مصباح الهدی
اللهم عجل لولیک الفرج
قالب وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
ناجى مُوسَى بنُ عِمرانَ عليه ‏السلام :
يارَبِّ أرِنى دَرَجاتِ مُحَمَّدٍ وَاُمَّتِهِ. قالَ: يا مُوسى اِنَّكَ لَنْ تُطيقَ ذلِكَ، وَ لكِن اُريكَ مَنزِلَةً مِن مَنازِلِهِ جَليلَةً عَظيمَةً فَضَّلتُهُ بِها عَلَيكَ وَ عَلى جَميعِ خَلقى... فَكَشَفَ لَهُ عَن مَلَكُوتِ السَّماءِ، فَنَظَرَ اِلى مَنزِلِهِ كادَتْ تَتْلَفُ نَفسُهُ مِن أنوارِها وَ قُربِها مِنَ اللّه‏ِ عَزَّوَجَلَّ. قالَ: يارَبِّ بِماذا بَلَّغتَهُ اِلى هذِهِ الكَرامَةِ ؟ قالَ: بِخُلقٍ اختَصَصتُهُ بِهِ مِن بَينِهِم، وَ هُوَ الايثارُ. يامُوسى لايَأْتينى أحَدٌ مِنهُم قَد عَمِلَ بِهِ وَقتاً مِن عُمرٍ اِلاّ استَحيَيتُ مِن مُحاسَبَتِهِ، وَ بَوَّأتُهُ مِن جَنَّتى حَيثُ يَشاءُ. 

حضرت موسى كليم عرض كرد: بار پروردگارا! درجات محمد و امت او را به من‏بنماى. فرمود: اى موسى! تو تاب و تحمل آن راندارى، اما يكى از منزلتهاى ارجمند و والاى اورا كه بدان سبب وى را بر تو و همه آفريدگانم برترى داده‏ام، نشانت مى‏دهم ... آن گاه ملكوت آسمان را بر موسى عليه ‏السلام آشكار ساخت؛ پس موسى عليه ‏السلام منزلتى را ديد كه از پرتوهاى آن و نزديكيش به خدا نزديك بود قالب تهى كند. عرض كرد: خدايا به چه سبب اورا به اين بزرگوارى رساندى ؟ فـرمـود: به سبب خصلتى كه از ميان بندگانم او را ويژه گردانيدم وآن «ايثار» است. اى موسى! هيچ يك از بندگانم كه زمانى از عمر خود را به ايثار گذرانده باشد، بر من وارد نشود، مگر آنكه از حسابرسى او شرم كنم ودر هرجاى از بهشتم كه خواهد او را جاى دهم.
میلاد پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) و امام جعفر صادق (علیه سلام الله) بر شما و تمامی شیعیان جهان مبارک باد.

ادامه مطلب

[ شنبه 28 دی 1392  ] [ 02:57 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]

نور عترت آمد از آیینه ام

کیست در غار حرای سینه ام

رگ رگم پیغام احمد می دهد

سینه ام بوی محمد می دهد

میلاد پیامبر اکرم و امام صادق (ع) تهنیت باد

.

.

دلم به یاد تو امشب لبالب از شور است

تو کیستی که حریمت چو کعبه مشهور است؟

میلاد نبی اكرم مبارك

.

.

ماه فرو ماند از جمال محمد

سرو نباشد به اعتدال محمد

قدر فلك را كمال و منزلتى نیست

در نظر قدر با كمال محمد

میلاد نور مبارك

 

بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب

[ جمعه 27 دی 1392  ] [ 03:48 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]

 مولای متقیان حضرت علي (ع) در ضمن نامه خود به فرزندش امام حسن (ع) در نهج البلاغه (نامه‌ی 31) می فرماید: فرزند عزيز در راه ادب آموزي تو از فرصت استفاده کردم و قبل از آن که دل کودکانه ات سخت شود و عقلت با انديشه هاي ديگري مشغول گردد به تربيتت مبادرت نمودم و وظيفه‌ی پدري خود را انجام دادم. 


ادامه مطلب

[ جمعه 27 دی 1392  ] [ 03:33 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]

در محضر بزرگان فرصتی است برای آموختن نکاتی که حاصل تجارب شخصی انسانهای بزرگ و موفق و در حقیقت راه میان‌بری است به سوی خوبی‌ها و درستی‌ها که تقدیم به همه کاربران عزیز می‌گردد.

در مجموعه آثار شهيد مطهري، به نقل از ايشان آمده است: معنى حديث «حب على بن ابى طالب حسنة لا تضر معها سيئة» اين است که محبت على (ع) حسنه اى است که مانع ضرر زدن گناه مى شود، يعنى مانع راه يافتن گناه مى شود؛ معنايش آن نيست که جاهلان پنداشته اند و آن اين که محبت على (ع) چيزى است که هر گناهى که مرتکب شوى بلا اثر است... امام صادق (عليه السلام) مى فرمايند: «خدا را معصيت مى کنى در حالى که مدعى محبت او هستى! به جانم قسم که اين کار، در ميان کارها، شگفت آور است. اگر محبت تو راستين مى بود او را اطاعت مى کردى، زيرا طبيعى است که هر دوستى مطيع دوست خويشتن است». دوستان واقعى امير المؤمنين (ع) همواره از گناهان دورى مى گزيده اند؛ ولايت آن حضرت نگاه دارنده از گناه بوده است نه تشويق کننده به آن.


