مهدويت
 
همه شب در اين اميدم كه نسيم صبحگاهي به پيام آشنايي بنوازد آشنارا (حافظ)
 
دعای عظم البلا
تقديم به ساحت مقدس مادر آقا صاحب الزمان حضرت فاطمه الزهرا سلام الله عليها

 

 

افسران - فهمید بسیجی فرشته نجات است نه مامور وحشت

ادعای روشن فکریش میشد
کتابش را گذاشت
گفتند کجا میروی ؟
گفت خیابان ، میر حسین به کمک نیاز دارد
چادرش را برداشت ، یک باتوم مغزی هم داشت
دختر است دیگر میترسید کسی بهش حمله کند
از بسیجی ها میترسید ، آخر شنیده بود وحشی هستند
مغزش را شسته بودند ، در دانشگاه همه طرفدار سبزها بودند
میگفتند سبز رنگ آزادی و استقلال است
وارد خیابان شد ، هیچ تاکسی ای نبود
از خیابان پیاده خارج شد وارد میدان .... شد
اتش و دود از همه جا بلند بود ، انگار جنگ شده بود
حجابش را مرتب کرد ، روسری سبزش را محکم پیچید
وارد جمعیت معترض شد . وجود او در جمع غریبه بود
همه بی حجاب بودند و به طرز فجیعی حرف میزدند .
دغدغه کسی نظام و حمایت از اربابانشان نبود
همه میرقصیدند و دختر و پسر خود را به هم میکشیدند...

 



ادامه مطلب

، 
 
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 30 مهر 1393  توسط عليرضا

دانشگاه انتظار

دانشگاه انتظار بعد از 1200سال همچنان دانشجو می پذیرد ,
متاسفانه این دانشگاه
هنوز 313 فارغ التحصیل هم نداشته است ,

این دانشگاه در تمام شبانه روز از شما آزمون
به عمل می آورد .
مدارک لازم برای ثبت نام :
1. نماز اول وقت
2 . ولایت مداری
3 . دائم الوضو بودن
4 . دلی پر از ثواب و قلبی آکنده ازیاد خدا داشتن
به امید قبولی همه ی ما در این دانشگاه

منبع : وبلاگ 14 معصوم و پایگاه اینترنتی شهید احمدی روشن


ادامه مطلب

، 
 
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 30 مهر 1393  توسط عليرضا

آلبوم خاطرات آیت‌الله مهدوی‌کنی

آیت الله مهدوی کنی به ملکوت اعلی پیوست

آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌کنی، رئیس مجلس خبرگان رهبری دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

 محمدرضا مهدوی کنی از چهره های با سابقه انقلاب اسلامی بودند که از ۱۱ شهریور تا ۷ آبان ۱۳۶۰و در پی بمب‌گذاری در دفتر نخست‌وزیری و شهادت رجایی و باهنر به نخست وزیری موقت انتخاب شد.

وی در سال 1310 در کن تهران متولد شد و پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و 3 سال دروس حوزوی در مدرسه علمیه مرحوم برهان، عازم قم شد و تا سال 1340 در محضر استادان مبرز آن زمان همچون حضرات آیات: حاج شیخ عبدالجواد سده‌ای (جبل عاملی)، شهید صدوقی، سلطانی، مجاهدی، رفیعی قزوینی، شعرانی، علامه طباطبایی، آیت‌الله العظمی بروجردی، امام خمینی (ره)، آیه‌الله العظمی گلپایگانی تلمذ کرد.

 



ادامه مطلب

، 
 
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 30 مهر 1393  توسط عليرضا

http://www.ashoora.ir/images/phocagallery/tarhhaye-mazhabi/mahdi/thumbs/phoca_thumb_l_emam-zaman%20(71).jpg

 
تلنگر
 

خواهران و برادران اولأ این را همه ما می دانیم که امامان ما همه معصوم و پاک آفریده شده اند و همانطور معصوم و پاک هم از دنیا رفته اند و دارای صفاتی بودند که هرگز یک انسان عادی دارای آن شرایط نبوده است مانند امیر المؤمنین علی (ع) که در رحم با مادرش فاطمه بنت اسد (ع) صحبت می کرد و موقع ولادتش قران می خواند و هم چنین معجزات دیگر امامان و یا حضرت مهدی (ع) که هنگام ولادت سر به سجده گذاشته و شکر خدا نمودند. و در سن پنج سالگی به مقام امامت نائل آمدند و همه این نور های پاک بدون اینکه نزد استادی تحصیل کرده باشند دارای علم اولین و آخرین بودند و از گذشته و حال و آینده خبر می دادند.



