کلینیک دندان پزشکی در بارداری, کودکان تهران

کلینیک دندان پزشکی در بارداری, کودکان تهرانکلینیک دندان پزشکی در بارداری, کودکان تهران, دندان پزشکی شبانه روزی تهران, بزگترین کلینیک دندان پزشکی تهران

موضوعات

  • جراحی زیبایی دندان
  • ارتودنسی دندان
  • استریل تجهیزات دندانپزشکی
  • تازه های دندانپزشکی
  • ایمپلنت
  • ترمیم دندان

کاشت ایمپلنت هرروز به وسیله ی تکنولوژی های جدید که توسط روش های جدید معزفی می شود رو به پیشرفت است تا میزان دقت جراحی و رضایت بیماران با اندازه مورد نیاز رعایت شود.

ایمپلنت معمولا گران ترین درمان دندانپزشکی در سراسر دنیا می باشد ، زیرا مواد و وسایل ایمپلنت دندان گران می باشد، جایگزینی دندان بر اساس تجربه دندانپزشک و آزمون و خطا انجام می شد، اما امروزه با استفاده از تکنولوژی جدید ، ایمپلنت به طور دقیق در جای خود قرار می گیرد.
ایمپلنت جدید
 

ادامه مطلب
دندانپزشکی
یک شنبه 1 مهر 1397  - 07:25 ب.ظ

وقتی یک دندان از بین می رود، استخوان موجود در فک که وظیفه محافظت از دندان را برعهده دارد کم کم تحلیل می رود، جهت جلوگیری از این موضوع از ایمپلنت دندان استفاده می شود، که روش های مختلفی برای انجام این جراحی قابل انجام است.

از بین رفتن دندان های اصلی، می تواند اعتماد بنفس افراد را در مواقع حضور در اجتماع کاهش دهد و همچنین باعث انزوای اجتماعی وی شود. طی آمار به دست آمده در سال های اخیر، 99.7 درصد افراد معتقدند که لبخند سالم از نظر اجتماعی بسیار اهمیت دارد.
از نظر اجتماعی توافق گسترده ای مبنی بر این که لبخند زیبا از اهمیت زیادی برخوردار است وجود دارد، و همچنین این موضوع برروی افرادی که دندان های از دست رفته دارند تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.
 

ادامه مطلب
دندانپزشکی
شنبه 31 شهریور 1397  - 05:25 ب.ظ

اشخاصی که بدون دلیل ، خوردن غذا یا نوشیدنی های سردوگرم ، دندان ها بیش از حد حساس می شوند ، ممکن است علائم وجود بیماری های لثه باشد، و با مراجعه به متخصص پریودنتیست ( لثه) و تشخیص وجود بیماری ، نوع درمان مربوطه انجام می شود.

جراحی لثه برای بهبود مشکلات لثه ای که ممکن است بر سلامت لثه و دندان ها تاثیر منفی بگذارد توصیه می شود، انتخاب نحوه جراحی به به نوع بیماری و شدت بیماری و همچنین سایر مشکلات موجود در دهان شخص بستگی دارد.

جراحی زیبایی لثه

ادامه مطلب
دندانپزشکی
یک شنبه 25 شهریور 1397  - 02:58 ب.ظ

در درمان دندانپزشکی آخرین راه کشیدن دندان است در صورتی که هیچ راهی جهت نگه داشتن دندان وجود نداشته باشد این کار انجام می شود.

کشیدن دندان یا در زبان لاتین extraction به معنای از دست دادن دندان به دلایلی مثل بیماری ، التهاب و یا عفونت می باشد.

کشیدن دندان
 

ادامه مطلب
دندانپزشکی
پنج شنبه 22 شهریور 1397  - 06:12 ب.ظ

تکنولوژی های نوین در حوزه دندانپزشکی ایمپلنت شامل ابزارهایی می شود، که این نوع درمان را به روشی آسان و همچنین قابل اطمینان تبدیل کرده است.

تکنولوژی های جدید کاشت دندان امکان مکان یابی دقیق ایمپلنت را فراهم می کند و زمان کار کوتاه تر، درد پس از جراحی کمتر و نتایج ظاهری خیره کننده تر خواهدبود.
آشنایی با تکنولوژی های جدید کاشت ایمپلنت
CBCT:
سی بی سی تی تنها چند ثانیه طول می کشد تا سر را اسکن کند و نتیجه این خواهد بود که نماهای نامحدودی از دندان ها ، استخوان و حتی بخش عصب را نشان داده و امکان برنامه ریزی دقیق درمانی فراهم می شود.