ادامه مطلب

[ جمعه 27 دی 1392  ] [ 03:31 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]

آيا به شما خبر دهم که بدترين شما کيست؟ عرض کردند: آري اي رسول خدا(ص)! حضرت فرمود: کسي که ياري اش را از مردمان باز دارد و زيردستش را بزند و براي خودش تنها توشه تهيه کند.امام باقر عليه السلام فرمود که رسول خدا صلي ا... عليه و آله براي مردم خطبه اي خواند و فرمود: آيا به شما خبر دهم که بدترين شما کيست؟ عرض کردند: آري اي رسول خدا(ص)! حضرت فرمود: کسي که ياري اش را از مردمان باز دارد و زيردستش را بزند و براي خودش تنها توشه تهيه کند.


 مردم از اين سخن پيامبر(ص) چنين پنداشتند که خداوند بدتر از چنين کسي نيافريده است. سپس پيامبر(ص) فرمود: آيا شما را به بدتر از اين کس خبردار کنم؟ عرض کردند: آري اي رسول خدا(ص)! فرمود: کسي که اميد خير از او داشته نمي شود و از شرش ايمني نيست.

 باز مردم گمان کردند که خداوند بدتر از چنين کسي نيافريده است. سپس پيامبر(ص) فرمود: آيا به شما به بدتر از اين هم خبر دهم؟ عرض کردند: آري. حضرت فرمود: کسي که بسيار هرزه گو و بدزبان است و هرگاه نام مومني نزد او برده مي شود، وي را لعنت مي کند و هرگاه نزد مومنين از او ياد شود، آنان نيز بر او لعنت مي فرستند. 

امام باقرعليه السلام همچنين فرمود که رسول خدا(ص) فرموده است: بر پنج کس من و هر پيامبري که دعايش پذيرفته و مورد قبول درگاه الهي است، لعنت مي فرستيم: آن که در کتاب خدا چيزي بيفزايد، آن که سنت و روش مرا ترک کند، آن که قضا و قدر الهي را دروغ بداند، آن که درباره خاندان من آن چه را خداوند حرام کرده است حلال بداند (احترام خاندان مرا رعايت نکند) و آن که غنيمت را براي خود برگزيند و آن را بر خود حلال بداند. 


ادامه مطلب

[ جمعه 27 دی 1392  ] [ 03:26 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]

در بین 53 هزار وصیت‌نامه شهیدای انقلاب اسلامی، بیش از 20 هزار شهید در وصایای خود به «وحدت» تأکید دارند.«وحدت» و کلید واژه‌های آن همچون «انسجام، همبستگی، اتحاد، تفرقه، فتنه و نفاق» در بیش از 20 هزار وصیت‌نامه از جمع 53 هزار وصیت‌نامه شهید انقلاب اسلامی اشاره شده است.

بقیه در ادامه مطلب


ادامه مطلب

[ جمعه 27 دی 1392  ] [ 03:24 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]
 
[عکس: 407420184_5XIbb5s3_resize.jpg]
ای منتظران گنج نهان می آید

آرامش جان عاشقان می آید

بر بام سحر طلایه داران ظهور

گفتند که صاحب الزمان می آید

*عید امامت و ولایت مولایمان امام زمان مبارک*
 

 


ادامه مطلب

[ شنبه 21 دی 1392  ] [ 03:03 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]

"عبدالحمیدالفاضل" پژوهشگر و محقق علوم ریاضی از امارات گفت که صدای اذان درکره زمین درتمام شبانه روزقطع نمیشودودرهرمنطقه ای به پایان برسدبلافاصله درجای دیگری آغازمیشود. 

به نوشته پایگاه خبری عرب آنلاین، وی توضیح داد که گفتن اذان 4 دقیقه زمان لازم دارد و زمین دارای 360 خط فرضی از قطب شمال به قطب جنوب است که معادل 360 درجه است.

هنگامی که برای مثال ظهر شرعی درخط 1 شروع می‌شود، 4 دقیقه طول می‌کشدتا ظهر شرعی در خط 2 شروع شود و این مدت معادل زمانیست که در خط یک اذان گفته می‌شود.

به این ترتیب 360 ضربدر 4 می‌شود 1440 دقیقه که معادل 24 ساعت است.


ادامه مطلب

[ جمعه 20 دی 1392  ] [ 04:58 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 1 ]
.: Weblog Themes By RASEKHOON :.

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

درباره وبلاگ

مصباح الهدی برنامه ای برگرفته از قرآن و اهل بیت (ع) برای زندگی سعادتمندانه به شما می دهد
نویسند وبلاگ
آمار سایت
كل بازديدها : 120687 نفر
كل مطالب : 367 عدد
تعداد کل نظرات: 33 عدد
تاریخ ایجاد وبلاگ: شنبه 16 شهریور 1392 
آخرین بروز رسانی : پنج شنبه 29 تیر 1396 
امکانات وب
دعای فرج