نبی اکرم(ص)
ما را سری است با تو که گر خلق روزگار *** دشمن شوند و سر برود هم بر آن سریم

Related image

بنام خدا

:کلامی زیبا از امام علی (ع) :

ای مالک ! بدان اگر مهربان باشی
تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند, ولی مهربان باش.

اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند, ولی شریف و درستکار باش.

نیکی های امروز تو را فراموش می کنند, ولی نیکوکار باش.

بهترینهای خودت را به دیگران ببخش
حتی اگر اندک باشد.

در انتها خواهی دید آنچه می ماند
میان تو و خدای توست
نه میان تو و مردم.
ادامه ندارد
دوشنبه 2 مهر 1397  | 01:35 ب.ظ | نویسنده : شیردل شیروانی انارک |نظرات 0

Image result for ‫تصاویر برای شهادت امام حسین‬‎

بنام خدا
مردی که شانزده بار پای پیاده به حج رفت ،امام حسین (ع) را کشت .

یکی از افراد مقابل ابا عبدالله الحسین علیه السلام، شمر بن ذی الجوشن است. از فرماندهان سپاه امام علی در جنگ صفین و جانباز امیر المومنین کسی که در میدان جنگ تا شهادت پیش رفت. این چنین کسی حالا در کربلا شمر می شود. با ورودش به کربلا همه چیز عوض می شود . شمر آدم کوچکی نیست اگر نیایش های شمر را برای شما بخوانند و به شما نگویند که این ها مال شمر است شما با آن ها گریه می کردید . حال می کردید ، هیچ گاه گفته نمی شود که وقتی شمر دستش را به حلقه خانه خدا می زد چگونه با خدا زمزمه می کرد!


ادامه مطلب
یک شنبه 1 مهر 1397  | 02:37 ب.ظ | نویسنده : شیردل شیروانی انارک |نظرات 0

Image result for ‫شهادت امام سجاد‬‎

بنام خدا

زندگینامه مختصر امام سجّاد(ع)
حضرت علی بن الحسین ، ملقّب به سجّاد و زین العابدین، روز پنجم شعبان سال 38 هجرى یا 15 جمادى الاولى همان سال، در مدینه دیده به جهان گشود .مادر مكرّمه آن حضرت بنا بر منابع تاریخ اسلامى، غزاله از مردم سند یا سجستان كه به سلافه یا سلامه نیز مشهور است، میباشد. ولى بعضى از منابع دیگر نام او را شهربانویه، شاه زنان ، شهرناز، جهان بانویه و خوله، یاد كرده اند.
امام سجّاد(ع) در بدترین زمان از زمان هایى كه بر دوران رهبرى اهل بیت گذشت می زیست، چه، او با آغاز اوج انحرافى، معاصر بود كه پس از وفات رسول اكرم (ص) روى داد.


ادامه مطلب
شنبه 31 شهریور 1397  | 07:15 ق.ظ | نویسنده : شیردل شیروانی انارک |نظرات 0

Image result for ‫تصویر برای عاشورا‬‎

بنام خدا

خواص ساکت و گوشه نشین

براء بن عازب
براء بن عازب از جمله شخصیت‌های برجسته تاریخ اسلام است که او را در زمره‌ی اصحاب پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) به شمار آورده‌اند. در احوالات او نوشته‌اند که در غزوه‌های زیادی شرکت داشته است. او از جمله راویان حدیث غدیر است، پس از درگذشت پیامبر (ص) خبر بیعت مردم با ابوبکر در سقیفه بنی‌ساعده را به اطلاع بنی هاشم رساند و خود نیز از بیعت با وی امتناع کرد، ولی با این حال از جمله کسانی است که در حادثه کربلا از یاری امام حسین (ع) خود را محروم ساخت. البته پیش از آن امام علی (ع) نیز خبر نگون بختی و عدم یاری فرزند رسول خدا را در خصوص ایشان داده بود.


ادامه مطلب
جمعه 30 شهریور 1397  | 10:18 ق.ظ | نویسنده : شیردل شیروانی انارک |نظرات 0

بنام خدا

پیشگویی‌های شگفت انگیز امام علی(ع)؛

مرد هزار چهره کوفه؛ شبث بن ربعی تمیمی

اگر کسی به پیشینه و تاریخ زندگی این چهار شخصیت نگاه کند شاید باور نداشته باشد که به چه سرانجام و عاقبت شومی مبتلا شده‌اند.

