کتاب پیشگویی های امام علی (ع)

یکى از دلائل آشکار نبوت و یا امامت ، خبرهاى است غیبى که از جانب خداوند متعال در اختیار ایشان قرار مى گیرد.اینگونه اخبار در قرآن مجید و سخنان پیامبر بزرگوار اسلام (صلى الله علیه و آله و سلم ) و پیشوایان معصومین علیه السلام بطور گسترده ذکر شده است .یادآورى و مطالعه اینگونه روایات علاوه بر اینکه سبب شناخت بهتر پیشوایان دین مى گردد و این خود در مکتب اهل البیت علیه السلام و هر مکتبى یک اصل مهم به شمار مى آید، زیرا طبیعت هر انسانى با شناخت کمالات رهبران خود به طرف آنها جذب مى شود، علاقه او بیشتر شده و این علاقه معنایش اطاعت و هماهنگى با رهبران دینى است که پایه هر موفقیتى به شمار مى رود.گذشته از این امر، پیشگوئیهاى رهبران دینى در حد یک معجزه سبب تقویت ایمان و باور قلبى مردم به حقانیت دین و رهبرى آن مى گردد.از این نظر بر آن شدیم تا پاره اى از این اخبار را از پیشتاز این میدان و خداوند علم و تدبیر یعنى امیرالمؤمنین علیه السلام ذکر کنیم تا هر چه بیشتر در ترویج دین و مکتب اهل البیت و شناختن معصومین ، به ویژه امیرالمؤمنین علیه السلام توفیق یابیم .مولف این کتاب با ارزش آقای سید محمد نجفی یزدی می باشد.

زبان: فارسی
http://dll.irandll.net/image/FileType.gifنوع فایل: PDF
http://dll.irandll.net/image/Pages.gifحجم: ۱٫۱۵ MB
http://dll.irandll.net/image/Author.gif منبع: دانلود سرای ایران دانلود
http://dll.irandll.net/image/Publisher.gif پسورد: www.irandll.net

 


ادامه مطلب


[ پنج شنبه 28 اسفند 1393  ] [ 02:27 ق.ظ ] [ خادم مهدی عج ]
[ نظرات (0) ]

رازی که آیت الله بهجت در قرآن شخصی خود نوشت

به نقل از عرش، آیت الله العظمی شیخ محمد تقی بهجت در حاشیه قرآن شخصی خود دستور عمل زیبایی را نوشته بودند که در ادامه می خوانید:
هر کس در بین الطلوعین یعنی بین فجر کاذب و فجر صادق ( ۵ دقیقه قبل از اذان صبح تا ۵ دقیقه بعد از اذان) این ذکر را بگوید هر حاجتی داشته باشد برآورده میشود ولو اگر تشرف به خدمت امام زمان (عج) باشد:

صلوات (۱۴ بار)

یا مولای یا صاحب الزمان ادرکنی (۴۰ بار)

صلوات (۱۴ بار)

 


ادامه مطلب


[ دوشنبه 25 اسفند 1393  ] [ 12:25 ق.ظ ] [ خادم مهدی عج ]
[ نظرات (0) ]

کشتار ۷۷۰۰۰ ایرانی توسط یهودیان

مسلّماً یهودیان و کسانى را که شرک ورزیده‏اند، دشمن‏ترین مردم نسبت به مؤمنان خواهى یافت… (المائده ۸۲)

داستان مردخای یهود ی و دخترعموی فتنه گرش اِستردر دربار خشایارشا، پادشاه ایران(۶۴٨-۵۴۶)،گواه روشنی است ازحضور انبوه یهودیان درقلمرو دولت هخامنشی. دراین داستان، مردخای با حیله، فرمان عزل وشتی، ملکه ایران را که از فرمان شاه (در حالت مستی) مبنی بر برهنه ظاهر شدن در جشن سرپیچی کرده است، میگیرد.سپس استر زیبا، بانیرنگ مردخای، همخوابه خشایارشا میشود ،دل او را میرباید وسپس به ملکه قدرتمند ایران بدل میگردد .دراین زمان تکاپو ی یهودی اندر سراسر ایران چنان آزار دهنده است که هامان،وزیر پادشاه هخامنشی،تصمیم به اخراج ایشان میگیرد.

