نشریه بچه شیعه- شماره سوم

شماره سوم  نشریه بچه شیعه که به کوشش بچه‌های بسیج مسجد امام علی علیه السلام تولید می‌شود، آماده دریافت است.  این نشریه مناسب چاپ در قطع آ4 به صورت پشت و رو است. 

 

حجم: 1.41 مگابایت

 

تصویر نشریه:


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 16 بهمن 1393  ] [ 11:12 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

بسته این هفته مسجدنما آماده شد

چهل و هفتمین بسته محتوایی و گرافیکی تابلواعلانات رو در حالی تقدیم به شما می‌کنیم که خبرهای خوبی در راه است! ان‌شاءالله با ترکیبی از محتوای این بسته، نشریه سنگرمحله کار خودش رو از سر خواهد گرفت. با ویژگی‌های منحصر به فردی که امکان ویرایش اختصاصی رو برای تک تک مساجد فراهم می‌کنه. منتظر باشید...

بسته 47 تقدیم به شما...

1.51 مگابایت 1.51 مگابایت 37.8 کیلوبایت 7.25 مگابایت 4.91 مگابایت

 

تصویر تعدادی از فایل‌های پی دی اف این هفته:
 
 
   
 

ادامه مطلب
[ پنج شنبه 16 بهمن 1393  ] [ 09:17 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

خانم احمدپور

افسران - فقط یک

تا روی صندلی جاگیر شدم دیدم عوامل فیلم «چهارشنبه 19 اردیبهشت» روی صحنه آمده اند. دختری چادری نظرم را جلب کرد. صدای خنده تمسخر آمیز چند نفر که پشت سرم نشسته بودند، نظرم را جلب کرد. می‌گفتند: فیلمی که بازیگرش چادری باشه معلومه خودش چی از آب درمیاد!

وقتی سالن را ترک می کردم، همان‌ها هنوز اشک‌هایشان را پاک نکرده بودند...

«سحر احمدپور» بازیگر جوان سینمای ایران با فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» به جامعه سینمایی معرفی شد. بازیگری که با حجاب برتر وارد هنر سینما شده است و امیداوریم که همچنان حجاب برترش را حفظ کند. او نقش یک دختر یتیم از اهالی بم را به خوبی و روان بازی کرد و اشک هایش هیچ گاه از ذهن مخاطب پاک نمی شود.

علی جلیلوند، کارگردان فیلم در نشست خبری، چند بار از او تشکر و عذرخواهی کرد و گفت که احمدپور سختی های زیادی در روند تولید فیلم کشیده است.

«سحر احمدپور» می توانست مثل همه بازیگران رنگ به رنگ در کاخ جشنواره (در کنار برج میلاد) مانتویی کوتاه را با رژ لبی جیغ، بیامیزد و احیانا در محیط باز کاخ هم سیگاری بگیراند و دل ها را ببرد. اما دلبری او با پوشش موقر و نجیبانه اش برای همه کسانی که دلشان مریض نبود، در سراسر کشور ماندگار شد.

افسران - سحر احمدپور بازیگر جوانی که با حجاب برتر وارد جشنواره فیلم فجر شد!

بگذارید همین جا یادی از الهام چرخنده کنیم که راه رفته را بازگشت و به بانوان زهرایی پیوست. علی نگهدارش و بدخواهانش، هدایت شده باد!


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 16 بهمن 1393  ] [ 08:39 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

مدرسه ژاپنی

چندسال پیش  موفق به بازدید از یک مدرسه ژاپنی شدم. در بدو ورود آن چه برایم جالب بود آوای خوش و آرام زنگ پایان ساعت کلاس بود , صدای((دینگ دانگ)) که با شنیدن آن دانش آموزان به آرامی از کلاس های خود خارج شدند ( درست بر خلاف بعضی مدارس در ایران که دانش آموزان با شنیدن صدای دلخراش زنگ با نعره های عجیب و غریب یکدیگر را هل می دهند و از کلاس خارج می شوند!)

من به اتفاق  راهنما از کلیه کلاس ها بازدید کردم , نکته ی  قابل توجه این بود که بر خلاف مدارس ایرانی که با تغییر ساعت کلاس ها , آموزکاران به کلاس دیگر می روند, در مدرسه ی ژاپنی این دانش آموزان بودند که به کلاس آموزگاران می رفتند; به عنوان مثال, دانش آموزان کلاس اول و دوم , که با هم در ساعت دوم برنامه ی درسی خود, نقاشی داشتند; به اتفاق به کلاس نقاشی آمده بودند. در کلاس نقاشی میز بزرگی در وسط اتاق به چشم می خورد که صندلی ها در اطراف آن چیده شده بودند. بر روی دیوارهای کلاس قفسه های چوبی قرار داشت که انواع  وسایل نقاشی مثل ماژیک, مداد رنگی, آبرنگ و انواع مقوا و.... جهت استفاده ی دانش آموزان به چشم  می خورد. معلم نقاشی آن روز موضوع (( بازیافت زباله)) را برای نقاشی دانش آموزان تعیین نموده بود و  دانش آموزان هر یک با لوازم دلخواه خود  و بهره گیری از خلاقیت فردی مشغول نقاشی بودند.

