از پلاسکو تا سفارت ترکیه

از #پلاسکو تا سفارت #ترکيه مسافتی نیست؛ ترک ها سالهاست با صادرات انبوه پارچه و پوشاک به ایران جیبی پر پول برای خود ساخته اند؛ در عوض تولید کننده وطنی در مشقت و سختی دالان پیچ در پیچ و دراز تولید گرفتار!
اشک کارگر بیکار، ثمره سیاست های غلط اقتصادی مسوولين است در چراغ سبز نشان دادن به واردات غیر منطقی! 


منبع: نقد و قند
🔸🔸🔸🔹🔹🔸🔸🔸
🔹به پویش مردمی《ایرانی ام،ایرانی می پوشم!》بپیوندید.
👇👇 لینک شرکت در  پویش مردمی👇👇
https://fa.petitions24.com/165367
🔸🔸🔸🔹🔹🔸🔸🔸
کانال رصام|
@rasamnama


ادامه مطلب
[ دوشنبه 4 بهمن 1395  ] [ 10:16 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

قهوه یا کافی؟!

حالا گفتیم یه کلمه هایی انگلیسیش بیشتر به دل میشینه٬ ولی نه در این حد که به قهوه بگین کافی


٬
بابا این خودش اول قهوه بود بعد رفت خارج شد کافی 😐
 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 4 بهمن 1395  ] [ 08:43 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

آیت‌الله خویی و انقلاب اسلامی

 نظر آیت‌الله خویی درباره امام خمینی (ره)

🔹آیت‌الله سیدابراهیم خسروشاهی که در نجف اشرف به دیدار آیت‌الله خویی رفته بود٬ در مورد نظر آیت‌الله خویی درباره انقلاب اسلامی و قیام امام خمینی(ره) می‌گوید: «در ابتدای انقلاب به نجف اشرف مشرف شدیم. به خاطر اینكه مرحوم حجت‌الاسلام وثوق تهرانی(باجناق حقیر) شاگرد مرحوم آیت‌الله العظمی خوئی بود به صرف ناهار خدمت ایشان دعوت شدیم. بنده خواستم از بركات انقلاب اسلامی و پلیدی‌های رژیم پهلوی آنچه می دانم معروض دارم.

 🔹آیت‌الله خویی فرمودند: " در بعضی از اخبار آمده است كه شخصی قبل از قیام حضرت مهدی(عج) قیام كرده و راه را برای ظهور آن حضرت آماده می‌سازد و من فكر می‌كنم آن شخص همین آقای خمینی باشد."»

#پایگاه_مرکز_اسناد_انقلاب_اسلامی  yon.ir/5p0I
 


ادامه مطلب
[ دوشنبه 4 بهمن 1395  ] [ 08:18 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

تشکر وزیر کار هند از رئیس‌جمهور روحانی برای اشتغال‌زایی برای جوانان هندوستان

✳️ تشکر صمیمانه از جناب آقای دکتر روحانی

سلام جناب پرزیدنت
وظیفه خودم می‌دانم از الطاف شما و دولت محترم شما در اشتغالزایی برای جوانان کمال تشکر را داشته باشم. حقیقتاً امروز روز خیلی خوبی بود که به من خبر دادند ۱۶۰ تن از جوانان بیکار ما در یک کارخانه فولاد در اطراف شهر یزد مشغول شدند. 
من البته از اینکه شنیدم با اشتغالزایی جوانان ما،‌ به همین تعداد یعنی ۱۶۰ تن از جوانان و کارگران ایرانی را از کار در این کارخانه اخراج کرده‌اند متأسف شدند اما این در برابر لطف بزرگی که شما به ما کردید حقیقتاً ناچیز است.
پیشتر از لطف فراوان شما به اشتغالزایی جوانانی از کشورهای اطریش و فرانسه و مالزی و ایتالیا و ایالات متحده آمریکا و آلمان و چندین کشور اروپایی و غیراروپایی دیگر چیزهای زیادی شنیده بودم،‌ اما این لطف شما که به اتباع هندی و جوانان کشور من کردید اشک را در چشم‌های من آورد.
من در همین‌ جا آمادگی خودم و دیگر جوانان کشور خودم را برای حضور در کشور شما و کار در کارخانه‌ها و پروژه‌های بزرگ و کوچک ایران اعلام می‌کنم. 
خدا برای جوانان ایرانی هم بزرگ است؛‌ امیدوارم آنها هم به خاطر نوع‌دوستی و انسانیت بیکاری خودشان را به این الطاف شما را به ما ببخشند.
دهلی نو - وزیر کار و امور اجتماعی کشور هندوستان
#طنز
#تلخند
#کارخانه_فولاد_زرفان_یزد
@tdejakam


