ارزش پول

معلم یک اسکناس پنج هزارتومانی را بالا گرفت و از دانش آموزان پرسید: چه کسی این را می خواهد؟
همه دستهایشان را بالا بردند. معلم اسکناس را مچاله کرد و باز سوالش را تکرار کرد. اینبار نیز همه دانش آموزان دستهایشان را بالا بردند. پس معلم گفت: ما هم خیلی وقت ها در زندگی می افتیم و مچاله می شویم اما این مهم نیست و هیچ وقت چیزی از ارزش شما کم نمی شود. 

https://t.me/nimkatetanz/427
 


ادامه مطلب
[ جمعه 24 دی 1395  ] [ 07:50 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

نماز جمعه؛ قلب فرهنگی شهر

💢 نماز جمعه #قرارگاه فرماندهی جنگ نرم

http://l1l.ir/xhe

⭕️ #نماز_جمعه یک #قرارگاه است؛ قرارگاه ایمان، قرارگاه تقوا، قرارگاه بصیرت، قرارگاه اخلاق.

⚠️ از تعبیر قرارگاه نباید ما وحشت بکنیم، چون قرارگاه جزو تعبیرات و اصطلاحات مربوط به #جنگ_و_مبارزه و این چیزها است. خب، این جنگ وجود دارد، بر ما تحمیل شده، ما درحال جنگیم، منتها جنگ نظامی نیست؛ جنگ معنوی است، جنگ اعتقادی و ایمانی است، جنگ سیاسی است، همچنان‌که در دفاع مقدّس هشت سال بر ما جنگ را تحمیل کردند. 

🌀 ... ما در حال یک چنین نبردی هستیم؛ ما در حال یک چنین جهادی هستیم. به #ایمان مردم ما حمله می‌کنند، به #بصیرت مردم ما حمله می‌کنند، به #تقوا ما حمله می‌کنند، به اخلاق ما حمله می‌کنند، ویروس‌های گوناگونِ خطرناکِ معنوی را در میان ما پراکنده می‌کنند.

❓خب، ما چه کار کنیم؟ باید #دفاع کنیم.
✅ این، #قرارگاه لازم دارد، مثل قرارگاه‌های میدان جنگ؛ نماز جمعه یکی از مهم‌ترینِ این قرارگاه‌ها است؛ قرارگاه ایمان است، قرارگاه تقوا است.

📌 با این چشم به نماز جمعه نگاه کنیم. شما(ائمه جمعه) هم فرمانده قرارگاهید؛ قرارگاه‌های میدان جنگ هرکدام فرماندهی دارند؛ #فرمانده قرارگاه امامت جمعه، شخص #امام_جمعه است.

¤بیانات امام خامنه‌ای در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور - ۱۳۹۴/۱۰/۱۴ ¤

🔘 @basijisu_ir


ادامه مطلب
[ جمعه 24 دی 1395  ] [ 05:03 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

هاشمی رفسنجانی به روایت موسویان

📝سیدحسین موسویان، عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و سفیر آلمان در دوران ریاست جمهورى مرحوم هاشمی به مناسب درگذشت ایشان در یادداشتی در CNN نوشت:

🔹«با وجود حمایت آمريكا از تجاوز صدام به ایران، در سال ١٩٨٩ وقتی که بوش رییس جمهور آمريكا و رهبران اروپایی برای آزادی گروگانهای آمریکایی و اروپایی دست نیاز به سمت او دراز کردند، او پاسخ مثبت داد و به محمود واعظی، وزیر کنونی ارتباطات، و من ماموریت داد تا این مهم را به سرانجام رسانیم. همه گروگانهای آمريكايی و اروپایی در مدت کوتاهی آزاد شدند، اما آمريكا به جای تشکر، فشارها به ایران را تشدید و فرصتی طلایی برای رفع خصومت در روابط واشینگتن- تهران را نابود کرد.