برای نمونه شَبَث بن رِبعِی بن حصین تمیمی یربوعی (درگذشت حدود ۷۰ ق)، از جمله افراد ثروتمند کوفه و شخصیت‌های متزلزل تاریخ اسلام. به حساب می‌آید؛ شاید بهترین لقب برای او مرد هزار چهره باشد؛ چراکه «شبث»، هر چند از مخالفان سرسخت عثمان و از جمله فرماندهان سپاه امام علی (ع) در جنگ صفین بود. [2] ولی با این حال در مسیر حرکت به سوی نهروان، به خوارج پیوست [3] اما با سخنان امام برگشت و فرماندهی قسمتی از سپاه امام را در جنگ نهروان به دست گرفت. [4] در پرونده او شهادت علیه حجر بن عدی نیز وجود دارد. سیاه‌ترین پرونده زندگانی او زمانی رقم می‌خورد که در واقعه کربلا به امام حسین (ع) نامه می‌نویسد و از آن حضرت می‌خواهد به کوفه بیاید. اما با تسلط ابن زیاد بر کوفه تغییر موضع داد و در پراکنده کردن اهالی کوفه، از اطراف مسلم بن عقیل نقش بسزایی داشت. [5] در روز عاشورا با آنکه فرماندهی نیروهای پیاده سپاه عمر بن سعد را بر عهده داشت. اما سعی می‌کرد تا خود را کمتر نشان دهد.


ادامه مطلب
پنج شنبه 29 شهریور 1397  | 02:45 ب.ظ | نویسنده : شیردل شیروانی انارک |نظرات 0

عاشورا

بنام خدا

خواصی که در کربلا عاقبت به خیر نشدند

با نگاهی عالمانه به ماجرای دردناک سال 61 هجری و بررسی زندگی برخی از خواص، با سرگذشت زندگی افرادی آشنا می‌شویم که هر چند با بزرگانی همچون امام علی (ع) ارتباط و آشنایی داشتند، ولی با این حال این آشنایی موجب نجات و عاقبت به خیری آنها نشده؛ چرا که آمال و آرزوهای مادی و دنیوی آنان را در باتلاق دل‌فریب خود غرق کرده بود، موضوعی که پیش‌تر توسط امام علی (ع) مورد توجه قرار گرفته بود و با اخباری غیبی هشدار گمراهی و غرق شدن به آنان داده شده بود.


ادامه مطلب
چهارشنبه 28 شهریور 1397  | 02:45 ب.ظ | نویسنده : شیردل شیروانی انارک |نظرات 0

Image result for ‫تصویر برای محرم‬‎

بنام خدا

چرا امام حسین (ع) در ماهی که جنگ حرام است جنگید؟ - بخش دوم

عمر بن سعد فرمانده سپاه یزید بن معاویه می‌خواست روز نهم محرم برخلاف نص صریح و اکید قرآن، مبادرت به جنگ کند و با حسین ـ علیه السلام ـ بجنگد، امام به منظور ممانعت از وقوع جنگ در ماه حرام، آیات مربوط به قدغن بودن در ماه‌های حرام از جمله ماه محرم را نوشت و به وسیله یکی از برادران خود، برای عمر بن سعد فرستاد، که خداوند جنگ را در ماه‌های حرام قدغن کرده و اینک محرم الحرام است و شما که می‌خواهید با من در این موقع بجنگید علاوه بر این که به روی یکی از مردان حق شمشیر می‌کشید، بر خلاف نص قرآن رفتار می‌کنید، و من این حرف را از بیم کشته شدن نمی‌زنم، بلکه از این جهت یادآوری می‌کنم که عملی بر خلاف نص صریح قرآن به انجام نرسد. [4]


ادامه مطلب
سه شنبه 27 شهریور 1397  | 02:50 ب.ظ | نویسنده : شیردل شیروانی انارک |نظرات 0
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.

تعداد کل صفحات :  ::      1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >  

درباره وبلاگ

ای رسول خدا! به خدایی که تو را به پیامبری برگزید و در جای جای قرآنش به این انتخاب خود بالید و افتخار کرد و برای آرامش دل تو سوره نازل کرد و برای دلنگرانی هایت قبله را تغییر داد و برای غصه هایت بشارت های همراهی اش را فرستاد، تمام سرمایه ی ما دوست داشتن شما و اهل بیت شماست و خدا خودش خوب می داند که اگر همه چیزمان را از ما بگیرند حاضر نیستیم عشق به شما و اهل بیتتان را کنار بگذاریم.
لينک دوستان
آمار سايت
كل بازديدها : 245729 نفر
كل مطالب : 2341 عدد
آخرين بروز رساني : دوشنبه 2 مهر 1397 
امکانات وب