ثـــــــــــار الله

 

رهبر معظم انقلاب درباره‌ی جایگاه ویژه‌ی زیارت اربعین در اوج‌گیری بزرگداشت نهضت حسینی فرموده‌اند: «شروع جاذبه‌ی مغناطیس حسینی، در روز اربعین است. جابربن‌عبداللَّه را از مدینه بلند می‌کند و به کربلا می‌کشد. این، همان مغناطیسی است که امروز هم با گذشت قرن‌های متمادی، در دل من و شماست. کسانی که معرفت به اهل‌بیت دارند، عشق و شور به کربلا همیشه در دلشان زنده است. این از آن روز شروع شده است.» این جاذبه سال‌ها است که در قالب برگزاری تجمع میلیونی و پیاده‌روی زائران حسینی از نجف تا کربلا تجسم پیدا کرده است.

در مورد زیارت اربعین، سفارش خاصی از سوی امام حسن عسکری ‌علیه‌السلام نقل شده است. زیارت کربلای معلی در همه‌ی اوقات جزء بافضیلت‌ترین اعمال به حساب می‌آید و کمتر می‌توان عبادتی را بافضیلت‌تر از آن تصور کرد؛ اما وقتی زمان خاصی برای زیارت به‌عنوان علامت مؤمن اعلام می‌شود، معلوم است که عنایت خاصی نسبت به آن وجود داشته است.
[ شنبه 15 آذر 1393  ] [ 08:29 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]

اوّل روايت شده كه حوريان بهشت چون يكى از ملائكه را مى بينند كه از براى كارى بر زمين مى آيد از او التماس مى كنند كه براى ما تسبيح و تربت قبر امام حسين عليه السلام به هديّه بياور .

دوّم به سند معتبر منقول است كه شخصى گفت حضرت امام رضا عليه السلام براى من از خراسان بسته متاعى فرستاد چون گشودم در ميان آن خاكى بود از آن مرد كه آورده بود پرسيدم كه اين خاك چيست گفت خاك قبر امام حسين عليه السلام است و هرگز آن حضرت از جامه و غير جامه چيزى به جايى نمى فرستد مگر آنكه اين خاك را درميانش مى گذارد و مى فرمايد اين امان است از بلاها به اذن و مشيّت خدا .

سيّم روايت است كه عبداللّه بن ابى يعفور به خدمت حضرت صادق عليه السلام عرض كرد كه يك شخص از خاك قبر امام حسين عليه السلام برمى دارد و منتفع مى شود و ديگرى برمى دارد و منتفع نمى شود فرمود كه نه واللّه هر كه بردارد و اعتقاد داشته باشد كه به او نفع مى بخشد البته منتفع مى شود .

چهارم از ابوحمزه ثمالى روايتست كه عرض كردم به حضرت صادق عليه السلام كه مى بينم اصحاب ما مى گيرند خاك قبر امام حسين عليه السلام را و طلب شفا از آن مى كنند آيا شفا در آن هست فرمود كه طلب شفا مى توان كرد از خاكى كه بردارند از ميان قبر تا چهار ميل و همچنين است خاك قبر جدّم رسول خدا صلى الله عليه و آله و قبر امام حسن و امام زين العابدين و امام محمّد باقرعليهم السلام پس بگير از آن خاك كه آن شفاى هر درد است و سپرى است براى دفع هر چه از آن ترسى و هيچ چيز به آن برابرى نمى كند از چيزهائى كه از آن شفا طلب مى كنند به غير از دعا و چيزى كه آن را فاسد مى كند آن است كه در ظرفها و جاهاى بد مى گذارند و آنها كه معالجه به آن مى كنند كم است يقين ايشان هر كه يقين داشته باشد كه اين از براى او شفا است هرگاه معالجه به آن كند او را كافى خواهد بود و محتاج به دواى ديگر نخواهد شد و فاسد مى گردانند آن تربت را شياطين و كافران از جنيّان كه خود را بر آن مى مالند و بهر چيز كه مى گذرد آن تربت آن را بو مى كنند و اما شياطين و كافران جنّ پس حسد مى برند فرزندان آدم را بر آن و خود را بر آن مى مالند كه اكثر نيكى و بوى خوشش برطرف مى شود و هيچ تربت از حاير بيرون نمى آيد مگر مهيّا مى شوند از شياطين و كافران جنّ از براى آن تربت آن قدر كه عدد ايشان را كسى به غير از خدا احصا نمى تواند كرد و آن تربت در دست صاحبش است و ايشان خود را بر آن مى مالند و ملائكه نمى گذارند ايشان را كه داخل حاير شوند و اگر تربت سالم از اينها بماند هر بيمار را كه به آن معالجه نمايند 

