قرآن خود ثروت را در کمال صراحت به عنوان « خیر » نامیده است.

و دفاع از مال را در حکم جهاد و کشته شدن در این راه و شهید تلقی کرده است...

آیات اقتصادی قرآن:

1ـ تعاون و همکاری ـ سورة مائده آیه 2 تعاونوا… تا آخر ایه
2 ـ منابع طبیعی ـ سوره نحل آیه 10 ـ هوالذی … تا آیه 13 یذکرون
3 ـ مسکن و خانه‌سازی ـ اعراف 74 ـ نحل 80 تا 82
4 ـ کشاورزی ـ ، انعام 95 ـ انعام 141
5 ـ کمیته امداد ـ ، توبه 60
7 ـ معادن : رعد 3 و 4 ـ حجر 19 تا 23
8 ـ قرض الحسنه: بقره 245 ـ مائده 12 ـ‌ حدید / 10 ـ 13 ـ مزمل/20 ـ تغابن/19 ـ حدید/18
9 ـ بانکداری بدون ربا ـ آل عمران/120 ـ روم/39
10 ـ خرید و فروش : انعام/153 ـ اعراف/85 ـ هود/84 ـ 86

كساني كه فكر مي‌كنند مسائل زندگي از يكديگر جداست و هر چيزي يك مرز و قلمروي خاصي دارد و هر گوشه‌اي و قسمتي از زندگي بشر به يك شي ءِ بخصوص تعلق دارد تعجب و يا احياناً انكار مي‌كنند كه كسي مسأله‌اي به نام مسائل اقتصادي در قرآن طرح كند زيرا به عقيده اينها هر يك از اسلام و اقتصاد يك مسأله جداگانه است، اسلام به عنوان يك دين براي خودش و اقتصاد به عنوان يك علم براي خودش اسلام قلمرويي دارد و اقتصاد قلمروي ديگر .

اما نکته این است که مسائل زندگی را نباید مجرد فرض کرد. صلاح و فساد در هر یک از شؤن زندگی در سایر شئون مؤثر است . نظام ارزشی اسلام، خوشبختی دنیا و‌آخرت انسان را به طور همزمان مورد توجه قرار داده و دنیا را مزرعه آخرت معرفی نموده است . بر این مبنا به هر رفتار اقتصادی مفید که در حوزة ارزش‌های اسلامی مجاز باشد، انجام آن مطلوب و شایسته است .
مدلها و الگوهای اقتصادی از آن جا که به شدت تابع شرایط زمانی و مکانی می باشد، قابل تجویز و ارائه به طور کلی از سوی مکتب اسلام نبوده است . اما قوانین ثابت و همیشگی حاکم بر آنها ، در منابع اسلامی بیان شده‌اند . این مقاله تحقیقی در جهت شناخت آموزه‌های اقتصادی قرآن می‌باشد.


نظر قرآن راجع به ثروت : ما آنگاه که می‌خواهیم نظری به ایده‌های اقتصادی قرآن بیفکنیم اول باید ببینیم نظر قرآن دربارة ثروت و مال چیست؟ ممکن است کسی بپندارد که قرآن اساساً ثروت را مطرود و به عنوان یک امر پلید و دورانداختنی می‌شناسد اما چیزی که پلید و مطرود باشد دیگر مقررتی نمی‌تواند داشته باشد. که آن چیز را بدست نیاورید، دست به آن نزنید، استفاده نکنید. همچنانکه دربارة‌مشروب چنین مقرراتی آمده است : لَعَنَ الله بایغها و مًشْتَریها و آکِلَ ثَمَنها و ساقیها و شاربها .
جواب این است که قرآن مال و ثروت را تحقیر نکرده، قرآن با هدف قرار دادن ثروت، با این که انسان فدای ثروت شود محال است به عبارت دیگر اینکه انسان پول را به خاطر خود پول و برای ذخیره کردن بخواهد مخالف است: « الَّذینَ یَکنزْونَ الذَّهَبَ وَالْفِضَّه وَ کایُنفْقِوُنَها فی سَبیل ا… فَبَشِّرْهُمْ بِعَذابِ الیم … توبه /34» آیاتی وجود دارند که نقش پول را در فاسد کردن شخصیت انسانی بیان می‌کنند و به همین دلیل نیز ثروت پرستی مطرود کرده است.

بقیه در ادامه مطلب...

 


[سه شنبه 14 خرداد 1392 ]  [08:43 ق.ظ]  [خادم الزهرا]

انتخابات باید... هم پرشور و زنده و با نشاط باشد، هم آرام و متین باشد...

اما تشنّج نباشد؛... این فضای مطلوب انتخابات است.