در کلاس زبان عربی دانش آموزان کلاس چهارم به آن کلاس آمده بودند. در و دیوار کلاس پر از تصاویر  و کلید واژه های عربی بود و مشاهده ی دانش آموزی که با لهجه ی ژاپنی , عربی صحبت می کردند برایمان جالب بود.

نکته ی قابل توجه دیگر این بود که در هر کلاس دانش آموزان از حیوانی نگهداری می کردند , مثل لاک پشت, ماهی, خرچنگ و......, اما کلاسی که بیش از همه جلب توجه می کرد , کلاس مهارت زندگی بود.در یک طرف این کلاس تعدادی میز و چرخ خیاطی و اتو و ......به چشم می خورد و در طرف دیگر که فضایی شبیه آشپزخانه بود, کابینت, ظرفشویی و گاز خوراک پزی و......  قرار داشت .دانش آموزان دختر و پسر در این کلاس مهارت های آشپزی, خیاطی,شستن ظرف و...... را می آموختند.پس از بازدید از کلاس ها در دفتر مدرسه جلسه ای تشکیل شد تا به پرسش و پاسخ بپردازیم. بعد از ورود به دفتر آموزشگاه , یک صندلی چرخ دار در گوشه ی دفتر, این سوال را برایم به وجود آورد که کدام یک ار کارکنان مدرسه مشکل جسمی دارند؟ البته,  در مورد پاسخ این سوال در آخر جلسه مدیر مدرسه,شرح دادند که : ((دانش آموزان مدرسه هر هفته یک روز به نوبت باید از لحظه ی ورود به مدرسه تا زمان خروج , بر روی صندلی چرخ دار بنشینند و روز بعد احساس خود را به صورت انشاء نوشته و برای سایر دانش آموزان بیان نمایند. به این ترتیب بچه ها یاد می گیرند که قدر سلامتی خود را بدانند و هم با مشاهده ی یک معلول جسمی او را تحقیرو تمسخر نکنند)).   با خود فکر کردم که اگر ما نیز تا این حد به فکر پرورش علمی و کاربردی اخلاق دانش آموزانمان بودیم, آیا جانبازان بزرگوار در جامعه ما این قدر مظلوم واقع می شدند؟

از مدیر مدرسه سوال شد; شما دانش آموزان خوب را چگونه تشویق می کنید ؟ مدیر مدرسه متوجه منظور ما نشد و با کنجکاوی به چهره مترجم نگاه کرد. مترجم توضیح داد که به دانش آموزی که نمرات خوب دارد چه جایزه می دهید؟

با این که ژاپنی ها بسیار دیر می خندند و بسیار جدی می باشند اما با شنیدن این سوال چهره مدیر  تغییر کرد و خندید !بعد با تعجب پرسید ))  مگر برای اینکه دانش آموزی درس خوانده است, باید به او جایزه داد؟!)) این پرسش ما را متوجه ساخت که رویکرد معلمان ژاپنی  و معلمان ایرانی در این زمینه چقدر متفاوت است! مترجم سوال کرد))  پس چه تفاوتی بین دانش آموزان درس خوان و موفق, با دانش آموزانی که در دروس خود موفق نیستند, قائل می شوید؟

مدیر مدرسه که دوباره چهره ی جدی به خود گرفته بود, پاسخ داد: (( ما به دانش آموزان موفق تکلیف بیشتری می دهیم )) . این بار, نوبت ما معلمان ایرانی بود که بخندیم! چرا که  در مدارس ما مرسوم است که دانش آموزان ضعیف تکلیف بیشتری بنویسد! وقتی مدیر محترم متوجهی تعجب و خنده ی ما شد ; توضیح داد که: دانش آموزان ژاپنی برای ورود به دبیرستان آزمون دشواری را پیش رو دارند لذا, دانش آموزی که تکلیف بیشتری از آموزگار خود دریافت می کند, خوشحال است و می داند که برای آزمون ورودی دبیرستان می تواند خود را آماده تر نماید, بنابراین تکلیف بیشتر بهترین پاداش برای دانش آموز موفق است.(( توضیح آقای مدیر به قدری قانع کننده بود که همه ی ما را به فکر فرو برد!))