پنجم روايت شده كه هرگاه يكى از شما خواهد كه بردارد تربت را به اطراف انگشتان بردارد و قدر آن مثل نخود است به بوسد آن را و بر هر دو ديده گذارد وبر ساير بدن بمالد.

 
[ شنبه 15 آذر 1393  ] [ 08:23 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]


نرم افزار ثواب الاعمال یک نرم افزار اندرویدی می باشد توسط موسسه جنبش مصاف ایرانیان با هدف جاری سازی سبک زندگی اسلامی برگرفته از احادیث معتبر از ائمه اطهار تولید شده است.

 

نام  نرم افزار: ثواب الاعمال

پلتفورم : اندروید

دسته بندی: مذهبی
زبان : فارسی

download دانلود GOM Player 2.2.62 Build 5209 نرم افزار پخش فایل های صوتی و تصویریدانلود از سایت کافه بازار| با حجم 1.51  مگابایت

 

 

 
[ پنج شنبه 13 آذر 1393  ] [ 03:09 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 2 ]


يك شب، ميان هاله‏اي از عطر و عشق و نور

مي‏آيي از غريب‏ترين جاده‏هاي دور

پا مي‏نهي به كوچه متروك عشق من

آهسته راه مي‏روي، امّا چه با غرور!

احساس مي‏كنم كه تنم سبز مي‏شود

وقتي كه از كنار دلم مي‏كني عبور

 

اينجا، تمام پنجره‏ ها رو به غربتند

اي آشناي عاطفه! كي مي‏كني ظهور؟!

بي‏تو، نگاه‏ها همه پژمرد و خشك شد

بي‏تو، ز لوح خاطره‏ها پاك شد سرور

مي‏آيي از طليعه خورشيد بي‏گمان

يك شب ميان هاله‏اي از عطر و عشق و نور
[ چهارشنبه 12 آذر 1393  ] [ 09:06 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]


    خواب ديده ‏ام   كه مي‏ر سي...

   مثل روز اوَّلِ زمين، بوي بوتراب مي‏دهي

  بوي شاخه ‏هاي زرد نور، بوي آفتاب مي‏دهي

 

طاقهْ طاقهْ آسمان، عزيز! سهم شانه ستبر تو

اي پر از طلوع و روشني! بوي التهاب مي‏دهي

مشق ‏هاي پارهْ پاره ‏ام، فكر صحبت دوباره‏ام

 

                         دست‏هاي خواهش مرا، باز كي جواب مي‏دهي؟

                           ردِّ قصّه‏ هاي مشرقي، اي نسيم آخر الزّمان!

