پیام امام به دولت روحانی

"حالا هم من به اين آقايانى كه اهل سدادند، اهل صلاحند، منتها اعوجاج فكرى دارند، [مى‏ گويم كه‏امريكا براى شما هيچ فايده‏ اى ندارد، ديگر گذشت آن وقت. امروز آنى كه براى شما براى دينتان براى دنياتان فايده دارند اين ملت‏ اند، اين ملت پابرهنه است. آن ملت سرمايه‏ دار هم به درد شما نمى‏خورند، آنها همه براى خودشان مى‏ كشند، شماها را مى‏ خواهند آلت دست قرار بدهند."


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 9 بهمن 1393  ] [ 12:07 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

اهمیت شبعا

وحید یامین پور
چند سال پیش با چندنفر از دوستان در بیروت دیداری بیاد ماندنی با سید حسن نصرالله داشتیم. سید جلسه را به درازا کشاند ولی لحظه به لحظه بر هیجان ما از صلایت و هوشمندی این مرد افزوده می شد.

یکی از مهمترین سخنان او درباره”مزارع شبعا” بود. همه می دانند این منطقه کوچک متعلق به لبنان است ولی بعد از فرار اسرائیل در سال ۲۰۰۰ اقدامی جدی برای آزادسازی آن از سوی حزب الله صورت نگرفت. سیدحسن نصرالله دراینباره گفت ما به سه دلیل این منطقه کوچک را آزاد نکردیم: اول اینکه همچنان به دنیا می گوییم بخشی از خاک ما در اشغال رژیم صهیونیستی است. دوم اینکه به دولت لبنان و احزاب سیاسی یادآوری می کنیم که بخشی از خاک مان در اشغال است پس به مقاومت و حزب الله نیاز دارید. و سوم اینکه با وجود نیروهای اسراییلی در خاک مان، آمادگی نظامی خود را همیشه حفظ می کنیم.

امروز عملیات شوکه کننده ی حزب الله در “مزارع شبعا” رخ داد. حتی ولید جنبلاط هم از عملیات دفاع کرد و گفت این عملیات در خاک خودمان انجام شده… به نظر می رسد دلیل چهارمی هم براى باقی ماندن شبعا در دست صهیونیست ها وجود دارد، آنهم اینکه آنها در مشت حزب الله اند تا در موقع مناسب به درک واصل شوند.
زنده باد حزب الله. زنده باد سید حسن نصرالله

 

سید حسن نصر الله


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 9 بهمن 1393  ] [ 12:03 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

سلام سردار!

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) با انتشار نامه‌ای به اظهارات اخیر سردار کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح واکنش نشان داد و با تاکید بر اینکه “چنین ادبیاتی شایسته یک مقام مسئول در جمهوری اسلامی نیست” ، تصریح کرد که “دانشجویان با تشر و توهین دست از مطالبه عدالت برنمی‌دارند”

متن نامه به شرح زیر است

جناب سردار کمالی؛
جانشین محترم اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح؛

سلام علیکم؛

عطف به مصاحبه های حضرت عالی با رسانه ها در پاسخ به نامه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام که در تاریخ دهم دی ماه سال جاری برای سردار سرلشگر حسن فیروز آبادی ارسال شده بود و صرفا جهت ثبت در تاریخ نکاتی را به محضرتان تقدیم می نماییم؛

۱- مطالبه دانشجویان از ستاد کل نیروهای مسلح این نبوده است که چرا متخلفان و استفاده کنندگان از اسناد جعلی بخشیده شده اند، چرا که بخشیدن مجرمی در این سطح نه در چارچوب اختیارت آن نهاد است و نه توقع ما از مسئولین بالادستی نظام- که در راستای اعتلای انقلاب اسلامی قدم بر می دارند- این است. اعلام نظر اخیر حضرت عالی در اعلام تصمیم بر انجام وظیفه قانونی خود نیز برخی ابهامات ناشی از پاسخ اولیه تان را مرتفع ساخت و این امید را در ما زنده کرد که زین پس عدالت قربانی مصلحت اندیشی‌های بی مورد نگردد. اما پاسخ عجیب شما به مطالبه گری دانشجویان در خصوص علت وجود تبعیض بین آحاد ملت در برابر قانون، ما را شگفت زده کرد. و بر آن داشت تا نکات دیگری را نیز به محضرتان یادآوری نماییم؛

