غفلت ...

غفلت چه زمانی برطرف می شود؟

خداوند در خصوص حالات قیامت می فرماید که به بندگان این گونه خطاب می شود:

« لَقَدْ کنْتَ فی غَفْلَةٍ مِنْ هذا فَکشَفْنا عَنْک غِطاءَک فَبَصَرُک الْیوْمَ حَدیدٌ ـ (به او خطاب می شود:) تو از این صحنه (و دادگاه بزرگ) غافل بودی و ما پرده را از چشم تو کنار زدیم، و امروز چشمت کاملاً تیزبین است!» (ق/22)

این طور خطاب می شود: " لَقَدْ کنْتَ فِی غَفْلَةٍ مِنْ هذا " تو در دنیا از این هایی که فعلاً مشاهده می کنی در غفلت بودی، هر چند که در دنیا هم جلو چشمت بود و هرگز از تو غایب نمی شد، لیکن تعلق و دل بستگی ات به اسباب، تو را از درک آن ها غافل ساخت و پرده و حائلی بین تو و این حقائق افکند، اینک ما آن پرده را از جلو درک و چشمت کنار زده ایم، "فَبَصَرُک" در نتیجه بصیرت و چشم دلت "الْیوْمَ" امروز که روز قیامت است "حَدیدٌ" تیزبین و نافذ شده، می بینی آن چه را که در دنیا نمی دیدی.

نتیجه تصویری برای غفلت


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396  ] [ 03:56 ب.ظ ] [ حسین فدائی ]
[ نظرات1 ]

اعتقادات خرافی

باورهای خرافی

اشاره

یکی از معضلات همیشگی جوامع، مخلوط شدن حقایق و باورها با خرافات و کج فهمی ها می باشد. چه بسا باورهایی که پشتوانه ی مشخص و صحیحی نداشته، ولی مرور زمان آن را تا مرز یک اعتقاد مقدس پیش برده است.

دنیای امروز چنان در گرداب خرافات گرفتار شده که بخش بزرگی از فضای فرهنگ جهانی را اوهامی بی اساس فراگرفته است؛ کتاب ها، نشریات و سینما در سطح گسترده ای در خدمت نشر خرافات و ترویج توهماتی است که مردم را سرگرم نموده و از اندیشه های درست و خردورزی و کوشش و پشتکار دور می کند. ........

نتیجه تصویری برای خرافات


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396  ] [ 03:52 ب.ظ ] [ حسین فدائی ]
[ نظرات0 ]

پاسخ به مهمترین شبهات وهابیت

پاسخ به مهمترین شبهات فرقه ضالّه وهابیت :

مقدمه:

فتنه ابن تیمیه در حال خاموش شدن و اندیشه های او و شاگردش ابن قیم جوزی می رفت که در لابه لای کتاب ها مدفون شود، که ناگهان چهار قرن بعد، این افکار مجدداً جان تازه ای به خود گرفت و توسط محمد بن عبد الوهاب و کمک های حمایتی و اقتصادی آل سعود احیاء گردید.

نکته قابل تأمل درباره وهابیت، بستر رشد آن است. همان طور که می دانیم مکان و فضا و جغرافیای این مکتب عربستان است که یک کشور پهناور صحرایی است که فضای تبادل افکار به ویژه در گذشته در آن وجود نداشته است و فضای حس گرا و احساس گرا بر آن حاکم است. از طرفی رشد وهابیت در نقاطی بود که حالت قبائلی و صحرایی داشت و عموم مردم از سطح آگاهی چندانی برخوردار نبودند؛ مثل پاکستان و افغانستان، چون فقط در این فضاهای سنتی است که قدرت باز سازی و بازتولید خود را دارد و در فضاهای علمی و یا غیر قبائلی رشدی ندارد.

از این رو وهابیون با استفاده از ضعف بینشی این گونه افراد نسبت به اسلام و ضعف قدرت تحلیلی و فکری آنان توانستند افکار باطل خود را به خوردشان داده و ........

تصویر مرتبط


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396  ] [ 03:46 ب.ظ ] [ حسین فدائی ]
[ نظرات0 ]

اثبات امامت در چند دقيقه ....

اثبات امامت در چند دقيقه

به دنبال برنامه هاي جذاب حضرت آيت الله قزويني در شبکه ولايت در باره امامت، بينندگان عزيز اين شبکه درخواست کردند که اين مطالب به صورت خلاصه شده در سايت قرار گيرد تا آنان بتواند به راحتي از اين مطالب در مناظرات و مباحثات با مخالفان استفاده کنند.

بدين منظور بر آن شديم که مقاله ذيل تقديم شيعيان و دوست داران اهل بيت عصمت و طهارت شود.

در اين مقاله مختصر به چند مطلب اساسي پرداخته مي‌شود:

1. چرا مسلمان ها بايد درخصوص مذهب خود تحقيق کنيم؛

2. ادله شيعه براي بر حق بودن خود، چيست؟ ....


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 23 دی 1395  ] [ 03:25 ب.ظ ] [ حسین فدائی ]
[ نظرات7 ]

رمضان المبارک

 

فضیلت ماه مبارک رمضان

پیامبر اکرم(ص) مى‏فرماید: «ماه رجب ماه خدا و ماه شعبان ماه من و ماه رمضان، ماه امت من است،هر کس همه این ماه را روزه بگیرد بر خدا واجب است که همه گناهانش را ببخشد، بقیه عمرش را تضمین کند و او را از تشنگى و عطش دردناک روز قیامت امان دهد.»


