ثـــــــــــار الله

============================================================

 امام حسين عليه السلام با پسران و برادران و پسرانِ برادرانش و بيشتر خاندانش خارج شد، بجز محمّد بن حنفيه که به امام عليه السلام گفت: اي برادر من! تو محبوب ترينِ مردم و عزيزترينِ آنان نزد مني و خيرخواهي را براي کسي سزاوارتر از تو، نيندوخته ام. با پيروانت، تا مي تواني از يزيد بن معاويه و نيز از شهرها کناره بگير. سپس، پيک هايت را به سوي مردم بفرست و آنان را به سوي خود بخوان. اگر با تو بيعت کردند، خدا را بر آن مي ستايي و اگر مردم، گردِ جز تو جمع شدند، خداوند با آن، از دين و عقل تو نمي کاهد و جوان مردي و فضيلتت از ميان نمي رود، که من مي ترسم اگر وارد يکي از اين شهرها شوي و به نزد گروهي از مردم درآيي، ميانشان اختلاف بيفتد و گروهي با تو و گروهي عليه تو شوند و به جان هم بيفتند و در اين ميان، تو آماج نيزه ها گردي و بهترينِ اين امّت از نظر شرافت ذاتي و نسبي، خونش ضايع ترين و خودش خوارترين شود.


ادامه مطلب

[ شنبه 24 آبان 1393  ] [ 03:44 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]


کاروان کربلا

این همان سؤال «عقل یا احساس» است که اکنون در این قالب مطرح شده است. و در واقع سؤال این است که چه ما را پیرو ایشان می‌ گرداند، تفکر در مورد اندیشه‌ های امام یا محبت و عزاداری برای ایشان؟

قبل از هر نکته دقت داشته باشید که اخیراً مجموعه‌ ی سایت‌ های شبهه‌ افکن فرافکنی بسیاری در ایجاد تردید و شبهه نسبت به مقوله‌ ی «محبت» دارند و نتیجه‌ ی همه‌ ی مباحث آنان نیز به رد عزاداری برای مصیبت‌ های سید الشهداء ابا عبدالله الحسین علیه‌ السلام می‌ رسد. چرا که می‌ دانند تا وقتی این عشق و محبت به ایشان و این عزاداری‌ ها هست، شیعه‌ ی حسینی‌ (ع) نیز خواهد بود و پایداری در مقابل دشمن تا شهادت نیز ادامه خواهد داشت.

بدیهی است که «تفکر» امام حسین علیه السلام با علت «زخم »های تأمل و تفکر برانگیزش هیچ فرقی ندارد، وگرنه ایشان نیز به میدان نرفته و در گوشه ای به تفکر و ارائه ی تئوری می پرداختند.

تفکر امام حسین (ع) معرفة‌ الله، یعنی شناخت خداوند به عنوان تنها معبود و رب (صاحب‌ اختیار) و بندگی او که تنها راه رشد و سعادت است از یک سو و دشمن شناسی و مقابله‌ ی با دشمن از سوی دیگر است. یعنی عمل به «فَمَنْ يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَ يُؤْمِنْ بِاللَّهِ فقد استَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقى‏ لاَ انْفِصامَ لَها» (البقره، 256). تفکر ایشان همان نفی طاغوت‌ ها و رب‌ النوع‌ ها و عمل به «لا إله» است تا «إلاّ الله» در وجود و جامعه محقق گردد. لذا با توجه تضاد اندیشه‌ ی طاغوتی و رب‌ النوعی و مقابله‌ و دشمنی آنها، عاشورا نیز به پا می‌ گردد.


ادامه مطلب

[ جمعه 23 آبان 1393  ] [ 10:52 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]

پوستر عزاداری امام حسین

 

انسان عقل دارد، قلب نیز دارد – شناخت دارد، محبت نیز دارد – تفکر دارد، حب و بغض نیز دارد. لذا انسان وقتی می‌ تواند پرواز کند که هیچ یک از این دو بال او را قطع نکرده باشند.مگر اهل بیت (ع) که در عزای حسین بن علی(ع) می گریستند و امام زمان(عج) که می فرماید خون گریه می کنم، (الغیاذ بالله) شناخت نداشتند و از علل و عوامل غافل بودند.

