شب خاطره جهادی

به گزارش خبرنامه صادق به نقل از شهدای ایران؛ نخستین شب خاطره جهادگران اعزامی دورافتاده ترین روستاهای کشور برگزار شد. در این مراسم که با استقبال گروه های جهادی مواجه شد سردار افشار، لاله افتخاری، مجتبی شاکری، خانواده شهیدان شاطری، کارگر، مومنی و فرزندان حاج عبدالله والی نیز حضور یافتند.نخستین شب خاطره جهادگران با حضور تعداد زیادی از گروه های مطرح جهادی که برای خدمت رسانی و محرومیت زدایی به دورافتاده ترین و صعب العبور ترین مناطق و روستاها در سراسر کشور می روند برگزار شد.

این مراسم با استقبال بی نظیر گروه های جهادی در فضایی صمیمی و معنوی مواجه شد و حتی برخی از جهادگران سایر استان ها که خبر آن را از رسانه ها مشاهده نموده بودند خود را به تهران رسانده و در شب خاطره حضور یافتند.

حجت الاسلام زندیه(مسئول دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق علیه السلام)، سردار افشار(معاون اجتماعی وزارت کشور در دولت قبل)، لاله افتخاری(نماینده مجلس)،مجتبی شاکری(عضو شورای شهر تهران)، ودود حیدری(مسئول بسیج دانشجویی) و حجت الاسلام قاسمیان از چهره های شاخص حاضر در این مراسم بودند.

همچنین بیان خاطرات تلخ و شیرین اردوهای جهادی از سوی برادران و خواهران جهادگر، اشعاری در توصیف حاج عبدالله والی- جهادگری که ۲۳ سال از عمر خود را در راه آبادانی بشاگرد مصروف نمود و تجلیل از خانواده شهید شاطری، کارگر بزری( از شهدای مدافع حرم)، حسین مومنی(از شهدای جهادگر) و مرحوم عبدالله والی بخش هایی از این مراسم بود.

کتاب «روزهای کاهگلی» که جمع آوری خاطرات تعدادی از پیشکسوتان و فعالان جهادی می باشد در مراسم شب خاطره و با ابتکاری متفاوت رونمایی شد. کتابی که با برداشتن آجرهای چیده شده در فرغون، خودنمایی کرده و توجه حضار و رسانه ها را به خود معطوف ساخت.

گفتنی است شب خاطره جهادی مقرر است در آینده ای نزدیک در کلیه دانشگاه ها، مدارس، مساجد و مراکز فرهنگی که گروه های جهادی فعال دارند برگزار شود.

گزارش تصویری این برنامه در ادامه می آید:
image1290
image2265
image5480
image11149
image12351
image13230
image16543
image17246
image17502
image17674
image18115
image18258
image29215
image31760
image35153
image36601
image41973
image46285

ادامه مطلب
[ شنبه 18 بهمن 1393  ] [ 01:59 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

تجربه‌های دانشجویی: محسن جوهری

چند وقت پیش که یه مسئولیت کوچیک جدید تو بسیج دانشگاه قبول کردم یکی از دوستان خیلی عزیزم ازم قول گرفت تجربه ها و درس هایی که این کار برام داره رو بنویسم .

الوعده وفا...

 

 

1.      به زیر زیر دستانت باید در مرحله ی ایده آزادی بدی ولی بعد از شنیدن ایده های اون و جمع بندی باید کار رو ریز کنی . نباید کار رو مبهم به یکی بسپاری . ریز کردن کار به معنای گرفتن آزادی از مجری اون کار نیست !

2.      تبلیغات تنها ابزاری برای اطلاع رسانی نیست بلکه وسیله یا برای گفتمان سازی هم هست.

3.      برای هر پروژه (مثلا بازدید از یه مکان) مسئول واحد در نظر بگیر.

4.      گاهی باید واقعا جدی برخورد کرد . همیشه نباید خیلی مهربان بود.

5.      فکر نکن چیز هایی که برای تو بدیهیه برای کادر هم کاملا درک شده است .