🔹با این وجود رفسنجانی با امضا قرارداد نفتی یک میلیارد دلاری ایران با کمپانی نفتی کونوکو در سال 1995، تلاش کرد که شانسی به بهبود روابط اقتصادی ایران و آمریکا بدهد که این تلاش او نیز با لغو قرارداد مذکور توسط بیل کلینتون رییس جمهور وقت آمریکا، ناکام ماند.

🔹هاشمی در دوران ریاست جمهوری خود با تمام ظرفیت برای بهبود روابط با اروپا تلاش کرد. همراه با گنشر وزیر خارجه آلمان در دیدار ٩٠ دقیقه‌ای با آقای هاشمی درباره راه‌های دوستی ایران و کشورهای عرب همسایه خلیج فارس گفت‌وگو کردیم. آقای هاشمی به گنشر گفت که تهران برای ایجاد یک سیستم همکاری و امنیت جمعی با همسایگان خلیج فارس مشابه همکاری‌های اتحادیه اروپا آماده است.

🔹گنشر با ذوق‌زدگی فوق‌العاده‌ای عازم واشینگتن شد و چندی بعد بطور خصوصی و با اظهار تاسف فراوان گفت که واشینگتن مخالفت کرده است. در آلمان سفیر بودم. آقای کهل صدراعظم آلمان علاقه‌مند به ایفای نقشی برای رفع خصومت‌های آمریکا و ایران بود.

🔹آقای هاشمی جواب مثبت داد و آمادگی ایران برای همکاری مشترک علیه سلاح‌های کشتار جمعی و تروریسم و ارتقاء حقوق بشر را به اطلاع کهل رساند.

🔹صدراعظم آلمان با ذوق‌زدگی کامل به واشینگتن سفر کرد و بعد از دو هفته، وزیر دفتر صدراعظم به من اطلاع داد که کهل با کلینتون صحبت کرده اما واشینگتن سرسختانه مخالفت کرده است.»
cnn.it/2iACl7e
—---------------—
🔴با مکتوبات همراه شوید:
https://telegram.me/joinchat/A7K4tDvB5VXtx-Rjvqcw3w


ادامه مطلب
[ جمعه 24 دی 1395  ] [ 05:02 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

هواپیما و تحریم‌ها

⭕️ #دیرپا/ هواپیما آمد تحریم ماند! 

🗣 وزیرکشاورزی یک روز پس از جنش #ایرباسی: مشکلماتمان ناشی از ادامه تحریمهاست!/ جیب‌ها روز به‌روز خالی‌تر و هزینه‌ها سنگین‌تر می‌شود؛ مشکلات واحدهای تولیدی ریشه در تحریم و رکود دارد!
📸 s4.img7.ir/cKkSo.jpg
👈 این اظهارات درحالی صورت می گیرد که نزدیک به یکسال از توافق هسته ای ایران و ۱+۵ گذشته ک مسئولان دولت روحانی بارها در برابر دلواپسی ها از بدعهدی امریکا وعده داده بودند که "همه تحریمها در همان روز اول رفع می شود!"

💠 @DirpA


ادامه مطلب
[ جمعه 24 دی 1395  ] [ 05:01 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

یادداشت دکتر عبدالرضا داوری درباره جعبه سیاه حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی

🔻جعبه سیاه "هاشمی رفسنجانی" را چگونه باید گشود؟

🔸اکبر هاشمی رفسنجانی برخلاف شهرت و نفوذ ملی و بین المللی اش، چهره ای به شدت ناشناخته است و البته همین نفوذ تاریخیش در ارکان نظام موجب شده تا تصویری که از او در اذهان و اسناد دستچین شده به ثبت رسیده، همان تصویری است که اکبر هاشمی رفسنجانی طلب می نماید.
آنچه در ادامه میخوانید، 30 محور پیشنهادی اینجانب برای گشایش جعبه سیاه "اکبر هاشمی رفسنجانی" است تا بتوان با اتکاء به تحلیل و جمع بندی آنها تصویر واقعی تری از چهره رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ترسیم نمود:

🔻بررسی دقیق دلایل و نحوه ارتباط هاشمی رفسنجانی با سید ابوالفضل تولیت و سیدجعفر بهبهانی در مساله جمع آوری اسناد کاپیتولاسیون

🔻بررسی دقیق ارتباط هاشمی رفسنجانی با مظفر بقایی و شبکه حزب زحمتکشان

🔻بررسی دقیق نقش هاشمی رفسنجانی در ترور حسنعلی منصور و بازداشت و آزادی وی در همین رابطه

🔻بررسی دلیل و نحوه دسترسی هاشمی رفسنجانی به اموال سیدابوالفضل تولیت و چگونگی هزینه کرد آن

🔻بررسی متون سخنرانی هاشمی رفسنجانی در هیئات مذهبی طی دهه 40

🔻بررسی چگونگی خروج هاشمی رفسنجانی از کشور در ابتدای دهه 50 و حضور وی در امریکا، ژاپن، اروپا ، عراق، سوریه و -احتمالا- اسرائیل(با گذرنامه جعلی)

🔻بررسی شبکه نیروهای مورد حمایت هاشمی در داخل و خارج از ایران که طی سالهای پیش از انقلاب توسط وی و از محل اموال تولیت تغذیه می شدند

🔻بازخوانی پرونده وی در ساواک و دلایل بازداشت و محکومیت وی در اوایل دهه 50

🔻بررسی دلایل حمایت بی سابقه سازمان عفو بین الملل-مستقر در انگلیس- از هاشمی رفسنجانی و مکاتبه این سازمان با سه وزیر رژیم پهلوی در انتقاد علیه بازداشت هاشمی رفسنجانی

🔻بررسی دلایل مخالفت مرحوم سیدمصطفی خمینی با هاشمی رفسنجانی و ممانعت آن مرحوم از قرابت هاشمی رفسنجانی و نزدیکانش با امام خمینی

🔻تحلیل مواضع هاشمی رفسنجانی در شورای انقلاب و مخالفت وی با تصویب اصل ولایت فقیه

🔻بررسی دقیق ماجرا و صحنه واقعه موسوم به "ترور هاشمی رفسنجانی توسط گروهک فرقان"

🔻تحلیل دلایل حمایت هاشمی رفسنجانی از عباس امیرانتظام بعد از بازداشت وی

🔻بررسی فراز و فرود روابط هاشمی رفسنجانی با مرحوم سیداحمد خمینی

🔻بررسی دقیق نحوه بهره برداری و استفاده هاشمی رفسنجانی از اموال  مصادره شده سیدکاظم شریعتمداری در سال 62

🔻بررسی اسناد مربوط به ملاقات هنری کیسینجر با هاشمی رفسنجانی در تابستان 64

🔻بررسی دقیق تر ماجرای مک فارلین و مناسبات هاشمی رفسنجانی با مرحوم منتظری و سیدمهدی هاشمی در این حوزه و بررسی دقیق نقش هاشمی رفسنجانی در تشدید فرایند حذف مرحوم منتظری

🔻بررسی دقیق اقدامات هاشمی رفسنجانی در پیاده سازی سیاست تعدیل اقتصادی بعنوان نسخه بانک جهانی

🔻بررسی دقیق نقش هاشمی رفسنجانی در سرکوب مردم معترض مشهد، قزوین و اسلامشهر طی نیمه اول دهه 70

🔻بررسی نقش هاشمی رفسنجانی در برکشیدن سیدمحمد خاتمی از نیمه سال 75

🔻بررسی ارتباط هاشمی رفسنجانی با "حسین داروغه" از نمایندگان شرکت نفتی شل 

🔻بررسی تاثیر شبکه امنیتی برآمده از دولت هاشمی رفسنجانی در غائله قتلهای زنجیره ای

🔻بررسی نقش هاشمی رفسنجانی در گوشمالی دادن منتقدانش از جمله برخورد با عزت الله سحابی و ملی مذهبی ها، عباس عبدی، اکبر گنجی و سعید حجاریان

