خانواده ایرانی
گرما را فقط در خانواده ایرانی باید حس کرد
نويسندگان
حسین اسفندیاری

غفلت از خوردن صبحانه، عملکرد مغز را تقليل مي دهد. خوردن صبحانه به يادگيري کمک مي کند، به اين شکل که شما علاقه بيشتري براي يادگيري نشان خواهيد داد و روي مطلب هم تمرکز بيشتري خواهيد داشت.

 

غفلت از خوردن صبحانه، عملکرد مغز را تقليل مي دهد. خوردن صبحانه به يادگيري کمک مي کند، به اين شکل که شما علاقه بيشتري براي يادگيري نشان خواهيد داد و روي مطلب هم تمرکز بيشتري خواهيد داشت.

 

خوردن صبحانه هايي که سرشار از فيبر هستند باعث کاهش خستگي مي شود.

 

بچه هايي که خوب صبحانه نمي خورند در باقي روز نيز انتخاب هاي غذايي خوبي نخواهند داشت.

 

رژيم غذايي افرادي که صبحانه مي خورند بسيار مغذي و مقوي تر از افرادي است که صبحانه نمي خورند. اين افراد همچنين عادت هاي غذايي بهتري داشته و کمتر به سراغ خوردن هله هوله و تنقلات مضر مي روند.

 

صبحانه مفصل مانع چاقي مي ‌شود ،خوردن يك وعده صبحانه مفصل ، راز حفظ بدن سالم و وزن متعادل در ميانسالي است.

 

خوردن صبحانه به حفظ سلامتي کمک قابل توجهي مي کند: خوردن صبحانه باعث کاهش خطر ابتلا به بيماري هاي جدي مثل بيماري هاي قلبي، ديابت و سرطان مي شود و سيستم ايمني را قوي نموده و لذا مقاومت بدني شما را در مقابل بيماري هاي مزمن همچون سرماخوردگي و آنفولانزا افزايش مي دهد.

 

خوردن صبحانه هوشياري و زيرکي شما را حفظ مي کند: خوردن صبحانه باعث تقويت حافظه وقدرت تمرکز شما مي شود. کودکاني که صبحانه مي خورند در تست هوش امتياز بيشتري کسب نموده و کمتر از بقيه کودکان دچار افسردگي ، اضطراب و بيش فعالي مي شوند.

صبحانه وعد ه غذايي کامل و بسيار عالي مي باشد. بسياري از مردم هنگام صبح به خوردن لقمه ا ي کوچک آن هم در حين تر ک منز ل و با عجله اکتفا نموده و خود را از فوايد بسيار زياد آن بي بهر ه مي نمايند و در عوض وعده غذايي بعدي خود را بسيار مفصل و سنگين صرف مي نمايند که اين عادت کاملاً غلط است.

 

يک صبحانه کامل حاوي کالري لازم براي بدن در فرم کربوهيدرات هاي ساده اي است که سطح قند خون را متعادل نگه داشته و مانع کاهش شديد انرژي در ساعات اوليه روز مي گردد. يک صيحانه ايده ال حاوي بيش ا ز500 الي 600 کالري است و بعلاوه ويتامين ها ، مواد معدني و مواد مغذي شامل حداقل 20 گرم پروتئين و 5 گرم فيبر را فراهم مي کند. به عنوان مثال شير و پنير موجود در اين وعده غذايي موادي  ضروري براي حفظ ساختمان ماهيچه هاي بدن است. و مواد معدني موجود در آن فشار خون را کنترل مي نمايد و در حد متعادل نگه مي دارد. گندم موجود در ترکيب نان باعث کاهش کلسترول مي شود. غذاهايي با چربي اشباع نشده مثل کره بادام زميني سطح تستسترون خون را افزايش مي دهد و همچنين در آزاد شدن مناسب انرژي نقش موثري ايفا مي کند. همچنين از بلوکه شدن و بي استفاده ماند ن قند خون که باعث احساس خستگي و بد خلقي مي شود ، جلوگيري مي کند.

 

 
 
 
[ چهارشنبه 8 آبان 1392  ] [ 10:25 ق.ظ ] [ حسین اسفندیاری ]
نظرات 0
.: Weblog Themes By Rasekhoon :.

درباره وبلاگ

پدر و مادر عزیزم شما چشم های من و رهبرم قلب من است بدون چشم می شود زندگی کرد اما بدون قلب حیات میسر نمی باشد. فرازی از وصیت نامه شهید شعبان اسفندیاری