ادامه مطلب

، 
 
نوشته شده در تاريخ شنبه 26 مهر 1393  توسط عليرضا

اهل سنت در این که مهدی موعود(ع) از نسل پیامبر(ص) و از فرزندان زهرای اطهر(س) است و این که زمین را از عدل و داد پر می کند، پس از آنکه از جور و ستم پر شده باشد، این که حضرت عیسی مسیح(ع) از آسمان نازل شده و در پشت سر آن حضرت نماز می خواند، و این که مردم در عصر آن حضرت در رفاه زندگی می کنند و این که مهدی، حسینی بوده و از نسل امام حسین(ع) است، تردید نداشته و با تمام خصایص و خصلت های امام حسین(ع) او را می شناسند و به دلیل روایات متواتری که در این باب از پیامبر(ص) وارد شده، ابدأ نسبت به وجود آن حضرت به خود تردید راه نمی دهند. اگر چه بیشتر آن ها انکار می کندد که آن حضرت پسر بلاواسطه ی امام حسن عسکری(ع) و خلیفه ی دوازدهم رسول خدا(ص) باشد، به دلیل شبهات واهی که دارند(از قبیل این که پنج ساله چگونه به امامت می رسد و انسان چگونه می تواند این همه عمر کند) با شیعه در شخص امام عصر(ع) هم عقیده نیستند؛ ولی در اصل مهدویت و این که آن موعود ملل، حضرت مهدی(ع) است بحثی ندارند.(1)

 

 



ادامه مطلب

، 
 
نوشته شده در تاريخ شنبه 26 مهر 1393  توسط عليرضا

جهت تعجيل در فرج آقا امام زمان (عج) صلوات.

 

http://www.uplooder.net/img/image/88/c14e8ef4ce4f0540214bb2461620ec2b/nime-shaban-03.jpg
 

پروردگارا ! من در صبح همین روزم و تمامی ایامی که در آن زندگانی کنم با او تجدید می کنم عهد خود و عقد بیعت او را که برگردن من است که هرگز از این عهد و بیعت بر نگردم و تا ابد بر آن ثابت قدم باشم.

پروردگارا ! مرا از انصار و یاران آن بزرگوار قرار ده و از آنان که از او دفاع می کنند و از پی انجام مقاصدش می شتابند و اوامرش را امتثال و از وی حمایت کرده و بجانب اراده اش مشتاقانه سبقت می کنند و در حضور حضرتش به درجه ی رفیع شهادت می رسند مرا از آنان مقّرر فرما .

پروردگارا ! اگر میان من و او موت که بر تمام بندگانت قضای حتمی قرار داده ای جدایی افکند پس مرا از قبر بر انگیز در حالی کفنم را را ازار خود کرده و شمشیرم را از نیام برکشیده و لبیک گویان دعوتش را که بر تمام مردم شهر و دیار عالم لازم الاجابه است اجابت کنم.

 



ادامه مطلب

، 
 
نوشته شده در تاريخ شنبه 26 مهر 1393  توسط عليرضا

یکی از دعاهای آشنا و معروف دعای «اللهم کن لولیک ......» است که به دعای فرج معروف شده است ولی در واقع دعای سلامتی امام زمان(علیه السلام) است. نام "دعای فرج" درباره دعاهای دیگری صدق می کند که دعای «الهی عظم البلاء......» از آن جمله است. دعای سلامتی در اعمال شب بیست و سوم ماه رمضان وارد شده است و درباره تکرار این دعا در شب بیست و سوم و خواندن آن در همه شب های ماه مبارک و هر زمان دیگری سفارش شده است.