🔻تحلیل دقیق نقش هاشمی رفسنجانی در تشجیع میرحسین موسوی برای مقابله با محمود احمدی نژاد

🔻تحلیل نقش هاشمی رفسنجانی در برپایی و تشدید فتنه 88

🔻تحلیل نقش شبکه متصل به هاشمی رفسنجانی در برپایی و تشدید تحریمهای ضدایرانی امریکا و غرب

🔻تحلیل نقش هاشمی رفسنجانی در ایجاد اختلاف میان اصولگرایان و دولت دهم

🔻تحلیل نقش هاشمی رفسنجانی در مهندسی صحنه انتخابات ریاست جمهوری سال 92

🔻تحلیل نقش هاشمی رفسنجانی در مهندسی صحنه سیاسی و تجهیز منابع قدرت داخلی و خارجی برای تصویب برجام

🔻تحلیل نقش هاشمی رفسنجانی در انتخابات خبرگان پنجم و مدیریت سیدحسن خمینی

🔻https://telegram.me/dr_davari


ادامه مطلب
[ جمعه 24 دی 1395  ] [ 04:59 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

سهم از سفره انقلاب

💟 ترنم عاشقی 💟

🖋دلنوشته دختر شهید نهامین به خانم فاطمه حسینی نماینده مجلس که گفته بود حقوق های نجومی پدرش سهم او از سفره انقلاب است .

✅ سرکار خانم حسینی شنیدم گفته بودی سهمت را از سفره انقلاب گرفته ای واقعا با دیدن این جمله ات دلم لرزید که چرا تا این ساعت از عمرم برای خودم هیچ سهمی از انقلاب تصور نکرده بودم واقعا حرفت برایم جای تامل داشت و نشستم با خودم حساب کردم که اگر واقعا انقلاب سهم تقسیم میکرد چرا سهم من از این انقلاب بی پدری شد و سهم تو پدری با حقوق نجومی؟

اگر انقلاب سهم تقسیم میکرد چرا سهم من گریه های بی صدای شبانه شد و سهم تو نوازش های زیبای پدر؟

اگر انقلاب سهم تقسیم میکرد چرا سهم من مادری شد که در اوج جوانی یتیم داری کرد و خودش را از یاد برد و سهم تو مادری که از فرط خوشی  نمیدانست این ثروت انقلاب را صرف کدامیک از آرزوهایش کند؟

سهم من شهادت پدری شد که نتوانست  بخاطر غیرتش هجوم بیگانه به مرزهای وطنش را تحمل کند و تا آخرین نفس جلوی دشمن ایستاد تا من و تو در آرامش باشیم ولی آرامش من یک هزارم آرامش تو نشد‌.

سهم تو مدرک دکترای جعلی و بدون زحمتی بود که بتوانی با آن وارد مجلس شوی و دل امثال مرا با حرفهایت بسوزانی و سهم من زحمات فراوانم و بی خوابی هایم برای قبولی در در مقطع دکترا و نگاه های طعنه آمیزی که شیرینی قبولی کنکور را از من گرفت.
راستی سهم من از سفره انقلاب چه بود سهمی که نداشتم و همیشه انگشت اتهام دیگران به طرفم دراز بود و سهمشان را از من میخواستند .

براستی چرا تاکنون در مورد سهمم از انقلاب فکر نکرده بودم؟
ممنونم که سهمم را یادآوری کردی!

💕 مینا نهامین فرزند شهید غلامرضا نهامین

🇮🇷 @karimaneha 🇮🇷


ادامه مطلب
[ جمعه 24 دی 1395  ] [ 04:59 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

شادی روح خادم‌الحسین جواد طایی صلوات

بيست و چهارم ديماه سالروز تولد محمد جواد طايي و روز جمعه است شادي روح اين عزيز صلوات و فاتحه اي ختم كنيد

محمدجواد طایی، دانشجوی دانشگاه امام صادق علیه السلام بود که در حین نصب بیرق حسینی هیئت میثاق با شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، دچار برق‌گرفتگی شد و جان خود را از دست داد.


