قالب وبلاگ
ققنوس

ققنوس
نويسندگان

امروز 4 خرداد ماه 1396 امیرعلی چهارسالگی را به سلامتی گذرونده و ماه اول پنج سالگی را طی می کند. دوازدهم اردیبهشت ماه سالروز تولدش بوده و تونستیم امسال هم با جشن مختصری سورپرایزش کنیم، کاری که عاشق اونه و خاطره اون شب را بارها تکرار می کند.

الینا خواهر امیرعلی 8 تیرماه 1395 شب 23م رمضان از شب های درخشان قدر بدنیا اومد. یک ماهو چهار روز دیگه ان شاالله یکسال تمام میشد و پا به عرصه دو سالگی می گذارد.

تک فرزندی و تک وتنها بودن امیرعلی خواسته ما نبود و لطف خدا شامل حالمون شد و الینا خواهر و همراه امیرعلی شد. الینا این روزها ایستادن و راه رفتن را تمرین می کنه، در حالی که دندان هایی نازش در حال جوانه زدن و رشد کردنن.

اولین دندان را وقتی 7 ماه را پر کرده بود و وارد 8 ماهگی شده بود در اورد و بلافاصله دندون دوم را صاحب شد. وارد یازده ماهگی که شد دو دندان بالایی و الان دندان پنجم در حال جوانه زدنه و این ادامه داره و مسلما درد و نا ارومی به همراهشه.

الینا دختر ناز و دوست داشتنی، علاقه زیادی به داداش مهربون و مسئولیت پذیرش داره، به محض بیدار شدن دنبال امیرعلی می افته و اگه خواب باشه، با شیطنت و شلوغ کردن، بیدارش می کنه.

داداش خوبش ببینه الینا تنهاست پیشش می مونه و مراقبت می کنه تا از تخت پایین نیفته و یکی از بزرگترها برسه. عین پروانه بدور خواهرش می چرخه تا گریه نکنه. طی روز بارها با هم بازی می کنن از قایم موشک تا بازی با وسایل. البته امیرعلی روی وسایلش حساسه و همیشه اجازه بازی کردن به الینا نمی ده که طبیعیه.

روال این روزها اینه که هر روز قبل ظهر پارک می بریمشون یکی دو ساعت تاب بازی و توپ بازی و گردش توی پارک... بعد برمی گردیم خونه و توی پارکینگ امیرعلی خان با ماشینش بازی می کنه و عصر ها هم مجدد توی پارکینگ تمرین دوچرخه سواری و بازی با ماشینش ... . امیرعلی قبل از یادگیری دوچرخه و زمانی که دو سال را پر نکرده بود صاحب ماشین برقی شد و علاقه به دوچرخه را از دست داد. الان با تمرین سه چرخه را خوب یاد گرفته اما هنوز دور کامل توی دوچرخه نمی زنه و نیاز به تمرین بیشتر داره.

خاله و عموی امیرعلی همچنان مثل قبل امیرعلی را عین بچه های خودشون دوست دارند. هرهفته یکی دو روز خونه خاله اینا مهمونه و بلافاصله با برگشتنش منتظر می مونه تا مجدد بیان دنبالش.

نعمت های خداوند و الطافش در حق ما بی نهایت است و بهترینشون سلامتی و تندرستی بخصوص سلامتی و تندرستی بچه هامونه. ان شاالله همه بچه ها سالم باشن و ریز سایه والدینشون بزرگ بشوند.


ادامه مطلب
[ پنج شنبه 4 خرداد 1396  ] [ 08:31 ب.ظ ] [ Amir Ali ]
نظرات 0

سلام عزیزان من

چه زود یکسال گذشب، سال پر از فراز و نشیب. چه اتفاقاتی که افتاد و چه روزهایی که گذشت. از بدترین ها بگم که عمو اینا جابجا شدن و از پیش ما رفتن. خدا را شکر صاحب خونه شدن و به قول امیرعلی صاحب خونه قشنگه شدن. قبل عید 1395 اسباب کشی کردن و با جای خالی شون غم بزرگی توی دل ما و همسایه ها کاشتند. این جدایی به معنای قطع ارتباط نبود، هنوزم چشمموم به جمالشون روشن می شه و در هفته دو الی سه مرتبه به ما سر می زنند و امیرعلی را پیش خودشون می برند. امیرعلی توی خواب باشه و با صدای زنگ متوجه اومدن خاله و عمو یا داداش و آجی بشه، انگار اصلا خواب نبوده سریع پا می شه و آماده برای رفتن حالا چه قرار باشه با خودشون ببرن چه قصد بردنش را نداشته باشن.

