ابزار هدایت به بالای صفحه

مطالبي از سراسر اينترنت
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
مطالبي از سراسر اينترنت
هر چي دلت بخواد هست.
ابوالفضل اقایی شنبه 28 شهریور 1388  نظرات (1)
 نتیجه این تحقیق عدم وجود یا وجود یك یا دو متغیر در ناحیه پیشرونده ژن مخصوص گیرنده سروتونین با نام 2C را نمایان ساخت. ناحیه پیشرونده بخشی از دی ان آ است كه ساختار ژنی را كنترل می كند.

یافته های تحقیقات جدید دانشمندان حاكی است: مسائل ژنتیكی دلیل گرایش برخی از زنان به بدخلقی را در مقایسه با سایرین توضیح می دهد.


به گزارش مهر، دانشمندان دانشگاه پیترزبورگ در این تحقیق متغیرهای ژنتیكی مرتبط با ماده شیمیایی كنترل كننده خلق و خو را در بدن كه با بروز خشم، پرخاشگری و خصومت در زنان در ارتباط است، مورد آزمایش قرار دادند.


"ایندرانی هالدر" و همكارانش از 550 زن اروپایی برای شركت در دو تست خشم دعوت به عمل آوردند. همچنین اطلاعات مربوط به ژنی كه به بدن در تولید سروتونین كمك می كند، جمع آوری شد. سروتونین یك ماده شیمیایی در مغز است كه احساسات و حالات افراد را كنترل می كند.


نتیجه این تحقیق عدم وجود یا وجود یك یا دو متغیر در ناحیه پیشرونده ژن مخصوص گیرنده سروتونین با نام 2C را نمایان ساخت. ناحیه پیشرونده بخشی از دی ان آ است كه ساختار ژنی را كنترل می كند.


بنا بر گزارش "لایوساینس"، زنانی كه از یك یا دو متغیر ژنتیكی برخوردار بودند، نمره كمتری در تست خشم دریافت كردند و این بدان معناست كه تمایل این افراد به پرخاشگری و بروز رفتارهای خشمانه بیشتر بود


ادامه مطلب
ابوالفضل اقایی شنبه 28 شهریور 1388  نظرات (0)
شمارنده وب (web counter) يک نرم فزار کامپيوتري است که بيانگر شمار بازديدکنندگان يا "هيت" هايي است که يک صفحه معين وب دريافت کرده است هنگامي که اين نرم افزارها را نصب مي کنيد، اين شمارنده ها هر باري که يک مرورگر وب به يك صفحه دسترسي پيدا مي کند، يک شماره مي اندازند.
اين شماره معمولا به صورت يک تصوير ديجيتال خطي يا در يک متن ساده به نمايش در مي آيد. اين شماره اغلب با تاريخي همراه مي شود که اين نرم افزار نصب يا ري ست شده است.
شمارنده هاي وب لزوما قابل اعتماد نيستند. اداره کننده يک سايت ممکن است شمارنده را با يک عدد بزرگ به راه بيندازد تا سايت را محبوب تر از آنچه هست، نشان دهد يا از يک "مولد ترافيک" استفاده کند تا تعداد هيت هاي سايت را به طور خودکار بالا ببرد.

بقيه در ادامه مطلب


ادامه مطلب
ابوالفضل اقایی شنبه 28 شهریور 1388  نظرات (0)
 والان های تخت :

برای دوخت این نوع پرده به پارچه کمتری نیاز دارید و زمان دوخت نیز کوتاه تر است. این نوع پرده والان ساده را می توانید با تزئینات مدرن و امروزی یا سنتی همراه کنید. این والان یک تخته پارچه است که از چوب پرده جفتی عبور داده شده است. انتخاب نوع پارچه بستگی به سلیقه خودتان دارد. می توانید از پارچه های سنگین، از جنس پارچه های رومبلی با نقش های شاد یا از پارچه های توری و نایلونی دو لایه سبک و یا از پارچه های نخی گل دار، ابریشم خام، مخمل، یا از پارچه های جیر و چرم مصنوعی که به راحتی دوخته می شود استفاده کنید. همچنین می توانید پارچه های سوزن دوزی شده یا پنبه دوزی را به کار ببرید.

البته اندازه طول والان بستگی به اندازه پنجره اتاق شما دارد ولی بیشتر والان ها در اندازه 30 تا 35 سانتی متر هستند، چوب پرده ها را نصب کنید به طوری که فاصله بین آنها برابر با اندازه نهایی مورد نظر شما باشد. اندازه گیری نهایی طول پارچه پرده برای برش انداره چوب پرده را به اضافه دو سانت و نیم برای تا زدن حساب کنید. اندازه نهایی پهنای والان تخت شامل اندازه چوب پرده و برگردان به اضافه هفت سانت و نیم برای سجاف های کناری است.

بقيه در ادامه مطلب


ادامه مطلب
ابوالفضل اقایی شنبه 28 شهریور 1388  نظرات (0)
وشيدني توت فرنگي و شير


مواد لازم براي 2 نفر:

توت فرنگي
1/5 ليوان

شير
1/5 ليوان

عسل
يك قاشق غذا خوريبقيه در ادامه مطلب


ادامه مطلب
ابوالفضل اقایی شنبه 28 شهریور 1388  نظرات (0)
جراحي هاي غير علمي بيني مي تواند موجب سوراخ شدن تيغه داخلي و در نتيجه خون دماغ شدن مکرر افرادشود. دکتر محسن نراقي در گفتگو با خبرنگار مهر، به خانواده ها هشدار داد که خون دماغ شدن خود و فرزندانشان را جدي بگيرند.

متخصص گوش گلو بيني و جراحي سر و گردن افزود: بسياري از جراحان زيبايي بيني به دليل برداشت بيش از حد بافت هاي دروني بيني بر تيغه ها و بخش هاي داخلي اين ناحيه آسيب وارد مي کنند که اين امر خونريزي هاي پس از جراحي را به دنبال دارد.

اين فوق تخصص فلوشيپ راينولوژي ادامه داد: خون دماغ، اختلال شايعي است که شايد درطول زندگي هرآدمي حداقل يک بار رخ دهد و چنانچه فرزندان پسر در سنين بلوغ دچار خونريزي بيني شدند حتما بايد آنان را نزد پزشک متخصص ببرند.

بقيه در ادامه مطلب


ادامه مطلب
(تعداد کل صفحات:10)      [ 1 ]   [ 2 ]   [ 3 ]   [ 4 ]   [ 5 ]   [ 6 ]   [ 7 ]   [ 8 ]   [ 9 ]   [ 10 ]  
درباره‌ی وبلاگ
سايتي با مطالب جالب و خواندني ،‌ بيوگرافي ، لطيفه ، پيامك ، عكس ، كاريكاتور ، طنز ، فال و طالع بيني ، كامپيوتر و اينترنت و موبايل و هر چه دلت بخواد.
موضوعات
آخرين مطالب
نويسنده
آرشيو مطالب
لینک دوستان
آمار سايت
كل بازديدها : 4459718 نفر
كل مطالب : 30563 عدد
کل نظرات: 1027
تاریخ ایجاد وبلاگ :پنج شنبه 19 شهریور 1388 
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 19 شهریور 1397