در مورد تشویق معلمان هم متوجه شدیم که به همین روش عمل می شود و به آموزگاران موفق, پروژه های تحقیقاتی محول می شود.پس اززنگ پایان مدرسه, همه ی ما شاهد آن بودیم که دانش آموزان به جای آن که مثل دانش آموزان ایرانی با عجله از مدرسه خارج شوند و حتی بعضی وسایل خود را نیز جا بگذارند, همه با هم کلاس ها و مدرسه ی خود را تمیز و پاکیزه کردند و بعد از مدرسه خارج شدند.در واقع دانش آموزان ژاپنی هر روز با ورود به مدرسه , مدرسه ای پاکیزه  و تمیز  تحویل می دهند و حس مسوولیت پذیری را از همان دوران مدرسه می آموزند.

تفاوت قابل توجه دیگر مدارس ژاپنی با مدارس ایرانی, در انتخاب مدیر مدرسه بود, مدیران مدارس بعد از 30 سال تدریس, اگر در آزمون مدیران پذیرفته شوند, شایستگی خود را برای احراز پست مدیریت مدرسه به اثبات می رسانند و جالب است که اکثر مدیران در سال اول آزمون مدیریت موفق نمی شوند و بسیاری از ایشان پس از 32 یا 33 یا حتی 37 سالگی , بالاخره در آزمون پذیرفته می شوند و خلاصه این که با دنیایی از تجربه و مهارت, در حالی که در مدارس ایرانی هر کس 30 سال تجربه ی مفید کسب نموده است, باید خانه نشین شود و طعم بازنشستگی را بچشد!

با امید به آن که ما نیز بتوانیم با یاری  هم, مدارسی این چنین فعال و پویا و کارآمد بسازیم و کارشناسان تربیتی ما نیز داشتن ((معلمان)) و ((مدارس ایرانی)) را فخر کشور عزیزمان بدانند.

به نقل از : http://kgams4.blog.ir/


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 15 بهمن 1393  ] [ 10:10 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

زمان شاه- دکترهای هندی

[ چهارشنبه 15 بهمن 1393  ] [ 09:56 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

زمان شاه

[ چهارشنبه 15 بهمن 1393  ] [ 09:55 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

ما که اجازه نمیگیریم

 

عفت مرعشی هاشمی رفسنجانیگزیده ای از صحبت های عفت مرعشی (همسر هاشمی رفسنجانی) در رابطه با از سرگیری روابط ایران و عربستان و نحوه تعاملش با حاج آقا.
نکات جالبی دارد اگر نکته سنج باشید.

در عربستان شما با همسر ملک عبدالله دیدار داشتید؟
نه. من سال اول خودم تنها رفتم و آقای هاشمی نبود. تقریباً من روابط ایران و عربستان را درست کردم. اولین دفعه‌ای که من رفتم مکه، خانم ملک عبدالله میهمانی داد و یک عده را دعوت کرد و جلسه گذاشت.

بعد از آن جریان کشتار مکه؟
بله. من تنها بودم. آقای هاشمی نیامده بودند.

این روابط را شما چه جوری برقرار کردید؟
آنها از من خواستند که میهمانی را بپذیرم و من هم پذیرفتم. وقتی پذیرفتم روابط برقرار شد.

شما در این موارد با آقای هاشمی مشورت می­کنید؟ یعنی مشورت کردید که این میهمانی را بروید یا نه؟
نه، مشورتی نبود.

یعنی همان جا تصمیم گرفتید؟ تلفن نزدید تهران به اصطلاح اجازه بگیرید؟
نه، ما هیچ چیزی را از آقای هاشمی اجازه نمی‌گیریم.

یعنی بدون مشورت رفتید؟‌
کاری را که اجازه بخواهد انجام نمی‌دهیم.

منبع: شماره ۳۱ ماهنامه مدیریت ارتباطات

 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 15 بهمن 1393  ] [ 09:49 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

تخفیف ویژه سدید به مناسبت دهه فجر

تخفیف دهه فجر

مؤسسۀ علمی- فرهنگی سدید به مناسبت دهۀ فجر، محصولات فروشگاه را با تخفیف ویژه‌ عرضه می‌کند. لیست محصولات مورد نظر به همراه میزان تخفیف به شرح زیر است :

 

 

