مصباح الهدی
اللهم عجل لولیک الفرج
قالب وبلاگ

کتاب شگفتی ها و عجایب دنیا در بعد از ظهور امام زمان علیه السلام (به همراه اوصاف و ویژگی های خاص آن حضرت) نوشته حسین طبرسی نوری در سال 1385 توسط انتشارات شمیم گل نرگس به چاپ رسیده است.


از جمله سرفصل های این کتاب می توان به عناوین :  آخرین وصایت حجّت در روی زمین، داشتن علامتی مانند علامت ختم نبوّت حضرت رسول (ع)، از بین رفتن وحشی گری و نفرت از میان حیوانات؛ حاضر بودن جمعی از مردگان در رکاب امام زمان (ع)؛ خارج شدن گنجها و ذخیره های زمین؛ زیاد شدن باران و درختان میوه و سایر نعمتهای زمین؛ کامل شدن عقل مردم و به آخرین حدّ خود رسیدن علوم؛ابر مخصوص حضرت قائم (ع) که در آن رعد و برق است؛ برداشته شدن تقیّه و ترس از کفّار و مشرکان و منافقان، جایز نبودن هفت تکبیر بر جنازه احدی بعد ازحضرت علی (ع) جز بر جنازه حضرت قائم (ع) و موضوعات دیگر اشاره کرد.
 
 
رمز فایل : www.yjc.ir
 

ادامه مطلب

[ دوشنبه 21 اردیبهشت 1394  ] [ 07:20 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 1 ]
 «مفتی نعیم» رئیس مدرسه علمیه «جامعه بنوری» از معروف ترین مدارس تکفیری های دیوبندی در پاکستان اخیرا در گفته هایش با نقض تمام احادیث مستند شیعه و سنی اعلام کرد که امام علی(ع) در کعبه بدنیا نیامده، بلکه ایشان در شعب ابی طالب بدنیا آمده است(!!).
 
بیان این گفته های عجیب سبب شد که مسلمان پاکستان دست به اعتراض و شکایت بزنند. همچنین شیعیان این کشور برای ثبت شکایتی در خصوص تحریف تاریخ اسلام به پلیس و دادگاه مراجعه کردند.
حضرت علی در کعبه بدنیا نیامده است! + عکس
ادعای موهوم مفتی نعیم بر روی سایت رسمی مدرسه بنوریه
 
در تصویر بالا گفته مفتی نعیم بر روی سایت رسمی مدرسه بنوری با ذکر آدرس آمده است و جالب این است که آنان "شعب ابی طالب" را "شعب بنی هاشم" نوشته‌اند(!).
 
بنا بر این گزارش؛ رهبر حزب تحریک عوامی و از عالمان برجسته اهل سنت پاکستان نیز به این گفته واکنش داد و گفت: من بعد از سال‌ها تحقیق دریافتم "این خواسته خداوند متعادل بوده که عروس {حضرت زهرا(س)} از خانه رسول اکرم(س) و داماد {حضرت علی(ع)} از خانه خدا باشد.
 
«طاهر القادری» تصریح کرد: افرادی همچون مفتی نعیم با چنین اظهارات تکفیری، سبب می شوند تا نام مفتی در میان مردم بی اعتبار شود.
 
منبع : ابنا

ادامه مطلب

[ یک شنبه 20 اردیبهشت 1394  ] [ 03:09 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]
نوحه "بنشین تا با تو بگویم زینب" از مداحی های مشهور بوشهری برای وفات حضرت زینب (س) بوده که شنیدن آن خالی از لطف نیست. 
 

ادامه مطلب

[ دوشنبه 14 اردیبهشت 1394  ] [ 03:21 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]

در خصوص علت نام گذاری اولین شب جمعه ماه رجب بنام لیلةالرغائب گفت: سراسر ماه رجب پر فضیلت است بطوری که لحظه لحظه آن بارش و سرازیر شدن رحمت الهی است اما اولین شب جمعه آن فضیلت ویژه‌ای دارد.

وی در خصوص علت و نحوه نامگذاری این شب اظهار داشت: سید ابن طاووس که از علمای صاحب باطن است در کتاب شریف اقبال‌الاعمال نقل کرده در این شب همه ملائکه خدا بر کعب نازل می‌شوند و ملائکه این شب را لیلةالرغائب نامیدند.

