دیگر امیدی به مسئولان نداریم/ اگر تدابیر رهبری نبود پیکر‌های شهدای منا به کشور باز نمی‌گشت

 

خبرگزاری فارس: دیگر امیدی به مسئولان نداریم/ اگر تدابیر رهبری نبود پیکر‌های شهدای منا به کشور باز نمی‌گشت

برادر شهید باوی ضمن گلایه از مسئولان مبنی بر عدم رسیدگی به بازماندگان شهدای منا گفت: با این برخورد‌های مسئولان، اگر تدابیر عالمانه رهبر معظم انقلاب نبود حتی پیکر بسیاری از شهدا به کشور باز نمی‌‌گشت.

 

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس جواد باوی برادر شهید امین باوی در گفت‌وگو با فارس از برقراری حقوق 700 هزار تومانی برای بازماندگان برادر شهیدش خبر داد و گفت: حدود یکسال است که از شرکت نفت و از بنیاد شهید برای برقراری حقوقی آبرومندانه برای بازماندگان برادرم تلاش می‌کنیم اما دست آخر مسئولان شرکت نفت آب پاکی را روی دست ما ریختند و نهایتاً از طریق بیمه تامین اجتماعی برادرم حقوق 700 هزار تومانی برای همسر و دو فرزندش برقرار شد.

مسئولان شرکت نفت هیچ همکاری با ما نکردند

وی با گلایه از مسئولان شرکت نفت مبنی بر عدم همکاری در تغییر وضعیت شهید باوی از قراردادی به رسمی گفت: از همان ابتدا ما به مسئولان اعلام کردیم که حقوق تأمین اجتماعی کفاف زندگی بازماندگان شهید را نمی‌دهد و با وجود وعده‌های مسئولان مبنی بر تغییر وضعیت استخدامی شهید برای برقراری حقوق بهتر، هیچ کدام از وعده‌ها عملی نشد و ما پس از یکسال به ناچار از طریق بیمه تأمین اجتماعی برادرم حقوقی اندکی برای همسر و فرزندانش شهید برقرار کردیم.

خانواده‌های شهدا منا به حال خود رها شده‌اند

وی ادامه داد: استدلال شرکت نفت این است که شهید باوی از طرف بعثه مأمور بوده و شهادتش ربطی به شرکت نفت ندارد. متأسفانه بنیاد شهید و بعثه هم از این موضوع شانه خالی می‌کنند و در واقع خانواده‌های شهدای قرآنی منا به حال خود رها شده‌اند و ما از همه مسئولان قطع امید کرده‌ایم.

باوی با بیان اینکه شهدای قرآنی منا از طرف کشور مأمور بوده‌اند، گفت: نمی‌دانم چرا مسئولان این موضوع را درک نمی‌کنند که شهدای قرآنی منا مأمور جمهوری اسلامی بوده‌اند و نباید طبعات این فاجعه گریبان بازماندگان آنها را بگیرد. جالب است مادر شهید به عنوان بازمانده پذیرفته نشده و حتی همین اندک حقوق برای وی درنظر گرفته نشده است.

به فرزندان و مادر شهید حتی کارت درمان هم نداده‌اند

برادر شهید ادامه داد: بنیاد شهید هم فقط تسهیلات معنوی برای بازماندگان درنظر گرفته است، البته اعطای کارت درمان به بازماندگان یکی از وعده‌های مسئولان بود که این کارت هم فقط برای همسر شهید صادر شد و فرزندان و مادر شهید بازمانده به حساب نیامدند.

باوی با بیان اینکه بازماندگان شهدای قرآنی فاجعه منا به حال خود رها شده‌اند گفت: این مشکلات تنها مربوط به ما نیست و همه خانواده‌های شهدای قرآنی منا از بی‌تفاوتی‌های مسئولان گلایه دارند. شهید باوی از خود خانه نداشت و در خانه پدری ساکن بود که پدرم حدود یک ماه قبل از فاجعه منا به رحمت خدا رفت و پس از آن امین هم به شهادت رسید. البته ما نمی‌گذاریم یادگاران برادرم سختی بکشند اما بدانید در این منطقه محرومیت زیاد است و بسیاری از جوانان از جمله فرزندان من بیکار هستند، حال در چنین شرایطی هنگامی که یک خانواده نان‌آور خود را از دست می‌دهد حل مشکلات آنان برای اطرافیان بسیار دشوار است.

اگر تدابیر رهبر معظم انقلاب نبود پیکر بسیاری از شهدا به کشور باز نمی‌‌گشت

وی ادامه داد: نمی‌دانم چرا مسئولان تا این اندازه نسبت به تبعات فاجعه منا بی‌تفاوت هستند. باور کنید با این برخورد‌های مسئولان، اگر تدابیر عالمانه رهبر معظم انقلاب نبود حتی پیکر بسیاری از شهدا به کشور باز نمی‌‌گشت.

[ چهارشنبه 17 شهریور 1395  ] [ 10:43 ب.ظ ] [ خادم مهدی عج ]
[ نظرات (0) ]