۲- لابد مستحضرید که رهبری عزیز انقلاب اسلامی بارها و بارها وظیفه دانشجویان را مطالبه گری برای عدالت خواهی بیان کرده اند؛ نمونه این بیانات را برای جلوگیری از هرگونه شائبه و تهمت و افترا علیه جنبش دانشجویی- که متاسفانه از سوی جنابعالی صورت گرفت- در یک بند در ابتدای نامه گذشته خدمتتان تقدیم داشتیم و حال به بازخوانی همان نیز اکتفا می نماییم که :« جنبش عدالتخواهى هنگامى‌که در جمع دانشجویان و خطاب به آنها گفته مى‌شود، مقصود این است که این طلب و خواسته و خواهش به عنوان یک خواسته‌ى عمده مطرح شود. نباید بگذارید این مطالبه‌ى مهم از ذهنها دور شود؛ یعنى بایستى عدالت آن‌چنان از طرف مردم، قشرها و بخصوص جوانان مطالبه شود که هر مسؤولى – چه بنده و چه هر کس دیگرى که در جایى مسؤول است – ناچار باشد به مقوله‌ى عدالت، ولو برخلاف میلش هم باشد، بپردازد.» (بیانات مقام معظم رهبری در جلسه‌ى پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه شهید بهشتى ۲۲/۰۲/۱۳۸۲ )

بدون شک سکوت جنبش دانشجویی در قبال برخی تخلفات، امر را بر برخی مسؤولین مشتبه ساخته است که مسایل کشور به دانشجویان مربوط نیست. ضمن عرض پورش از اینکه نتوانستیم آنچنان که باید و شاید وظیفه ای را که مقام معظم رهبری به دانشجویان محول کرده اند- که همان مطالبه گریست- را به نحو احسن به انجام برسانیم، این نکته را نیز متذکر می شویم که این ادبیات شایسته یک مسؤول در سطح جمهوری اسلامی نیست و هیچ ارتباطی بین منش امام و رهبری در برخورد با دانشجویان و این نوع ادبیات شما نمی بینیم. بدیهی است زین پس در جهت انجام وظیفه مطالبه گری با تلاش بیش تری عمل خواهیم نمود تا متهم به انجام کار بی ربط به خود نشویم!

سرمشق ما در اینکه دانشجو باید مطالبه گر باشد را می توانید از میان سخنان مقام معظم رهبری جست و جو کنید و توصیه می کنیم به سخنان فرمانده تان در این حوزه عمل کرده و  بدانید جنبش دانشجویی با این برخورد ها از وظیفه خود دست نخواهد کشید. در جامعه اسلامی همه باید مدعی العموم باشند و نسبت به خطا حساس. علی الخصوص دانشجویی که خود موذن جامعه نیز است (به فرموده سید شهیدان انقلاب اسلامی؛ شهید بهشتی)

ما بنا بر فرموده رهبری عزیزمان که نصیحت به مسئولین را جزء وظایف اصلی دانشجویان به حساب آورده اند، بار دیگر از روی خیر خواهی و با رعایت ادب همه مسئولین کشور- از جمله حضرتعالی و همکارانتان- را به عدم تبعیض در اجرای قانون نصیحت می کنیم و نیز یاد آوری می نماییم که امام بزرگوارمان که سخنانشان آیینه تمام قد معارف انقلاب بوده و هست طریقی دیگر را در تعامل با جوانان و دانشجویان پیش گرفته و حتی به همه مردم سفارش می کردند که موارد خلاف اسلام را حتی در مورد خود ایشان تذکر نیز دهند. ادبیات پرخاشگرایانه در برخورد با دانشجویان مطالبه گر قرابتی با سیره ایشان ندارد.

همچنین برای درک بهتر ارتباط یا عدم ارتباط اینگونه مسائل به دانشجویان شما را به بازخوانی اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز توصیه می نماییم. این اصل نهی از منکر را نه تنها حق بلکه وظیفه همه مردم (نه تنها دانشجویان) در برابر مسولین (و متقابلا مسوولین در مقابل مردم) دانسته و در حضور این اصل برخورد با نهی از منکر و شکستن قبح منکر با تاخیر در مجازات هیچ توجیهی نخواهد داشت.