رهبر معظم انقلاب(حفظه الله)


[دوشنبه 13 خرداد 1392 ]  [09:05 ق.ظ]  [خادم الزهرا]
حتما بخونید ! دلتون خون میشه از حرفهای پدر " شهید "

 
آقاي روحاني! سخنان شما دل‎خانواده شهداء را خون كرد/ مگر در زمان شما فعاليتي هم مي‌شد كه شهيد هسته‏اي بدهيم؟!

 

پدر شهيد هسته‌اي مصطفي احمدي روشن گفت: آقاي روحاني با اين سخنان به دنبال فرافكني است و مي خواهد گناه خود را به گردن ديگران بيندازند.

حاج رحیم احمدی روشن پدر شهيد مصطفي احمدي روشن در گفت‌وگو با رجانيوز در واكنش به سخنان شب گذشته حسن روحاني در گفت‌وگوي ويژه خبري شبكه دو گفت: يادم هست كه مصطفي بر اثر تعليق غني سازي كه در زمان اين آقايان اتفاق افتاد مانند يك گل پژمرده شده بود، وقتي از او جريان را پرسيدم گفت كه بابا در سايت‌هاي هسته‌اي را بسته و مهر و موم كردند، تلويزيون‌هاي مدار بسته تعبيه كردند و ما جرات نمي‌كنيم از جلوي سايت‌هاي هسته‌اي رد شويم.

تعطيل كردن غني سازي مصطفي را 10 سال پير كرد . . .

دل‌پرخوني از آنها داشتم !

پدر شهيد احمدي روشن اين موضوع را تلخ ترين خاطره‌ خود از مصطفي عنوان كرد !

(ادامه مطلب)

 

 

         علیرضا در تاسیسات هسته ای .

         تو پیروزی علیرضا ، افتخار کن به پدرت . . .

         راه پدرت را از همین جا شروع کن . . .

 

 


[سه شنبه 7 خرداد 1392 ]  [05:28 ب.ظ]  [خادم الزهرا]

جناب روحانی امشب طلبکارانه داشتند از افتضاحاتی که به بار آورده بودند دفاع و حتی به بقیه حمله میکردند.


افاضات ایشون رو که گوش کردم یاد یکی از مطالب دوستان افتادم که جالب بود برام:

دکتر شریعتی جمله معروفی دارد که میگوید:در طول تاریخ هیچ قرارداد ننگینی را به یاد نمی آورم که امضای یک روحانی شیعه پای آن باشد.شریعتی را معمولا با کرواتش می شناسند و بعضی ها را با عمامه و عبای شکلاتی شان،گفته اند دکتر در 29خرداد1356در ساوت همپتون انگلیس در مرگی مشکوک جان به جان آفرین تسلیم کرد، پس طبیعتاً مرحوم شریعتی عمرش کفاف نداد تا مثال نقض جملات زیبای خود را مشاهده کند.در سال 1382(26سال بعد از مرگ دکترشریعتی)در سعدآباد تهران جلسه ای برگزار شد و پای عهدنامه آن که معروف است به ترکمانچای دوم یک روحانی شیعه که از قضا نام خانوادگی اش هم اجدادش روحانی انتخاب کرده بودند امضا کرد.
قرارداد ننگینی که در آن جمهوری اسلامی ایران با اختیار خود فعالیت های هسته ای اش را متوقف کرد تا پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل فرستاده نشود.آنقدر آن روز نمایندگان سه کشور آلمان،انگلیس و فرانسه از جلسه خوشحال بودند و می دیدند در کاخی که روزگاری پهلوی دوم بله قربان گوی آنها بود این بار یک روحانی با آنها چنین رفتاری میکند که سفیرآلمان در تهران زل زد به دوربین صداوسیما و در جواب خبرنگار ایرانی گفت:من نمی‌خواهم شمار را فریب بدهم! ما خواستار تعلیق همیشگی فعالیت‌های هسته‌ای ایران هستیم!
تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس هم مدتی بعد در یک جمع خصوصی گفت میوه جنگ عراق را از دستان "حسن روحانی" - دبیر وقت شورای امنیت ملی ایران - بدست آورده است.

حالا که فکرش را می کنم می بینم کروات شریعتی می ارزد به عمامه خیلی ها...

