اقتصاد مقاومتی

اقتصاد مقاومتی؛ نسخه‌ای شفابخش برای کشور

نتیجه تصویری برای اقتصاد مقاومتي

نماینده مردم کرمانشاه اقتصاد مقاومتی نسخه‌ای شفابخش برای کشور است که در صورت اجرای درست نخستین و مهمترین خروجی آن اشتغال‌زایی مناسب خواهد بود

 

منطقه کرمانشاه، عبدالرضا مصری در گردهمایی 2500 نفری دانشجویان، اساتید و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه ازبیکاری به عنوان بی‌حرمتی اجتماعی یاد و اظهار کرد: فرد بیکار هویت خود را از دست می‌دهد و گرفتار مشکلات روحی و روانی می‌شود.

.

تاریخ : شنبه 12 تیر 1395  ساعت: 10:26 ق.ظ
ادامه مطلب

اقتصاد مقاومتی گام برداشتن به سمت تولیدات داخلی است

نتیجه تصویری برای اقتصاد مقاومتي

 

ابراهیم نکو نماینده رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به راهکارهای عملیاتی اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی از فواید اقتصاد مقاومتی برای مردم، نخستین‌ بخش مهم در راستای عملی شدن این فرایند است که رسانه‌ها باید در سطح گسترده به آن بپردازند.
تاریخ : چهارشنبه 2 تیر 1395  ساعت: 10:30 ق.ظ
ادامه مطلب

جای خالی اقتصاد مقاومتی!

نتیجه تصویری برای اقتصاد مقاومتي

فضای رسانه‌ای و تبلیغاتی ماه‌های اخیر، به ویژه پس از انعقاد توافقنامه ژنو، تاکید فراوانی بر این دارد که ماهیت چالش غرب با جمهوری اسلامی، «موضوعی اقتصادی» و حداکثر هسته‌ای است که با حل مسئله هسته‌ای- به هر شکلی- مشکل اقتصادی هم حل شده و موضوعی برای مناقشه باقی نمی‌ماند! این خط رسانه‌ای که با جریان‌سازی رسانه‌های مخالف نظام در آن سوی مرزها شروع شده بود، با همراهی و انعکاس توسط برخی رسانه‌های زنجیره‌ای و بزرگ‌نمایی برخی مشکلات در داخل دنبال شد و خروجی آن هم یک فلش اصلی در پیش روی مخاطبان قرار می‌داد، فلشی که همه راه‌ها را به «آمریکا» ختم می‌کرد!

تاریخ : سه شنبه 1 تیر 1395  ساعت: 10:29 ق.ظ
ادامه مطلب

تبلور نام‌گذاری 5 سال اخیر در تعریف اقتصاد مقاومتی

تبلور نام‌گذاری 5 سال اخیر در تعریف اقتصاد مقاومتی
 

 

نویسنده: حسین عربی
 

سال 1391 برای پنجمین سال متوالی بود که نام‌گذاری سال‌ها در ایران با موضوعات اقتصادی انجام شد. نقشه‌ی راه سال 1391 به عنوان «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه‌ی ایرانی» نیز موضوعی اقتصادی را در دل خود داشت. این نام‌گذاری‌ها را نمی‌توان بدون دلیل دانست. ریشه‌ی اهمیت موضوعات اقتصادی در این چند سال اخیر را می‌توان در «تحولات درون کشور» و «تحولات در عرصه‌ی بین‌المللی» عنوان کرد.

تاریخ : یک شنبه 23 خرداد 1395  ساعت: 10:06 ب.ظ
ادامه مطلب

اقتصاد مقاومتی، ضرورت مقاومت اقتصادی

اقتصاد مقاومتی، ضرورت مقاومت اقتصادی
 

 

