کاشت سبزی در آپارتمان با ته مانده سبزیجات!

از آنجاکه حوله ها ارتباط مستقیمی با پوست بدن دارند، درنتیجه تولید حوله با کیفیت مناسب، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کارخانه تولید حوله نیکو یکی از کارخانه های تولید انواع حوله است که در زمینه رنگریزی حولهنیز فعالیت می کند. این تولیدی حوله اصفهان با داشتن سابقه ای چندین ساله و درخشان، مفتخر به تولید انواع حوله با کیفیت مطلوب بوده و هست و همواره با درنظر گرفتن سلیقه و خواست مشتریان، به تولید حوله حمامی و   تولید حوله تن پوش می پردازد. با حوله نیکو در مطالعه این مطلب همراه باشید.

 

در این مطلب می‌خواهم سبزیجاتی را به شما معرفی کنم که می‌توانید پس از یک‌بار استفاده آنها را روی کانتر آشپزخانه‌تان دوباره سبز کنید و از خوردن این گیاهان و سبزی و زیبایی‌شان( به صورت کاملا خانگی) لذت ببرید.
 

 

کاشت سبزی در آپارتمان با ته مانده سبزیجات، پیاز و پیازچه

  • روش اول: در کمتر از پنج روز می‌توانید یک پیازچه کامل را از تکه‌ای از آن پرورش دهید. ریشه پیازچه که مقداری ساقه دارد را در یک لیوان کوچک آب قرار دهید. در عرض چند روز پیازچه‌های تازه خواهید داشت.

  • روش دوم: در بدنه یک قوطی پلاستیکی سوراخ‌هایی با فاصله دو سانتی‌متر ایجاد کرده و در آن خاک ریخته و دم پیازهایی که جوانه زده‌اند را از این سوراخ‌ها بیرون گذاشته و طبقه طبقه خاک و پیازها را تا بالا بچینید. از جوانه‌ها می‌توانید به عنوان پیازچه استفاده کنید یا بگذارید برای روز مبادا بزرگ شده و به پیاز تبدیل شوند.

  • روش سوم: ریشه دورانداختنی پیاز را در یک گلدان یا مستقیما در خاک بیرون بکارید تا مجددا رشد کند.

کاشت سبزی در آپارتمان با ته مانده سبزیجات، کاهو

اگر یک انتهای کاهوی دست‌نخورده دارید، آن را در یک کاسه با مقدار کمی آب قرار داده و در جلوی یک پنجره بگذارید. در عرض حدود دو هفته برگ‌های جدید آن را خواهید دید و در سه تا چهار هفته به طور کامل رشد می‌کند.

کاشت سبزی در آپارتمان با ته مانده سبزیجات، سیر

وقتی سیر شروع به جوانه زدن و سبز شدن می‌کند، به جای دور انداختن این جوانه‌ها، می‌توانید آنها را در یک لیوان که مقدار کمی آب در آن است، قرار دهید و جوانه سیر پرورش دهید. جوانه‌ها عطر و طعمی بسیار خفیف‌تر از حبه‌های سیر دارند و برای سالاد و پاستا یک چاشنی عالی هستند.

مطلب پیشنهادی: بدون داشتن باغچه از گل‌ها لذت ببرید

کاشت سبزی در آپارتمان با ته مانده سبزیجات، نعناع

معمولا زمانی که سبزی می‌خرید نعناها با ریشه هستند.کافی است چند شاخه از آنها را در یک لیوان آب قرار دهید تا شروع به جوانه زدن و بزرگ شدن کنند. پس از مدت کوتاهی می‌توانید از عطر و طعم نعنای خانگی و از کاشت سبزی در آپارتمانلذت ببرید.

 کاشت سبزی در آپارتمان با ته مانده سبزیجات، ریحان و گشنیز

این دو گیاه را می‌توانید به‌راحتی با استفاده از ساقه‌های‌شان دوباره سبز کنید. برای این کار ساقه‌های این گیاهان را در ظرف آبی قرار دهید تا ریشه بزنند. وقتی ریشه‌ها حدودا پنج سانتی‌متر شدند آنها را در خاک بکارید. در عرض چند هفته برگ‌های جدید جوانه می‌زنند و بعد از مدتی یک گیاه کامل خواهید داشت.