منبع: میلاد گودرزی


[دوشنبه 6 خرداد 1392 ]  [06:30 ق.ظ]  [خادم الزهرا]

سلام علیکم

باز هم پیش‌بینی ما درست از آب درآمد. ما از قبل گفته بودیم و پیش‌بینی کرده بودیم شورای محترم، دقیق و دشمن‌شکن نگهبان، عمل به مر قانون می‌کند… و کرد! انصافا خوب و قانونی و تاریخی! فرق دارد پیش‌بینی‌های ما با پیش‌بینی‌های آقای رفسنجانی. عالیجناب، اغلب مواقع، فتن ناساز خود را به شکل سرگشاده پیش‌بینی می‌کند و حقا که باید شک کرد در قوه عاقله آن که کارهای دانسته خود را از قبل، پیش‌بینی می‌کند! ما اما بر اساس شواهد و قرائن، بارها و بارها پیش‌بینی کرده بودیم که این بار شورای نگهبان، بیش از همیشه، عمل به مر قانون می‌کند و مچ قانون را به نفع مصلحت، یعنی اتفاقا به نفع دانه‌درشت‌های پر ادعا و همواره نق زن، نمی‌خواباند. شکر باید گفت خدا را به خاطر این شورای نگهبان. جای سپاس است و تمجید.

شورای نگهبان کار خود را به خوبی انجام داد، اینک اما باید دید نگهبان خود شورای نگهبان کیست؟! در وهله اول، خداوند منان، بعد هم ولایت و ملت. آرامش و امنیت و لطف و صفای این روزهای میهن سرافراز ما، یعنی؛ مردم نیز مثل شورای نگهبان، مدافع حریم قانونند و از عمل شورا به مر قانون، ممنون. ما البته این را نیز از قبل پیش‌بینی کرده بودیم که مصلحت عمومی همگان، اتفاقا از راه قانون می‌گذرد. سود در قانونگرایی است. رفاه و آرامش و امنیت در قانونگرایی است. کسانی که خود را برتر از قانون می‌دانند، همان افرادی‌اند که خیال می‌کنند «بابای انقلاب» اند! در منظومه انقلاب اسلامی، آنقدری که ما فهمیده‌ایم، هم خمینی و هم خامنه‌ای، اول از همه، خود عزیزشان، تابع و مطیع قانون بوده‌اند. وقتی مشی ولی فقیه «قانونگرایی» است، حساب کار باید دست دیگران آمده باشد. صرف‌نظر از آحاد مردم و اغلب گروه‌های سیاسی، بعضی‌ها کانه طلبکارند از شورای نگهبان! چرا؟ گناه شورا چیست؟! حداقلی‌ترین، دم‌دست‌ترین و نازل‌ترین خواهش قانون از شورای نگهبان، این است که صلاحیت نامزد بی‌بی‌سی احراز نشود. این، کف قانونگرایی است، نه منتهای آن. به چه چیزی معترضند عده‌ای؟! چه می‌خواهند از جان قانونی که پایش ۳۰۰ هزار خون ریخته شده؟! چرا قانون را می‌زنند؟! نکند خود را «بابای قانون» هم می‌دانند؟!

دیروز یکی از همین جمع بی‌قانون، گفته بود؛ «اگر امام هم با نام مستعار در انتخابات نامزد می‌شد، شورای نگهبان، صلاحیتش را احراز نمی‌کرد!» دیگری از ولی‌فقیه خواسته بود؛ «آقای رفسنجانی را به جمع نامزدها برگرداند تا ولایت‌فقیه را یک بار دیگر عینیت بخشد!» ما جواب داریم به این حرف‌ها و اگر شورای نگهبان، نگهبان قانون است، ما جلو می‌آییم و سینه خود را سپر می‌کنیم و از یکایک اعضای شورا دفاع قانونی می‌کنیم.

اولا؛ امام، «روح الله» بود و هرگز نیازی به اسم مستعار نداشت! ثانیا؛ این فقط «اسم» نیست که می‌تواند گاهی «مستعار» باشد! ما «رسم مستعار» هم داریم! رسم مستعار، یعنی همین رسم آقای رفسنجانی! این رسمش نیست که بعضی‌ها نان امام را بخورند اما سود به جبهه بی‌بی‌سی برسانند. ثالثا؛ امام، این همه مثل بعضی‌ها چشم به انواع پست و اقسام صندلی نداشت که حتی در اوج پیری هم، نامزد پست‌هایی شده‌اند که از عهده‌شان خارج است! امام، خود آخر عقل بود و در پیری به سرش نمی‌زد که رئیس قوه مجریه شود! رابعا؛ آیا نستجیربالله، روح‌الله هم با آمدنش، قند در دل بی‌بی‌سی آب می‌کرد یا سیلی‌های خمینی‌وار در گوش شیاطین می‌خواباند؟! امام هم آیا «نامزد بی‌بی‌سی» بود؟! خامسا؛ امام، کی و کجا به شورای نگهبان گفته که؛ «اگر من آمدم و نامزد شدم، صلاحیت مرا باید تایید کنید؟!» امامی که ما می‌شناسیم، علی‌الدوام به شورای نگهبان، نشانی قانون را می‌داد، نه آدرس جماران را. امام به شورای نگهبان، با عمل قانونگرایانه خود می‌گفت؛ اگر می‌خواهید دم مرا هم ببینید، بروید دم قانون را ببینید. رهبر هم امروز، نشانی بیت رهبری به شورا نمی‌دهد، می‌فرمایند؛ قانون.