به قلم محسن جوهری


ادامه مطلب
[ شنبه 18 بهمن 1393  ] [ 07:36 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

تحصیلات عالیه زنان

پنج شنبه رفتم کنکور ارشد دادم، البته بیشتر نقش الیس در سرزمین عجایب رو داشتم، چون برخلاف اینکه فکر میکردم من مدیریت ای تی شرکت کردم، در اخرین لحظه فهمیدم مدیریت اجرایی بوده و البته خوب در اصل مسیله که اصلا فرقی نمیکرد چون من اصولا نخونده بودم:دی

حالا اینهاش به کنار اولین باری بود که تو زندگیم کاملا خونسرد و مطمین سر جلسه رفته بودم چون اصلا نتیجش واسم اهمیتی نداشت ( خوب مرض داشتی ۶۰ تومن پول بی زبونو ریختی تو دره؟:دی) داشتم میگفتم از اونجایی که درسا هم ربطی به رشته سابقم نداشت و وقت هم به وفور داشتم، نشستم همه سوالات رو خوندم، به بخشی از سوالات بسیار جالب بودن و فکر کنم تایتلش استدلال و منطق بود، مثلا یه صورت مسیله داده بودن و بر اساس اون باید میگفتی کدوم دلیلو میشه آورد یا کدوم دلیل رو میشه رد کرد، من عاشق این ده تا سوال شده بودم.

خلاصه این توریستی شرکت کردن تو امتحان فوق نتایج خوبی هم داشت، تو یه کلاس بودیم که ظرفیتش ۲۰ نفر بود ولی فقط ۸ نفر اومده بودن سر کنکور و چون زودم رسیده بودیم تاخود ۸:۳۰ کلی راجع به کار و درس و زندگی حرف زدیم و حتی دوست شدیم و شماره رد و بدل کردیم، جالبترین نکته برای من این بود که همه خانمهای شرکت کننده از ترس بیکاری میخواستن فوق بدن که تو خونه نمونن و عملا علاقه ای به ادامه تحصیل نداشتن و اعتقادشون این بود که سطح تحصیل مردها از ما پایینتر شده، بر حسب امارهایی که از خواستگاراشون داشتن ولی خوب چاره ای نداشتن.

راستی بیچاره دانشجوهای این دانشگاه بوعلی، چقدر سر و وضع کلاسها و صندلیها و دانشگاه داغون بود، اصلا انگار مدیریت دانشگاه روحیه دانشجوها براش مهم نبود و اصلا برای من قابل قبول نبود که آدم تو اون لونه ها درس بخونه!! شایدم اشتباهه که با دانشگاه خودمون مقایسه اش کردم، اما دیگه تمیزی یه چیز همگانیه. خلاصه میبینید که من خیلی کنکور دادم و اینا:دییی

به قلم زهرا


ادامه مطلب
[ شنبه 18 بهمن 1393  ] [ 07:35 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

ناسیونالیسم عظمت طلب!

به قلم مجید بذرافکن

تاریخ نشان می دهد، هیچ قشری به اندازه روحانیت نسبت به نوامیس فردی و جامعه مسلمین حساس نبوده است. نوامیس روزی زنان گرجی در سفارت روس بوده اند تا میرزا مسیح مجتهدی، روابط تحمیلی ابرقدرت شمالی را به هیچ انگارد و مردم را برای کوتاه کردن دست اجنبی از زنان مسلمان بشوراند.

روزی خرید و فروش تنباکو بوده است و فتوای تحریم میرزای شیرازی و الخ

روزی نخریدن پارچه(کفن)، قند و امتعه خارجی از سوی آیت الله آقای نجفی اصفهانی مرز خروج از اسلام معرفی می شود.

روزی آیت الله آخوند خراسانی و سیدعبدالله مازندارانی می نویسند: ان‌شاء‌الله تعالي عموم آقايان علما و امراء و تجار محترم و طبقات غيرتمند اسلام تمام اين مفاسد را نصب‏العين خود فرموده، به همان فطرت پاك ايماني و به شرافت طبع اسلام‌پرستي از اين امتعه خبيثه و فصول عيش كه موجب ذهاب دين مبين و استيلاي كفر بر ممالك اسلاميه است، به‌كلي اغماض، در فوز به فيض اين جهاد اقتصادي كه به منزله جهد و شهادت در ركاب امام زمان ارواحنا فداه است، مسارعت و بر همديگر مسابقت خواهند فرمود.(+)

شهید علی خلیلی هم در ادامه همین آخوندهاست وقتی از او سوال می کنند که نام کار خود را چه می گذارید؟ امر به معروف؟ می گوید: اسم این کارم را دفاع از ناموس می گذارم. (+)

این روزها شاهد تصویرسازی معوجی از روحانیت هستیم که صحبت از غیرت و استقامت در برابر دشمن را بی فایده و مهمل می داند.

