صنعت گردشگری ارمنستان

چگونه ارمنستان این جمهوری کوچک استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی توانسته است در حوزه صنعت گردشگری و توریسم با شتابی چنان سریع پیش برود که دست اندرکاران این عرصه در کشورمان با حسرت به آن نگاه می کنند و از درک چرایی آن عاجز مانده اند؟
ما همچنان با برنامه های چندین ساله و سمینارهای پر خرج همچنان در پی یافتن راهی هستیم تا رشدی قابل قبول در صنعت گردشگری داشته باشیم اما همچنان در اول راه درمانده ایم. در این مقاله نگاهی به صنعت توریسم ارمنستان و دلایل رشد فزاینده آن خواهیم داشت.

تور ارمنستان
 

ارمنستان کشوری در حاشیه شمالی ایران با مساحتی بسیار اندک و محصور در خشکی است. این کشور یکی از قدیمی ترین فرهنگ های منطقه را دارد و اولین کشوری بود که دین مسیحیت را به طور رسمی پذیرفت. این کشور در گذشته بین ایران و روسیه دست به دست می شده هر چند در اوائل قرن بیستم به صورت جمهوری خودمختار درآمد اما استقلال کامل خود را در سال 1990 و با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به دست آورد.
این کشور با کمبود منابع نفتی و اقتصادی نیمه صنعتی و فرسوده به جای مانده از حکومت کومونیستی دست به گریبان بود و پس از استقلال تصمیم به نوسازی اقتصاد و گسترش همکاری با کشورهای منطقه و غرب گرفت.
یکی از حوزه های اقتصادی که ارمنی ها تصمیم به ورود جدی به آن گرفتند، صنعت گردشگری بود. این مهم در سال 2008 و با تصویب قوانین سیاست های راهبردی و کاربردی گردشگری نمود بسیار جدی پیدا کرد که میتوان کاملا اثرات آن را در 10 سال اخیر به چشم دید.
دولت ارمنستان با اجرای قوانین آسان گیرانه و کاملا با برنامه ریزی هدفمند تلاش کردند تا درآمد سرانه را از طریق افزایش توریست های خارجی و ایجاد فرصت های شغلی و سرمایه گزاری خارجی در صنعت توریسم، افزایش دهند و میتوان گفت در این مسیر بسیار موفق بوده اند. 


حتما در میان دوستان و آشنایان خودتان هستند افرادی که تور ارمنستان را به شما پیشنهاد می دهند. اگر ترغیب به سفر به ارمنستان شده اید بهتر است بدانید که حدود 10 درصد گردشگران ارمنستان را توریست های ایرانی تشکیل می دهند که هر ساله نیز به تعدادشان افزوده می گردد. جالب است بدانید که با یک کارگزار ارمنستان که مصاحبه می کردیم می گفت در ایام نوروز در ایروان فقط ایرانی می بینیم! 
هر ساله به تعداد آژانسهای مسافرتی که در حوزه تور ارمنستان هوایی و زمینی فعالیت میکنند اضافه میگردد و بالطبع حجم زیادی ارز نیز از کشور خارج می شود.از مواردی که دولت ارمنستان تلاش میکند شمار گردشگران را افزایش دهد سیاست لغو ویزای گردشگری برای کشورهاست. این مهم در سال 1395 برای ایرانیان نیز فراهم شد و هم اکنون سفر به ارمنستان ویزا نیاز ندارد و به راحتی هم از مرز هوایی و زمینی صورت می گیرد. 
طبق آخرین آمارها در سال گذشته میلادی حدود یک میلیون نفر به ارمنستان سفر کرده که با توجه به جمعیت 3 میلیون نفری این کشور آمار بسیار قابل توجهی است که البته هر سال نیز رشد مناسبی دارد.بیشترین گردشگران کشورهای همسایه ارمنستان شامل روسها،گرجیها و ایرانیان و همچنین ساکنین اروپا می باشد.البته قابل ذکر است به دلیل تیره بودن رابطه ارمنستان با کشور آذربایجان، اتباع این کشور به ارمنستان سفر نمیکنند.


