی جهان‌نگر و جهان‌شناس را به ایران آینده می‌بخشد. اینها را باید قدر شناخت.
فریفتگی به همان اندازه زیان‌بخش است که بی‌خبری. امروزه به‌طور ویژه به این بیندیشید که چرا سیاستهای غربی بهاسلام‌هراسی دامن میزنند؟ و کدام عنصر پر قدرت در اسلام سیاسی به شیوه‌ی ایران است که قدرتمداران آزمند و متعدّی و مستکبر را به همه‌گونه رویاروئی با آن بر می‌انگیزد؟
دانش‌اندوزی را با اندیشه‌ورزی و این هر دو را با پرهیزگاری و پاکدامنی بیامیزید؛ در این‌صورت هیچ اندوخته‌ئی برای کشور با ثروت وجود جوانانی چون شما برابری نخواهد کرد.
خدا یار و مددکارتان باد.
سیّد علی خامنه‌ای
۳/ بهمن/ ۱۳۹۳


ادامه مطلب
[ جمعه 3 بهمن 1393  ] [ 02:45 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

بسته جدیدمان رسید

چهل و پنجمین بسته تابلو اعلانات رو از حوالی حرم حضرت علی‌بن موسی‌الرضا علیه‌السلام تقدیم شما می‌کنیم و نائب‌الزیاره همه رفقای مسجدی هستیم.

بسته 45 تقدیم به شما...

 1.54 مگابایت

 

 1.54 مگابایت  36 کیلوبایت  3.93 مگابایت  2.27 مگابایت

 

 


ادامه مطلب
[ جمعه 3 بهمن 1393  ] [ 01:19 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

دیپلماسی فطرت

در ساعات پایانی چهارشنبه شب، خبری خیلی سریع فضای رسانه‌ای را می‌گیرد و صفحات اجتماعی را به خود اختصاص می‌دهد. «To the Youth in Europe and North America» عنوانی است که از نامه رهبری به جوانان اروپایی و امریکای شمالی خبر می‌دهد.

 

 

در آغاز نگاهت به جملات که می‌افتد، رویکرد رهبری معظم را می‌توانی در کلام ابتدایی نامه ایشان ببینی:

 

 

 I find that the sense of quest for truth is more vigorous and attentive in your hearts.

 

 

آری! فطرت‌های حقیقت جو، صفحه سفیدی است تا کلام رهبر مسلمین جهان را بر روی خود نوشته ببیند. اما یک سوال برایت  پیش می‌آید که این دیگر چه نوع حرف‌های جهانی است؟ این نامه طبق کدام اصول دیپلماسی نگاشته شده است؟ مگر به جز میز مذاکره جای دیگری را می‌توان برای مذاکره و رساندن حرف خود به جهانیان پیدا کرد؟!

 

 در روزگاری که دیپلماسی قدم، حرف های ناتمام پشت درهای بسته و خنده‌های مضحک سیاسی، به عنوان روش‌های دیپلماسی دیده می‌شود، اما به نظر می‌رسد که می‌توان از دیلماسی‌های دیگری نیز در این جهان قرن بیست و یکم سراغ گرفت، هرچند در اصول مقدس آن نیامده باشد!

 

 

هرچند امروز دیپلماسی را هم قدم شدن با سیاه فطرت‌های روزگار تعریف می‌کنند، اما غافل از آنند که فطرت‌های پاک، راهی است برای رسیدن به توافقنامه‌های جامع و نه با تمدیدهای چندماهه!

 

 

نکته‌ای که باید مورد دقت قرار گیرد آن است که اگر امروز مصلحت‌های دیپلماسی حضرات، آنان را از داعیه‌داری دیپلماسی اسلام انقلابی باز داشته است، باز باید جوانان انقلابی هم قدم با مقتدای خود پا در عرصه میدان گذارند، که شاید تنها امید، همین حرکات خودجوش باشد.

 

 

نمی‌دانم در فضای سیاسی و دیپلماسی جهانی آیا باز هم امید رهبری معظم همچون عرصه فرهنگ - که در ابتدای سال در حرم رضوی فرمودند: «امّا آنچه نقطه‌ی مهم‌تر عرض من است، خطاب به جوانهایی است که در سرتاسر کشور فعّالیّتهای فرهنگی را به صورت خودجوش شروع کردند که بحمدالله خیلی هم وسیع شده است» - به جوانان انقلابی و کارهای خودجوش است و یا نه؟! نمی دانم آیا می توان کلام حق را در هیاهو باطل رسانه های غربی به فطرت های پاک رساند یا نه؟!

 

 

آنچه مسلم است نصرت الهی است که منتظر مردان الهی بوده که با نیت خالص پا در عرصه میدان گذاشته و از آن‌چه که دارند دریغ نکنند. امروز فرزندان انقلاب باید به دنبال راهی باشند و وظیفه خود بدانند که کلام امام‌شان را به جوانان اروپا و امریکای شمالی برسانند و نصرت الهی را همراه خود ببینند...

 

 

 

إِنَّا لَنَنْصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذِینَ آمَنُوا فِی الْحَیَاةِ الدُّنْیَا وَیَوْمَ یَقُومُ الْأَشْهَادُ...

