چهارشنبه 20 آبان 1394  ساعت 05:54 ب.ظ | | نوشته ‌شده به دست تارنمای گیمی | ( نظرات 0 )

بازي‌هاي رايانه‌اي، زير ذره‌بين ثريا

امروز پنجشنبه 20 آبان ماه، برنامه ثریا ساعت 19:45 به مبحث بازی های رایانه ای خواهد پرداخت.

برنامه ثريا از توان‌مندي‌هاي کليدي، بازار بزرگ و نيروي انساني متخصص و در عين حال کم‌کاري‌هاي حوزه بازي‌هاي رايانه‌اي در کشور مي‌گويد. اين برنامه با حضور احمدرضا نوري، کارشناس و فعال حوزه بازي‌هاي رايانه‌اي و پويانمايي و مهدي صرامي مديرعامل مجمع فعالان فضاي مجازي انقلاب اسلامي (فرا) به روي آنتن مي‌رود.
 
ورود هر روزه بازي‌هاي رايانه‌اي مختلف به کشور و تغيير سبک تفريحات قشر کودک و نوجوان موضوعي است که کم‌تر کارشناس حوزه روان‌شناسي و تربيت از آن به عنوان تهديد يادنکرده باشد. به اعتقاد اين کارشناسان، جايگزيني بازي‌هاي رايانه‌اي ايراني به جاي بازي‌هاي غيربومي مي‌تواند منعکس کننده فرهنگ بومي کشور باشد.

 برنامه ثريا با توجه به اين شرايط در برنامه زنده امروز خود، از توان‌مندي‌هاي کليدي، بازار بزرگ و نيروي انساني متخصص و در عين حال کم‌کاري‌هاي حوزه بازي‌هاي رايانه‌اي در کشور مي‌گويد. اين برنامه با حضور احمدرضا نوري، کارشناس و فعال حوزه بازي‌هاي رايانه‌اي و پويانمايي و مهدي صرامي مديرعامل مجمع فعالان فضاي مجازي انقلاب اسلامي (فرا) به روي آنتن مي‌رود. برنامه امروز نيز طبق روال هر هفته، پس از خبر ساعت 19 از شبکه يک روي آنتن مي‌رود.

در اين برنامه، فرصت‌هاي فراوان و بازار بزرگ بازي‌هاي رايانه‌اي و پويانمايي در کشور و عدم حمايت از توليد مناسب محصولات کيفي بومي در کنار آثار سوء فرهنگي، اجتماعي و سياسي بسياري از بازي‌هاي رايانه‌اي غربي و نفوذ فرهنگي آن‌ها در جامعه بررسي خواهند شد. ظرفيت بزرگ نيروي انساني دانش‌آموخته در حوزه‌هاي مرتبط با توليد بازي‌هاي رايانه‌اي و توليد محتوا براي صنايع فرهنگي مرتبط نيز از جمله محورهاي برنامه امروز خواهد بود.

در برنامه امروز از بينندگان پرسيده شده است:

آيا عمده بازي‌هاي رايانه‌اي و موبايلي موجود در بازار، سرگرمي سالم و مفيدي براي کودکان و نوجوانان شما هستند؟

1.آري   2.  خير

که مي‌توان از هم‌اکنون با ارسال عدد گزينه مورد نظر به شماره پيامک 300001435 در اين نظرسنجي شرکت کرد.

برنامه ثريا با شعار «ديدباني براي پيشرفت ايران» چهارشنبه‌ها ساعت 19:30 به روي آنتن شبکه يک سيما مي‌رود. اين برنامه با شماره همراه 09300001435 و شناسه sorayatv در شبکه‌هاي اجتماعي تلفن همراه فعال مي‌باشد.عناوین آخرین مطالب