حماســـ92ـــه
سال92 سال حماسه آفريني در سياست و اقتصاد
درباره وبلاگآرشيو وبلاگ
 • اردیبهشت 1392
 • بهمن 1392
 • خرداد 1392

  دکتر «جعفر قادری» در تشریح برخی مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی؛

  توجه به تولیدات داخلی، استفاده از نیروی کار و سرمایه‌ی داخلی، اتکا بر اقتصاد «دانایی‌ محور»، توجه خاص به تولید کالا‌های اساسی و محصولات زیر‌بنایی، مهم‌ترین مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی‌اند.
   
  روي ادامه مطلب كليك كنيد
   

     ادامه مطلب


   

   

  بازخوانی کلام حضرت امام خمینی علیه الرحمه

  در باب تولید ملی و خودکفایی اقتصادی

  با توجه به نامگذاری سال 1392 بنام "حماسه سياسي و حماسه اقتصادي" و با توجه به نزديك شدن به 14خرداد سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام روح الله (اعلی الله مقامه الشریف) بر آن شدیم تا اندیشه ها و کلام آسمانی آن پیر حکیم را در باب اقتصاد و توليد ملي كه مربوط به حماسه اقتصادي است مورد بازخوانی گذرا قرار دهیم که خوانندگان عزیز را به مطالعه و انتشار آن توصیه می نماییم.

  روي ادامه مطلب كليك كنيد

     ادامه مطلب


   

  زندگی جهادی لازمه اقتصاد مقاومتی

   

  چرا بحث اقتصاد مقاومتی ضرورت دارد؟ علت ضرورت بحث اقتصاد مقاومتی آن است که استکبار جهانی و شرکای بین المللی آن چند سالی است که اقتصاد ایران را مورد هدف قرار داده و تحریم های یک جانبه و ظالمانه ای را علیه ملت ایران اعمال می کنند، لیکن اخیراً اشرار جهانی و ایادی آنها تحریم هوشمندانه ای را اعمال کرده اند از جمله: تحریم بانک مرکزی ایران به منظور اخلال در روابط پولی ایران و تحریم نفتی به منظور اخلال در صادرات و بودجه کشور.بدیهی است هدف دشمن از اعمال این تحریم ها، ...

  روي ادامه مطلب كليك كنيد  ادامه مطلب


   

  اقتصاد در گرو سياست و امنيت

  براي اينکه موتور اقتصاد روشن شود و يا سرعت آن افزايش يابد، لازم است تا مقتضياتي فراهم وموانعي برداشته شود که يکي از مهم‌ترين موارد آن در حوزه مسائل سياسي جامعه است. گرم کردن تنور حوزه سياست و حماسه‌آفريني در اين بخش به شدت آثار و برکات خود را در حوزه اقتصادي نشان مي‌دهد. نويسنده در مطلب پيش رو به بررسي ملزومات حماسه‌آفريني در دو حوزه سياسي واقتصادي پرداخته است.

  روي ادامه مطلب كليك كنيد  ادامه مطلب


   

  با سلام خدمت شما سروران گرامی؛

  همانطور که مستحضر هستید مسابقه حماســ92ــه از بیستم اردیبهشت آغاز و تا سوم خرداد مصادف با میلاد امیرالمومنین (ع) و آزادسازی خرمشهر، به مدت دو هفته ادامه داشت.

  برای دیدن اسامی برندگان روی ادامه مطلب كليك كنيد  ادامه مطلب


   

  عدالت اقتصادی از دیدگاه امام‌خمینی(ره)

  بررسی عدالت از دیدگاه امام از این جهت حائز اهمیت است که ایشان از معدود افرادی هستند که در عین بارز بودن اجتهاد و قوت فقهی در مقام بنیانگذار و رهبر یک نظام سیاسی-اجتماعی حضور پیدا کرده اند.

     بررسی مفهوم عدالت اجتماعی مد نظر امام خمینی مفهومی عام بوده و ...

  روی ادامه مطلب كليك كنيد  ادامه مطلب


   

  تحلیل محتوایی بیانات امام خمینی(ره) پیرامون خودباوری، خودکفایی و تحریم‌ها

  امام خمینی: محاصره اقتصادی هدیه خداست

   امام امت می خواهد تمام آحاد جامعه به خصوص دانشگاهیان و مسئولین کشور به این دیدگاه برسند که اولاً بدانند هرچه که مورد نیازشان است را خودشان باید به دست بیاورند و به کمکهای دیگر کشورها و قدرتها امیدوار نباشند و ثانیاً باور داشته باشند که هرچه را که بخواهند – دیر یا زود- می توانند به دست بیاورند و هیچ قله فتح ناشدنی برایشان وجود ندارد.

  روی ادامه مطلب كليك كنيد  ادامه مطلب


   

  اثرات حجاب در سلامت اقتصادی جامعه اسلامی

  سلام؛

  مقاله ای که در ادامه با نام " اثرات حجاب درسلامت اقتصادي جامعه اسلامي" مشاهده خواهید نمود نوشته ی یک کارشناس اقتصادی است که به اثرات حجاب در اقتصاد پرداخته است.

  روی ادامه مطلب كليك كنيد  ادامه مطلب


   
  ( کل صفحات : 10 )    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   


  پيوندها
 
 
بالاي صفحه