ثـــــــــــار الله


روايت شده كه امام حسين (ع) فرمود: «خدمت رسول خدا (ص) شرفياب شدم در حاليكه ابي بن كعب هم آنجا بود. حضرت رسول اكرم (ص) فرمود: مرحبا به تو، اي ابا عبدالله، اي زينت آسمانها و زمين. ابي گفت: چگونه او زينت آسمانها و زمين است در صورتي كه كسي غير از تو چنين نيست؟ حضرت فرمود: اي ابي، قسم به كسي كه مرا به حق به نبوت مبعوث كرد، حسين بن علي در آسمان بزرگتر از روي زمين است، و همانا بر طرف راست عرش الهي نوشته شده است كه او چراغ هدايت و كشتي نجات است».


يكي از بركات فردي حضرت سيدالشهدا (ع) اين است كه او «چراغ هدايت» و «كشتي نجات» است. اگر چه همه پيامبران و امامان (ع) چراغها و انوار هدايت و كشتيهاي نجات و رهايي اند، چنانكه پيامبر اسلام (ص) فرمود: «انما مثل اهل بيتي فيكم كمثل سفينة نوح من دخلها نجا، و من تخلف عنها هلك».
همانا خانداون و اهل بيت من در ميان شما مانند كتشي نوح است كه هر كس داخل آن شود نجات پيدا كرده و هركس كه از آن تخلف كند هلاك خواهد شد.


ادامه مطلب

[ سه شنبه 20 آبان 1393  ] [ 08:23 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]


ارزشها و هنجارهاي اجتماعي جامعه اسلامي پس از پيامبر اكرم (ص) به دلايل متعددي دچار آفت انحراف گشته بود. تحريف باورهاي ديني و بازگشت به ارزشهاي جاهلي، فراموشي سيره پيامبر (ص) برتري روحيه قومي و عصبيت بر هنجارهاي اسلامي عصر پيامبر (ص) كه نشات گرفته از تعاليم مقدس اسلام بود، تبديل اشرافيت معنوي به اشرافيت مادي و ثروت اندوزي و گرايش به تجمل و كمرنگ شدن روحيه عالي اسلامي بويژه در عصر عثمان و از آن پس، برتري حربه ارعاب و تزوير بر عامل حق طلبي و ظلم ستيزي در روحيه جامعه اسلامي بالاخص مردم كوفه، بيعدالتي و فساد رهبران سياسي و برخي عوامل ديگر، از جمله مسائل دردناك و آسيبهاي عمده اجتماعي بود كه امام حسين (ع) براي نجات امت اسلامي از سراشيبي سقوط، تلاش گسترده اي را در اين راستا آغاز كرده بود...


ادامه مطلب

[ سه شنبه 20 آبان 1393  ] [ 08:19 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]


از ديدگاه جامعه شناسي، انحرافات اجتماعي، مفهومي وسيع دارند. انحرافات ممكن است، در يك تقسيم بندي مثبت يا منفي باشند. 

انحرافات مثبت گونه اي از انحرافات است كه فردي با اطلاع كامل از حدود ارزش و اعتبارات حاكم بر جامعه پا فراتر ميگذارد و ارزشهاي نويني را مي آفريند كه ممكن است در تمام زمينه هاي زندگي اجتماعي باشد؛ مثل كار مقدسان در نظام ارزشهاي مذهبي، قهرمانان در نظام جنگي، رهبران در نظام سياسي و..از اينرو اين نوع انحراف در واقع انحراف به معني واقعي آن نيست اما انحراف منفي از ديدگاه جامعه شناسي باعث پيدايش عوامل چندي ميگردد كه مهمترين آنها عبارتند از:

از هم گسيختگي نظم اجتماعي و نقض گسترده هنجارهاي اجتماعي، سردرگمي درباره ارزشها و هنجارها به دليل شدت انحراف، تغيير جهت دادن منابع و امكانات در امور غير مفيد و نيز بي اعتمادي مردم. 


ادامه مطلب

[ سه شنبه 20 آبان 1393  ] [ 08:16 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]


برخورد مهربانانه و آزادمنشانه امام حسين (ع) با يارانش در طول نهضت حسيني، حاكي از تلاش گسترده امام  در مسير آموزش و تربيت نسل عاشورايي قيام مقدس كربلا بود. سخنان امام در شب عاشورا مؤيد اين نكته است.