۵- ذکر این نکته جهت تنویر افکار عمومی نیز خالی از لطف نیست که متاسفانه برخی مسوولین امروز علی رغم گفتار های پر رنگ و لعاب، جنبش دانشجویی را صرفا پیاده نظام احزاب سیاسی می دانند و در عمل هیچ چیز جز سانسور توهین ها به جنبش های دانشجویی از آن ها دیده نشده است. از مسوولین معتدل! جمهوری اسلامی توقع این نبود که در پی سانسور و فشار بر دانشجویان باشند و حتی هر سال همان مهلت چند دقیقه ای صحبت در یک دیدار سالانه را هم کاهش دهند. هر چند دانشجویان چند صباحی است با ادبیاتی از این دست که به طور مثال حضرت عالی نیز در مصاحبه قبلی تان به کار برده اید آشنایی پیدا کرده اند، اما صراحتا یاد آور می شویم که دامنه مطالبه گری ما دامنه انقلاب اسلامی بوده و دانشجویان هرگز با تشر و توهین برخی مسوولان عافیت طلب و مصلحت اندیش دست از انجام وظیفه خود بر نخواهند داشت.

۶- نگاه دانشجوی انقلاب اسلامی تفاوتی عمیق و مبنایی با سایر دانشجویان در سراسر جهان دارد. دانشجوی انقلاب اسلامی مطالبه گری از مسوولین را نه تنها حق بلکه وظیفه خود میداند . با یک نگاه حداقلی برخوردهای قهری با مطالبه گری های عاقلانه و مودبانه و در عین حال انقلابی دانشجویان یک نوع کتمان حق است و دانشجو مختار است که تحت فشار از حق خود کوتاه بیاید یا خیر. اما در نگاه مبتنی بر گفتمان انقلاب اسلامی وظیفه و مسوولیت دینی و انقلابی مطالبه گری چیزی نیست که حتی تحت فشار بتوان از زیر بار آن شانه خالی کرد . حضور در عرصه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و مطالبه گری در این حوزه ها در منظومه فکری جنبش دانشجویی یک وظیفه انقلابی است که صد البته حول محور وظیفه اصلی یعنی جهاد علمی تعریف می گردد .

از این رو قاطعانه اعلام می داریم همان طور که در سال های جنگ، دفاع مقدس، فتنه و دیگر عرصه ها جنبش دانشجویی به وظیفه خود عمل کرده و منشا هدایت خود را خط انقلاب و ولایت فقیه دانسته است، امروز نیز همان گونه است و اجازه تعیین تکلیف را به عده قلیلی از مسوولین عافیت طلب- که بخش ناچیزی از بدنه انقلاب هستند اما هستند!- را نخواهد داد.

والعاقبه للمتقین
سایه رهبری مستدام

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 8 بهمن 1393  ] [ 05:31 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

پس مهدی هاشمی چی؟

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) طی نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه اعلام کرد: از شما و همکارانتان در قوه قضائیه خواهشمندیم تا به صورت قاطعانه و انقلابی نسبت به پرونده‌های مهمی مانند مهدی هاشمی واکنش نشان بدهید و نگذارید فشار محافل خاص مانع از حکم قاطعانه برای این افراد گردد و چهره عدالت را در سطح جامعه مخدوش کند.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«به مسئولان خیرخواه در قوای سه گانه بیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد، به نوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است. اعتماد عمومی به دستگاههای دولتی و قضائی در گرو آن است که این دستگاهها در برخورد با مجرم و متخلف قاطعیت و عدم تزلزل خود را نشان دهند.» مقام معظم رهبری ، ۱۰/۰۲/۱۳۸۰

استاد بسیجی؛ حضرت آیت الله آملی لاریجانی؛
رئیس محترم قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران؛

سلام علیکم؛
متاسفانه امروزه شاهدیم که هر روز بر دامنه فساد- که قارون عصر کنونی ما و چنبره سیاه زمانه در ساختار اداری کشور و سهم مهلک برای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران تلقی می شود- افزوده می گردد و این مهم موجبات یاس و ناامیدی را در قشر زحمت کش و مستضعف کشور مهیا می سازد. مبارزه با فساد در عرصه های مختلف مخصوصا در حوزه مهم اقتصادی بارها از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید شده است و این مطالبه ایشان همچنان مسکوت مانده است.