حال، سوال اساسی اینجاست؛ چرا بعضی‌ها به شورای نگهبان، به جای آدرس قانون، نشانی نیاوران -بخوانید نشانی بی‌بی‌سی!- را می‌دهند؟! مگر آقای رفسنجانی، از امام و «آقا»، از قانون، بزرگ‌ترند؟! سادسا؛ عینیت ولایت‌فقیه، در این است که ولی فقیه، حتی خود را نیز زیرمجموعه قوانین کشور تعریف می‌کند. عینیت ولایت‌فقیه، «عینیت قانون» است، نه «عینیت دیکتاتوری». راستی، چرا باید به ولی‌فقیه فشار بیاوریم که از عمل به مر قانون شورای نگهبان کوتاه بیاید؟! اصل چنین فشاری، قانونگرایی و امام‌گرایی است یا منش دیکتاتوری؟!

این همه دارید دم از امام می‌زنید، اما غافلید که خمینی می‌گفت؛ «هر جا دشمن دارد از شما تعریف می‌کند، در درستی راه‌تان شک کنید». آقای رفسنجانی باید در درستی راهش شک کند، نه جناب جنتی. این هر دو، سن و سالی پشت سرشان هست اما یکی مغضوب بی‌بی‌سی، یکی محبوب بی‌بی‌سی. یکی دارد عمل به مر قانون می‌کند، یکی با ۸۰ سال سن، هنوز هم نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود! به قانون هم کاری نداشته باشیم، این سن، شاید هنوز برای خنده نشاندن بر لب بی‌بی‌سی جواب دهد اما برای گره‌گشایی از کارهای بر زمین مانده مردم، سن مناسبی نیست! و لابد سن مناسبی نیست که «م. ه» خود را رئیس‌جمهور «دولت رفسنجانی» می‌داند! دیروز، یکی از جراید نوشته بود، «این گره با دست رهبر باز می‌شود!»

نخیر عزیزان! اصولا گره‌ای وجود ندارد که بخواهد با دست رهبر باز شود. قانون، گره را باز کرد! تمام شد! من البته دریغم می‌آید که نام این روزنامه زنجیره‌ای را ببرم اما این همان روزنامه‌ای بود که عصر اصلاحات می‌نوشت؛ «ولی‌فقیه ذیل قانون تعریف می‌شود». سلمنا! لطف کنید و خود را نیز ذیل قانون، تعریف کنید. چرا فشار می‌آورید به علمدار؟! چرا؟! این همه اگر نظر و رای و راه رهبر برای شما گره‌گشاست، پس چرا در سال ۸۸ به سخنانش گوش فرا ندادید و از قانون، خروج کردید؟! حالا خامنه‌ای شد خوب؟! حالا خامنه‌ای شد مرجع حل مشکل؟! اصلا و اصولا مشکلی مگر هست؟! مشکلی هم اگر بود، قانون حلش کرد! تمام! و اگر فکر می‌کنید ما از قانون، بت ساخته‌ایم، سخت در اشتباهید. قانون، بت نیست؛ بت شکن است. و بت منیت را می‌شکند! بت بی‌بی‌سی را می‌شکند! برنخورد به شما این حرف‌ها اما ما ۳۰۰ هزار شهید نداده‌ایم که بی‌بی‌سی، مثل زمان شاه، کاندیدا داشته باشد در انتخابات!! ما اساسا به خاطر همین چیزها انقلاب کرده‌ایم! و ما نیز مثل شما بر این باوریم که قانون انتخابات، وحی منزل نیست. فی‌الحال، مهم‌ترین ایراد قانون انتخابات این است؛ «آن نامزدی که علیه نتیجه انتخابات، شورش سرگشاده می‌کند و بر خرمن ۴۰ میلیون رای حماسی، آتش می‌زند، چرا باید حق ثبت نام برای نامزدی در انتخابات دیگر داشته باشد؟!»