آقایان کنار هم جمع شده اند که برای دولت مانیفست بتراشند که «ناسیونالیسم عظمت طلب» مهمل است. گویی ایران، امپراتوری فرانس، پروس و بریتانیا است که ولع کشورگشایی و استعمارگری دارد، که حالا رئیس جمهور از چنین امری منصرف هستند.

اینجا ایران است، خانه اسلام. پرچم عزّت اسلام در این کشور برافراشته شده است و هیچ کس حق ندارد در پرچمداری ایران سرافراز اختلال ایجاد کند، در هر لباسی که می خواهد باشد.

اسلام هم ناموس این کشور است هم حافظ ناموس کشور. لازم باشد شاهرگمان را هم می دهیم.


ادامه مطلب
[ شنبه 18 بهمن 1393  ] [ 07:32 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

صدور انقلاب اسلامی

به قلم آقای بیضایی

صدور انقلاب اسلامی با وقوع آن ملازمت دارد. انقلاب اسلامی به رهبری مردی به پیروزی رسید که برای معرفی نهضت خود، از نسبت آن با راه انبیاء سخن می‌گفت. هر چند بقول سید شهیدان اهل قلم، در جهان امروز سخن گفتن از یاد و راه انبیاء بسیار عجیب می‌نماید و شیطان زده‌ها آنرا اساطیر پیشینیان می‌پندارند، اما انبیاء اولوالعظم همگی نهضتی جهانی داشته‌اند و از اینرو نمی‌توان از نسبت انقلاب اسلامی با نهضت انبیاء سخن گفت و از جهانی شدن آن سخنی به میان نیاورد. اگر نهضت انبیاء را از عقبه تاریخی انقلاب اسلامی حذف کنیم، انقلاب اسلامی جز در بعضی شئون، تفاوت ماهوی با سایر انقلاب‌ها پیدا نمی‌کند و می‌توان درباره آن گفت که چیزی بیش از یک تغییر رژیم نبوده است و آنگاه می‌توان آنرا همچون تحلیلگرهای بی‌بی‌سی فارسی «انقلاب بهمن ۵۷» نامید. صدور انقلاب اسلامی تعبیری است که از لسان مبارک امام خمینی (ره) به ادبیات سیاسی انقلاب اسلامی راه یافته است لذا فهم صحیح این تعبیر، شناخت صحیح از امام (ره) را می‌طلبد. اگر نه، به دست ما، بر سر این تعبیر همان خواهد آمد که بر سر تعابیر بلند دیگر امام (ره) مثل استکبار جهانی، کوخ نشینان، اسلام آمریکایی، جهانخواران، بسیج مستضعفین و… آمده است.

امام (ره) به ما آموخت که انتظار در مبارزه است. او در زمره عالمان و زاهدانی که در زمان غیبت کبری پیوندی با جهاد و شهادت و مبارزه ندارند و خواسته یا ناخواسته مطلوبشان امام غایب است نه امام قائم، نبود. امام (ره) انتظار را با مبارزه درآمیخته بود؛ از یکسو اهل دعای عهد و دعای فرج بود و از یکسو می‌گفت: «اگر جهانخواران بخواهند در مقابل دین ما بایستند ما در مقابل همه دنیای آنها خواهیم ایستاد.» و پنجه در پنجه مستکبرین عالم انداخته بود. اصولا چطور می‌توان از امامی که خطاب به بسیجیان خود می‌گوید در فکر ایجاد حکومت جهانی اسلام باشند، سخن گفت و از صدور انقلاب اسلامی او سخنی به میان نیاورد؟ اما صدور انقلاب اسلامی از جنس صدور دموکراسی غربی نیست که به کمک بمب‌های هواپیماهای بدون سرنشین به بیابان‌های افغانستان و عراق صادر شود. آنچه در صدور انقلاب اسلامی در سه دهه‌ای که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد به کمک ما آمده است، اخلاص امام (ره) و فطرت الهی مخاطبین او بوده است که محاسبات دیجیتالی غرب تا کنون راهی برای سد کردن آن نیافته است. اگر چه غرب همواره تلاش ما در جهت صدور انقلاب اسلامی را توسعه طلبی، دخالت در امور کشورها، حمایت از تروریسم و… القا کرده اما تبلیغات جهانی غرب علیه انقلاب اسلامی، دوستداران انقلاب را تا امروز از داخل شدن در جبهه حق باز نداشته و از گسترش نفوذ انقلاب اسلامی در میان آنها جلوگیری نکرده است. امام خمینی (ره) در پیام پذیرش قطعنامه پاسخ محکمی به شائبه توسعه طلبی داده است:

ما این واقعیت و حقیقت را در سیاست خارجى و بین الملل اسلامى‌مان بارها اعلام نموده‌ایم که در صدد گسترش نفوذ اسلام در جهان و کم کردن سلطه جهانخواران بوده و هستیم. حال اگر نوکران آمریکا نام این سیاست را توسعه طلبى و تفکر تشکیل امپراتورى بزرگ مى‌گذارند، از آن باکى نداریم و استقبال مى‌کنیم. ما درصدد خشکانیدن ریشه‌هاى فاسد صهیونیزم، سرمایه‌دارى و کمونیزم در جهان هستیم. ما تصمیم گرفته‌ایم، به لطف و عنایت خداوند بزرگ، نظام‌هایى را که بر این سه پایه استوار گردیده‌اند نابود کنیم و نظام اسلام رسول اللّه – صلى اللّه علیه و آله و سلم – را در جهان استکبار ترویج نماییم و دیر یا زود ملت‌هاى دربند شاهد آن خواهند بود.

این یادداشت در مقام پاسخ به شبهات پیرامون صدور انقلاب اسلامی نیست و اصولا در این زمینه هیچ شبهه‌ای قابل رفع نیست! تفاوت میان تفکر ما و مخالفین انقلاب اسلامی و آنانکه بدلیل تنفس در فضای فرهنگی غرب در مبانی نظری متعلق به انقلاب اسلامی بخصوص اسلام سیاسی امام خمینی (ره) دچار تزلزلند، آنهمه است که تلاش ما برای رفع شبهه آب در هاون کوبیدن است. اما لازم است در اینجا با استفاده از مبانی قرآنی تفکر خود به این سؤال که چرا طرفداران انقلاب اسلامی در خارج از مرزهای جمهوری اسلامی، همه از کشورهای بدبخت و توسعه نیافته‌اند و ما یک کشور درست و درمان مثلا از میان کشورهای اروپایی دور و بر انقلاب نداریم، پاسخ شایسته‌ای بدهیم. انقلاب اسلامی در این مورد درست با همان مشکلی روبروست که هزار و چهارصد سال قبل و در صدر اسلام، نهضت رسول الله (ص) با آن روبرو بوده است. قرآن کریم در سوره هود به مرفهین کفار مکه اشاره کرده است که  پیامبر اسلام (ص) را با این شبهه که ما جز اراذل و فرومایگان‌مان که اطراف تو را گرفته‌اند کسی را نمی‌بینیم که از تو تبعیت کند، مورد خطاب قرار می‌دادند؛ «و ما نراک اتبعک الا الذین هم اراذلنا بادی الرای». برای پاسخ به سؤالی که طرح شد به فراز دیگری از پیام پذیرش قطعنامه اشاره کرده و همه دوستان را به تعمق در این بیان بلند دعوت می‌کنیم:

مبارزه با رفاه طلبی سازگار نیست، و آنها که تصور می‌کنند مبارزه در راه استقلال و آزادی مستضعفین و محرومان جهان با سرمایه‌داری و رفاه طلبی منافات ندارد با الفبای مبارزه بیگانه‌اند. و آنهایی هم که تصور می کنند سرمایه‌داران و مرفهان بی‌درد با نصیحت و پند و اندرز متنبه می‌شوند و به مبارزان راه آزادی پیوسته و یا به آنان کمک می‌کنند آب در هاون می‌کوبند. بحث مبارزه و رفاه و سرمایه، بحث قیام و راحت طلبی، بحث دنیاخواهی و آخرت جویی دو مقوله‌ای است که هرگز با هم جمع نمی‌شوند و تنها آنهایی تا آخر خط با ما هستند که درد فقر و محرومیت و استضعاف را چشیده باشند.

پی‌نوشت: سطور بالا به بهانه دعوت روح الله رشیدی از من برای یک گفتگو با موضوع صدور انقلاب اسلامی در شبکه استانی سهند نوشته شد. حرفهایم با روح الله رشیدی بیش از این مقدار بود، اما اینجا به همین مقدار اکتفا کردم. به امید تحقق حکومت جهانی اسلام بدست بسیجیان جهان اسلام.