ادامه مطلب
[ شنبه 2 بهمن 1395  ] [ 04:11 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

رازدار باشید

💠 رازدار باشیم

پیامبر (ص) دربارۀ رازداری فرمودند «إِذَا حَدَّثَ الرَّجُلُ ثُمَ‏ الْتَفَت‏» اگر کسی به شما چیزی گفت و بعد اطراف را نگاه کرد یا آهسته سخن گفت از نگرانیِ اینکه مثلاً کسی متوجه نشود، «فَهِیَ أمانَةٌ» معلوم می‌شود که یک مسأله‌ی خصوصی را به شما گفته و این یک راز است.
پس باید مراقب باشید که این موضوع به اطلاع دیگری نرسد. این را باید به‌عنوان یک امانت شرعی تلقّی کنید؛ مراقب حُرمت و آبروی او باشید؛ این سرّ اوست نزد شما، مثل سرّ خداست.

📖 محمد(ص) پیامبری برای همیشه / حسن رحیم‌پور ازغدی / ص ۵۵

#ادب_اجتماعی

@Maktabkhaaneh (کانال مکتب‌خانه)
 


ادامه مطلب
[ شنبه 2 بهمن 1395  ] [ 03:35 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

فارسی/ درست بنویسیم و بگوییم

 واعظِ غیرِمُتّعِظ

🔹 اهل فضل به کسی که دیگران را نصیحت می‌کند اما خود به آنچه گفته عمل نمی‌کند، می‌گویند «واعظِ غیرمُتّعِظ».
🔸 «مُتّعِظ» یعنی پندگیرنده. صفت فاعلی از «اتّعاظ» است؛ درست مثل «متحد» و «اتحاد»، «متفق» و «اتفاق» (به‌ترتیب از ریشهٔ «وح‌د» و «وف‌ق»).
🔸 «متّعظ» از ریشهٔ «وع‌ظ» است و با «وعظ» و «واعظ» و «موعظه» هم‌ریشه است.
@SadeNevisi


ادامه مطلب
[ شنبه 2 بهمن 1395  ] [ 03:34 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

اقتصاد مقاومتی یک ورزشکار

🚩مدافع بااخلاق و ملی پوش پرسپولیس به تازگی به پیشنهاد افزوده شدن مبلغ قراردادش پاسخ منفی داده است!😃

 دست اندرکاران باشگاه پرسپولیس پس از رد پیشنهاد چینی‌ها و به دلیل درخشش محمد انصاری، به این مدافع ملی پوش پیشنهاد داده‌اند قراردادش را از 240 میلیون تومان به 500 میلیون برسانند که با مخالفت این بازیکن روبرو شده است.

در روزگاری که اغلب فوتبالیست ها برای چندمیلیون تومان بیشتر پیراهن عوض می‌کنند، انصاری هم حضور دارد که به مسئولان پرسپولیس بگوید: «می‌خواهم پولی که به منزل می‌برم #حلال باشد و همان 240 میلیون کافی است.»

انصاری که نزد بازیکنان پرسپولیس به "حاج محمد" مشهور است، خلق و خوی خاصی دارد و بسیار بااخلاق و مذهبی است. او در تعطیلات نیم فصل نیز به کربلا سفر کرد و از جمله ورزشکارانی است که می‌تواند الگوی نوجوانان و جوانان بسیاری باشد.

در مورد انصاری همین قدر بدانید که این بازیکن ماشین مدل بالا نمی‌خرد و سوار نمی‌شود چون معتقد است این کار ممکن است حسرت برخی افراد بی بضاعت را به دنبال داشته باشد.

