درباره ما
دوستان
آخرين مطالب
آمار وبلاگ
 

زيبايي گرايشي کاملا طبيعي و مشترک بين تمامي انسان ها است اما امروزه گرايش به زيبايي به مرحله ظاهر پرستي و خودنمايي رسيده است.جوانان و نوجوانان و حتي ميانسالان به سبب گرايش ها و اقتضاي سني خود و با صرف هزينه هاي گزاف و قبول عواقب جسمي، رواني و حتي جاني درصدد کسب سهم بيشتر از زيبايي و به دنبال "زيباتر شدن " هستند

شاید با دیدن برخی هنرپیشه ها و یا به دلایل دیگری هوس کنید که تغییراتی را در صورت تان به وجود آورید و این تغییر مثلا گذاشتن گونه باشد. باید بدانید که روش های مختلفی برای برجسته کردن گونه ها وجود دارد، پروتز، تزریق ژل، تزریق چربی و ... به هر حال هر کدام عوارض خاص خود را دارد. برای به دست آوردن اطلاعاتی در این زمینه با ما همراه شوید...

عمل جراحی گونه‌ گذاری با پروتز ممکن است عوارضی همچون خون ریزی محل عمل، خون مُردگی، جا به‌ جایی پروتز و عفونت ایجاد کند که به غیر از عفونت معمولاً بقیه ی موارد قابل کنترل هستند.  عبدالجلیل کلانتر هرمزی، رئیس بیمارستان 15 خرداد، در گفتگو با فارس، گفت: پروتز گونه به عنوان یکی از ارکان جراحی صورت از سال‌ ها قبل متداول شده است. 

عمل جراحی گونه گذاری یا گذاشتن گونه در حقیقت نوعی افزایش بافت و برجسته کردن گونه است که روش ‌های متعددی دارد.  این روش جراحی اغلب در مورد گونه‌ های عقب رفته یا صاف کاربرد دارد.

نتايج يکي از آخرين نظرسنجي هاي انجام شده درکشور نشان مي دهد که  90درصد زنان و  30درصد مردان قسمتي از جوارح خود را نمي پسندند و خواهان تغيير يا اصلاح آن هستند.بسياري از آنان با صرف هزينه هاي سرسام آور به انجام اين گونه جراحي ها اقدام مي کنند، با اين حال نه تنها تغيير چنداني در شکل و قيافه شان پيدا نمي شود بلکه در مواردي زيبايي اوليه و حتي جان خود را نيز در اين راه از دست مي دهند.

عوارض تاخیری گونه گذاری و تزریق ژل در صورت

ر اساس مطالعه ای که توسط محققان اسپانیایی انجام پذیرفت، 25 نفر از کسانی که در طی یک سال گذشته از پُر کننده های زیبایی استفاده نموده اند دچار عوارض تاخیری گوناگونی شده اند.  به گزارش سیمرغ، امروزه یکی از روش های رایج در زیبایی صورت، استفاده از مواد پُرکننده(پلی ‌الکیلامیدها، ژل ها، پلی لاکتیک اسیدها، متا اکریلیت ها) می باشد که در نواحی گونه، پیشانی، لب ها، شیارهای کنار لب ها و یا فرورفتگی های ناشی از آثار قدیمی جای زخم(اسکار) تزریق می گردد. 

بر اساس مطالعه ی مذکور، عوارضی مانند ورم و التهاب، وجود توده های کوچک دردناک(شبیه‌ دانه ‌های ‌تسبیح) در ناحیه ی تزریق و یا علائم سیستمیک مانند تب، آرتریت(ورم مفاصل) و خشکی چشم و دهان مشخص گردید.  عوارض فوق بعد از 12 ماه و حتی بعد از 20 ماه گزارش گردید. البته علت دقیق این عوارض تاخیری هنوز مشخص نیست.

در صورتی که اصول استاندارد انتخاب بیمار و محل مناسب رعایت شود و به دست متخصص انجام پروتز صورت گیرد، این جراحی با حداقل عوارض همراه است ولی ندرتاً ممکن است عوارضی همچون خون ریزی محل عمل، خون مُردگی، جا به‌ جایی پروتز و عفونت ایجاد شود.

به غیر از عفونت معمولاً بقیه ی موارد قابل کنترل هستند.

در مورد عفونت باید پروتز خارج شود و در صورت لزوم چند ماه بعد دوباره اقدام به گذاشتن پروتز کرد.

بهتر نیست برای چاق کردن و گونه گذاشتن صورت خود از راه ساده و بدون عوارض استفاده نمایید

کرم گونه گذار مروارید ولنسی

 

 

پیشنهادات ما به شما:


نويسنده : با مدیریت امیری
تاريخ : چهارشنبه 27 فروردین 1393 
 
موضوعات
نويسندگان
آرشيو مطالب
امكانات جانبي