حجت الاسلام حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز در تشریح دلایل نامگذاری این سال با عنوان حماسه سیاسی اظهار داشت: در حال حاضر ما در شرایطی هستیم که خوشبختانه نظام با پیشرفت‌های چشمگیری در سطح داخل و خارج مواجه بوده است، جمهوری اسلامی در خصوص بیداری اسلامی در منطقه اثر گذار بوده و در خارج منطقه نیز توانسته ایفای نقش بکند.

 با توجه به مسائلی که گفته شد، اکنون جمهوری اسلامی با توطئه‌های مختلف در منطقه و خارج از آن مواجه است، یعنی از یک طرف غربی‌ها و از طرفی نیز مرتجعین در منطقه و جریاناتی که در سوریه فعال شده‌اند علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایستاده‌اند و یا در لبنان و فلسطین و عراق یک حرکت سیاسی گسترده‌ای به وسیله استکبار جهانی طراحی شده است.

ابراهیمی همچنین معتقد است که با این شرایط در سال جدید باید با برنامه ریزی در فاز سیاسی چنان عمل کنیم که دشمن را برای همیشه مایوس کنیم، همانطور که در گذشته این اتفاقات مکرر افتاد. اکنون در سال جدید و با توجه به نامگذاری این سال، صحنه بروز و ظهور حرکت ملی و مردمی دور یازدهم انتخابات ریاست جمهوری است.

آقای ابراهیمی حضور مردم، نشاط موجود در این مهم و انتخاب اصلح را سبب افزایش قدرت سیاسی کشور می‌داند و معتقد است که این گزینه‌ها هم قدرت ما را افزایش داده و هم حرکت سیاسی ما را تقویت می‌کند.

از سوی دیگر دشمن را نیز مایوس ‌می‌کند، لذا در باب سیاست میدان بروز و ظهور این حماسه، انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ریاست جمهوری است. آقای ابراهیمی تفاوت این حماسه را با سایر حماسه‌هایی که در طی ۳۰ سال گذشته اتفاق افتاده است اینگونه توضیح می‌دهد: سایر اتفاقات چون حماسه نهم دی یا راهپیمایی‌ها و یا انتخابات گذشته هر کدام حماسه‌های بزرگی بودند اما در مقابل یک فتنه و یک حادثه بودند اما ما در سال ۹۲ حوادث متعددی را در پیش داریم که یکی از آن‌ها انتخابات ریاست جمهوری است و لذا مجموع این حرکات منطقه و انتخابات ریاست جمهوری سبب شد که این سال به نام حماسه سیاسی است.


[شنبه 14 اردیبهشت 1392 ]  [04:38 ب.ظ]  [خادم الزهرا]