منبع خبر: yon.ir/z451

@Pavaraqi
👉 https://telegram.me/joinchat/AzOkwzu4-auyL1Sk9Ne6xA


ادامه مطلب
[ شنبه 2 بهمن 1395  ] [ 01:45 ب.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

برجام هواپیمایی؟/ دولت، شفافیت را از خود شروع کند

💢🖊 "وثیقه هواپیمای اجاره ای چقدر است؟"
✳️ یک سوال مهم درباره جعبه سیاه (همان #قرارداد_محرمانه) هواپیمای 321 اجاره ای (موسوم به: خریداری شده) از ایرباس، وثیقه سپرده شده توسط دولت یا بانک مرکزی است؛
👈 در این ارتباط چند نکته وجود دارد:
🔹 الف) همانطور که آقای وزیر راه هم گفته اند، این هواپیما خریداری نشده، بلکه اجاره به شرط تملیک است. طبق این نوع قرارداد، هواپیما زمانی به ملکیت خریدار در می آید که آخرین قسط آن پرداخت شده باشد؛
🔹ب) بدون دیدن قرارداد محرمانه اجاره هواپیمای مذکور، می توان پیش بینی کرد که طرف مقابل ترفندهایی را برای نقض قرارداد طی دوره اجاره در نظر گرفته باشد (مانند استفاده در خلاف جهت تحریم ها و ...- همسان قرارداد امضا شده با FATF)؛
🔹ج) با فرض فوق، فروشنده احتمال ممنوع الخروج بودن هواپیما توسط ایران- برای پیشگیری از توقیف احتمالی آن- را لحاظ کرده، به طور طبیعی می بایست درخواست وثیقه دولتی سنگینی- بیش از قیمت هواپیما- را کرده باشد؛
🔹د) وثیقه مذکور به جهت مبالغ هنگفت بلوکه شده کشور در خارج- که در جریان برجام نیز آزاد نشده اند- برای طرف مقابل قابل اطمینان و قابل رجوع خواهد بود (همانند جریان برداشت 2 میلیارد دلاری از منابع بلوکه شده ایران در آمریکا که به سهولت صورت گرفت)؛
🚫حالا سوال: مبلغ وثیقه تعیین و سپرده شده توسط دولت برای این هواپیمای اجاره ای چقدر است؟؟!!! مبلغی که دولت به صورت ضمنی اجازه برداشت آن از منابع بلوکه شده کشور در صورت فسخ قرارداد و عدم تحویل هواپیما را به فروشنده غربی داده است؟!
🚧 اگر این مبلغ بیش از قیمت هواپیما باشد، یعنی باج مضاعفی به طرف فروشنده داده شده است ... در آن صورت به نظر حقیر این قرارداد می شود "#برجام_هواپیمایی" ...
🔷 لطفا دولت محترم با انتشار قرارداد خرید هواپیما شفاف سازی کند ...
🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
✳️ دکتر حجت الله عبدالملکی
◀️ تلگرام:
https://telegram.me/drabdolmaleki_ir
 


ادامه مطلب
[ شنبه 2 بهمن 1395  ] [ 10:23 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

بزرگداشت شهادت جوانان انقلابى بحرين

📢 #اطلاعيه|بزرگداشت شهادت جوانان انقلابى بحرين

#سخنران: حجةالاسلام عالی

#مداح: برادر مطیعی

#بهمراه: سخنرانی نماینده آیةالله شیخ عیسی قاسم

🗓 يكشنبه ٩٥/١١/٣

☑️ #هيأت_ميثاق_با_شهدا
@misaq_ba_shohada


ادامه مطلب
[ شنبه 2 بهمن 1395  ] [ 09:12 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]

پلاسکو؛ بحران فرهنگی؟

🔹پس از ماجرای ساختمان #پلاسکو مد شده است نوشتن یادداشت و مقاله و توئیت در مذمت ایرانی هایی که راه به آمبولانس نداده اند یا در محل انفجار تجمع کرده اند یا مثلا با ساختمان در حال سوختن سلفی گرفته اند و بلافاصله هم فریادها بلند از «بحران فرهنگی در جامعه» و مرگ فرهنگ و انسانیت و هزار نیش و کنایه دیگر از جنس یادداشت های سی گانه #سریع_القلم.
اما اتفاقا من می خواهم خلاف این را بگویم. 

