💗💗 ياس‍ين 💗💗
نسیم کوی جـــانــــــــــان است قرآن شمیم عطر رحمان است قرآن
در حقيقت، كسانى كه كتاب خدا را مى‏خوانند و نماز برپا مى‏دارند و از آنچه بديشان روزى داده‏ايم، نهان و آشكارا انفاق مى‏كنند، اميد به تجارتى بسته‏اند كه هرگز زوال نمى‏پذيرد. فاطر آيه 29
لوگو وب
نويسنده
كانال تلگرام

كانال تلگرام قرآني ياسين

سُور قرآن
سوره قرآن
السلام عليك يا ثارالله

السلام علي الحسين ... ماه محرم و صفر تسليت باد

نرم افزار هاي انرويد

نرم افزار قرآن

نرم افزار مفاتيح الجنان

نرم افزار ميزان الحكمه

نرم افزار اذان گوي باد صبا

نرم افزار اطلاعاتي قرآني مشق عشق

نرم افزار لهوف

نرم افزار كتاي خانه ي اربعين

نتیجه تصویری برای عيد غدير خم در قرآن

سوره مائده به اتفاق شیعه و سنی آخرین سوره ای است که بر پیغمبر اکرم نازل شده و آیات مربوط به جریان غدیر جزء آخرین آیاتی است که نازل شده است

تصویر مرتبط

سوره مائده به اتفاق شیعه و سنی آخرین سوره ای است که بر پیغمبر اکرم نازل شده و آیات مربوط به جریان غدیر جزء آخرین آیاتی است که نازل شده است .

درآیه سوم این سوره خداوند می فرماید : «اَلیَومَ اَکمَلتُ لَکُم دینَکُم وَ أتمَمتُ عَلَیکُم نِعمَتی وَ رَضیتُ لَکُمُ الاسلامَ دینا » امروز دین شما را کامل کردم و نعمتم را بر شما تمام نمودم و اسلام را برای شما به عنوان یک دین پسندیدم . نشان می دهد که در آن روز جریانی بسیار مهم رخ داده که خداوند آن را کامل کننده دین و تمام کننده نعمت خود بر بشر شمرده است . با بودن آن ، اسلام به عنوان یک دین کامل و بی نقص برای انسان عرضه می شود و اگر نباشد ، اسلام ، اسلام نیست .

بعد خداوند در آیه ۶۷ همین سوره می فرماید : « یااَیُها الرسولُ بَلِّغ ما اُنزِلَ اِلَیکَ مِن رَبِکَ وَ اِن لَم تَفعَل فَما بَلَّغتَ رِسالَتَهُ » ( لحن آیه بسیار شدید است ) ای پیامبر ! آنچه را كه بر تو نازل شد تبلیغ كن و اگر تبلیغ نكنی رسالت الهی را تبلیغ نكرده ای .

مفاد آیه نشان می دهد كه موضوع آنقدر مهم است كه اگر پیغمبرآن را تبلیغ نكند اصلا رسالتش را ابلاغ نكرده است . آیه زمانی نازل شده كه پیامبر اسلام تمام دستورات دیگر را پس از گذشت بیست و سه سال از بعثتش گفته بوده و این جزء آخرین دستورات است . این موضوع آنقدر مهم است كه اگر نباشد همه چیز كأن لم یكن می شود یعنی شیرازه اسلام از هم می پاشد .

شیعه به مفاد و لحن این آیات استدلال می كند و می گوید موضوعی كه بتواند نامش مكمل دین و متمم نعمت خدا بر مردم باشد و آن چیزی كه اگر نباشد اسلام ، اسلام نیست و همه زحمات پیامبر از بین می رود ، هیچ چیز نیست مگر مسئله امامت كه پیامبر در اواخر عمر خود و در غدیر خم تكلیف آن را به امر خدا روشن كرد .

علمای شیعه در كتابهای خودو حتی از كلمات و روایات اهل تسنن دلیل می آورند كه این آیات در غدیر خم نازل شده است .

● حدیث غدیر :

ماه های آخر عمر پر بركت پیامبر اكرم است . ایشان برای آخرین بار برای حج به مكه مشرف می شوند كه به حجهٔ الوداع معروف است . پیغمبرصلای عام دادند و مخصوصاً مردم را دعوت كردند كه به این حج بیایند . همه را جمع كردند و بعد در مواقع مختلف ، در مسجد الحرام ، در عرفات، در منا، در غدیر خم و جاهای دیگر خطابه هایی ایراد كردند . در غدیر خم بعد از آنكه آن آیات را بر مردم تلاوت نمود و گفت : مطلبی هست كه اگر نگویم هیچ چیز را نگفته ام ، به مردم می فرماید : « أْلَستُ اَولی بِكُم مِن أنفُسِكُم ؟»آیا من تسلط و ولایتم بر شما از خودتان بیشتر نیست ؟ گفتند: «‌بَلی یا رسولَ الله » سپس حضرت فرمود : « مَن كُنتُ مولاهُ فَهذا علیٌ مَولاهُ» هر كه من مولای اویم، این علی نیز مولای اوست . یعنی همان اولویت خودش برنفوس مسلمین را برای علی ( ع ) نیز تصویب می كند .[ چهارشنبه 25 مرداد 1396  ] [ 03:23 ب.ظ ] [ علي عبد اللهي ]
نظرات 0
.: وبلاگ ياسين Weblogعلي عبد اللهي :.
درباره وبلاگ


قرآن کتاب مقدس دین اسلام است و در باور مسلمانان سخنان خداست که به صورت وحی از سوی او توسط جبرئیل بر پیامبر اسلام، محمد بن عبدالله، نازل گردیده است. مسلمانان، قرآن را بزرگترین معجزهٔ محمد و روشن‌ترین دلیل بر پیامبری او می‌دانند.

آخرين مطالب
آمار وب
كل بازديدها : 41223 نفر
كل مطالب : 78 عدد
تاريخ ايجاد : چهارشنبه 8 دی 1395 
تعداد کل نظرات :22 عدد
خرين بروز رساني : پنج شنبه 9 شهریور 1396 
ذكر ايام هفته
استخاره با قرآن كريم
تدبر در قرآن
آیه قرآن
مراجع تقليد
دريافت کد لوگوي سايت 
مراجع معظم تقليد