سی بی سی تی
 

ادامه مطلب
دندانپزشکی
سه شنبه 20 شهریور 1397  - 05:21 ب.ظ

عدم دقت در رادیوگرافی موجب بی دقتی در کاشت صیح ایمپلنت شده و مشکلاتی مثل شکست ایمپلنت در آن به وجود بایید .

شکست ایمپلنت دندان دندان موضوعی بسیار نادر است اما ممکن است دلایل زیادی مبنی بر شکست ایمپلنت دندان وجود داشته باشد، از عفونت لثه تا واکنش های آلرژیک و علائم دیگر، همه این موارد باعث می شود ایمپلنت دندان شکسته شود.

شکست ایمپلنت دندان
 

ادامه مطلب
دندانپزشکی
یک شنبه 18 شهریور 1397  - 05:11 ب.ظ

موفقیت در درمان هایی مثل ایمپلنت به تشخیص درست وابسته است ، به همین دلیل به کارگیری ابزارهای تشخیصی مثل تصاویر رادیوگرافی ضروری می باشد، رادیوگرافی در دندانپزشکی تکنیک های مختلفی دارد که بع معرفی آن می پردازیم.در حوزه جانشینی دندان با ایمپلنت، تصویر برداری نقطه عطف در برنامه ریزی جهت موفقیت در جراحی کاشت ایمپلنت به حساب می آید، آخرین تکنولوژی در تصویر برداری دندانپزشکی cbct می باشد، که انقلابی را در تصویربرداری سه بعدی به دلیل نمایان کردن تصویر از زوایای محوری کرونال و ساجیتال به وجود آورد، همچنین جریانی از داده های مفید به پزشک می دهد که پزشک می تواند هرزمان که احتیاج است، با توجه به تصاویر آن را بازسازی کند، همچنین مقدار اشعه تابیده شده به بیمار کمتر می باشد.

تصویربرداری دندانپزشکی

ادامه مطلب
دندانپزشکی
شنبه 17 شهریور 1397  - 12:46 ب.ظ

ایمپلنت علاوه بر ایجاد اثرات مثبت مثل جایگزینی دندان از دست رفته مزایای دیگری نیز دارد به همین دلیل به جراحی پر طرفداری در حوزه دندانپزشکی تبدیل شده است، شکست درمان ایمپلنت ممکن است در موارد نادری رخ بدهد که به بررسی آن خواهیم پرداخت.

شکست ایمپلنت دندان موضوعی است که احتمال به وجود آمدن آن بسیار زیاد است، نوع ایمپلنت یعنی ایمپلنت بادوام و باماندگاری طولانی باشد اهمیتی ندارد، سهل انگاری،ضعف در بهداشت دهان و دندان و یا سایر عوامل خارجی می تواند باعث این موضوع شود. در این مواقع وقتی ایمپلنت تحت تاثیر قرار می گیرد می تواند باعث ناراحتی شدید بشود همچنین باعث به وجود آمدن عوارضی در بهداشت دهان و دندان شود، به همین دلیل به درمان شکست ایمپلنت نیاز است.
 

ادامه مطلب
دندانپزشکی
پنج شنبه 15 شهریور 1397  - 06:54 ب.ظ

افراد ممکن است به دلیل ترس از عفونت ها پس از جراحی ایمپلنت از این نوع درمان دوری کنند، اما اما با ورود ایمپلنت های با قابلیت ضد باکتری این مشکل برطرف شده است.

بعضی از ایمپلنت های قرار داده شده در دهان به دلیل عفونت های ناشی از حمله باکتری ها از دهان خارج می شود و ایمپلنت جدید جایگزین آن می شود . در آینده از این عفونت ها به وسیله پوشش جدید پلاسمای ایمپلنت که باعث تخریب پاتوژن ها به وسیله ی یون های نقره می شود جلوگیری می شود.
 

ادامه مطلب
دندانپزشکی
یک شنبه 11 شهریور 1397  - 01:30 ب.ظ

صفحات سایت

تعداد صفحات : 4

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 5262
تعداد کل پست ها : 36
تعداد کل نظرات : 0
تاریخ ایجاد بلاگ : یک شنبه 3 تیر 1397 
آخرین بروز رسانی : یک شنبه 1 مهر 1397 

نویسندگان

دندانپزشکی

امکانات جانبی