بقیه در ادامه مطالب

 

ولی او،که به دروغ در کتاب عهد عتیق”دشمن یهودیان”خوانده شده (در باب دروغگویی و تحریفگری یهودیان در تورات و کتاب مقدس ، همان بس که بارها قرآن آنها را قومی تحریفگر دانسته و آنها را لعن کرده است و گفته مطالبی را به نفع خود می نوشتند و آگاهانه به خدا نسبت می دادند)،بادسیسه استر به دارآویخته میشود. آنگاه، یهودیان، باحمایت استر، به کشتارخونین و وسیع مخالفان خود دست میزنند و مردخای درمقام مرد قدرتمند ایران جای میگیرد .توصیف قساوت آمیز “کتاب مقدس – عهد عتیق – کتاب (سوره) استر” ازقتل عام بزرگان ایرانی به دست این میهمانان نو رسیده در روز سیزدهم ماه ادار حیرت انگیزاست:
ویهودیان بردشمنان خود پیروز شدند ..همه مردم از یهوذیان می ترسیدند و جرات نمی کردند در برابرشان بایستند.تمام حاکمان و استانداران ، مقامات مملکتی و درباریان از ترس مردخای ، به یهودیان کمک می کردند…به این ترتیب یهودیان به دشمنان خود حمله کردند و آنها را از دم شمشیر گذرانده،کشتند.آنها در شهر شوش که پایتخت بود ۵۰۰ نفر را کشتند…ده پسرهامان بن همدانای، دشمن یهود،راکشتند… و [جسد] ده پسر هامان را[درشوش]به دارآویختند… درروزچهاردهم ماه ادارنیز جمع شده سیصدنفر را درشوش کشتند… و سایر یهودیانی که درولایتهای پادشاه بودند…هفتاد و پنج هزارنفر از مبغضان خویش را کشته بودند…درروز چهاردهم ماه آرامی یافتند و آنرا روز بزم و شادمانی نگاه داشتند…
این روز یعنی سالروز قتل عام ۷۷۰۰۰ ایرانی ( باید جمعیت ایران در ۲۶۰۰ سال پیش را در نظر گرفت . با توجه به آنکه جمعیت کم بوده است. این کشتار را می توان یک نسل کشی بحساب آورد) ، هر ساله تحت عنوان عید پوریم توسط یهودیان جشن گرفته می شود و در این روز وقیحانه به جشن و پایکوبی می پردازند.
در حالی که ما ایرانی ها سیزدهم فروردین را نحس دانسته و به یاد قتل عام اجدادمان به کوه و دشت پناه می بریم (تا توسط یهودیان کشته نشویم) آنها باید در جشن نسل کشی آنقدر شراب بنوشند تا تعادل خود را از دست بدهند.
در نقشه خیالی ارض موعود که رژیم جعلی اسرائیل ترسیم کرده علاوه بر پهنه نیل تا فرات استان همدان نیز جزء خاکشان ذکر شده است فقط بخاطر مقبره استر و مردخای ابتدای خیابان شریعتی. باید به ایرانی بودن مسئولان تبریک گفت که نه تنها در هیچ کجا راجع به این واقعه هولناک سخن به میان نمی آورند بلکه برای آنها تابلویی در نظر گرفته می شود تحت عنوان زیارتگاه استر و مردخای!!؟ آیا کلمه زیارتگاه کلمه ای مقدس در فرهنگ شیعی ما نیست؟ آیا ما این واژه مقدس را فقط برای انسان هایی پاک از تبار عشق بکار نمی بریم؟ خواب تا کی؟
منابع
کتاب مقدس، بخش عهد عتیق ، کتاب استر
کتاب زرسالاران یهود، نوشته عبدالله شهبازی، جلد اول ، صفحه ۳۵۳

در ورودی که بگفته خود مسئول بنا برای ادای تعظیم شخص وارد شونده کوتاه ساخته شده است.

 

 


ادامه مطلب


[ دوشنبه 25 اسفند 1393  ] [ 12:23 ق.ظ ] [ خادم مهدی عج ]
[ نظرات (0) ]

کاریکاتور توهین به پیامبر

پیامبر


ادامه مطلب


[ دوشنبه 25 اسفند 1393  ] [ 12:21 ق.ظ ] [ خادم مهدی عج ]
[ نظرات (0) ]

آقا اجازه!

آقا اجازه!

دست خودم نیست خسته ام،

در درس عشق، من صف آخر نشسته ام،

یعنی نمی شود که ببینم سحر رسید؟

درس غریب "غیبت کبری" به سر رسید؟

آقا اجازه!

بغض گرفته گلویمان،

آنقدر رد شدیم که رفت آبرویمان،

استاد عشق!

صاحب عالم!

گل بهشت!

باید که مشق نام تورا تا ابد نوشت.

یک جمعه دیگر گذشت.