.....


در ادامه ...
[ چهارشنبه 22 دی 1395  ] [ 03:59 ب.ظ ] [ حسین فدائی ]
[ نظرات0 ]

نظر پزشکان بزرگ دنیا در رابطه با فواید روزه گرفتن

دکتر ژان فرموزان در باره فواید روزه داری چنین می گوید:

در آغاز روزه داری، زبان باردار است، عرق بدن زیاد می شود، دهان بو می گیرد، گاه آب بینی را می افتد و همه، علامت شستشوی کامل بدن است. پس از سه، چهار روز، بو برطرف می شود، اسیداُوریک ادرار کاسته می شود و شخص احساس سبکی و خوشی خارق العاده ای می کند و در این حال اعضا هم استراحتی دارند. ....


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 22 دی 1395  ] [ 02:06 ب.ظ ] [ حسین فدائی ]
[ نظرات0 ]

رمضان ماه پر برکت

رمضان ماه پر برکت

درباره ماه مبارک رمضان و درباره ی هدف از روزه، نتیجه روزه از نظر قرآن با شما صحبت می کنم. اولًا باید توجه داشته باشیم که ماه مبارک رمضان، ماه پر از خیر و برکت است و به اندازه ای خیر دارد، به اندازه ای برکت دارد که پیغمبر اکرم می فرمود: «شقی ترین آن افراد آن کسی که ماه مبارک رمضان بگذرد اما این سعادتمند نشده باشد، آفریده نشده باشد.»


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 22 دی 1395  ] [ 01:47 ب.ظ ] [ حسین فدائی ]
[ نظرات0 ]

چرا با وجود امیرالمومنین علي(علیه السلام)، حضرت زهرا (سلام الله علیها) پشت در رفت؟

چرا با وجود امیرالمومنین علي(علیه السلام)، حضرت زهرا (سلام الله علیها) پشت در رفت؟

طرح شبهه:

چگونه مي توان باور داشت كه با وجود علي (علیه السلام) در درون منزل، همسر او براي باز كردن در خانه برود! چرا خود علي (علیه السلام) براي بازكردن در نرفت؟

نقد و بررسي:

نتیجه تصویری برای آيا فاطمه (سلام الله عليها) از شيخين راضي شد؟


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 22 دی 1395  ] [ 08:06 ق.ظ ] [ حسین فدائی ]
[ نظرات0 ]

چرا، انصار و بني هاشم ، از حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) دفاع نكردند؟

چرا، انصار و بني هاشم ، از حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) دفاع نكردند؟

طرح شبهه :

مردم مدينه نسبت قومي و خويشاوندي با پيامبر داشتند مادر پيامبر از آنجا بود و مادر عبدالمطلب (سلمي) نيز از قبيله قدرتمند خزرج بود به همين خاطر مردم مدينه (مخصوصا خزرج) خودشان را اخوال رسول (يعني داييهاي پيامبر) مي دانستند.

 

افزون بر همه اينها پيامتصویر مرتبطبر اكرم (ص) توانستند هزارا نفر فدايي تربيت نمايند كه حاضر بودند در راه خدا و دفاع از ايشان و خانواده شان جانهايشان را فدا كنند. در صورتي كه اين مطلب دروغ را كه دشمنان اسلام درست كرده اند بپذيريم چه شد كه بني هاشم، سيلي خوردن دختر رسولخدا و آتش گرفتن در خانه، كشته شدن محسن شش ماه و... را ببينيد؛ ولي به يك باره لب فرو بسته و كوچكترين اعتراضي ننمايند؟

آن همه مسلمان مخلص و فدايي و مخصوصا مردم مدينه كه با پيامبر رابطه خويشاوندي و قومي داشتند چه شد همه يكپارچه سكوت نموده كوچكترين حرف و اعتراضي ننمودند؟

نقد و بررسي:


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 22 دی 1395  ] [ 08:00 ق.ظ ] [ حسین فدائی ]
[ نظرات0 ]

آيا عمر بن الخطاب ، به حضرت فاطمه سلام الله عليها جسارت كرده است ؟

آيا عمر بن الخطاب ، به حضرت فاطمه سلام الله عليها جسارت كرده است ؟

نتیجه تصویری برای آيا فاطمه (سلام الله عليها) از شيخين راضي شد؟

توضيح سؤال :

 

لطفا جريان حمله به بيت حضرت امير المومنين علي (ع) و ضرب و شتم حضرت فاطمه الزهرا ( س ) از كتب شيعه و سني را به صورت مفصل ( فايل ) برايم بفرستيد

با تشكر

براي ارائه به يكي از برادران سني كه گفته است اگر برايم ثابت كني كه عمر به حضرت فاطمه الزهرا ( س ) جسارت نموده از سني بودن دست بر ميدارم !!!!

پاسخ :

اين كه عمر بن الخطاب به حضرت زهرا سلام الله عليها جسارت كرده است ، از قطعيات تاريخ است .

رواياتي كه در رابطه با هجوم به خانه حضرت صديقه طاهره در كتب اهل سنت آمده به چند دسته مي شود تقسيم كرد .

ادامه  ....


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 22 دی 1395  ] [ 07:55 ق.ظ ] [ حسین فدائی ]
[ نظرات0 ]