جناب آقای آملی لاریجانی
برگزاری دادگاه و اعلام حکم در پرونده آقای رحیمی هرچند دیرهنگام و پس از اخطارهای فراوان برخی از نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت ولی این اقدام مناسب از سوی قوه قضائیه را برای پیشبرد همه جانبه فسادزدایی از ارکان اداری کشور و به خصوص در سطوح بالا مناسب و اثرگذار می دانیم و بی شک نتایج این گونه اقدامات در قوه قضاییه باعث خوشنودی و دلگرمی مستضعفین و کسانی خواهد شد که دل درگرو این انقلاب دارند و از همین رو از تلاش های فراوان نیروهای خدوم قوه قضائیه تشکر و سپاسگزاری می نماییم.
اما ذکر این مهم نیز خالی از لطف نیست که اگر پرونده جناب رحیمی- و امثال ایشان- در وقت مقرر خود رسیدگی می گردید و از هرگونه تساهل و تسامح به دور می بود افرادی چون ایشان هیچگاه به مناصب بالای دولتی و سطوح بالای مدیریتی در نظام راه پیدا نمی کردند و محاکمه ی امروزشان دیگر مایه ی سرافکندگی دولت هایشان و تضعیف چهره نظام اسلامی نمی گردید.

رئیس محترم قوه قضائیه
قوه قضائیه در آینده فراروی خود نیز آزمون دیگری برای استیلای عدالت در پیش رو دارد؛ بی شک پرونده مهدی هاشمی از مهم ترین پرونده های قضائی چند سال اخیر محسوب می شود که در دامنه کیفرخواست ایشان از موارد اقتصادی تا امنیتی و سیاسی نیز یافت می شود؛ متاسفانه به نظر می رسد در بررسی این پرونده مهم قضائی سایه سنگین آقازادگی و پشت گرمی به برخی از مسئولین نظام احساس می شود که ممکن است روند بررسی عدالت محورانه این پرونده مهم را خدشه دار نماید و اخباری حاکی از کاهش حجم اتهامات سیاسی، امنیتی و اقتصادی وی به گوش می رسد که امید آن داریم که این اخبرا همگی کذب باشد و با اعتمادی که جنبش دانشجویی به حضرت عالی دارد قوه قضائیه از این امتحان خود نیز سربلند بیرون آید. مگر نه آن که مقتدایمان، امام خامنه ای مدظله العالی فرمودند «در امر مبارزه با فساد نباید هیچ تبعیضی دیده شود. هیچکس و هیچ نهاد و دستگاهی نباید استثناء شود. هیچ شخص یا نهادی نمی تواند با عذر انتساب به اینجانب یا دیگر مسئولان کشور، خود را از حساب کشی معاف بشمارد. با فساد در هر جا و هرمسند باید برخورد یکسان صورت گیرد.»

جناب آقای آملی لاریجانی
مردم و جنبش دانشجویی همگام و هم صدا با قوه قضائیه در جهت تحقق واژه مقدس عدالت و مبارزه تمام عیار با فساد در سطح جامعه تلاش مجدانه خود را برای برپایی جامعه ای عاری از آلودگی فساد اقتصادی خواهان هستند بنابراین از شما و همکارانتان در قوه قضائیه خواهشمندیم تا به صورت قاطعانه و انقلابی نسبت به پرونده های مهمی مانند مهدی هاشمی واکنش نشان بدهید و نگذارید فشار محافل خاص مانع از حکم قاطعانه برای این افراد گردد و چهره عدالت را در سطح جامعه مخدوش نماید.

با تشکر و احترام
سایه رهبری مستدام
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 8 بهمن 1393  ] [ 05:23 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

نان اضافه

یکی از ارادتمندان شیخ رجبعلی خیاط، درباره ی ا و نقل می کند که: شبی در یکی از جلسات- که در خانه ی فردی از دوستان شیخ بود-، شیخ، پیش از آن که صحبت های خود را شروع کند، احساس ضعف کرد و قدری نان خواست. صاحب خانه، نصف نان تافتون آورد. ایشان، آن را  میل کرد و جلسه را آغاز نمود. شبِ بعد فرمود:
 
دیشب به ائمه (علیه السلام)  سلام کردم؛ ولی آنان را ندیدم. متوسل شدم که بدانم علّت چیست. در عالم معنا فرمودند: "نصف آن قطعه نان را که خوردی، ضعفت برطرف شد. نصف دیگر را چرا خوردی؟!".
 