کاشت سبزی در آپارتمان با ته مانده سبزیجات، کرفس

ته کرفس را به طور کامل از ساقه‌ها جدا کرده و سپس آن را در یک کاسه آب جلوی نور خورشید قرار دهید. پس از گذشت یک هفته شاهد برگ‌هایی ریز به رنگ سبز خیلی روشن خواهید بود.حالا وقت آن است که گیاه را به گلدان منتقل کنید. حواس‌تان باشد کل قسمتی که در کاسه آب بود را زیر خاک بپوشانید و فقط برگ‌های تازه جوانه زده را بیرون از خاک قرار دهید و در پایان آن را خوب آبیاری کنید. در این صورت بعد از گذشت چند هفته شاهد برگ‌های سبز و زیبایی خواهید بود.آبیاری در کاشت سبزیجات امر مهمی هست .

کاشت سبزی در آپارتمان با ته مانده سبزیجات، قارچ

ساقه قارچ را در خاکی که مقداری کمپوست دارد، بکارید. می‌توانید از پودر قهوه نیز استفاده کنید و آنها را در یک محیط مرطوب ( ترجیحاً جایی که در طول شب خنک باشد) قرار دهید. در عرض چند روز ساقه‌ها شروع به جوانه زدن می‌کنند و سر و ریشه جدید درمی‌آورند.

مطلب پیشنهادی: ساخت باغچه چوبی برای کاشت سبزی خانگی

       

کاشت سبزی در آپارتمان با ته مانده سبزیجات، سیب‌زمینی

ممکن است گاهی در میان سیب‌زمینی‌های‌تان به مواردی بربخورید که جوانه زده‌اند و از آنجایی که سیب‌زمینی جوانه زده برای سلامتی مضر است پیشنهاد می‌کنم آنها را در یک گلدان عمیق بکارید. پس از مدتی سیب‌زمینی‌های زیبایی که به صورت ارگانیک هستند را برداشت کرده و لذت ببرید.این نکته از موضوعات مهم در کاشت سبزیجات در آپارتمان است.

کاشت سبزی در آپارتمان با ته مانده سبزیجات، برگ هویج

انتهای هویج را که معمولا جدا می‌کنید و دور می‌اندازید، در ظرفی که مقدار کمی آب دارد گذاشته و ظرف را زیر یک پنجره نورگیر قرار دهید تا برگ هویج‌هایی داشته باشید که در عین ظاهر زیبایی که دارند، می‌توانید از آنها به عنوان چاشنی و در سالاد استفاده کنید.

کاشت سبزی در آپارتمان با ته مانده سبزیجات، زنجبیل

برای پرورش زنجبیل نکته مهم این است که باید صبور باشید؛ زیرا روند رشد آن بسیار طولانی است و ممکن است جوانه زدن آن چندین ماه طول بکشد و پس از هشت تا ۱۰ ماه می‌توانید یک زنجبیل کاملا رشد کرده را برداشت کنید .ابتدا قسمت‌های به شکل چشمه را که به انگشت هم معروف هستند جدا کرده و در گلدان بکارید تا مجددا رشد کنند. دقت کنید سر چشمه‌ها که در حال جوانه زدن هستند، بیرون از خاک باقی بماند. خاک را مرطوب نگه دارید و گلدان را در نور مستقیم خورشید قرار ندهید. امیدواریم از کاشت سبزی در آپارتمان خود لذت ببرید.

 

 

نوشته شده در : چهارشنبه 18 بهمن 1396  ساعت :01:49 ب.ظ   |   توسط : نظرات (0)

درباره ما

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 6540
  • تعداد کل مطالب : 641
  • تعداد کل نظرات : 0
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : یک شنبه 26 شهریور 1396 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه