مفید کده
هر آنچه واقعا برای شما مفید است
نوشته شده در تاريخ جمعه 30 فروردین 1392  توسط میثم سام


هارد دیسک :

هارد دیسک محل ذخیره سازی اطلاعات در کامپیوتر است . در انتخاب هارد دیسک باید به سه موضوع دقت شود:

ظرفیت هارد دیسک ، سرعت آن و تکنولوژی بکار گرفته در آن .

مدل پیشنهادی :

طبیعی است که بهترین مدل هارد دیسک Sata با ظرفیت ۳۲۰الی ۱۵۰۰گیگ است .

نشانه های خرابی:


بالا نیامدن سیستم شناخته نشدن هارد دیسک توسط کامپیوتر کند شدن غیر طبیعی کامپیوتر خرابی و غیر قابل دسترس شدن فایل ها ، کندی بیش از حد در آغاز ویندوز، سرو صدای زیاد و غیر معمول هارد دیسک .

***

 ادامه مطالب
 

نوشته شده در تاريخ پنج شنبه 29 فروردین 1392  توسط میثم سام


کیس

کیس محفظه ای است که اکثر قطعات کامپیوتر درون آن جای می گیرند . در واقع 90 درصد روند نصب کامپیوتر درون کیس انجام می گیرد . کیس ها از نظر تکنولوژی تفاوت چندانی ندارند . عمده تفاوت آنها در شکل ظاهری و امکانات جانبی آنهاست . کیس های قدیمی تر که اکنون از رده خارج شدهاند AT نام داشتند . همه کیس های کنونی ATX هستند . چند عامل مرغوبیت کیس را تعییین می کنند . نوع مواد اولیه بکار رفته در آن ، استحکام بدنه آن، شکل ظاهری و مهم تر از همه منبع تغذه ی آن .

مدل پیشنهادی :

کیس های ارزان قیمت را فقط در صورتی بخرید که اصرار دارید کامپیوتر ارزانی داشته باشید . اگر کامپیوتر قدرتمندی دارید به هیچ وجه کیس ارزان نخرید . برای کامپیوترهای معمولی کیس های متوسط و برای کامپیوترهای قوی کیس های مرغوب تر

نشانه های خرابی :

کیس ها معمولا به سادگی خراب نمی شوند ولی ممکن است پس از مدتی دکمه های آنها از کار بیافتد یا فن موجود در آنها سرو صدای زیادی تولید کند . در این صورت با هزینه ی اندکی می توان دکمه ها یا فن را تعویض کرد .

***ادامه مطلب
 

نوشته شده در تاريخ سه شنبه 27 فروردین 1392  توسط میثم سام

 

بدن انسان روشهای جالب و جذابی را برای فرستادن علائم هشدار دهنده دارد كه این علائم در واقع اسراری را از درون بدن فاش میسازند. به عنوان مثال آیا میدانید كه خندیدن پس از خوردن هر وعده غذایی چه تاثیری روی بدن دارد؟ یا اینكه آیا میدانید سفید شدن زود هنگام موها نشانه چه فرآیندی در بدنتان است. 

بدن انسان در تمام طول عمر به شیوهای هوشمندانه و منحصر به فرد علائم و نشانههای زیركانه و هشدار دهنده را بروز میدهد اما اكثر افراد به دلیل ناآگاهی از این روابط و علائم، پیغامهای حیاتی بدن را نادیده میگیرند كه حاصل آن به خطر افتادن سلامتی است. روزنامه "دیلی میرور"، در گزارشی به چند راهكار جالب و شگفتانگیز به عنوان اسرار زندگی اشاره كرده كه بیتردید در زندگی روزمره، قابل استفاده و مفید خواهند بود:

 


ادامه مطلب
 

نوشته شده در تاريخ دوشنبه 26 فروردین 1392  توسط میثم سام

 

1 -  کت های دو دکمه بخرید این نوع کت ها شما را لاغرتر نشان می دهد و پیراهن تان هم بهتر به نظر می رسد.
 
2 - نباید سایز کت و شلوارتان زیاد بزرگ باشد سرشانه های کت تان باید جذب شانه هایتان باشد نه بزرگتر از شانه هایتان. از خیاط تان بخواهید که قد آستین کت تان تا مچ تان باشد نه اینکه تا شستتان و از او بخواهید که شلوارتان زیاد گشاد و بلند نباشد که زیر پاشنه پایتان برود.
 
3 - اگر قصد خرید یک پلیور را دارید، یک پلیور خاکستری رنگ یقه هفت بخرید این پلیور با یک پیراهن رنگ تیره در پاییز یا زمستان و با یک شلوار جین در بهار ست می شود.
 
4 - کمربند مشکی با لباس خاکی رنگ و شلوار جین همخوانی دارد. کمربند مشکی تنها کمربندی است که همه آقایان باید داشته باشند.
 
5 - بارانی تان باید با پیراهن تان ست باشد.
 
6 - یک دست لباس رسمی و یک پیراهن مناسب با یقه ای تیز و زیبا داشته باشید.
 
7 - پولتان را برای خرید یک ماهوت پاک کن گران قیمت و تزئینی هدر ندهید به جای آن، یک رول پارچه ای بخرید که البته بهتر هم کار می کند.
 