مقداری از غذا که برای بدن مورد نیاز است، خوردنش خوب است؛ اما اضافه بر آن، موجب حجاب و ظلمت است.

ادامه مطلب
[ سه شنبه 7 بهمن 1393  ] [ 08:13 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

آثار شهید مطهری

بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مرتضی مطهری با همکاری انتشارات صدرا برای اولین بار اقدام به تهیه نسخه pdf  همه آثار استاد مطهری باکیفیت بالا و عرضه رایگان آن در فضای مجازی نموده است. لازم به ذکر است که تاکنون نسخه های گوناگونی از متن و فایل pdf کتاب های استاد در محیط مجازی منتشر شده بود که اولا شامل همه آثار آن استاد شهید نمی شد. ثانیا دارای اغلاط فراوان تایپی و نگارشی بود و ثالثا با نسخه چاپی کتاب ها منطبق نبود. از امکانات و مزایای نسخه فعلی می توان موارد زیر را برشمرد:

 تطبیق کامل نسخه pdf کتاب ها با آخرین نسخه چاپی آنها

- درج فهرست تفصیلی کتاب ها در کنار متن هر کتاب

- حجم پایین اغلب فایل ها

برای دریافت فایل هر کتاب، روی عنوان آن کلیک نمایید.


تذکر مهم:

برای باز کردن pdf کتاب ها از نرم افزارهای pdf خوان با ورژن بالا استفاده نمایید. نرم افزارهای pdf خوان با ورژن قدیمی قادر به باز کردن قفل فایل ها نمی باشد. لطفا در صورت بروز هر گونه مشکل نرم افزار خود را از طریق لینک زیر بروز نمایید.

دریافت فایل نرم افزار Adobe Reader XI 11.0.1

احیای تفکر اسلامی
اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب
آزادی معنوی
اسلام و نیازهای زمان (1)
اسلام و نیازهای زمان (2)
اصول فلسفه و روش رئالیسم (1)
اصول فلسفه و روش رئالیسم (2)
اصول فلسفه و روش رئالیسم (3)
اصول فلسفه و روش رئالیسم (4)
اصول فلسفه و روش رئالیسم (5)
امامت و رهبری
امدادهای غیبی در زندگی بشر
انسان کامل
انسان و سرنوشت
آشنایی با قرآن (1)
آشنایی با قرآن (2)
آشنایی با قرآن (3)
آشنایی با قرآن (4)
آشنایی با قرآن (5)
آشنایی با قرآن (6)
آشنایی با قرآن (7)
آشنایی با قرآن (8)
آشنایی با قرآن (9)
آشنایی با قرآن (10)
آشنایی با قرآن (11)
آشنایی با قرآن (12)
آشنایی با قرآن (13)
آشنایی با قرآن (14)
آینده انقلاب اسلامی ایران
آیینه جام
بررسی اجمالی نهضت های اسلامی در صد ساله اخیر
بیست گفتار
پاسخ های استاد به نقدهایی بر کتاب مسئله حجاب 
پانزده گفتار
پنج مقاله
پیامبر امی
تعلیم و تربیت در اسلام
توحید
جاذبه و دافعه علی علیه السلام
جهاد
حج
حکمت ها و اندرزها (1)
حکمت ها و اندرزها (2)
حماسه حسینی (1)
حماسه حسینی (2)
خاتمیت
ختم نبوت
خدمات متقابل اسلام و ایران
داستان راستان (1)
داستان راستان (2)
درس های اسفار (1)
درس های اسفار (2)
درس های اسفار (3)
درس های اسفار (4)
درس های اسفار (5)
درس های اسفار (6)
ده گفتار
زن و مسایل قضایی و سیاسی
سیری در سیره ائمه اطهار
سیری در سیره نبوی
سیری در نهج البلاغه
شرح منظومه  
شش مقاله
عدل الهی
عرفان حافظ
علل گرایش به مادیگری  
فطرت  
فلسفه اخلاق
فلسفه تاریخ (1)
فلسفه تاریخ (2)
فلسفه تاریخ (3)
فلسفه تاریخ (4)
قیام و انقلاب مهدی از دیدگاه فلسفه تاریخ
کلیات علوم اسلامی1(منطق، فلسفه)
کلیات علوم اسلامی2(کلام، عرفان، حکمت عملی)
کلیات علوم اسلامی3(اصول فقه، فقه)
گفتارهایی در اخلاق اسلامی
گفت وگوی چهارجانبه
مسئله حجاب
مسئله ربا و بانک به ضمیمه مسئله بیمه
مسئله شناخت
معاد
مقالات فلسفی
مقدمه ای بر جهان بینی اسلامی (1): انسان و ایمان
مقدمه ای بر جهان بینی اسلامی (2): جهان بینی توحیدی
مقدمه ای بر جهان بینی اسلامی (3): وحی و نبوت
مقدمه ای بر جهان بینی اسلامی (4): انسان در قرآن
مقدمه ای بر جهان بینی اسلامی (5): جامعه و تاریخ
مقدمه ای بر جهان بینی اسلامی (6): زندگی جاوید یا حیات اخروی
نامه تاریخی استاد مطهری به امام خمینی
نبرد حق و باطل (به ضمیمه تکامل اجتماعی انسان در تاریخ)
نبوت  
نظام حقوق زن در اسلام
نظری به نظام اقتصادی اسلام 
نقدی بر مارکسیسم
هدف زندگی
ولاءها و ولایت ها