 

اگر کسی به دنبال شناخت علل و عوامل قتل یکی از عزیزانش چون پدر، مادر، همسر یا فرزند رود، دیگر در غم آنها اندوهگین نشده و گریه نمی کند؟ این چه استدلال بی منطقی است که برای گریه در مصیبت امام حسین(ع) و یارانش می آورند؟! باید دید از چه چیزی ناراحتند و هدف‌ شان چیست؟ قطعاً نگران غصه و گریه من و شما نیستند. بلکه اثری در این گریه‌ ها هست که مزاحم اهداف و منافع آنهاست.

اما به یک نکته کلیدی توجه نمایید، شناخت، شرط لازم برای حرکت است، اما شرط کافی نیست و شرط کافی برای حرکت و تبعیت «محبت» است. لذا آدمی الزاماً به دنبال چیزی که می شناسد نمی رود، بلکه به دنبال چیزی که دوست دارد می رود.

چه بسیارند کسانی که مضرات مواد مخدر را می‌ شناسند، اما چون دوست دارند و اتفاقاً همان مضراتش را نیز دوست دارند، مصرف می‌ کنند.

 


ادامه مطلب

[ جمعه 23 آبان 1393  ] [ 10:47 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 1 ]

========================================================

الف - دقت شود که مگر ما برای عاقبت آنها گریه می کنیم که بگوییم حال که علم و یقین داریم آنها مصداق «ارْجِعِي إِلَى رَبِّكِ رَاضِيَةً مَّرْضِيَّةً» بوده و در مقام محمود، «فِي مَقْعَدِ صِدْقٍ عِندَ مَلِيكٍ مُّقْتَدِرٍ» و بهشت جای گرفتند، دیگر غصه خوردن یا گریه گردن جا و مفهومی نداشته باشد؟ با این حساب فقط باید در فقدان اهل جهنم (مثل یزید و شمر) یا دست کم مشکوکین به عاقبت به خیری گریه کرد! مگر حضرت رسول اکرم (ص) که بر شهادت سیدالشهداء حمزه (ع) یا در سوگ فرزندشان ابراهیم (ع) گریه میکردند، یا حضرت رسول اکرم (ص)، امیرالمؤمنین (ع) و فاطمه زهراء (ع) که قبل از واقعه کربلا رحلت نمودند، ولی بر مصیب کربلا و شهادت فرزندشان گریه میکردند، از عاقبت آنان نگران بودند.

ب - شناخت ما راجع به بهشت نیز زیاد کامل و بعضاً صحیح نیست. ما گمان می‌ کنیم که بهشت یعنی همان مکانی که سبز و خرّم است، نهر شیر و عسل دارد و از کاخ‌ ها، حور، قلمان و ولدانٌ مخلدون برخوردار است! و حال آن که اینها همه پذیرایی «تَن» در بهشت است و نه پذیرایی روح است و نه خود بهشت. حضرت رسول اعظم (ص) در پاسخ کسی که از بهشت سؤال نموده بود فرمود: «اَنَا الجَنّة»، یعنی بهشت من هستم.


ادامه مطلب

[ جمعه 23 آبان 1393  ] [ 10:35 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]

=====================================================

ویژه 6: نسخه ویرایش شده پاورپوینت یزید و وهابیت به روایت اسناد 

 

 

 

 

دانلود با لینک مستقیم در ادامه مطلب


ادامه مطلب

[ جمعه 23 آبان 1393  ] [ 02:47 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 2 ]

 

دانلود در سایز اصلی :

http://s5.picofile.com/file/8151514968/3large.jpg


ادامه مطلب

[ جمعه 23 آبان 1393  ] [ 01:33 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 1 ]

 

 

دانلود در سایز اصلی:

http://s5.picofile.com/file/8151510950/2.jpg


ادامه مطلب

[ جمعه 23 آبان 1393  ] [ 01:26 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]

                       =========================================

 

**دانلود در سایز اصلی:

http://s5.picofile.com/file/8151504142/large.jpg


ادامه مطلب

[ جمعه 23 آبان 1393  ] [ 12:50 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.

تعداد کل صفحات : 15 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

درباره وبلاگ

این وبلاگ از دهه اول محرم کار خود را اغاز کرده و مطالب اون درباره محرم عزاداری ایثار امام و یارانش و پاسخگویی به شبهات میباشد
نويسندگان
آمار سایت
كل بازديدها : 67477 نفر
كل مطالب : 227 عدد
تعداد نظرات : 59 عدد
تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 9 آبان 1393  عدد
آخرین بروز رسانی : جمعه 1 آبان 1394 
امکانات وب
روزشمار محرم عاشورا