🔸از پنجشنبه صبح تا حالا هر کدام از آدمهای آشنا یا ناآشنا را در دور و برم دیده ام، نگران بوده اند. نگران همان چند آتشنشانی که الان زیر خروارها خروار آهن و سیمان مدفون شده اند. فقط نگران نبوده اند، غمگین هم بوده اند، در حدی که خیلی هایشان را که نه من اصلا آنها را می شناخته ام و نه آنها آشتنشان های شهید را، دیده ام یا دیده اید که چشم هایشان برای غم آتشنشانها تر شده و گریسته اند، شاید بی سر و صدا؛ اما دلشان سوخته است برای آنها.
در کنار اینها تا بحال در خبری هم نشنیده ام که مصدومی یا ماشین آشتنشانی، به دلیل ازدحام مردم یا راه ندادن خودروها خود را دیر به #پلاسکو رسانده باشد و فرصت برای نجات یک هموطن هم از دست رفته باشد.
در عوض دیده ام که هر کسی دور و برم بوده است، آشنا یا ناآشنا، نزدیک دو شبانه روز است که لحظه به لحظه اخبار ساختمان #پلاسکو را پیگیری می کند، آنهم از روی نگرانی.

🔹مردم تهران، همین تهران مدرن تغییر هویت داده ی از هم گسیخته ی بی سر و ته  پر از دود و خلاف و ناملایمتی، همین تهرانی که دوست و دشمن بدش را می گویند، مردم همین تهرانی که می گویند زیر چتر ماهوراه هاست، مردم همین تهران برای چند آتشنشان گیر افتاده زیر آوار، «نگرانند ». آنقدر نگران که سر از گوشی های و صفحه شبکه خبر بر نمی دارند تا خیالشان راحت شود که شاید چند نفر از آتشنشان ها نجات پیدا کرده اند. آنقدر نگرانند که برخی هایشان بدون اعلام فراخوانی خاص، رفته اند و ساعت ها در صف منتظر مانده اند تا خون بدهند برای کمک به مصدومین.
مردم همین تهران..

🔸شاید خیلی از آنهایی که امروز نگرانند چرخی هم در #پلاسکو زده بودند و قیمت ویترین یا قدرت جیبشان این اجازه را نداده بوده که لباسی بخرند، یا شاید بخاطر سفته بازی دلار فروش های نبش منوچهری، کل زندگیشان بر باد رفته باشد ولی همه آنها هم نگرانند، حتی اگر به سمت پلاسکو هجوم آورده اند و  از مخروبه پلاسکو #سلفی می گیرند.

🔹حادثه #پلاسکو هر چه آسیب و ضرر داشت، اما یک وجهه دیگر هم داشت و آنهم نمایش یکی دیگر از لایه های ناشناخته جامعه ایرانی و آن «حس همدلی» عجیبی که یک دفعه و در مواردی خاص و نادر بیرون می زند و بروز میابد، همان حسی که خیال آدم را راحت می کند از عمق موجود در میان روابط آدم های ایرانی و حتی ساکنین تهران.

🔸یادم هست یکبار دیگر هم همین حس را پیدا کردم، همین حس عمق همدلی موجود میان مردم تهران را. آنزمان هم  درست مقابل ساختمان #پلاسکو ایستاده بودم، اما نظاره گر کاروان #شهدای_غواص ؛ در آنروز هم همه آدمهای تهران یک شباهت داشتند، حتی اگر ظاهرشان متفاوت یا متضاد بود، کسبه #پلاسکو بودند یا کارگر و دانشجو، همه یک شباهت داشتند؛ صورتشان خیس بود از اشک برای فرزندان قهرمان و مظلوم ایران!

به روایت پی‌نوشت علی نادری

https://telegram.me/joinchat/BAo8Vj9AHlR2GBNcNfL11g


ادامه مطلب
[ شنبه 2 بهمن 1395  ] [ 09:05 ق.ظ ] [ حمید درویشی شاهکلایی ]
[ نظرات0 ]