دریافت فایل pdf همه کتاب ها به صورت یکجا

 

متن کامل همه آثار استاد مطهری

متن کامل مجموعه آثار استاد

متن کامل یادداشت‌های استاد

فایل صوتی سخنرانی‌های استاد
سامانه یادگیری الکترونیکی                                                                        سامانه کتابخانه الکترونیکی

    

 


ادامه مطلب
[ سه شنبه 7 بهمن 1393  ] [ 02:34 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

دو توصیه آیت الله باقری کنی برای درست شدن باطن

رایانامه رسیده یکی از دوستان دانشگاه امام صادق:

جاي دوستان خالي امروز بعد نماز به دلم افتاد برم يه سوال از محضر آيت الله باقري (حفظه الله) بکنم و اين کار را انجام دادم. بعد تو رستوران دانشگاه، يکي از دوستان اصرار کرد که بگم حاج آقا چي گفت. به اون که گفتم خيلي خوشش آمد. با خودم گفتم بذار به بچه هاي ديگه هم بگم چه بسا مصداق "رب حامل فقه غير فقيه" باشم. خودم استفاده مطلوب را نکنم اما کسي باشد که استفاده کند اين شد که سوال و جواب را به صورت کوتاه در ذيل آوردم.

 ******

سوال: يه مشکلي که ما معمولا داريم اين است که وقتي در محضر علما و بزرگان مي رويم  براي يکي دو روزي سعي مي کنيم عوض بشيم ولي بعد متوجه مي شويم که جوگير شده ايم و نهايتا بعد از يکي دو روز به همان روال سابق برمي گرديم. اين اراده تغيير و عزم عوض شدند چطور در ما بوجود مي آيد؟ مشکل از چيست؟

جواب: مشکل اين است که شما مي خواهيم ظاهرتان را در اين يکي دو روز با باطنتان متفاوت کنيد که نمي شود و بعد از دو روز باطن خودش را دوباره ظاهر مي کند. بايد از درون سعي کنيد خودتان را درست کنيد تا ظاهر و باطنتان مثل هم شود.

سوال: چه کنيم که باطنمان درست شود؟

جواب: دو تا کار انجام دهيد:

يکي اينکه تا مي توانيد به ديگران خير برسانيد. به همسايه تان به رفيقتان به هم محلي تان به هرکسي هر قدري که از دستتان مي رسد خير برسانيد.

 

دوم اينکه همه جا خدا را ياد کنيد. حد اقل هم مثل ياد کردن ساير چيزها،‌هم عرض همان ها خدا را ياد کنيد (البته خدا هم عرض اونها نيست) ولي همين قدر هم ما در کارهايمان ياد خدا نيستيم. امام چون همواره ياد خدا بود مي گفت من در عمرم تا حالا لحظه اي نترسيدم. اگر ما يک هزارم امام ياد خدا کنيم همه زندگي مان درست مي شود.