اللهم عجل فرجه و سهل مخرجه و اوسع منهجه

 


ادامه مطلب


[ دوشنبه 25 اسفند 1393  ] [ 12:20 ق.ظ ] [ خادم مهدی عج ]
[ نظرات (0) ]

گل نرگس...

از روی توست ماه اگر این سان منورست

از عطر نام توست اگر گل معطرست

آن چهره مشعشع و آن دیده پر آب

شان نزول سوره ی والشمس و کوثرست

بال و پر فرشته ی آمین به راه توست

امر محال اگر تو بخواهی میسرست

از لطف لایزال تو هر ناتوان اگر

دستی به دامنت برساند توانگرست

همواره مزد را به تکاپو نمی دهند

از سفره ی عطای تو رزقم میسر است

آغاز هر اذان اگر الله اکبر است

کردی قیام و دور قیامت گذشت و رفت

ما منتظر نشسته که کی وقت محشر است

نامت دوبار در صلوات آمد و مدام

از هر زبان که می شنوم نامکررست

حرفی تفاوت صلوات و صلوة نیست

اجر صلوة با صلواتت برابرست

 

"اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم"


ادامه مطلب


[ دوشنبه 25 اسفند 1393  ] [ 12:18 ق.ظ ] [ خادم مهدی عج ]
[ نظرات (0) ]

چه زنانی با حضرت زهرا محشور می‌شوند؟

 

خداوند بزرگ شناخت حقوق و وظایف زنان را به عرف و عادتی که میان مردم درباره معاشرت و رفتار آنها با یکدیگر وجود دارد محول کرده است، و شیوه عرف بین مردم تابع شرایع و عقاید و آداب و عاداتشان است. پس این جمله میزانی به مرد می‌دهد تا با آن رفتارش را با همسرش در تمام شئون و احوال زندگی بسنجد. بعد از انعقاد عقد نكاح و گره خوردن دو شخصيت زن و مرد با يكديگر و ساختن يك خانواده، تعامل و رفتار متقابل زوجين با يكديگر نقش منحصری در بقا و تكامل و تعالی خانواده ايفا می‌كند.

هيچ ترديدی نيست كه اولين خواسته زن حسن معاشرت شوهر با اوست، يعنی زبان خوش و رفتار خوب. اين حداقل خواسته ای است كه زنان در تعامل زناشويی و همسرداری سخت بدان نيازمند هستند و اسلام نيز بدان اهتمام داشته است. در کنار آن زن نسبت به شوهر خود نیز وظایفی دارد که باید ایفا نماید. در ادامه به بررسی وظایف و حقوق زن نسبت به همسر خود می پردازیم:

اسلام همچنانکه وظایف ومسئولیتهایی برعهده مردان قرارداده، حقوقی نیز برای آنان درنظر گرفته است وبه زنان تذکرداده که برای ادامه زندگی زناشویی ودست یافتن به ثمرات شیرین ازدواج این حقوق را رعایت کنند.

۱-بدون رضایت شوهر کسی را به خانه راه ندهد.

اگر زن بدون رضایت شوهر به افرادی اجازه دهد وارد خانه او شوند، سوءتفاهم هایی پیش می آید و منشا بروز اختلاف و از هم پاشیدن خانواده می گردد.

۲-در زندگی سعی کند که رضایت خاطر شوهر را جلب نمایید.

یعنی معاشرتهای خود را مطابق میل شوهر انجام دهد، بدون رضایت او به هرجایی نرود و هرکاری انجام ندهد و هرگز درصدد آن نباشد که خواسته های خود را بر شوهر تحمیل کرده، او را مطیع خود سازد زیرا مرد به جهت دارا بودن نیروی عقلانی و جسمانی بیشتر، غرور خاصی درخود احساس می کند و انتظار دارد همسرش او را به دیده احترام بنگرد، و خواسته های او را برخواسته های خویش مقدم دارد.

۳-مال و آبروی شوهر را درغیاب او محفوظ داشته، در اموال او خیانت ننماید و بدون اجازه و رضایت او تصرف نکند.

۴-در مشکلات و سختی های زندگی حتی المقدور با اوسازش و مساعدت کند.

زندگی فراز و نشیب فراوانی دارد؛ گاهی انسان در آغوش ناز و نعمت است، گاهی گرفتار مشکلات، گاهی دارا، گاهی فقیر؛ گاهی احساس خوشبختی می کند و گاهی بالعکس ... همانطوری که مرد موظف است در تمام این حالات، نسبت به همسرش وفا دار باشد؛ زن نیز موظف است بر پیمان خود استوار بوده با گرم و سرد زندگی شوهر سازگار باشد.