البته باید گفت که همچنان مشکلاتی نیز بر سر راه این صنعت وجود دارد. مشکلات زیرساختی مانند جاده ها و کمبود هتل از آن جمله است که دولت ارمنستان سعی دارد سرمایه گذاران و هتلداران زنجیره ای را به ساخت هتل و ایجاد مراکز توریستی و تفریحی تشویق نماید. گسترش مراکز تفریحی مانند پارک های آبی و سالن های کنسرت و اپرا، ساخت مراکز خرید مدرن، ایجا رستوران های بین المللی و برگزاری فستیوال های هنری و جشن های ملی از جمله اقداماتی است که هر ساله نمود بیشتری می یابد و گردشگران بیشتری را جذب میکند. 
از جمله جذابیت های ارمنستان برای هموطنان ایرانی، نزدیکی فرهنگی و آداب و رسوم دو کشور در عین داشتن آزادی های فرهنگی و اجتماعی و تفریحات بیشتر و ارزان است. ذائقه ارامنه به ما شبیه است و بسیار خوش خوراک هستند و در این کشور مشکلی بابت تغذیه نخواهید داشت. لازم به ذکر است ارمنستان کشور بسیار ارزانی است و با بودجه پایین می توان چند روزی را به خوشی گذراند. همچنین ارامنه مردمان خونگرم و با اخلاقی هستند و از مصاحبت با آنان لذت خواهید برد.
بنا به پیش بینی سازمان توسعه جهانی، صنعت گردشگری ارمنستان به رشد خود ادامه خواهد داد و یکی از ارکان اقتصاد این کشور خواهد شد. دولت ارمنستان می کوشد با برنامه ریزی های مناسب به یک توسعه پایدار در حوزه گردشگری دست یابد و بدین جهت آموزش افراد شاغل در این را به طور جدی پیگیری می کند . اسقبال از سرمایه گذاران خارجی  با دادن معافیت های مالیاتی، تسهیل در ثبت شرکت و تسهیلات اقامتی از جمله این اقدامات است.
امیدواریم که دست اندرکاران گردشگری کشورمان نیز با الگوبرداری مناسب از کشورهای موفق در این حوزه تلاش کنند با توسعه این صنعت در ایران اقتصاد کشور را کمی از وابستگی به نفت نجات دهند.

تور دبی،  تور آنتالیا،  تور گرجستان،  تور استانبول،  تور وان،  تور ارمنستان،  تور پوکت،  تور سامویی،  تور بانکوک،  تور پاتایا

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 6 اسفند 1396  ساعت :03:50 ب.ظ   |   توسط :زهرا سعیدی نظرات (0)

سوغات ارمنستان

سوغات ارمنستان

خرید یکی دیگری ازفعالیت های لذت بخش برای هر سفر تفریحی و یا حتی سفرهای کاری است و تقریبا غیر ممکن است که بدون خرید سوغاتی ارمنستان را ترک کنید. مغازه های قدیمی، جدید، عجیب و غریب، منحصر به فرد در ارمنستان وجود دارد که بیشتر اجناس آنها کار دست است. مغازه ها در ایروان به سرعت در حال بازگشایی است، و بازدید کنندگان به راحتی می توانند خرید مورد نظر خود را انجام دهند.

فروشگاه های خرید سوغاتی در ایروان
سیاست مداران گردشگری را عاملی درآمدزا در اقتصاد قلمرو قدرت خود می دانند. نگرش آن ها به درآمد هایی است که مردم محلی از رونق گردشگری کسب میکنند. آن ها همچنین توجه خاصی به درآمدهای ارزی حاصل از گردشگری بین المللی و منافع مالی مستقیم دارند. دولت سهم مهمی در سیاست گذاری گردشگری و توسعه و ترویج و اجرا دارد. مردم محلی گردشگری را عاملی فرهنگی و اشتغال زا می دانند، آنچه برای آن ها از اهمیت خاصی برخوردار است، تعامل آن ها با بازدید کنندگان بین المللی است . تعاملی که ممکن است مفید یا مضر و یا هم مفید هم مضر باشد. مردم از نظر شخصیت بسیار متفاوت هستند، بسیاری از مردم تمرکز اصلیشان در خرید لباس است در حالی که دیگران تمرکز اصلیشان را برای خرید سوغاتی و صنایع دستی و دیگر مواردی که تا زمان های بسیار در طول عمر آنها را به یاد سفرشان خواهد انداخت می گذارند. در وهله اول و محل اصلی که در آن شما می توانید سوغاتی خرید کنید بازار Vernissage است. این بازار که در هوای آزاد برگزار می گردد، بازدید کنندگان طلا و جواهر، چوب، سرامیک، نقاشی، کتاب، فرش سنتی ارمنی پیدا خواهند کرد. Vernissage تنها در روزهای شنبه و یکشنبه باز است. اما اگر شما موفق به بازدید از  Vernissage در تعطیلات آخر هفته نشدید، احساس ناراحتی نکنید چون مغازه های بسیاری برای فروش سوغات در پایتخت در دو خیابان اصلی Abovyan  و Tumanyan وجود دارد. هیچ راهی برای توجه نکردن به این مغازه ها وجود ندارد. تمامی اجناس مغازه ها ساخت خود امنستان است و شما شانس اضافه کردن خرید جدید سوغاتی در هر مغازه را خواهید داشت. بر خلاف پاریس و دیگر شهرهای بزرگ، ایروان تنها یک بازار محبوب به نام Vernissage، همان محلی که شما می توانید سوغاتی های مختلف پیدا کنید، کنده کاری چوب، چرم، البسه (سبک یکپارچه سازی با سیستم عامل معمولا)، عروسک های نوزاد، ابزار های مختلف، سگ و.... را دارد شما می توانید به معنای واقعی کلمه همه چیز و هر چیزی بخواهید پیدا کنید و اطمینان داشته باشید که به نازلترین قیمت خرید کرده اید.
 