ادامه مطلب
[ جمعه 24 دی 1395  ] [ 04:56 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

اگر ما این جوانان جهان اسلام را جذب نکنیم،‌ جذب وهابیت می‌شوند

✴️وقتی نتوانیم فردی را جذب کنیم
🖎یحیی جهانگیری

🔸مسابقات بین المللی قرآن بود. یکی از شرکت کنندگان، ایمن، بود از فلیپین او مدرسه سعودی ها قرآن را حفظ کرده بود.خلاصه در طول مسابقات هی از من سوال درباره شیعه و اعتقاداتشان می پرسید. و جواب های من برایش واقعا تازگی داشت.این جواب ها به حدی شد که روزی گفت: آیا من می توانم در ایران رشته اسلام شناسی بخوانم.
گفتم: بله 
گفت: ولی شیعه نمی شومااا 
گفتم: مگر می شود اجباری ایمان را از دل کسی ربود یا در دلش نهاد
...به کمک دوستان سعی کردیم ایشان را در جامعه المصطفی ثبت نام کنیم که متاسفانه به دلایلی که نمی توانم بگویم، او ثبت نام نشد.
...خلاصه... او ایران را ترک کرد. بدون اینکه بتواند در جامعه المصطفی ادامه تحصیل بدهد

🔸نقطه اوج خاطره اینجاست...
مدتی بعد  سفر حج بودم. طبقه سوم مسجدالحرام. یهو دیدم فردی با ریش دراز و البته  دشداشه و  روسری قرمز که همه اینها نشان می داد که او  وهابی است، به من زل زده... ول کن هم‌نیست...ز ترسم خودم را سعی کردم بین مردم قایم کنم و در رم.... در رفتم.. پله ها را طی می کردم که....یهو دیدم یکی از پشتم زد...یحییییییی ده کیلو کم کردم... از ترس با ترس پشت برگشتم... همان وهابی..
گفت تو یحییی هستی؟
گفتم آره
گفت اهل ایران
دیگه زهرم ریخت... گفتم منو می پاییده حالاست که ببره زندان وهابی ها
من همین بحبوحه بودم که گفت: من ایمن هستم.
ایمننننننن!... تو اینجا چیکار می کنی؟
گفت آرزو داشتم کشور شما درس بخوانم نشد، اینجا بورس گرفتم. جامعه ام القری

نکته تلخ داستان این است
👈 ذهنش را از بس وهابی ها خورده بودند، نگاهش به شیعه متفاوت شده بود. اگر همت برخی بود شاید ایمن در تیم اهل بیت ع می بود.. ولی حالا در تیم رقیب است

@azhardari1


ادامه مطلب
[ جمعه 24 دی 1395  ] [ 04:55 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

حداقل حقوق مدیران دولتی هم زیاد است!

حداکثر حقوق مدیران دولتی ۱۲.۵ میلیون تومان شد


 بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری حداکثر حقوق شش میلیون و 300هزار تومان است، با احتساب این ماده در برنامه ششم حداکثر حقوقی که به مدیران تعلق خواهد گرفت 12میلیون و 600هزار تومان خواهد بود.

https://telegram.me/joinchat/BiIeuTvrW3SxgJi-gFlBUQ


ادامه مطلب
[ جمعه 24 دی 1395  ] [ 04:53 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

نرم‌افزار خوب و کاربردی دکتر ساینا

✅ اپلیکیشن دکترساینا به نصب 5000+ در کافه بازار رسید.
🖇 رایگان از کافه بازار دانلود کنید:
http://cafebazaar.ir/app/?id=ir.co.dsi.drsaina&
#ساینا_نبض_سلامتی #دکترساینا


ادامه مطلب
[ جمعه 24 دی 1395  ] [ 04:51 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]