تابستان سال قبل به همراه عزیزبابایی و عمو حسین و فاطمه، دختر نازشون رفتیم شمال. آب بازی که معمولا بچه ها خیلی علاقه دارن حتی برای بازی با یک لیوان آن، حالا دریایی جلوی روی امیر علی بود و فرصت بازی. تعطیلات نوروز 95 خونه عزیز مامان بودیم و جو شلوغ نوه ها برای امیرعلی تجربه جدیدی بود که کمتر امکانش فراهم میشد. کلا امیرعلی عاشق بچه هاست. برگشتنی تا مدتها اسم بچه ها را به زبون می اورد و یادشون می کرد.

امسال امیرعلی سه سال را تموم می کرد و درک و احساسش کاملتر می شد، برای اردیبهشت که تولدش می شد، جشن کوچیکی با حضور خاله اینا گرفتیم. مزه اون جنش برای امیرعلی چنان خوشایند بود که هنوز بعد از گذشت 6 ماه هر روز می گه امروز تولد امیرعلی، جشن بگیریم، بادکنک، فشفشه، کیک ... بگیرم و به خاله، عمو، داداش و آجی زنگ بزنیم و بگیم بیان خونه. بعد هم خودش دست به کار می شه و ادای زنگ زدن را در میاره و دعوتشون می کنه. تا امروز روزی نبوده که سراغ جشن نگرفته باشه. گه گاهی جشن گرفتیم اما نه آنچنان، هر بار به بهونه ایی مراسم خیلی کوتاهی برپا می کنیم. بجز یکی دو بار توی تیر ماه.

هشتم تیرماه امسال حوالی 11 شب، بابایی و امیرعلی بعد صرف افطار و شام خونه عمو اینا، به همراه خاله و عمو راهی بیمارستان فاطمیه شدن، خانم افهمی که مامای سر امیرعلی بود، واسطه شد و بابایی و امیرعلی و خاله را فرستاد پیش مامانی که حالا یه نوزاد در آغوش داشت. نوزادی که قراره شریک امیرعلی بشه و مامانی که سخت وابستش بود و کلی چیزهای دیگه را با اون تقسیم کنه. امیرعلی الینا را می دید، در حالی که توی بغل مامانی و بنظرش جای اونو گرفته بود. امیرعلی که عاشق بچه ها بود، اون شب شخصیت دیگری را ورق می زد. حساسیت های که حتی به ذهنمون هم نمی رسید از اون شب آغاز شد. تنها حسن این قضیه بهتر شدن رابطه پدر و پسری شد.

الینا نوزاد تازه وارد و سرشار از نیاز به توجه، اجبارا وقت زیادی از پدر و مادر را به خودش اختصاص می داد و همین باعث لجاجت بیشتر امیرعلی می شد. الان چهار ماهی از اومدن دختر نازمون می گذره و می شه گفت تا حدودی از حساسیت های امیرکاسته شده بعبارتی امیرعلی بهتر با این قضیه راه اومده.

 

حالا الینا دختر خوش خنده و آرام گه گاهی حتی اجازه نشستن به مامان و حتی بابایی را نمی ده به جمع ما اضافه شده. دو مرحله واکسن را سپری کردیم و چقدر سخت گذشت شب و روزش. موقع سوراخ کردن گوش الینا که قبل از واکسن دو ماهگی بود، تصور می کردیم این سخت ترین کاریه که باید سپری بشه اما هر بار که نوبت واکسن می شد، چندین برابر دردسر گوشش را باید تحمل می کردیم. بعد گذشت چهل روزگی رفته رفته الینا بهتر و بهتر می شد. بهترین خصلتی که الینا داره خوب خوابیدنش موقع شبه؛ از همون روزهای اول شبها خوب می خوابید حتی اگه روز خوب خوابیده بود. هر سختی و دردسری داشت، با هر سختی و دردسری که باید می کشیدیم تا خوابش ببره، اما بعد که خوابش می برد، تا صبح راحت بودیم و نهایتا سه الی چهار مرتبه بلند می شد.  اوایل خیلی سحر خیز بود که به مرور با بهتر شدن کولیکش اونم بهتر شد.

ما یک خانواده چهار نفره شدیم. خدا را شکر می کنم که نعمت سلامتی را به ما بخشیده و آروز می کنم همه خانواده ها همیشه خوش و خرم و سالم و سلامت از وجود هم استفاده کنند و لحظات خوبی را در کنار هم سپری کنند.

الهی امین


ادامه مطلب
[ سه شنبه 18 آبان 1395  ] [ 10:29 ق.ظ ] [ Amir Ali ]
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 26 ::      1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >  

درباره وبلاگ

پیامبر (ص): فرزند صالح گلی از گلهای بهشت است.

موضوعات
آمار سايت
کل بازديد : 168432 نفر
كل مطالب : 51 عدد
كل نظرات : 130 عدد
تاريخ ايجاد وبلاگ :
یک شنبه 17 شهریور 1392 

آخرين بروز رساني : چهارشنبه 24 خرداد 1396