انتخابات 92

کتابچه انتخاباتی

اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده(غیررسمی)
نوشته شده توسط الهام ا در ساعت 09:50 ب.ظ
وزارت کشور فردا اعلام می کنیم
 
سید صولت مرتضوی معاون سیاسی وزیر کشور گفت:بر اساس قانون، شورای نگهبان اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده را به وزارت کشور اعلام خواهد کرد و وزارت کشور نیز دو روز مهلت دارد نسبت به انتشار اسامی نامزدها از طریق رسانه ها اقدام کند.
 
اسامی را خبر گزاری مهر لو داد
 
صلاحیت 8 نفر در انتخابات ریاست جمهوری احراز شد/ هاشمی و مشایی رد شدند                                  
شنیده ها حاکی است که بر اساس بررسی های شورای نگهبان صلاحیت هشت نفر برای حضور در رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری احراز شده است.
 

به گزارش خبرنگار مهر، اسامی این هشت نفر به ترتیب حروف الفبا به این شرح است:

1- غلامعلی حداد عادل

2- سعید جلیلی

3- محسن رضایی

4- حسن روحانی

5- محمدرضا عارف

6- محمدباقر قالیباف

7- محمد غرضی

8- علی اکبر ولایتی

گفتنی است هنوز شورای نگهبان به صورت رسمی این اسامی را اعلام نکرده و اسامی ذکر شده صرفا شنیده های خبرنگار مهر می باشد.

 

 


» ادامه مطلب
گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری راجع به انتخابات
نوشته شده توسط الهام ا در ساعت 12:12 ق.ظ

1) آنچه در انتخابات لازم است رقابت سالم است. رقابت بدون تهمت زني و بدگوئي به يكديگر است. فضاي انتخابات بايد سالم باشد. مردم اگر خودشان نامزدهاي انتخاباتي را مي شناسند، طبق تشخيص خودشان حتما عمل كنند؛ اگر نمي شناسند از افراد بصير و متدين در گزينش هاي انتخاباتي استفاده كنند. مجريان انتخابات در اجراي درست انتخابات، دقت كامل را به كار ببرند. اينها چيزهايي است كه مي تواند يك انتخابات خوب را براي كشور به ارمغان بياورد.


 

 


» ادامه مطلب
دستاورد نامگذاری سال ۹۲ به عنوان 'حماسه سیاسی و اقتصادی'
نوشته شده توسط الهام ا در ساعت 01:37 ب.ظ

 

حماسه سیاسی حماسه اقتصادی

 

نامگذاری سال 1392 به عنوان «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» از سوی رهبر معظم انقلاب، موجبات تحکیم و سرافرازی جمهوری اسلامی ایران را در مناسبات سیاسی و اقتصادی جهان و شور و نشاط وصف‌ناپذیر و عزم بزرگ ملت ایران رادر خلق دو حماسه عظیم سیاسی و اقتصادی رقم خواهد زد.

حماسه سیاسی به معنای بیداری و امحاء کامل توطئه‌های سیاسی داخل و خارجی و حضور پرشور، آگاهانه و حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی و حماسه اقتصادی به معنی شکست کامل توطئه‌های اقتصادی دشمن و تداوم کار، تلاش و رشد تولید ملی با اتکا به منابع داخلی و تمرکز بر الگوهای مصرف اسلامی و جلوگیری از اسراف و تبذیر است.

مقام معظم رهبری هر ساله با پیام‌های عالمانه، دقیق و کارشناسانه خودشان چشم‌انداز سالانه را بر اساس شرایط و مقتضیات کشور در راستای نیل به افق چشم انداز توسعه تبیین می‌فرمایند.

نامگذاری سال جدید تحت عنوان «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» همانقدر که برای دوستان انقلاب امیدبخش و نشاط آور است، برای دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی شکننده و ناامیدکننده است که در ذیل به برخی از پیامدها و برکات سیاسی و فرهنگی و اقتصادی این نامگذاری بزرگ و مبارک اشاره می‌شود:


 


» ادامه مطلب
اقتصاد مقاومتی و حماسه سیاسی از زبان کاندیدا های انتخابات ریاست جمهوری 92
نوشته شده توسط الهام ا در ساعت 08:54 ب.ظ

مقام معظم رهبری برای اولین بار در سال ۱۳۸۹ در دیدار با کارآفرینان بر ضرورت بوجود آوردن یک اقتصاد مقاومتی در کشور تأکید کردند. پس آن معظم له در دیدارهای متعدد بر ابعاد مختلف این موضوع و ضرورت‌های آن تاکید فرمودند. ایشان در دیدار با کارگزاران نظام در رمضان ۱۳۹۱ بر ثمر بخش بودن اقتصاد مقاومتی، اهمیت برنامه‌ریزی و ثبات برنامه‌های اقتصادی، مدیریت مصرف، کاهش اتکای به نفت و مردمی کردن اقتصاد در این موضوع تاکید کردند. ایشان همچنین در دیدار با شرکتهای دانش­بنیان به اهمیت و نقش این قشر در شکل دهی اقتصاد مقاومتی اشاره کردند. علاوه بر این مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیات دولت مطالبات صریحی را در ارتباط با اقتصاد مقاومتی مطرح کردند که اجرای سیاستهای کلی اصل۴۴ و حمایت از تولید از جمله مهمترین آنها بوده است.


در این گزارش دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری پیرامون کلیت اقتصاد مقاومتی بررسی می‌شود. این دیدگاه‌ها از مهر ۱۳۹۱ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۲ جمع‌آوری شده است. ترتیب بررسی بر اساس حروف الفبا می‌باشد.

 


» ادامه مطلب
اهمیت شرکت در انتخابات از دیدگاه امام و رهبری
نوشته شده توسط الهام ا در ساعت 01:26 ب.ظ

 

اهمیت شرکت در انتخابات از دیدگاه امام و رهبری

مسئله انتـخابات مسئـله سپـردن سـرنوشت بخـش عمـده امکانات کشـور بـه یک نفر و یک مجـموعه است و سـرنوشت مسائل اقتصـادی، فرهنگی، روابط خـارجی و مسائل گـوناگون دیگر تا حدود زیـادی به این قـضیه وابـسته است؛ از ایـن رو «  مردم وظیفه دارند، بـه ملاکهای دیـنی و شـرعی و انقلابی نگاه کـنند، بـه روابط و قـوم و خـویشی و این طایفه و ایـن طور چـیزها نگاه نکنند؛ ببینند واقـعاً چه کسی با معیارهای الهی و انقلابی مناسب تر و به آن نزدیک تر است، او را انتخاب کنند و با شور و شوق به عنوان یک وظیفه در این کار دخالت کنند ».(1) ایشان معتقد است که انتخاب فرد اصلح و دارای تقوا و تدبیر برای مقام مهم ریاست جمهوری که در قانون اساسی جدید، دارای اختیارات وسیع در اداره کشور است، وظیفه ای شرعی، عقلی و انقلابی است و کوتاهی در این امر، یا ( کوتاهی ) در حضور پای صندوق های رأی، خسارت های جبران ناپذیری به بار خواهد آورد.(2)

امام خمینی (ره) نـیز راههای شـناخت نـامزدهای شـایسته را به مـردم گوشـزد می کند و معـتقد است : « احدی شرعاً نمی تواند به کسی کور کورانه و بدون تحقیق رأی بدهد ».(3)

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:


 


پی نوشت ها:

1- 14/11/1372

2- 23/4/1368

 


» ادامه مطلب