ادامه مطلب
[ سه شنبه 7 بهمن 1393  ] [ 02:31 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

پس از 32 سال

بردگی در اسلام؛  کتاب جدید استاد مطهری منتشر شد.
با همین روند، هشتاد سال، مبانی فکری نظام به طور کامل منتشر شود!
 
 
«بردگی در اسلام» در قطع رقعی و 140 صفحه با قیمت پنج‌هزار تومان توسط انتشارات صدرا (مرکز نشر آثار استاد شهید مطهری) منتشر شده است.
 
علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند با این شماره ها تماس‌ بگیرند: تهران: 33954538 – 66961645 – 22852489 / قم: 02537747314

ادامه مطلب
[ سه شنبه 7 بهمن 1393  ] [ 11:17 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

Letter4U

[ سه شنبه 7 بهمن 1393  ] [ 11:07 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

رویاپردازی کثیف زنجیری‌ها

اقدام نا به جای ظریف در پیاده روی با جان کری بعد از توهین غرب به پیامبر اسلام، باعث شده تا سایت ها و روزنامه های زنجیره ای برای توجیه این کار، دست به دروغ سازی بزنند و مدعی شوند سال 88 در حاشیه مذاکرات ایران و 1+5 در ژنو، جلیلی و برنز گفتگوی دو جانبه ای در حال پیاده روی داشته اند و نه تنها ظریف کار جدیدی انجام نداده بلکه منتقدان ظریف باید توضیح دهند چرا زمان جلیلی نسبت به این اقدام مشابه ساکت بوده اند؟

درباره ی این «دروغ بزرگ» چند نکته وجود دارد:

1. در متنی که به طور گسترده رسانه های مورد اشاره منتشر کرده اند ادعا شده که در مهرماه سال 88 جلیلی و برنز به مدت 45 دقیقه در حال پیاده روی مذاکره و گفتگو کرده اند، این در حالی است که هیچ پیاده روی میان دکتر جلیلی و برنز در هیچ دوره ای از مذاکرات انجام نشده بلکه فیلم و تصاویر معروفی که از پیاده روی دکتر جلیلی با یکی از طرف های مذاکره وجود دارد مربوط به گفتگوی وی با خاویر سولانا مسئول اسبق سیاست خارجی اتحادیه اروپاست نه نماینده آمریکا در مذاکرات.

2. این رسانه ها بعد از خیال پردازی درباره اصل ماجرای پیاده روی نماینده ایران و آمریکا مدعی شده اند این دیدار بین سعید جلیلی و نیکلاس برنز انجام شده است، این در حالی است که نیکلاس برنز معاون اسبق وزارت خارجه آمریکاست که اساسا در هیچ دوره ای از مذاکرات هسته ای با ایران حضور نداشته و این رسانه ها وی را با ویلیام برنز نماینده آمریکا در مذاکرات اشتباه گرفته اند!

3. بازخوانی روند مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 در دوره قبل نشان میدهد در مهرماه سال 88 در حاشیه مذاکرات ژنو، بعد از یک دور مذاکره تیم ایرانی با 1+5، ویلیام برنز چندین نوبت از دکتر جلیلی تقاضای دیدار دوجانبه می کند که این درخواست با موافقت جلیلی همراه نمی شود.

حتی خاویر سولانا و دیگر نمایندگان کشورهای حاضر در مذاکرات نیز این درخواست برنز را به جلیلی اعلام می کنند و برای انجام این دیدار دو نفره نهایت تلاش خود برای «واسطه گری» را انجام می دهند اما این درخواست مورد قبول دکتر جلیلی واقع نمی شود و تاکید می کند که حرف دو نفره ای بین او و برنز وجود ندارد و نماینده آمریکا هر سخنی دارد می تواند در جمع نمایندگان دیگر کشورها بیان کند.

با این حال برنز باز هم بر خواسته خود پافشاری می کند و خاویر سولانا نیز به عنوان مسئول وقت سیاست خارجی اتحادیه اروپا از رییس تیم مذاکره کننده هسته ای ایران می خواهد تا با پذیرش درخواست برنز، دیدار دو نفره ای میان نمایندگان ایران و آمریکا برگزار شود اما در نهایت دکتر جلیلی زیر بار این درخواست نمی رود و در کنار دیدارهای دوجانبه میان هیئت های ایرانی با فرانسه، آلمان و انگلیس، برای دقایقی نیز هیئت ایرانی نشست دوجانبه ای نیز با هیئت مذاکره کننده آمریکایی آن هم با محوریت موضوع هسته ای برگزار می کند.