۵-هرگاه شوهر بخواهد رابطه جنسی برقرار سازد، اگر همسر او عذر موجهی نداشته باشد، باید تمکین نماید.

یکی از اهداف ازدواج و تشکیل خانواده، تامین نیازمندی جنسی و اشباع این غریزه است، و بی گمان روابط زناشویی نقش موثری در دیگر روابط بین زن و شوهر ایفا می کند، و اگر این نیاز طبیعی مرد به طرز صحیحی در خانه اشباع نگردد، ناچار می شود در خارج از بستر زناشویی در آغوش فساد بیفتد.

 در روایات آمده است شخصی از امام صادق (ع) پرسيد: "حق زن بر شوهر چيست؟"

امام در پاسخ فرمود:"لباس و غذای او را تامين کند و با چهره خشن به او نگاه نکند"

سه گروه از زنان هستند که خدا عذاب قبر را از آنها بر می دارد و با حضرت زهرا (س) محشور می شوند:

۱-دست اول زنانی هستند که با تنگدستی شوهرانشان بسازند.

۲-دسته دوم زنانی هستند که با بداخلاقی شوهران شان بسازند.

۳-دسته ی سوم زنانی که مهریه ی خودشان را می بخشند.

(کتاب "وسائل الشیعه"، به نقل از "کتاب ورام")


ادامه مطلب


[ چهارشنبه 13 اسفند 1393  ] [ 05:08 ب.ظ ] [ خادم مهدی عج ]
[ نظرات (0) ]

حضرت فاطمه (سلام الله علیها)

... و انا الکلمه الحسنی

... و من، آن کلمه ی نیکوی خداوندم.


(الفضائل/80)من فاطمه ام، واژه ی حسنای خداوند

از
ماه نشان دارم و با آینه پیوند

من فاطمه ام،
سرخ تر از خاطره ی سیب

من فاطمه ام،
سبز تر از واژه ی لبخند

 

ادامه مطلب


[ چهارشنبه 13 اسفند 1393  ] [ 05:07 ب.ظ ] [ خادم مهدی عج ]
[ نظرات (0) ]

فاطمیه قصه گوی درد هاست…

فاطمیه قصه گوی درد هاست…
 
 
السلام علیک ایتها الصدیقه الشهیده…
 
 
 
 
بابا موهای مادر ،میون شعله سوخته

پهلوی مادرو میخ، انگار به دیوار دوخته

بابا ببین که مادر ،خورده زمین پشت در

پاشیده روی دیوار ،خون از پهلوی مادر

وقتی مادر راه میره، بابا نگاه کن ببین

کنار پای مادر، خون میچکه رو زمین

صدای آه مادر ،میون آتش و دوده

گمون کنم برای ،پهلو شکستنش بوده

یه عمره تو مدینه، بابا خونه نشینی

آخه مادر چرا گفت، یا فضه خذینی

اینجوری که میخ تو ی،پهلوی مادر خورده

گمون کنم که بابا ،دیگه داداشم مرده

زینب دلش میسوزه ،بابا اشکات رو پاک کن

دور از چشای مادر ، داداش محسن رو خاک کن

 


ادامه مطلب


[ چهارشنبه 13 اسفند 1393  ] [ 05:06 ب.ظ ] [ خادم مهدی عج ]
[ نظرات (0) ]

فاطمیه...

ninigramزیر باران، دوشنبه بعد از ظهر
اتفاقی مقابلم رخ داد
وسط کوچه ناگهان دیدم
زن همسایه بر زمین افتاد

سیب ها روی خاک غلطیدند
چادرش در میان گرد وغبار
قبلا این صحنه را...نمی دانم
در من انگار می شود تکرار

آه سردی کشید،حس کردم
کوچه آتش گرفت از این آه
و سراسیمه گریه در گریه
پسر کوچکش رسید از راه

گفت:آرام باش! چیزی نیست
به گمانم فقط کمی کمرم...
دست من را بگیر،گریه نکن
مرد گریه نمی کند پسرم

چادرش را تکاند، با سختی
یا علی گفت و از زمین پا شد
پیش چشمان بی تفاوت ما
ناله هایش فقط تماشا شد

صبح فردا به مادرم گفتم
گوش کن! این صدای روضهء کیست
طرف کوچه رفتم و دیدم
در ودیوار خانه ای مشکی است

با خودم فکر می کنم حالا
کوچهء ما چقدر تاریک است
گریه، مادر، دوشنبه، در، کوچه
راستی! فاطمیه نزدیک است...


ادامه مطلب


[ چهارشنبه 13 اسفند 1393  ] [ 05:05 ب.ظ ] [ خادم مهدی عج ]
[ نظرات (0) ]