8 - یک شال گردن بلند و مشکی داشته باشید و منتظر نشوید تا دمای هوا زیر صفر برسد و آنوقت شال گردنتان را بیندازید شال گردنتان را با پیراهن، یا کت تان ست کنید.
 
9 - سعی کنید جنس کفشتان از پوست طبیعی حیوانات باشد زیرا دوام و عمر این کفشها بهتر است.
 
10 - اگر می خواهید لباس هایتان عمر بیشتری داشته باشند، آنها را به خشک شویی بدهید یا با اتوی بخار آنها را اتو کنید.
 
11 - اگر می خواهید جیب کتتان کمی پف داشته باشد باید از دستمال مربع شکلی استفاده کنید.
 
12 - به خشک شویی تان بگویید لباس هایتان را بدون آهار شسته و خشک کند شاید گران تر باشد اما می ارزد.
 
13 - پیراهن طوسی رنگ با هر لباسی قابل ست کردن است شما می توانید آن را زیر لباس تان، یا زیر کت یا حتی با یک پیراهن و یک کتانی بپوشید.
 
14  - یک کیف دوشی داشته باشید حتی اگر یک کیف دوشی ارزان را با یک پیراهن زیبا حمل کنید، شما را خوش تیپ نشان می دهد.
 
15 - وقتی شما یک کت دو دکمه می پوشید، دیگر کمربند را کنار بگذارید، زیرا به آن نیازی نیست زمانی که کمربند استفاده نمی کنید، پیراهن تان تمیزتر و بهتر به نظر می رسد.
 
16 - وقتی با پیراهن یا یک کت اسپرت عینک آفتابی می زنید، یک عینک دوردار انتخاب کنید.


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ

 ادامه مطلب
 

نوشته شده در تاريخ دوشنبه 26 فروردین 1392  توسط میثم سام

 

حالات و تغییرات چهره، هرچند جزئی و خفیف، پیام شفاف، سریع و کارآمدی است که می‌تواند یک زبان جهانی هم باشد، به شرطی که شما بتوانید حالات چهره‌های مختلف را تشخیص بدهید و بدانید که هر چهره‌ای چه چیزی می‌گوید. دانستن این نکات از بهترین ابزارهای برقراری ارتباط با دیگران است.

دانستن این‌که طرف مقابل چه شخصیتی دارد و چه واکنش‌های احساسی از خود نشان می‌دهد، می‌تواند نقش مهم و حیاتی در رابطه ما و آن فرد داشته باشد. اگر ما بتوانیم احساسات مردم را زود تشخیص بدهیم، بهتر می‌توانیم در موقعیت‌های مختلف با آن‌ها برخورد کنیم. مثلاً اگر ما بتوانیم تشخیص بدهیم که فردی غمگین است، شاید بتوانیم واکنش درستی نسبت به ناراحتی او نشان بدهیم.
برای فهمیدن برخی از حالات چهره نیازی به آموزش نیست، چون شناسایی آن‌ها ساده است و حتی آن‌طور که روان‌شناسان می‌گویند ما از یک توانایی ذاتی برای انجام این کار برخورداریم. داروین گفته است روزی مادری هنگام مراقبت از کودک خودش شروع به گریه کرد. کودک با این‌که هیچ‌وقت با چنین صحنه‌ای مواجه نشده بود اما جلو رفت و به عنوان همدردی روی شانه مادرش زد. بعد داروین نتیجه می‌گیرد که این کودک تا آن موقع ندیده بوده کسی گریه بکند، پس نمی‌توانسته این احساسات را یاد گرفته باشد. بنابراین تشخیص یک صورت گریان امری ذاتی و غریزی است. با این حال نکات ظریفی هم هست که توجه بیشتر به آن می‌تواند به ما در درک بهتر از چهره خودمان و دیگران کمک کند.
قبل از شروع بحث باید دو نکته را مد نظر داشت. اول این‌که همان‌طور که گفتیم چهره‌خوانی یک علم دقیق و ثابت‌شده نیست و حتی با گذراندن دروه‌های آموزشی دقیق و پیشرفته نیز نمی‌توان به‌طور قطع در مورد شخصیت و درون افراد صحبت کرد. نتایج شما در سنجش شخصیت، بستگی به تجربه، مهارت و تعداد دفعات تحلیل قبلی دارد. نکته دوم که اهمیت بسیار زیادی هم دارد این‌که چهره را باید به طور کامل و دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و تا رسیدن به همه حقایق، از قضاوت‌های شتابزده اجتناب کنید. با به یاد داشتن این نکات می‌‌توانید قبل از صحبت کردن با افراد تا حدی متوجه شخصیت آن‌ها شوید.

 ادامه مطلب
 

درباره وبلاگ

هدف از ایجاد این وبلاگ گرد آوری مطالب مفید و کاربردی برای بازدیدکنندگان است
آخرين مطالب
آرشيو مطالب
نويسنده
آمار سايت
تاريخ ايجاد وبلاگ : دوشنبه 26 فروردین 1392 

كل بازديدها : 48012 نفر

تعداد کل نظرات : 10

تعداد کل پستها : 22

آخرين بروز رساني : پنج شنبه 23 خرداد 1392 


ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