قالب وبلاگ

جدیدترین اطلاعات پزشکی
تن سالم با جدیدترین اطلاعات پزشکی 

عضو انجمن تحقیقات طب سنتی ایران گفت: گرم رازیانه‏ کوبیده شده را در یک لیتر آب سرد ریخته و ۱۰ دقیقه بجوشانید، سپس آب آن را صاف و با عسل شیرین شود و در یخچال نگهدار شود و شب‏‌ها پس از صرف شام شب یک فنجان آن را بنوشند.

بی‌خوابى در مزاج‏‌هاى گرم علایمى چون سبکى سر، کم‏‌حواسى، وجود عطش، خشکى چشم‏‌ها، بینى، زبان و دهان و گرمى سر، غمگینى، طنین صدا در سر و گوش‏‌ها و طویل بودن مدت بى‏‌خوابى دارد.

توصیه‌هایی برای رفع بی‌خوابی گرم مزاجان

1.براى درمان بی‌خوابی می‌توان، موقع خوابیدن شربت نیلوفر بنوشند یا روغن بنفشه در پایه بادام شیرین یا روغن بادام شیرین یا روغن کدو یا روغن گل سرخ را بر سر بمالید(فرق سر).

2.زهرا رئیسیان عضو فعال انجمن تحقیقات طب سنتی ایران معتقد است: برگ کاهو، گشنیز تازه و گل نیلوفر را بجوشانند و با آب آن قبل از خوابیدن پاشویه کنند.

3.گل نیلوفر، گل بنفشه، گل محمدى و تخم کاهو از هرکدام 4 مثقال، برگ گشنیز خشک 8 مثقال همه را نیمکوب و به 15 قسمت مساوى تقسیم کنند. هر قسمت آن را چند ساعت در 3 لیوان آب جوش بخیساند بعد در همان آب بجوشاند، سپس آب آن را صاف و شیرین و به 3 قسمت تقسیم کنید. صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قسمت از آن را بنوشند.

4.روزى 3 نوبت با کمى گلاب پوست سر را ماساژ دهند و در طول روز نیز مى‏‌توانند چند مرتبه گل بنفشه یا گل نیلوفر را بو کنند. در ضمن خوردن کاهو، کدو، مرزنجوش، گشنیز تازه، خیار خواهد بود.

5.بعد از شام شب دوش گرفتن نیز مفید است. از خوردن غذاهایى که ثقیل، بد هضم و سنگین است یا یبوست ایجاد مى‏‌کند باید پرهیز کنند.

6.چهل گرم رازیانه‏ کوبیده شده را در یک لیتر آب سرد ریخته و 10 دقیقه بجوشانند. به مدت 10 دقیقه هم آن را دم کنید. سپس آب آن را صاف و با عسل شیرین کرده و در یخچال نگهدارند و شب‏‌ها پس از صرف شام شب یک فنجان آن را بنوشند (این نسخه مخصوص بی‌خوابی در زنان است).
[ سه شنبه 14 بهمن 1393  ] [ 04:27 ب.ظ ] [ محمد رشیدپور ] [ نظرات 0 ]
.: Weblog Themes By Rasekhoon :.
درباره وبلاگ

نویسنده وبلاگ
آرشيو مطالب
آمار سایت
كل بازديدها : 4092 نفر
كل مطالب : 20 عدد
تعداد کل نظرات: 0 عدد
تاریخ ایجاد وبلاگ: یک شنبه 12 بهمن 1393 
آخرین بروز رسانی : سه شنبه 14 بهمن 1393 
امکانات وب