درباره ما
دوستان
آخرين محصولات
آمار فروشگاه
 

بلوتوث

 در حدود يك دهه پيش، فناوري جديدي با نام بلوتوث پا به عرصه وجود گذاشت كه تحول عظيمي در دنياي ارتباطات بوجود آورد. به گونه‌اي كه شايد حتي خود سازندگان اين تكنولوژي نيز در مورد ابعاد گسترش آن چنين تصوري در ذهن نمي پروراندند. بلوتوث يك فناوري كوتاه برد و ارزان قيمت مي باشد. برد اين وسيله از حداقل يك متر و حداكثر 100 متر مي باشد. از لحاظ سرعت انتقال اطلاعات نيز در بهترين حالت يعني در بلوتوث 3.0 و با بهره‌گیری از باند گسترده رادیویی Ultra-Wideband يا UWB  حداكثر تا 480 مگا بيت در ثانيه قادر به انتقال اطلاعات مي باشد.

اختراع تکنولوژی بلوتوث در سال 1994 تحول عظیمی درعرصه ارتباطات بخصوص موبایل‌ها بوجود آورد. تنها یکی از ویژگی‌های مفیدش حذف سیم‌های بسیار از سازمان‌ها، ادارات و منازل بود. مانند؛ حذف سیم بین موس و کامپیوتر، حذف سیم بین صفحه کلید و کامپیوتر، حذف سیم بین موبایل و کامپیوتر و ...

بلوتوث

مخترع بلوتوث، یاپ هارتسن اهل هلند است. بلوتوث یا به عبارتی دندان آبی از نام پادشاه هلند الهام گرفته شده است. این تکنولوژی یک استاندارد رادیویی و پروتکل ارتباطی برای ارتباط یا اتصال با فاصله کوتاه است.

بلوتوث یا دندان آبی نام تجاری، اتصال بی سیمی با فاصله‌های نزدیک برای ارسال پیام، عکس یا هر اطلاعات دیگر است که از نام یک پادشاه الهام گرفته شده است.

هنگامی که شما از کامپیوتر، سیستم‌های سرگرم کننده یا موبایل‌ها استفاده می‌کنید. در واقع شما از یک ساختار و یا دستگاه الکترونیکی با نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مختلف یا پروتکل‌های تعریف شده، بهره می‌جویید.

کامپیوتر‌ها، سیستم‌های بازی، موبایل‌ها، بطور کلی دستگاه‌های الکترونیکی هستند که توانایی اتصال با یکدیگر  و نیز به دستگاه‌های دیگر را دارند.  اتصال این دستگاه‌ها عموما از طریق انواع سیم‌ها، کابل‌ها، سیگنال‌های رادیویی،  پرتوهای نور مادون قرمز در گوشی‌های قدیمی (infrared light beams) و انواع بیشتری از اتصال دهنده‌ها چون، شاخه‌های پریز‌، و پروتکل‌ها و... انجام می‌گیرد.

هنر اتصال و ایجاد ارتباط  بین  دستگاه‌های الکترونیکی روز به روز پیشرفت کرده، بیشتر و پیچیده‌تر می‌شود. در این مقاله، ما به یکی از روش‌های اتصال که  بلوتوث (Bluetooth) نام دارد، خواهیم پرداخت.

بلوتوث یک روش و فرایند ساده اتصال است که به صورت بی سیم و اتوماتیک انجام می‌گیرد. این روش با ویژگی‌های جالب و خاصش، زندگی روزمره ما را راحت و ساده‌تر کرده است.

نسخه هاي هاي مختلف بلوتوث عبارتند از :

 «1» بلوتوث 1.0  سال 1999    «2» بلوتوث 1.2   سال 2003   «3»  بلوتوث 2.0   سال 2004    «4»  بلوتوث 2.1  سال 2007     «5» بلوتوث 3.0  سال  2009

تا پايان سال 2008 حدود دو بيليون دستگاه مجهز به تكنولوژي بلوتوث به بازار عرضه شده است.

 

پیشنهادات ما به شما:

هندزفری بلوتوث

خرید دستگاه بلوتوث

هندزفری بلوتوث بیتس

هدست بلوتوث فارسي

هندزفری بلوتوث جبرا

راهنمای استفاده از هندزفری بلوتوث

هندزفری بلوتوث

هندزفری بلوتوث جبرا Jabra Easygo


نويسنده : با مدیریت امیری
تاريخ : سه شنبه 24 دی 1392 
 
موضوعات
مدیریت
آرشيو مطالب
امكانات فروشگاه