این کارشناس مسائل مذهبی در خصوص معنای نام این شب بیان کرد: رغائب جمع رغیبه است و رغیبه به اعطای بزرگ گفته می‌شود بطوری که بخشش‌های دم دستی را رغیبه نمی‌گویند.
 


امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: نکته عجیب اینجاست که نام گذاری لیلةالرغائب توسط بشر صورت نگرفته و از سوی ملائکه بوده است و از آ«جا که ملائکه به حقایق عالم ملکوت آگاهند لذا این نامگذاری نشان دهنده فضیلت بالای این شب است.

وی افزود: در ثلث اول شب همه ملائکه در کنار خانه  خدا هستند و برای روزه داران ماه رجب دعا کرده خطاب به خدا می‌گویند خدایا از تو می‌خواهیم روزه داران این ماه را  ببخشی.

حجت الاسلام صدیقی در ادامه بیان داشت: خداوند در پاسخ به فرشتگان وعده  می‌دهد و می‌گوید  که روزه داران این  ماه را بخشیدم.

این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به حدیثی از رسول مکرم اسلام اعمال شب لیلةالرغائب را اینگونه توضیح داد: رسول خدا(ص) فرمود هیچ بنده‌ای از بندگان خدا نیست که  اولین پنجشنبه رجب را روزه گرفته بین عشاء عتمه 12 رکعت نماز این شب را خوانده و از اذکار مخصوص این شب را بجا  آورد مگر آنکه پیش از برداشتن سر از سجده خداوند حاجتش را داده و گناهان او را می بخشد حتی اگر گناهان او به اندازه برگهای درختان و ریگ بیابان باشد.

امام جمعه موقت تهران با توضیح واژه عتمه به زمانی پیش از نیمه شب و آخرین فضیلت نماز عشاء در ادامه بیان داشت: پس از نماز یک صلوات بصورت اللهم صلی علی محمد النبی الامی و علی اله می‌خواند سپس 70 مرتبه در سجده ذکر سبح‌ قدوس ربنا و رب الملائکة و الروح می‌گوید سپس سر از سجده برداشته با خدا اینگونه  مناجات می‌کند: رب اغفر و الرحم و تجاوز اما تعلم انک انت العلی الاعظم.

وی افزود: بعد از عبارت فوق دوباره سر به سجده گذاشته و 70  مرتبه ذکر سجده قبلی را تکرار کرده قبل از برداشتن سر ا ز سجده حاجتش را از خدا می‌خواهد که طبق حدیث نبوی حتما بر آورده خواهد شد.

حجت الاسلام صدیقی گفت: خداوند این نماز را برای بجای آورنده‌اش در شب اول قبر بصورت انسانی زیبا رو با زبانی فصیح و گویا حاضر می‌کند.

این  کارشناس مسائل مذهبی افزود: شخص میت که شب اول قبر احساس غربت می‌کرد وقتی این فرد زیبا رو را در قبر می‌بیند از او سوال می‌کند که تو کیستی؟ که من هرگز عطری به خوش بویی عطر تو به مشام نرسیده است و آن شخص زیبا رو می‌گوید من جواب آن نماز هستم و تو از هر سختی در این شب خلاص شدی.

حجت‌الاسلام صدیقی در پایان از کلیه مومنینی که موفق به انجام اعمال شب لیلةالرغائب می‌شوند خواست که وی را نیز از دعای خیرشان فراموش نکنند.


ادامه مطلب

[ پنج شنبه 3 اردیبهشت 1394  ] [ 02:54 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]
مسجد مقدس جمکران از ویژه برنامه‌ای‌ برای شب "لیله الرغائب" خبر داد.
 
پنجشنبه سوم اردیبهشت ماه مراسم دعای کمیل با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین «اراکی» و مداحی حاج «ابراهیم رحیمی» در ساعت 20:45 برقرار خواهد بود.
 
ویژه برنامه شب لیلة الرغائب از ساعت 2 بامداد روز جمعه چهارم اردیبهشت آغاز می‌شود که حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدحسین مومنی» سخنران و حاج «منصور ارضی» مداح این مراسم خواهد بود.
 