خرید

خرید

خرید

خرید

خرید

خرید

خرید

خرید

خرید

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

niBjnL9iA_resize

تخفیف

۲۰ %

۳۰ %

۲۰ %

۲۰ %

۲۰ %

۲۰ %

۲۰ %

۲۰ %

۲۰ %

۳۰ %

۲۰ %

۳۰ %

۳۰ %

۳۰ %

۳۰ %

۳۰ %

۳۰ %

۳۰ %

۱۰ %

۱۰ %

۱۰ %

۱۰ %

۱۰ %

۱۰ %

۱۰ %

۱۰ %

۱۰ %

۱۰ %

۱۰ %

۱۰ %

۱۰ %

عنوان

انقلاب اسلامی، قیامی علیه تفکر غرب Buy-New-Final

بستۀ صوتی «اصلاح الگوی مصرف» (مجموعه جلسات) Buy-New-Final

کتاب «حکایت حکومت»

کتاب «در تکاپوی بهشت زمینی»

کتاب «لاف عشق»

کتاب «زیر خیمۀ شهدا»

کتاب «تا دانشگاه هویزه»

صوت «امر و نهی سیاسی»

صوت «جایگاه اشراقی انقلاب اسلامی»

صوت «تاریخ سرمایه‌داری و اقتصاد غربی»

صوت «راز درماندگی»

صوت «از خودیافتگی اسلامی تا خودباختگی غربی در سینما»

صوت «تجربه گرایی»

صوت «رنسانس، ثمرۀ عقلگرایی»

صوت «سقوط علم»

صوت «علوم انسانی غربی»

صوت «فلسفۀ اخلاق»

صوت «تاریخ فلسفۀ یونان»

جزوه «نگاهی به سرمایه‌داری و عناصر فرهنگی آن»

جزوه «جایگاه اشراقی انقلاب اسلامی»

جزوه «تاریخ سرمایه‌داری و اقتصاد غربی»

جزوه «از خودیافتگی اسلامی تا خودباختگی غربی در سینما»

جزوه «راز درماندگی»

جزوه «امر و نهی سیاسی»

جزوه «دازاین به اعتبار آینده»

جزوه «فلسفه علوم انسانی اسلامی»

جزوه «فلسفه اخلاق»

جزوه «اومانیسم در ساحت حقوق»

جزوه «بازخوانی راه»

جزوه «تجربه گرایی»

جزوه «رنسانس، ثمرۀ عقل‌گرایی»

 

 

 


ادامه مطلب
[ سه شنبه 14 بهمن 1393  ] [ 03:27 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

بنر دعای فرج

این بنر در اندازه 1/5 در 2 متر، توسط  یکی از همراهان همیشگی مسجدنما آماده شده. برای دریافت در اندازه اصلی روی طرح تلیک کنید...

طرح های مشابه در مسجدنما: http://masjednama.ir/


ادامه مطلب
[ سه شنبه 14 بهمن 1393  ] [ 03:18 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

بازی و تربیت

چند ماه پیش از این مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی نگرانی چندبارۀ خود را از تهاجم فرهنگی غرب ابراز داشته و در همین راستا نسبت به ترویج بازی های سنتی تأکید ورزیدند. ایشان در این دیدار فرمودند: « ما بچّه هاى خودمان را که اَلَک دولَک بازى میکردند که تحرّک داشت و خوب بود، گرگم به هوا بازى میکردند که کار بسیار خوبى بود و ورزش بود و بازى و سرگرمى بود، یا این چیزى که خط کشى میکنند و لىِ لىِ میکنند - بازىِ بچّه هاى ما اینها بود - آورده ایم نشانده ایم پاى اینترنت، نه تحرّک جسمى دارند، نه تحرّک روحى دارند، و ذهنشان تسخیر شده به وسیله ى طرف مقابل. خب بیایید بازى تولید کنید، بازى ترویج کنید، همین بازى هایى که بنده حالا اسم آوردم و ده تا از این قبیل بازى [که ] بین بچّه هاى ما از قدیم معمول بوده را ترویج کنید؛ [این ] یکى از کارها است، اینها را ترویج کنید.»
انتشارات جامعه الزهرا علیهاالسلام در همین راستا بود که کتاب «بازی، بازوی تربیت» را منتشر کرد. این کتاب حاوی 140 بازی از دوران نوزادی تا دوران نوجوانی است؛ بازی هایی که در فرهنگ بومی کشورمان ایران رواج داشته؛ اما آرام آرام به دست فراموشی سپرده می شود. گردآوری این کتاب از سوی حجت الاسلام عباسی با همکاری گروه تربیتی «آیین فطرت» انجام گرفته است.
همزمان با این کتاب، جلد چهارم کتاب «منِ دیگرِما» اثر حجت الاسلام عباسی نیز منتشر شده است. «منِ دیگرِ ما» کتابی با موضوع تربیت فرزند با رویکرد دینی است که جلد چهارم آن به نقش بازی در تربیت فرزند اختصاص دارد.


ادامه مطلب
[ سه شنبه 14 بهمن 1393  ] [ 11:58 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]