محمدبن‌ابی‌بکر بسیجی بود/ بسیجی‌ها رویش‌های انقلاب‌اند/ دشمنی‌ها متوجه بسیجی‌هاست

تقدیم به «محمدبن‌ابی‌بکر»های امروز

توطئه دشمن علیه رویش‌های بسیجی براساس اندیشه امام خامنه‌ای

«در دوران امیرالمؤمنین، علاقه‌مندان و مخلصان به آن حضرت زیاد بودند؛ اما مالک اشتر و محمّدبن‌ابی‌بکر و سهل‌بن‌حنیف زیاد نبود؛ اینها بسیجی بودند.» (6 مرداد 79)

«سابقه‌داران اسلام، جناب طلحه و جناب زبیر و جناب سعدبن‌ابی‌وقّاص و امثال اینها بودند. بعضی از اینها علی را تنها گذاشتند؛ بعضی از اینها در مقابل علی ایستادند. اینها ریزش‌ها بودند. اما رویش کدام است؟ رویش، عبداللَّه‌بن‌عبّاس است؛ محمّدبن‌ابی‌بکر است... مثل این رجال - نه یکی، نه ده نفر، نه هزار نفر که هزاران نفر بودند. این‌طور نیست که شما خیال کنید حالا چهار نفر آدمی که از راه برگشتند و نیرویشان تمام شد، معنایش این است که نیروی این گردونه عظیم تمام شده است. نه آقا؛ بعضی‌ها در بین راه قوّه‌شان تمام میشود. بله؛ ضعیف‌ترها وسط راه آذوقه‌شان تمام می‌شود.» (26 آذر 78)

«علیه محمّدبن‌ابی‌بکر، توطئه بود. علیه همه آن کسانی که از اوّل کار در ماجرای امیرالمؤمنین امتحانی داده بودند و نشان داده بودند که چه ایمان‌های مستحکم و استوار و چه بصیرتی دارند، از طرف دشمنان، انواع و اقسامِ سهام تهمت پرتاب می‌گردید و به جان آنها سوء قصد می‌شد و لذا اغلبشان هم شهید می‌شدند. عمّار در جنگ شهید شد؛ لیکن محمّدبن‌ابی‌بکر با حیله شامی‌ها به شهادت رسید.» (18 دی 77)

به مناسبت 14 صفر 38 هجری- شهادت محمدبن‌ابی‌بکر توسط عوامل معاویه