ما اگر یک «اخلاق باخت» داریم و یک «اخلاق برد»، اخلاق دیگرمان باید «اخلاق تایید یا رد، یا اخلاق احراز یا عدم احراز صلاحیت» باشد. این همه را گفتم اما بیم ندارم که از قاطبه نامزدهای رد صلاحیت شده، که سخن بر مدار قانون راندند و کلاس بالای خود را نشان دادند، تشکر کنم. ما نه حب شخصی داریم، نه بغض شخصی. فی‌الحال، جناب رفسنجانی برای ما طبق قانون، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است. کاش آقای هاشمی قدر خود می‌دانست و وارد این فضا نمی‌شد. ما مسرور نمی‌شویم از اینکه مردان انقلاب، گاهی با دست خود علیه خود کار می‌کنند. چند روز پیش مادربزرگم می‌گفت: «ما یکسری ۱۵ خرداد ۴۲ شهید دادیم، یکسری قبل انقلاب، یکسری بعد انقلاب، یکسری زمان جنگ، و یک سری همین هسته‌ای‌ها… ما چند نسل مادر شهید و فرزند شهید و خود شهید عوض کرده‌ایم… ما بچه شهید داریم با ۵۰ سال، بچه شهید هم داریم در سن «علیرضا» و «آرمیتا»… هنوز اما آقای هاشمی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری است!! واقعا چه کسانی به ایشان مشورت می‌دهند؟! یعنی ایشان حواس‌شان نیست که با این حکم رهبر، با این همه سابقه، شأنی بالاتر از این دارند که نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شوند؟! والا ما از آن وقتی که یادمان می‌آید، ایشان نامزد انتخابات بوده تا الان…».

آهان! یادم رفت بنویسم؛ آقای جنتی! یادت می‌آید سال‌های دور، در روزگار غربت «آقا روح‌الله»، رفتی و حکم مرجعیت ایشان را امضا کردی؟!

آیت‌الله مبارز! اگر این روزها چشمت به آسمان افتاد، لبخند رضایت خمینی، نوش جانت… تبسم شهدا، نوش جانت… تویی که ما می‌شناسیم، نخستین‌ بار نیست دق داده‌ای بی‌بی‌سی را.

حسین قدیانی

وطن امروز/ ۲ خرداد ۱۳۹۲


[شنبه 4 خرداد 1392 ]  [06:34 ق.ظ]  [خادم الزهرا]
سلام علیکم
سخنان حضرت امام خمینی در مورد انتخابات


مردم را توجه بدهید به این که شما می‏خواهید اسلام را حفظ کنید ؛ باید منتخبین شما اشخاصی باشند که توجه به اسلام داشته باشند، متعهد به اسلام باشند، بازیگر نباشند.

من متواضعانه از شما می‏خواهم که حتی الامکان در انتخاب اشخاص با هم موافقت نمایید، و اشخاصی اسلامی، متعهد، غیرمنحرف از صراط مستقیم الهی را در نظر بگیرید.

باید درست متوجه باشید و اشخاصی که انتخاب می‏کنید سوابقشان را مطالعه کنید، بدانید... در زمان سابق چه جور بودند، در زمان انقلاب چه جور بودند ، از اول انقلاب تا حالا چه جور بودند و سوابق خانوادگیشان چه هست، عقایدشان چه هست و مقدار معلوماتشان چه هست.


[پنج شنبه 2 خرداد 1392 ]  [03:06 ب.ظ]  [خادم الزهرا]

"صرفا مطالعه کرده و بر اعصاب خود کنترل داشته باشید "

 

علی مطهری گفته است:

 بنده پیشنهاد می کنم برای ارزیابی توان جسمی آقای هاشمی، یک مسابقه دو صدمتر بین ایشان و آقای جلیلی و یک مسابقه کشتی بین آقای هاشمی و آقای حداد برگزار کنند.

وی همچنین با اشاره به عملکرد هاشمی در فتنه ۸۸ گفت: در مورد فتنه ۸۸ هم در آن مناظره کذایی به آقای هاشمی و خانواده اش تهمت هایی زدند و وقتی ایشان درخواست وقت از صدا و سیما برای دفاع کرد به او وقت ندادند و طبعاً ایشان اعتراض داشت. آیا این می تواند مجوز رد صلاحیت باشد با وجود آن همه سابقه و تجربه؟

نماینده مجلس شورای اسلامی، با طرح این سوال که پزشکیان با دو دوره نمایندگی مجلس و یک دوره وزارت چرا رد صلاحیت شد؟ گفت : از آن طرف آقای جلیلی با کمترین تجربه چرا تأیید صلاحیت شد؟ آیا با چهار تا ملاقات و مذاکره با خانم اشتون کسی می تواند رئیس جمهور شود.

