جمعه 20 شهریور 1394  ساعت 10:35 ب.ظ | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 1 )

در این مقاله نگاه کوتاهی به چند بازی ایرانی داریم؛

1-تراتئون 2-جنون سیاه 3-ارتش های فرازمینی 4-دوران افتخار 5-چند بازی شناخته و ناشناخته دیگر

 

1- تراتئون

تراتئون قرار بود با بازی ارتش های فرازمینی منتشر بشود و اینکار بر عهده 11 ناشر بود. اما بدلایلی که ما نمیدونیم، بعد از انتشار ارتش های فرازمینی تا کنون خبری از نشر این بازی شنیده نشده است. اتفاقا همان موقع ها(اواسط مردادماه که پیشبینی میشد این دو بازی منتشر بشوند-که البته ارتش ها اوایل شهریور منتشر شد- گفت و گوی میان خبرگزاری مهر و سازنده بازی، شک و شبهه را نسبت به انتشار این بازی همزمان با ارتشها تقویت کرده بود.

اینجا

البته در نظرسنجی سایت گیمی و 56 رای ثبت شده، تراتئون تنها 2 رای و 3.5 درصد کل  رای ها را بدست آورد که دربرابر بازی های ارتش های فرازمینی، جنون سیاه و والیبال مدرن و ...البته درحال حاضر، خیلی خوشایند نیست.  اینجا

اما، جدیدا تحرکاتی از سوی سایت این بازی دیده شده که چون خیلی وقت بود تغییری ندیده بودیم ، ولی حالا میتواند نویدی برای نشر این بازی در آینده نزدیک باشد.

اینجا

 

2-جنون سیاه

آخرین خبری که از این بازی شنیدیم، هزینه بالغ بر 400 میلیون تومان است که سازنده میگفت از جانب خودش برای بازی خرج کرده است.

واقعا رقم بالایی است اما این رقم در برابر بازی های بزرگ که میلیون دلار خرج آن ها میشود، خنده دار است.بااین حال بضی از سازندگان بازی ایرانی سعی می کنند تا بازی های خارجی بزرگ را بشکل جدیدی بازسازی کنند و یا شاید بهتر باشد بگوییم از این بازیها تقلید کنند؛

البته نسبتا هم موفق بوده اند که همین خیلی امیدوار کننده است چرا که نشان می دهد آن ها هم می توانند در آینده بازی جدید و نوآورانه ای را خلق کنند.

جنون سیاه هم همین ویژگی را دارد. جدیدا متوجه شدیم ساخت قسمت دوم این بازی هم شروع شده و اطلاعات دیگری هم هست که در اختیارتون میگذاریم:

بازی 12 مرحله دارد

حدود 3 ساعت  گیم پلی کل زمان قسمت اول بازی است

بیش از 30 میان پرده برای بازگویی داستان بازی تعبیه شده

بازی در آینده اتفاق میفتد و «آشام» محققی با افکار پلید و دشمن اصلی ماست که با الگو قرار دادن ضحاک(معروف بین ما ایرانی ها و ...) برای انجام آزمایشات خطرناک کنترل ذهن، صدمات زیادی به انسان ها وارد می کند. داستان با گم شدن شخصیت اول بازی سام -Sam- شروع می شود و ماجرا را از دید این شخصیت دنبال می کنیم تا سرنوشت او مشخص بشود...

 

ارتش های فرازمینی حالت شبکه

3-ارتش های فرازمینی

بلاخره 7-8 شهریور ماه 94 منتشر شد و قریب باتفاق بنظرم منتقدین معتقدند این بازی در بین بازی های ایرانی،که نه باید با بازی های خارجی(که ما میشناسیم!) مقایسه بشود. لازم است همینجا یادآوری کنیم که بازیهای خارجی فقط همین بازی های بزرگی که ما میشناسیم نیستند مثل PES و ... بلکه ما چندین و چند بازی خارجی داری که در سال و حتی در ماه منتشر می شوند.اما چه کنیم که مجبوریم بازی های ایرانی را با بهترین هایشان مقایسه کنیم.

خب.بازی ارتشهای فرازمینی تا همین حالا خیلی ها را راضی کرده است. شاید نمره 5 تا 6  برای این بازی در بین بازی های مستقل(؟!) جهان نمره خوبی باشد.

بازی دوبله خوبی ندارد اما گرافیک آن خیلی خوب است. میان پرده ها خوب نیستند اما داستان بازی بدک نیست.هوش مصنوعی بازی در مراحل اول بازی شاید چندان بچشم نیاد اما در مراحل بعدی بنظر جالب تر می شود-بجز درمورد سفینه های کوچک که بنظر صرفا شما را بعنوان دشمن میشناسند و نه یارانتان را-، اما از یاران خودی انتظار بالایی نداشته باشید چون شلیک های آنها خیلی دیر دشمنان را از پای در می آورد.(البته درجاهایی سفینه های کوچک را خوب میتوانند شکار کنند)

خلاصه بازی خیلی خوب ایرانی ارتشهای فرازمینی منتشر شده. قیمت پشت جلد آن 8000 تومان است و حالت آنلاینش بنظر فعال نیست و امیدواریم بزودی فعال بشود. محیط حالت آنلاین هم خوب است و امیدواریم با انتشار پچ و یا یک آپدیت، بتوانیم در فرصتی مناسب حالت آنلاین بازی را هم تجربه کنیم. بازی ارزش خرید،کاملا دارد.

 

دوران افتخار

4-دوران افتخار

این بازی ایرانی را شاید بشناسید. بهرحال این بازی خبر انتشار رسمی نداشته اما در بعضی نمایشگاه های فرهنگی میشد خریداری کرد. همینطور درحال حاضر ممکنه در بعضی از سایت های فرهنگی مثل کتاب فردا بتوانید بازی را تهیه نمایید.

 

5-از بازی جدید آمیتیس بازی رایان که کیفیت بسیار بالایی هم دارد(پیشبینی میشود و اینطور شنیده شده است) خبری در دست نیست. همینقدر بگوییم که آمیتیس،بعد از خبر عینک واقعیت مجازی که ساخته و پرداخته است خبرهای دیگه ای هم دارد که رو نکرده؛ یعنی بقول جناب خان یه چیزایی تو خودش داره

بازی قتل در کوچه های طهران2 هم احتمالا بزودی منتشر می شود.

 سازندگان بازی گرشاسپ هم درحال ساخت یک بازی ایرانی هستند که نامش جنگ آوران هفت بام است.

 عناوین آخرین مطالب