نویسندگان: داود غفارپور
زهره پورحاتمی
 

1. مقدمه

با ظهور انقلاب اسلامی، شکل جدیدی ازحکومت در دنیا پدیدار شد که بنای سازگاری با قطب قدرت استکبار را نداشته و به مبارزه با استکبار پرداخت. ظهور چنین حکومتی آن هم درمنطقه خاورمیانه که ازلحاظ اقتصادی و ژئوپلیتیکی دارای اهمیت بسیار زیاد است، باعث شد که نظام استکبار جهانی با تمام قوا به مبارزه با انقلاب برخیزد. با پایان یافتن جنگ و عدم پیروزی استکبار در زمینه های نظامی، تهاجمات به عرصه‌های دیگرکشیده شد. یکی از این عرصه‌ها که خصوصاً در سالهای اخیر با تهاجمات گسترده همراه بوده است، "عرصه اقتصادی" است. بنابراین خود انقلاب اسلامی مکلف به نوآوری و نظریه‌پردازی و الگو‌‌سازی در عرصه‌های جدید اقتصادی است. هرکشوری که علم استکبار‌ستیزی را برپاکند، نیازمند چنین الگوهایی است. یکی ازاین مفاهیم "اقتصاد مقاومتی" است.

تاریخ : یک شنبه 23 خرداد 1395  ساعت: 10:03 ب.ظ
ادامه مطلب

اقتصاد مقاومتی، ضرورت مقاومت اقتصادی

الزامات اقتصاد مقاومتی و ارتباط آن با الگوی سبک زندگی
 

 

 

مقدمه

با توجه به تحریم‌های گسترده اقتصادی، نفتی، مالی، بانکی، دارویی و بهداشتی از سوی مستکبرانی چون آمریکا و کشورهای غربی که به ظاهر مدعی دفاع از حقوق بشر و برقراری امنیت و صلح در جهان هستند، باید با عزم و اراده ملی، و درایت و مدیریت عقلانی و مسئولانه بیش از پیش دولت و دستگاه‌های مربوطه، بار دیگر با پیروزی و سربلندی از این توطئه و دسیسه دشمنان قسم خورده اسلام، انقلاب و مردم شریف ایران، سربلند بیرون بیاییم.

تاریخ : یک شنبه 23 خرداد 1395  ساعت: 10:01 ب.ظ
ادامه مطلب

اقتصاد مقاومتی راهکار بی‌اثر کردن تحریم‌ها

اقتصاد مقاومتی راهکار بی‌اثر کردن تحریم‌ها
 

 

نویسنده: محسن اختیاری
 

در این نوشتار، ابتدا مسائلی را مطرح می کنیم که دغدغه‌ی عمومی آحاد ملت در حوزه‌ی مسائل اقتصادی است؛ مسائلی مانند تورم روزافزون و افزایش قیمت ها، تحریم و اثرات آن بر وضعیت کنونی و آتی کشور و اینکه آیا تحریم ها بر تورمی که بر پیکره ی این بیمار نشسته تأثیری دارد یا نه. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که تحریم ها تا چه اندازه می تواند به اقتصاد کشور ضربه بزند و از آن مهم‌تر، اینکه اقتصاد ما تا چه اندازه قدرت استقامت و ایستادگی در برابر این تحریم ها را دارد و بنابراین موضوع اقتصاد مقاومتی و نقش آن در بی‌اثرسازی تحریم‌ها پررنگ می‌شود.

تاریخ : شنبه 22 خرداد 1395  ساعت: 09:59 ب.ظ
ادامه مطلب

مبانی اجرایی طرح مقاومت اقتصادی

مبانی اجرایی طرح مقاومت اقتصادی
 

 

نویسنده: اصغر پورمتین
 

شواهد موجود نشان‌دهنده‌ی آن است که تا کنون نسبت به تبیین و تشریح چارچوب اجرایی طرح مقاومت اقتصادی رهبر معظم انقلاب، اقدامات جدی و قابل توجهی معمول نشده است. اهمیت این موضوع اینجانب را بر آن داشت تا با توجه به تجارب کشور در نحوه‌ی رویارویی و دور زدن تحریم‌ها در جنگ تحمیلی و فائق شدن بر شرایط تحمیلی ایجادشده در زمان ملی شدن صنعت نفت، هرچند مختصر، مطالبی را به شرح زیر برای برون‌رفت از وضعیت فعلی اقتصاد کشور پیشنهاد نمایم:

تاریخ : شنبه 22 خرداد 1395  ساعت: 09:58 ب.ظ
ادامه مطلب

صفحات سایت

تعداد صفحات : 13