همچنین در همان روز سه مراسم دیگر تدارک دیده شده که دعای عهد در ساعت 6:15، دعای ندبه با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین «گنجی» و مداحی حاج «احمد نیکبختیان» از ساعت 6:30 و زیارت آل یاسین و دعای سمات در ساعت 19 برگزار خواهد شد.
 

ادامه مطلب

[ پنج شنبه 3 اردیبهشت 1394  ] [ 02:53 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]
حضرت امام ابوالحسن، علی النقی الهادی(علیه السلام)، ملقب به امام هادی (ع)، دهمین پیشوای شیعیان، در 15 ذی الحجه سال 212 هجری قمری، در اطراف مدینه منوره، در محلی به نام "صریا" متولد گشت. پدر بزرگوارشان؛ حضرت امام جواد (ع) و مادرشان، بانوی گرامی؛ سمانه مغربیه است که بانویی بافضیلت و باتقوا بود. امام هادی(ع) در سن 6 یا 8 سالگی، یعنی در سال 220 هجری، پس از شهادت پدر ارجمندشان؛ حضرت امام جواد(ع) به امامت رسیدند. مدت 33 ساله امامت حضرت هادی الائمه (ع) با خلافت معتصم، واثق، منتصر، مستعین، معتز و متوکل عباسی معاصر بود. آن حضرت و فرزند گرامی ایشان؛ امام حسن عسکری علیه السلام، به «عسکریین» شهرت یافتند، زیرا خلفای بنی عباس، ایشان را از سال 233 به سامرا (عسکر) برده و تا آخر عمر پر برکت‌شان در آنجا، تحت نظر قرار دادند. حضرت امام هادی علیه السلام به القاب دیگری مانند: نقی، عالم، فقیه، امین و طیب شهرت داشت و کنیه مبارک ایشان نیز ابوالحسن است. امام علی النقی (ع)، دارای نفس زکیه و عزمی راسخ و همتی عالی بود و عظمت شخصیت آن بزرگوار (ع) به قدری زیاد است که دوست و دشمن را به اعتراف واداشته است. قسمتی از این اعترافات، مبتنی بر شخصیت آن امام همام (ع) به لحاظ معنوی و اخلاقی و بخشی دیگر ناشی از ابعاد علمی آن حضرت(ع) و شمه ای هم، نتیجه کراماتی است که از آن بزرگوار (ع) صادر شده است. امام دهم، حضرت هادی (ع) در سال 254 هجری به وسيله زهر به شهادت رسيد. در سامرا در خانه ای که تنها فقط فرزندش امام حسن عسکری بر بالين او بود. معتمد عباسی امام دهم را مسموم کرد. از اين سال امام حسن عسکری پيشوای  حق شد و بار تعهد امامت را بر دوش گرفت. و در همان خانه ای که در آن بيست سال زندانی و تحت نظر بود، سرانجام به خاک سپرده شد. 
 
امام علي نقي عليه السلام

به مناسبت شهادت امام علی نقی علیه السلام گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران نرم افزارهای اماده انتشار کرده است که کاربران می توانند بسته به نیاز خود آنها را دانلود کنند. نرم افزار چهل حدیث ویژه رایانه می باشد و نرم افزار امام علی نقی ویژه اندروید می باشد که هر یک از نرم افزار زندگینامه امام، امامت، اسارت و دیگر خصوصیات امام را بیان می کند. این نرم افزارها را می توانید به صورت رایگان دانلود کنید.
 
 • دانلود و مشخصات فایل

دانلود

دانلود
 • رمز فایل فشرده: www.yjc.ir
 • اجرا در: اندروید و رایانه

 


ادامه مطلب

[ پنج شنبه 3 اردیبهشت 1394  ] [ 02:51 ب.ظ ] [ افشین ] [ نظرات 0 ]
.: Weblog Themes By RASEKHOON :.
درباره وبلاگ

مصباح الهدی برنامه ای برگرفته از قرآن و اهل بیت (ع) برای زندگی سعادتمندانه به شما می دهد
نویسند وبلاگ
آمار سایت
كل بازديدها : 120674 نفر
كل مطالب : 367 عدد
تعداد کل نظرات: 33 عدد
تاریخ ایجاد وبلاگ: شنبه 16 شهریور 1392 
آخرین بروز رسانی : پنج شنبه 29 تیر 1396 
امکانات وب
دعای فرج