ادامه مطلب
[ شنبه 18 بهمن 1393  ] [ 07:29 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

اندیشه مطهری به روایت حسین سوزنچی

 

خبرنامه صادق: لوح فشرده «روایت مطهر» شامل سلسله نشست‌هایی است که حجت‌الاسلام سوزنچی بر اساس کتب طرح بینش مطهر به تبیین اندیشه‌های استاد شهید مرتضی مطهری(ره) ‌پرداخته‌‌ است.

به گزارش خبرنامه صادق به نقل از روابط عمومی مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(علیه السلام) لوح فشرده «روایت مطهر» شامل سلسله نشست‌هایی با عنوان «بینش مطهر» در مشهد مقدس در حال برگزاری است که در این نشست‌ها حجت الاسلام سوزنچی بر اساس کتب طرح بینش مطهر به تبیین اندیشه‌های استاد شهید مرتضی مطهری(ره) ‌پرداخته‌‌اند و فیلم کلاس‌های ایشان توسط مؤسسه علمی فرهنگی سدید وابسته به مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع) ضبط و تدوین شده است.

استاد سوزنچی در این سلسله نشست ها تلاش کرده اند تا مباحث کتب طرح بینش مطهر را که با تنظیمی جدید نسبت به آثار قبلی شهید مطهری(ره) و با اضافه کردن برخی سخنرانی‌های استاد که تاکنون پیاده نشده‌ بودند، چاپ شده است را با بیانی ساده و روان برای مخاطبان ارائه نمایند.

فیلم و صوت نشست‌‌های اول و دوم با عناوین «آزادی انسان» و «آزادی بندگی» که در تاریخ‌های ۲۹ آبان و ۴ دی ۱۳۹۳ در مشهد برگزار شده است در این مجموعه قابل مشاهده می باشد.

TAShMotahari-Adver-2000

 

برای دریافت این محصول اینجــــــا را کلیک کنید.

 


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 16 بهمن 1393  ] [ 03:11 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

دو رویی آمریکا

گزارش ویژه تسنیم/

۲ روی یک عملیات آمریکا ضدداعش؛ از شناسایی اشتباهی تا هدف‌گیری نقطه‌ای + فیلم و عکس

خبرگزاری تسنیم: یک ویدئو در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد که آمریکا یک قبضه توپ متعلق به داعش را منهدم می‌کند. در سوی دیگر میدان اما، آمریکا بنابر آنچه که خودشان "اشتباهی" می‌خوانند، میلیون‌ها دلار سلاح و مهمات تحویل داعش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، چندی پیش یک ویدئو در فضای مجازی منتشر شد که بازتاب زیادی داشته و در برخی موارد بازنشر، بیش از 2 میلیون نفر آن را در یوتیوب دیده‌اند. در این ویدئو، تعدادی از عناصر داعش در یک منطقه کوهستانی در حال آماده‌سازی یک توپ که به نظر می‌رسد توپ 122 میلیمتری باشد، هستند.

داعشی‌هایی که در اطراف این توپ تجمع کرده و در حال الله اکبر گفتن نیز بودند، لحظه‌ای قبل از شلیک، شاهد یک اتفاق بودند و آن اینکه یک بمب دقیقا به توپ برخورد کرده و توپ را کاملا منهدم می‌کند؛ البته هیچ یک از تروریست‌های داعش در هنگام اصابت بمب در کنار توپ نبوده و طبق آنچه که در فیلم دیده می‌شود، هیچ کدام از داعشی‌ها، حتی زخمی هم نمی‌شوند ولی توپ، به طور کامل منهدم می‌شود.

بررسی بمبی که برای انهدام این توپ استفاده شده، نشان می‌دهد که این بمب یک بمب هدایت لیزری به نام GBU است. بمب‌های جی بی یو، بمب‌هایی کاملا هدایت لیزری هستند که پس از شناسایی هدف، روی هدف مدنظر قفل لیزری کرده و بلافاصله شلیک می‌شوند؛ معمولا پس از شلیک یک بمب لیزری، اصابت بمب به هدف، قطعی است.

نکته:: جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در تولید موشک‌های هواپایه در منطقه، مدت‌هاست که جزو دارندگان و تولیدکنندگان بمب‌های لیزری است.

بمب GBU، یک بمب هواپایه و تولید ایالات متحده آمریکا است و انواع مختلفی از جمله GBU-12 و GBU24 داشته و قابلیت نصب روی جنگنده‌های متعدد را نیز داراست.

4 تصویر از لحظه انهدام توپ متعلق به داعش (تصاویر از فیلم اصلی گرفته شده‌اند)