لذا توجه در این مساله نشان می دهد اولا ادعای پیاده روی 45 دقیقه ای برنز و جلیلی از اساس کذب است و ثانیا هیچ دیدار دو نفره ای در میان نبوده است و ثالثا در کنار دیدارهای دوجانبه تیم ایرانی و نمایندگان کشورهای 1+5، تیم آمریکایی نیز مانند دیگر کشورها برای دقایقی آن هم در اتاق مذاکرات نه در حال پیاده روی! به حضور تیم ایرانی پذیرفته می شود.

در همین راستا در 11 مهر 1388 دکتر علی باقری که در دیدار تیم مذاکره کننده ایرانی با تیم مذاکره کننده برنز حضور داشته، در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما حاضر شد و درباره همین موضوع با تکذیب برخی ادعاها و حاشیه پردازی ها گفت: «دیدار هیات آمریکایی با هیات ایرانی در ژنو به درخواست آمریکایی‌ها صورت گرفت. در نشست‌های این چنینی مرسوم است که هیات‌های مختلف با هم دیدار و گفتگو و رایزنی می‌کنند تا دیدگاه‌ها به هم نزدیکتر شود و در نشست ژنو نیز هیاتهای مختلف به صورت یک جانبه و چند جانبه درخواست دیدار داشتند که از جمله این موارد درخواست هیات آمریکایی برای دیدار با همتایان ایرانی بود.»

این در حالی است که پیش از این در سال 86 نیز با دستور رهبر معظم انقلاب نشست های دوجانبه ای میان هیئت مذاکره کننده ایرانی به سرپرستی حسن کاظمی قمی سفیر وقت ایران در عراق و هیئت مذاکره کننده آمریکایی در بغداد بر سر موضوع عراق برگزار شده بود و خبر هر دوی این دیدارها نیز در همان برهه در رسانه های مختلف منتشر شد.

4. نکته جالب توجه دیگر که هیچ کدام از رسانه های مورد اشاره به آن نپرداخته و ترجیح داده اند آن را عامدانه سانسور کنند، ماجرای درخواست دوم دیدار ویلیام برنز از دکتر جلیلی برای ملاقات دو نفره در سال 89 است.

ماجرای درخواست دوم برنز از دکتر جلیلی از این قرار است که در آذرماه 89، در حاشیه مذاکرات 1+5 با تیم مذاکره کننده ایرانی، باز هم برنز درخواست دیدار دوجانبه با جلیلی را مطرح می کند که جلیلی به دلیل نقش آمریکا در ترور شهید شهریاری در آذرماه همان سال درخواست برنز را رد می کند.

همچنین بیان روایت های نادرست و برخی ادعاهای کذب درباره دیدار سال گذشته برنز با هیئت ایرانی توسط وی و رسانه های آمریکایی نیز دلیل دیگری بود که دکتر جلیلی در سال 89 درخواست تیم آمریکایی برای نشست دوجانبه را رد کرد و جالب آنکه نماينده دولت امريكا نیز در انتظار پاسخ مثبت از دکتر جلیلی، حدود نيم ساعت پشت در اتاق محل استقرار تیم ایرانی قدم می زند.

لذا توجه در این مساله نیز نشان می دهد ظاهرا روزنامه های زنجیره ای با اشتباه گرفتن ماجرای قدم زدن برنز به تنهایی پشت درب بسته اتاق دکتر جلیلی با نشست دوجانبه وی با تیم مذاکره کننده ایرانی در سال 88، به یک رویاپردازی سراسر کذب روی آورده اند تا بلکه در قبال آن موج انتقادات افکار عمومی نسبت به خطاب بزرگ و فراموش نشدنی ظریف در پیاده روی 15 دقیقه ای با کری درست در اوج توهین غرب به پیامبر اکرم فراموش شود.

امیرحسین ثابتی


ادامه مطلب
[ سه شنبه 7 بهمن 1393  ] [ 11:04 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]