توصیه ها :

۱) لطفا کمی اخلاق داشته باشید .angry

۲) به اسم پدر نان نخورید .

۳) اگر جانبازان نبودن شما هم اکنون کفشهای صدام ملعون را واکس میزدید !cheeky

۳) خودتان توفیق حضور در جبهه نداشتید پس دیگران را به باد سخره نگیرید !

۴) برای خالی نمودن خویش به مکانیسم دفاعی تحقیر دیگران متوسل نشوید !

۵) ناکامی خود را اینگونه ابراز نکنید !

۶) صرفا جهت اطلاع ( کتاب اخلاق پدر را ) مطالعه کنید !

۷) ما نیز آرزوی سر به راه شدن شما را از خداوند منان خواستاریم !

 


پ.ن:http://faternews.ir/?p=48195   

بی ربط نوشت : یادمان باشد اگر تنگی دل غوغا کرد مهدی فاطمه را یاد کنیم او تنهاست  . . . 


[پنج شنبه 2 خرداد 1392 ]  [03:02 ب.ظ]  [خادم الزهرا]

" لطفا به نتایج قانون احترام بگذارید ! "

سلام علیکم

آنچه که خبرگذاری ها و رسانه های عمومی اعلام کرده اند ، عده ای قبول کرده اند که توان پست سنگین و بسیار مهم رئیس جمهوری را ندارند . مشخص است که این دسته از افراد انسانهایی هستند که شاید در دوره های بعدی شایستگی این پست را نیز داشته باشند !

بله ما اعتقاد داریم که این کشور اسلامی ولایت فقیه دارد که در راس تمامی امور قرار دارد !

اما یادمان هم نرفته که با این ولایت فقیه در سال ۸۸ چه ها  که نکردید !angry

اگر میخواهید از حق پایمال شده ی خود دفاع کنید لطفا خودتان وارد عمل شوید و از راه های صحیح مذاکره کنید نه اینکه به اسم ولایت فقیه هر کاری که دلتان میخواهد انجام دهید ! این صحیح و اخلاقی نیست !enlightened

تا دیروز که حرفهای رهبری برایتان اهمیتی نداشت حال که حقتان (البته به گفته ی خودتان) پایمال شده است رهبری را شناخته و میخواهید برایتان پادرمیانی کند !

شورای نگهبان از طریق قانون اساسی که انشاالله همگی آن را قبول دارید این ۸ نفر را احراز صلاحیت کرده است نه از سر خیرخواهی یا بدخواهی !!

اگر به کارنامه ی گذشته ی خود توجه کنید و دقت کنید که در سخنرانی های خود چه ها گفته اید کاملا متوجه خواهید شد که شایسته نبوده اید برای انتخاب وگرنه خداوند حق مظلوم را ضایع نمیکند !!wink

اگر ادعا میکنید که مظلوم واقع شده اید ، دلیل و برهان بیاورید !

 خلاصه کلام اینکه ما انتظار حرکتهای خوبی از برخی سران داریم که امتیازطلبی و بی بصیرتی را کنار بگذارند و به فکر این باشند که انتخابات امسال باشکوهتر از ۴ سال گذشته اتفاق افتد (انشاالله)

انتظار دارم که برخی آقا زاده ها نیز به رسم ادب و انسانیت موجب نشوند که وقایع ۸۸ دوباره تکرار شود !

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و فرجنا به فرجه ان شاالله !

امام خمینی(ره) : هرکس رأی شورای نگهبان را نپذیرد «مفسد فی الارض» است.


[پنج شنبه 2 خرداد 1392 ]  [06:41 ق.ظ]  [خادم الزهرا]

       مختار: تو چرا از قافله عشق جا ماندی؟

       کیان: راه گم کردم ابو اسحاق

       مختار: راه‌بلدی چون تو که راه را گم کند، نا بلدان را چه گناه‌؟ 


       کیان: راه را بسته بودند از بیراهه رفتم، هر چه تاختم مقصد را نیافتم،

       وقتی به نینوا رسیدم خورشید بر نیزه بود.

       مختار: شرط عشق جنون است ما که ماندیم‌، مجنون نبودیم.

 


[پنج شنبه 2 خرداد 1392 ]  [12:00 ق.ظ]  [خادم الزهرا]

سلام علیکم

آقایان : محمد غرضی ، سعید جلیلی ، محسن رضایی ، محمدرضا عارف ، علی اکبر ولایتی ، غلامعلی حداد عادل ، حسن روحانی ، محمدباقر قالیباف !