حضرت پیغام دادند

درباره آیة الله بهاءالدینی نوشته اند که ایشان در قنوت نمازهایشان، دعاهای مرسوم را می خواندند، تا این که نوع دعا، کلمات و عبارات ایشان تغییر کرد و هرگاه دست های خود را مقابل صورت می گرفتند، برای حضرت مهدی (علیه السلام) این گونه دعا می کردند: «اللهم کن لولیک ......». در فرصت مناسبی علت تغییر دعا را از ایشان پرسیدند. معظم له در یک جمله کوتاه فرمودند: «حضرت پیغام دادند که در قنوت به من دعا کنید».[1]



ادامه مطلب

، 
 
نوشته شده در تاريخ جمعه 25 مهر 1393  توسط عليرضا

عقیده به «منجی اعظم» و «مهدی موعود» یک عقیده عمومی و مشترک است و اختصاص به یک قوم و یک ملت و یک دین خاص ندارد. در ادیان و مذاهب گوناگون که در جهان حکومت می کنند؛ عموما ظهور او را خبر داده اند. ولی در اسلام, به خصوص در مذهب شیعه این موضوع, بسیار عمیق تر و وسیع تر و جدی تر عنوان شده است؛ به نحوی که در مذهب شیعه, اعتقاد به ظهور مهدی (عجل الله فرجه الشریف) در ردیف اعتقاد به وقوع قیامت و تکذیب و تصدیقش در ردیف تکذیب و تصدیق پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می باشد. [1]



ادامه مطلب

، 
 
نوشته شده در تاريخ جمعه 25 مهر 1393  توسط عليرضا

پرسشى كه از دیرباز در این باره مطرح بوده و ذهن ها را به خود مشغول داشته است و در این زمان نیز گاهى رخ مى نماید این است كه راز عمر طولانى آن حضرت چیست؟ آیا این امر در راستاى قوانین طبیعى عالم است یا جنبه غیبى و اعجازى دارد؟


آیا امكان دارد از نظر ظاهرى فردى در این عالم عمرى طولانى را سپرى كند و شاداب و با طراوت باقى بماند؟ اصولاً چه مى شد اگر امام زمان(علیه السلام) در ظرف زمانى ظهورش به دنیا مى آمد و در همان زمان سیاست خود را به انجام مى رسانید.

آیا طول عمر امری غیر عادی است؟

اولین نکته ای که می بایست بدان توجه داشت این است که طول عمر حضرت، امری غیر عادی نیست که برای اولین بار در جهان به وقوع پیوسته باشد بلکه می توان در طول تاریخ به نمونه هایی اشاره داشت.



ادامه مطلب

، 
 
نوشته شده در تاريخ جمعه 25 مهر 1393  توسط عليرضا

مسیر عبور امام حسین(ع) از مدینه تا کربلا

بر پايه صحيحترينِ گزارشها، كاروان امام حسين عليه السلام پس از چهار ماه و پنج روز اقامت در مكه روز سه شنبه هشتم ذى الحجه سال شصت هجرى، مكه را به سوى كوفه ترك كرد؛ اما هنگامى كه به نزديكى كوفه رسيد به دليل ممانعت سپاهيان ابن زياد مجبور به فرود آمدن در كربلا گرديد.

گفتنى است كه امام عليه السلام در آغاز حركت به جاى آن كه از مكه به سوى شمال شرق و منزل صفاح (نخستين منزل مسير مكه به كوفه) برود به سمت تنعيم در شمال غرب و در مسير مدينه حركت كرد و بدين سان حدود نُه كيلومتر راه خود را دور نمود. احتمالاً اين اقدام ترفندى بر ضدتعقيب مأموران حكومت بود كه قصد ممانعت از حركت امام عليه السلام به سوى كوفه داشتند.


بر اساس محاسباتِ انجام شده كاروان امام عليه السلام اين منازل را با مسافتى حدود ۱۴۴۷ كيلومتر، در مدت تقريبا ۲۵ روز طى كرد و روز دوم محرم سال ۶۱ هجرى وارد كربلا شد.



ادامه مطلب

، 
 
نوشته شده در تاريخ پنج شنبه 24 مهر 1393  توسط عليرضا
(تعداد کل صفحات:2)      1   2