علی سلیمانی


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 2 بهمن 1393  ] [ 09:24 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

محبت از نوع صهیونیستی

قليا

در جریان بمباران نواز غزه در تابستان امسال، یک سرباز اسرائیلی با نزدیک شدن به یک پیرزن ۷۴ ساله فلسطینی به نام « قلیا ابورضا» به تقاضای آب وی جواب مثبت داد و به این پیرزن آب داد. یکی از زنان قدیمی ارتش اسرائیل در این لحظه از این سرباز و این پیرزن فلسطینی عکس یادگاری گرفت تا مهربانی و عطوفت سربازان اسرائیلی با مردم بی دفاع غزه را ثبت کند. اما بعد از نوشیدن آب توسط«قلیا» و گرفتن عکس، سرباز مهربان رژیم صهیونیستی از فاصله یک متری به این پیرزن بی دفاع شلیک می کند و صحنه مردنش را به تماشا می ایستد.

«احمد قده» یکی از روزنامه نگاران «الاقصی تی وی» چگونگی این اتفاق و کشته شدن این پیرزن ۷۴ ساله را توصیف کرده است. «افیخای ادرعی» سخنگوی عرب زبان ارتش اسرائیل نیز این عکس را در توئیتر خود منتشر کرده و از این عکس به عنوان مثالی از «انسانیت» در ارتش اسرائیل و رفتار نظامی این رژیم با غیرنظامیان در نوار غزه یاد کرده است.

 


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 2 بهمن 1393  ] [ 07:52 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

To The Youth

Message of ayatollah Seyyed Ali Khamenei, Leader of The Islamic Republic of Iran

Message of ayatollah Seyyed Ali Khamenei, Leader of The Islamic Republic of Iran

In the name of God, the Beneficent the Merciful

To the Youth in Europe and North America,

The recent events in France and similar ones in some other Western countries have convinced me to directly talk to you about them. I am addressing you, [the youth], not because I overlook your parents, rather it is because the future of your nations and countries will be in your hands; and also I find that the sense of quest for truth is more vigorous and attentive in your hearts.

I don’t address your politicians and statesmen either in this writing because I believe that they have consciously separated the route of politics from the path of righteousness and truth.

I would like to talk to you about Islam, particularly the image that is presented to you as Islam. Many attempts have been made over the past two decades, almost since the disintegration of the Soviet Union, to place this great religion in the seat of a horrifying enemy. The provocation of a feeling of horror and hatred and its utilization has unfortunately a long record in the political history of the West.

Here, I don’t want to deal with the different phobias with which the Western nations have thus far been indoctrinated. A cursory review of recent critical studies of history would bring home to you the fact that the Western governments’ insincere and hypocritical treatment of other nations and cultures has been censured in new historiographies.

The histories of the United States and Europe are ashamed of slavery, embarrassed by the colonial period and chagrined at the oppression of people of color and non-Christians. Your researchers and historians are deeply ashamed of the bloodsheds wrought in the name of religion between the Catholics and Protestants or in the name of nationality and ethnicity during the First and Second World Wars. This approach is admirable.

By mentioning a fraction of this long list, I don’t want to reproach history; rather I would like you to ask your intellectuals as to why the public conscience in the West awakens and comes to its senses after a delay of several decades or centuries. Why should the revision of collective conscience apply to the distant past and not to the current problems? Why is it that attempts are made to prevent public awareness regarding an important issue such as the treatment of Islamic culture and thought?

You know well that humiliation and spreading hatred and illusionary fear of the “other” have been the common base of all those oppressive profiteers. Now, I would like you to ask yourself why the old policy of spreading “phobia” and hatred has targeted Islam and Muslims with an unprecedented intensity. Why does the power structure in the world want Islamic thought to be marginalized and remain latent? What concepts and values in Islam disturb the programs of the super powers and what interests are safeguarded in the shadow of distorting the image of Islam? Hence, my first request is: Study and research the incentives behind this widespread tarnishing of the image of Islam.

My second request is that in reaction to the flood of prejudgments and disinformation campaigns, try to gain a direct and firsthand knowledge of this religion. The right logic requires that you understand the nature and essence of what they are frightening you about and want you to keep away from.

I don’t insist that you accept my reading or any other reading of Islam. What I want to say is: Don’t allow this dynamic and effective reality in today’s world to be introduced to you through resentments and prejudices. Don’t allow them to hypocritically introduce their own recruited terrorists as representatives of Islam.

Receive knowledge of Islam from its primary and original sources. Gain information about Islam through the Qur’an and the life of its great Prophet. I would like to ask you whether you have directly read the Qur’an of the Muslims. Have you studied the teachings of the Prophet of Islam and his humane, ethical doctrines? Have you ever received the message of Islam from any sources other than the media?

Have you ever asked yourself how and on the basis of which values has Islam established the greatest scientific and intellectual civilization of the world and raised the most distinguished scientists and intellectuals throughout several centuries?

I would like you not to allow the derogatory and offensive image-buildings to create an emotional gulf between you and the reality, taking away the possibility of an impartial judgment from you. Today, the communication media have removed the geographical borders. Hence, don’t allow them to besiege you within fabricated and mental borders.

Although no one can individually fill the created gaps, each one of you can construct a bridge of thought and fairness over the gaps to illuminate yourself and your surrounding environment. While this preplanned challenge between Islam and you, the youth, is undesirable, it can raise new questions in your curious and inquiring minds. Attempts to find answers to these questions will provide you with an appropriate opportunity to discover new truths.

Therefore, don’t miss the opportunity to gain proper, correct and unbiased understanding of Islam so that hopefully, due to your sense of responsibility toward the truth, future generations would write the history of this current interaction between Islam and the West with a clearer conscience and lesser resentment.

Seyyed Ali Khamenei

۲۱st Jan. 2015


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 2 بهمن 1393  ] [ 07:39 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]