این ۸ تن از فیلتر عبور کردند !enlightened

بقیه هم که تایید نشدند عده ای که برای تفریح آمده بودند

عده ای برای سرگرمی

عده ای برای بازی

و در کل اکثریت برای بازی و تفریح و سرگرمی آمده بودند که از پیرترین آنها که ۸۰ سالش بود تا جوان ترین آنها که معتقد بود دوره ی اسلام گرایی به پایان رسیده !

خب حالا تکلیف اینها چیست ؟؟

بله مشخص است باید ساکت و آرام باشند و فکر شلوغی نداشته باشند !

اگر دلشان تفریح و شلوغی می خواهد به پارک سر کوچه بروند و بدون ایجاد مزاحمتی برای کسی تفریح کنند !smiley

خب آنان که فیلتر شدند تکلیفشان مشخص شد !

اما آنان که آمده اند با شعارهای مختلف از:

پایداری و اصول گرایی و اصلاح طلب !wink

ان شاالله که با دعای امام زمان و بصیرت مردم بصیر و و گوش به فرمان امر ولی اصلح را انتخاب خواهیم کرد !cool


[چهارشنبه 1 خرداد 1392 ]  [08:20 ق.ظ]  [خادم الزهرا]

اینهائى كه رد صلاحیت میشوند، لزوماً آدمهاى بى‌صلاحیتى نیستند.

اینجور خیال نشود كه حالا چون فلانی در انتخابات رد صلاحیت شد، پس دیگر بكلى از صلاحیت ساقط است؛ نه، طبق قانون، در انتخابات نمیتواند به عنوان نامزد شركت كند، اما ممكن است مقامى كه او را رد صلاحیت كرده، اشتباه كرده باشد. ممكن است براى این كار صلاحیت نداشته باشد، اما صلاحیتهاى فراوان دیگرى داشته باشد.

اینجور نباشد كه اگر كسى رد صلاحیت شد، این معنایش این باشد كه او دیگر از هستى ساقط شد؛ نه، صلاحیتهاى گوناگون دیگرى وجود دارد...


[دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 ]  [02:21 ب.ظ]  [خادم الزهرا]

سلام علیکم

تا زمان انتخاب رئیس جمهور ایده آل ۲۶ روز باقیست !

از چند ماه قبل حضرت آقا سخنرانی های متعددی را ایراد نموده اند در جمع اقشار کشوری و لشگری  و حتی مردم عادی !

شاید لازم باشد تا روز انتخابات یک بار دیگر بنشینیم و این سخنرانی ها را دوباره گوش کنیم و بخوانیم !

در این صورت است که میتوانیم رئیس جمهور ایده آل و اصلح را انتخاب کنیم انشاالله !

حواسمان باشد که خطا نکنیم ، چند روزی است که شورای محترم نگهبان در حال بررسی صلاحیت ها و عدم صلاحیت هاست ، در این چند روز حرف ها و حدیث های زیادی از جانب آقا زاده ها و غیر آقا زاده ها ایراد شده است که این صحبت ها همگی جای بسی تامل دارد !

اینکه یکی به نفع دیگری کنار بکشد ، اگر کسی از فیلتر شورای نگهبان رد نشد آشوب و بلوا بر پا شود و ...

اینها همگی جزء حرفا و حدیث های مطرح شده از جانب بعضی هایی است که هنوز به انقلاب اسلامی عزیز به چشم دشمن و بلکه دشمن خونی خود نگاه می کنند ، کسانی که کم کم فراموش می کنند که هزچه دارند از صدقه سری انقلاب اسلامی عزیز است !

جالب است در این گیر و دار که عده ای انقلاب را حاصل تلاشهای خودشان می دانند ، ما نیز این مسئله را قبول داریم ولی خوب است یادآوری کنیم که امام راحل عزیز خود فرموده اند که ملاک تشخیص افراد حال آنهاست نه گذشته !!

نکته ی دیگری که در این وسط به نمایش درآمد حضور ناگهانی یک فرد در ثبت نام فرد دیگری بود که جامعه جهانی را به شوکه درآورد !! شاید بی بی سی هم از این اتفاق عجیب و غریب ناگهان شوکه شد الله اعلم !!!!

هرچه هست و نیست و هرکه آمد و رفت ، فقط یادمان باشد که این انقلاب حاصل خون است

خون جاری شده است تا این انقلاب و کشور پابرجا بماند

یادمان نرود به خاطر بی بصیرتی برخی خواص ما بصیرت خود را فراموش کنیم

یادمان نرود که گذشته و آینده ی افراد مهم نیست بلکه حال افراد مهم است !

مبادا که به خاطر گرانی و تحریم یادمان برود که امسال ، سال حماسه ی اقتصادی است !

