بعدازآنکه بحث جهاد اقتصادی مطرح شدومسابقه آن از سوی سایت راسخون کلید خوردبرآن شدم وبلاگی با موضوع اقتصاد ومهدویت زده باشیم که ان شاءالله درراستای مهدویت کارکوچکی کنیم البته سعی میکنیم مطالب مهدوی که به بحث اقتصادی مرتبط است دراینجا مطرح کنیم وتداوم این وبلاگ تاظهور امام ما باشد.هدف تمام انبیا وائمه با ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف محقق می شود.

سابقه محاصره اقتصادی یا همان تحریم اقتصادی در بین مسلمانان ماتجربه آن را در زمان پیامبرمی توانیم بررسی کنیم تادرسی برای ما وزمان ظهور ویا قبل از ظهور باشدکه از این حرکات دشمنان نترسیم.

با تشکر از آقای حسین عقیقی

دریافت فایل پاورپوینت در ادامه مطلب

لينک مطلب
 توسط روح الله رستمیان در یک شنبه 9 بهمن 1390  ساعت 12:37 ق.ظ نظرات 0

در قرآن آياتي داريم كه صراحتا به حرام بودن شراب و قمار اشاره دارد مانند آيه 119 سوره بقره :
و ليئلونك عن الخمر و الميسر قل فيهما اثم كبير ..............

اي پيامبر از تو سوال مي كنند ازشراب و قمار بگو اين دو گناه بزرگ هستند
قال رسول الله (ص)
لياتين علي ا لناس زمان يستحلون الخمر عليهم لعنه الله و الملائكه و الناس ليجمين [1].
زماني مي آيد كه شراب را حلال مي شمارند .لعنت خدا و ملائكه ومردم برآنها باد
قال رسول الله (ص) :


لينک مطلب
 توسط روح الله رستمیان در سه شنبه 22 شهریور 1390  ساعت 06:34 ق.ظ نظرات 0

آنچه از روايات استفاده مي شود اين است كه در عصر طلايي ظهور حضرت حجت (عج)، مشكلات اقتصادي جامعه بشري در سـطـح كلان حل خواهد شد. رفاه و آسايش پديد خواهد آمد و عوامل سلطه بر فكر و فرهنگ و اقتصاد از بين خـواهد رفت و با زدودن فقر و تهيدستي، زمينه رشد و تكامل مادي و معنوي انسانها فراهم خواهد شد، احــاديث و رواياتي كه رونق اقتصادي در عصر ظهور را بيان مي كند، فراوان است.
در عصر ظهور، برکات آسمانی نازل می گردد و آسمان سخاوت خویش را به همه جهانیان نشان خواهد داد. محصولات زراعتی عمده ترين عنصر در رونق اقتصاد جوامع بشري محسوب مي شود كه خود وابسته و متوقف بر نزولات آسماني و بارانهاي مناسب فصلي است. طبق تصريح آيات و احاديث شريفه، رعايت تقوا، احكام الهي و اجراي عدالت و برابري و رفع ستم، تبعيض و بيدادگري، نزولات آسماني را درپي خواهد داشت.
در آيه شریفه 96 از سوره اعراف مي خوانيم : 

 
 

لينک مطلب
 توسط روح الله رستمیان در شنبه 21 خرداد 1390  ساعت 10:24 ب.ظ نظرات 2

وقتی انسان خطایی می‌کند، عقوبت آن را هم باید به جان بخرد، حالا این عقوبت می‌تواند فقط در این دنیا باشد یا سرای دیگر و یا هم در این دنیا و هم در سرای دیگر. در ابعاد بزرگ‌تر وقتی جامعه‌ای نیز به فساد و گناه رو می‌آورد، باید عذابی را که خداوند بر آنان فرو می‌فرستد، گردن نهد. امت‌های عصر کنونی که به انواع فسادها،گناهان، سرکشی‌ها و ستمگری‌ها آلوده و از آفریننده هستی غافل شده‌اند، به یقین عذابی سخت‌تر خواهند داشت.

این طرز تفکر از زمان‌های قدیم وجود داشته است؛ هم چنانکه در اساطیر هند، از نابودی پایانی آفرینش همراه با علائمی دهشت بار سخن به میان آمده است که به نوعی می‌تواند با بروز بلایای طبیعی در دوره آخرالزمان مربوط باشد: « پس از صد سال خشکسالی و قحطی، هفت خورشید بر آسمان پدیدار می‌گردد و همه آب‌ها را می‌خشکاند. آتش و در پی آن، باد سراسر زمین را جارو می‌کشد و زمین و جهان زیرین را ویران می‌سازد. بر آسمان، ابرهایی چون پیل نمایان و تندر غریدن می‌گیرد؛ دوازده سال پی در پی باران می‌بارد و همه جهان را در خود غرق می‌کند».1

لينک مطلب
 توسط روح الله رستمیان در چهارشنبه 18 خرداد 1390  ساعت 10:24 ب.ظ نظرات 1

بیان مبانی اقتصاد مهدوی دانلود با توجه به روایات. اندیشه های دیدنی بنیادین مهدوی

 نویسنده: محمد حکیمی

زمینه ها و موانع تحقق عدالت اقتصادی

ناشر: باشگاه اندیشه

توضیحات:

در این کتاب، موانع تحقق عدالت، با توجه به وجود عدل گریزان و تعادل ستیزان سودپرست و ستم پیشه در جامعه، با توجه به نظر امام (ع) بیان ‌شده است.

چکیده ای از کتاب

در گذشته تاريخ و در دوران معاصر، بسيار كسان عدل و دادگري را ستوده اند و درباره ضرورت و ارزش عدالت سخن گفته اند.

ولي بسيار اندكند آنان كه ژرفاي معناي عدل را دريافته اند و با همه توان براي تحقق آن كوشيده اند. با توجه به جايگاه عدالت در انديشه امام علي (ع)، شايد بتوان بهترين تعريف از عدالت را با توجه به بيانات امام اينگونه بيان كرد كه: “عدل عمل كردي است كه به وسيله ي آن نيازهاي مردم برآورده مي شود، حق هر كس بي كم وكاست به او داده مي شود و هر كس در جايگاه شايسته خويش قرار مي گيرد. ”

 

 

لينک مطلب
 توسط روح الله رستمیان در چهارشنبه 11 خرداد 1390  ساعت 12:45 ب.ظ نظرات 1


  • تعداد صفحات :6
  •    
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
POWERED BY RASEKHOON.NET