... «و اما بعد ياراني شايسته تر و بهتر از يارانم نمي شناسم و خانداني از خاندان خودم نكوتر و خويش دوست تر... بدانيد كه من اجازه تان ميدهم با رضايت من همگي برويد كه حقي بر شما ندارم، اينك شب شما را در برگرفته و آن را وسيله رفتن كنيد 


بنابراين ياران با وفاي امام (ع) در اوج آزادگي و مقاومت خويش در روز عاشورا آن چنان عرصه را بر سپاه كوفي تنگ كردند كه «عروة بن قيس» فرمانده سواره نظام خطاب به عمر بن سعد فرياد ميزد كه:

... «آيا نمي بيني اين سواران من، امروز از دست اين مردان انگشت شمار چه مي كشند؟»


ادامه مطلب

[ سه شنبه 20 آبان 1393  ] [ 08:12 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]


 

 

 

       دانلود مستقیم   :

http://s5.picofile.com/file/8151522626/%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87.ppsx.html


ادامه مطلب

[ سه شنبه 20 آبان 1393  ] [ 07:31 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]


 

 

 

 

دانلود : کلیک روی عکس 

  کلمه عبور : 1365

 

 

 

دانلود فضایل امام حسین

 

 

 

 
 
 

ادامه مطلب

[ سه شنبه 20 آبان 1393  ] [ 05:57 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]

 
در زمان ظهور و حيات پيامبر اكرم (ص) در ميان مسلمانان كساني بودند كه اسلام را چندان قبول نداشتند و به دلايلي از روي كراهت مسلمان شده بودند، و تظاهر به اسلام كرده بودند. در اين زمينه نيز در قرآن آياتي آمده و حتي سوره اي به نام «منافقون» داريم، و در موارد متعددي در اسلام صحبت از منافقان شده است كه اظهار ايمان مي كنندو دروغ مي گويند، و حتي بر اظهار ايمان قسم مي خورند:
«اِذا جائَكَ الْمُنافِقُونَ قالُوا نَشْهَدُ اِنَّكَ لَرَسُولُ اللَّهِ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ اِنَّكَ لَرَسُولُهُ وَ اللَّهُ يَشْهَدُ اِنَّ الْمُنافِقينَ لَكاذِبُونَ» [1] 
تا آخر سوره. و موارد فراواني از آيات ديگر درباره ي وجود اين گروه در ميان مسلمانان و اين كه به صورت واقعي ايمان نياورده بودند. 

 


ادامه مطلب

[ سه شنبه 20 آبان 1393  ] [ 05:36 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]


******

حادثه كربلا، جاودانه ترين رويدادي است كه زمانه در بستر خودمانند آنرا نديده است. حادثه اي كه آثارش در حصار مرزهاي اسلامي محدود نگشته و خورشيد فروزانش همه گيتي را تا ابد درخشان گردانيد. همه كساني كه پيرامون اين حادثه به تامل نشسته اند،به فراخور شناخت خويش از آن درس گرفته، مبارزان درس مبارزه،آزادگان درس آزادگي، شهادت طلبان درس شهادت و مصلحان اجتماعي درس اصلاح گرفته اند.

اين واقعه بي نظير زواياي بي انتهايي دارد كه تنها اندكي ازآنها شناخته شده و زواياي ناشناخته اش بسي بيش از شناخته شده است. بي گمان با گسترش دانش بشري در حوزه علوم انساني، اميد كشف آنها دور از انتظار نيست، از جمله زواياي اين واقعه عظيم تامل از منظر روانشناسي و تربيت است. نگارنده معتقد است هدف سيره وسنت ائمه اطهار عليهم السلام قبل از هر چيز، هدايت و تربيت است،زيرا آنان بزرگترين مربيان بشريت اند و بايد تفسير تربيتي ازحوادث زندگي آنان ارائه شود.


ادامه مطلب

[ سه شنبه 20 آبان 1393  ] [ 05:30 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.

تعداد کل صفحات : 15 :: 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

درباره وبلاگ

این وبلاگ از دهه اول محرم کار خود را اغاز کرده و مطالب اون درباره محرم عزاداری ایثار امام و یارانش و پاسخگویی به شبهات میباشد
نويسندگان
آمار سایت
كل بازديدها : 67480 نفر
كل مطالب : 227 عدد
تعداد نظرات : 59 عدد
تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 9 آبان 1393  عدد
آخرین بروز رسانی : جمعه 1 آبان 1394 
امکانات وب
روزشمار محرم عاشورا