این انقلاب اسلامی را خون شهیدان بیمه کرده است ، خون باکری ها در دجله ، همت ها در مجنون

هاشمی ها در هور ، دوران ها در بغداد ، باقری ها فکه ، ابراهیم هادی ها در حنظله . . .

یادمان باشد که امروز نگاه شهیدان به سمت ماست ، ما را نظاره می کنند تا ببینند چه کسی از خط ولایت فقیه جدا می شود و چه کسی مثل خودشان ثابت قدم در این راه پر از خیر و برکت می ایستند !

یادمان باشد که این مملکت صاحب دارد ، یادمان باشد که به خاطر سختی ها نگوییم که این مملکت صاحب ندارد ، این اشتباه برخی خواص و عوام بی بصیرت است ...

صاحب این مملکت مولا صاحب الزمان (عج) است

در آخر نیز یادمان نرود که روزی در نماز جمعه عطری از جمکران وزید :

ای سید ما و ای مولای ما . . .

   دعا کن برای ما . . .


[یک شنبه 29 اردیبهشت 1392 ]  [09:19 ق.ظ]  [خادم الزهرا]

ترفندهاى دشمن را باید شناخت، فهمید. او البته دشمنى‌‌اش را میكند؛ امر طبیعى است.

اهداف دشمن در جهت انتخابات جمهوری اسلامی ایران در بیانات مقام معظم رهبری:

۱- برنامه‌ریزى و برنامه‌سازى رسانه‌های دشمن برای انتخابات

۲- ناامیدكردن مردم از طریق مانع‌تراشی و كتمان پیشرفته

ا ۳- ایجاد تردید و دودلی در دل مردم تا همت آنها را كوتاه و ضعیف كنند

۴- ایجاد اختلاف بین مسئولین

۵- برهم زدن ثبات و آرامش كشور

۶- پرت كردن حواس مردم از انتخابات با یك ماجرای سیاسی، اقتصادی یا امنیتی

۷- سعی در اخلال در برگزاری انتخابات

۸- تشكیك در سلامت انتخابات


[شنبه 28 اردیبهشت 1392 ]  [07:36 ب.ظ]  [خادم الزهرا]
مراجع عظام تقلید حوزه های علمیه قم و نجف اشرف در اعتراض به نبش قبر حجر بن عدی از صحابه پیامبر(ص) و از یاران وفادار امام علی(ع) دروس امروز حوزه را تعطیل کردند.
 
http://www.nedayeenghelab.com/images/docs/000084/084216/images/13920214152321697_PhotoL.jpg
http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1392/2/14/316654_222.jpg

در خاطرم هست...
که در زمان فتنه سال 88  هم به اصل ولایت فقیه و هم به شخص حضرت آقا اهانت زیاد شد،
خیلی ها زبانم لال ایشان را دیکتاتور نامیدند، خیلی ها آنچه لایق خودشان بود را بر زبان آوردند و به ایشان بی احترامی کردند!
اما تا روزی که به شخص حضرت امام حسین (ع) بی احترامی نشد تجمع های اعتراض آمیز وجود نداشت ، حوضه ها تعطیل نشد، برخی از علما اعتراض نکردند و ...
اما برای یکی از یاران پیامبر، این ملت و علی الخصوص علما خونشان به جوش آمده
آیا این به بی بصیرتی آن عالم دینی و من حقیر بر نمی گردد که هنوز این را نفهمیدیم که نایب امام با یار امام متمایز هستند؟
آیا متوجه نشدیم که اگر جلوی اهانت به نایب امام معصوم را می گرفتیم در روز عاشورا به خود امام معصوم توهین نمی شد؟
 
http://khaterate88.persiangig.com/aksemam.jpg
 
از علما این انتظار می رود که به جملات امام خمینی (ره) در مورد ولی فقیه بیشتر دقت کنند.. :
 
« ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است »
« پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد »

 
آیا فکر کردید کسانی که با عکس امام چنین کردند با حرم مطهر او کاری را نمی کردند که سلفی ها با حرم مطهر حجر کردند؟
آیا از اسلام چیزی باقی می ماند که شما فقه را بیاموزید و تدرسی کنیدو اجرا شود؟
به خود بیایید، مردم اگر چه مقلد شما هستند و می مانند و باید باشند اما به شما این درس را دادند که اقدام اگر به موقع نباشد هرچند عظیم باشد و پر قدرت، تازه می شود قیام مختار؛


قیامی که تاثیری در برگرداندن امام معصوم و یارانش و از بین بردن حکومت طاغوت نداشت...

[جمعه 27 اردیبهشت 1392 ]  [10:00 ق.ظ]  [خادم الزهرا]
تعداد کل صفحات : 2 ::      1   2