                            هان چرا تو اين قدَر مرا، دست اضطراب مي‏دهي؟

 

ذوالجناح ايستاده است، علقمه به علقمهْ عطش

شطِّ آتش است ذوالفقار، اسب را شتاب مي‏دهي؟

سبزْپوشِ مهربان بر آي، صبح آرزو دميده است

خواب ديده‏ام كه مي‏رسي، عشق را جواب مي‏دهي 
[ چهارشنبه 12 آذر 1393  ] [ 09:02 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]

 

چه قدرْ منتظرم من، خدا كند تو بيايي

نشسته پشت درم من، خدا كند تو بيايي

از آن درخت شكسته، از آن پرنده خسته

هنوز خسته‏ ترم من، خدا كند تو بيايي

هميشه در سفري تو، بهار و برگ و بري تو

درخت بي‏ثمرم من، خدا كند تو بيايي

 

غريبْ مانده‏ام اينجا، غريبْ مثل پرستو

شكسته بال و پرم من، خدا كند تو بيايي

شب است و ماه تويي تو، نشان راه تويي تو

ببين كه در به درم من، خدا كند كه بيايي


ادامه مطلب

[ چهارشنبه 12 آذر 1393  ] [ 08:58 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]


معروف است که تعداد ياران و همراهان سيد الشهدا «ع » که روز عاشورا در رکاب آن حضرت شهيد شدند، هفتاد و دو تن بود.اما در منابع مختلف، آمار کشته شدگان و سرهاي شهدا که بين قبايل مختلف تقسيم و به کوفه حمل شد، بيش از آن را نشان مي دهد، حتي تانود نفر هم ياد شده است.

در اسامي آنان نيز اختلافهايي ديده مي شود.اما در هر صورت، هفتاد و دو، رمز آن فدائيان راه خدا در رکاب حسين «ع » است و در زبان عارفانه شاعران، کربلا مناي عشق محسوب مي شود که امام، هفتاد و دو قرباني به پيشگاه خدا هديه نمود وخود، قرباني عظيم آن قربانگاه بلا و ابتلا بود.در تاريخ انقلاب اسلامي نيز، تعداد شهداي دفتر حزب جمهوري اسلامي که در هفتم تير سال 1360 ش.

در کربلاي «سرچشمه » با انفجار بمب توسط منافقين به شهادت رسيدند، هفتاد و دو تن بود و سيد الشهداي آن گروه، شهيد مظلوم آية الله بهشتي بود. مدارس و ميادين و اماکني به ياد آنان به اين نام، نامگذاري شده است.


ادامه مطلب

[ یک شنبه 9 آذر 1393  ] [ 08:18 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]

اين شعر که در چاووش خوانيهاي کاروانهاي مسافر کربلا خوانده مي شد، بر گرفته از کلام امام حسين «ع » هنگام خروج از مکه و حرکت به سوي مسلخ عشق، کوفه و کربلاست: «الا... و من کان باذلا فينا مهجته موطنا علي لقاء الله نفسه فليرحل معنا فاني راحل مصبحا ان شاء الله که دعوتي بود به آنکه هر کس آماده فدا کردن خون و جان و مهياي ديدار خداست، سحرگاهان همراه امام حرکت کند.دعوت به خط شهادت و ايثار، در مرام حسينيان و عاشورائيان نهفته است و کربلا و زيارت مرقد سيد الشهدا «ع »، رمز اين دل سپردن به کعبه عشق و مناي شهادت است.


هر که دارد هوس کرب و بلا، بسم الله 

هر که دارد سر همراهي ما، بسم الله


ادامه مطلب

[ یک شنبه 9 آذر 1393  ] [ 08:15 ب.ظ ] [ Ria1365 ] [ نظرات 0 ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.

تعداد کل صفحات : 9 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

درباره وبلاگ

این وبلاگ از دهه اول محرم کار خود را اغاز کرده و مطالب اون درباره محرم عزاداری ایثار امام و یارانش و پاسخگویی به شبهات میباشد
نويسندگان
آمار سایت
كل بازديدها : 67475 نفر
كل مطالب : 227 عدد
تعداد نظرات : 59 عدد
تاریخ ایجاد وبلاگ : جمعه 9 آبان 1393  عدد
آخرین بروز رسانی : جمعه 1 آبان 1394 
امکانات وب
روزشمار محرم عاشورا