سوغات ارمنستان

خرید مقرون به صرفه در ایروان
اگر می خواهید پول زیادی برای خرید هزینه نکنید ولی در عین حال خرید خوبی داشته باشید، برای خرید مغازه های ارزانتر را انتخاب کنید. مغازه های خیلی نزدیک به میدان republic  و northern avenue دو فروشگاه خیلی بزرگ که آفرهای بیشتری نسبت به سایر فروشگاه ها هم برای آقایان و هم برای خانم ها دارند، در این مکان واقع شده اند. از دیگر خیابان های دارای فروشگاه های بزرگ می توان به خیابان Tigran Mets Avenue و Malatya می توان اشاره کرد. در نهایت، قبل از خروج از ایروان، مطمئن شوید که آب زردآلوخریده باشید. آب زرودآلوسوغات بزرگ و ویژه به عنوان یکی از بهترین شربت ها در جهان شناخته شده است. ما خرید آن را از فروشگاه های کارخانجات (یکی از Street  Amiryan و دیگری در Street  Mashtots) و یا از فروشگاه های معاف از مالیات در Zvartnots International Airport ، که قیمت ها یکمی بالاتر است توصیه میکنیم.

 

سوغات ارمنستان

شما می توانید میوه های خشک خوشمزه، sujoukh (walnut in syrop)، لواش ترش (paper-thin layers of dried gem) و.... سوپر مارکت ها بهترین مکان برای خرید آنها است. مطمئن شوید که آنها بسته بندی مناسب و معقول داشته باشد تا ایمنی غذا در فرودگاه تایید شود. در وب سایت سوپرمارکت زنجیره ای " ساس سوپرمارکت" نیز می توان لیست قیمت کالاهای مختلف را مشاهده نمود.  http://en.sas.am  در ضمن در این فروشگاه صرافی با نرخ مناسب وجود دارد که توصیه می شود.

 

سوغات ارمنستان

مربای گردو
مربای گردو از معروف ترین سوغاتی های ارمنستان یا به نوعی از نمادهای ارمنستان به حساب می آید.این مربا که بین رنگ سیاه و زرشکی است کمی شیرینتر از مرباهای دیگر است.این مربا را از گردوی نارس تهیه میکنند و برای گرفتن تلخی و گسی گردو مراحل بسیاری از قبیل قرار دادن گردوها در آب و آهک در جندین مرحله مختلف انجام می دهند.این مربا در شیشه های در بسته نگه داری می شود و بسته به اندازه شیشه ها از قیمت 1000 درام شروع می شود. بهترین و مرغوب ترین آن در روستای گارنی (که معبد گارنی در آن واقع شده است) و روستای گقارت (که کلیسای معروف گقارت در آن واقع شده است) می توان یافت. 

 

سوغات ارمنستان

خاچکار ارمنستان
چلیپاسنگ یا خاچکار از صنایع دستی ارمنستان است که سنگ هایی است که بر روی آنها نقش صلیب کنده شده و هزاران عدد از آنها در ارمنستان است.خاج به ارمنی یعنی صلیب و کار به معنی سنگ است.تاریخچه این سنگها به روزگار پیش از مسیحی شدن ارمنیان بر می گردد.این خاچکارها حکم زیارت گاه را در ارمنستان یافته اند. برای سوغات میتوانید نمونه های کوچک این آثار را تهیه کنید.

 

سوغات ارمنستان

شکلات و قهوه ارمنستان
شیرینی و شکلات ارمنی می تواند به عنوان هدیه منحصر به فرد برای بچه ها باشد. ارمنستان را می توان به عنوان بهترین و بزرگترین تولید کننده شکلات معرفی نمود. شکلات به عنوان سوغاتی با قیمت مناسب جز بهترین انتخاب های شماست.

عروسک ارمنی

عروسکی با بدن کاموایی و سر پارچه ای که با الیاف پر شده است. اجزای صورت عروسک با نخ دوخته شده. موهای عروسک از نخ دمسه است که بالای سر دوخته شده است. این عروسک لباس سنتی زنان ارمنستان را به تن دارد، لباس او شامل شلوار، پیراهن بلند و قبا با آستین های گشاد و بلند که با پولک روی کمربند آن تزیین شده است. عروسک کلاهی با تزیینات پولکی و روسری به سر دارد. 


سوغات ارمنستان

صنایع دستی ارمنستان
صنایع دستی ارمنستان که از آن به عنوان لوازم تزئینی استفاده می شود.ارمنستان صنایع ای از قبیل جواهرات، صنایع چوب، چلیپا، سنگ های اوبسیدیان، فرش، گلیم و .... دارد. در حال حاضر به علت گسترش یافتن صنعت گردشگری در این کشور میتوان این صنایع را در اکثر فروشگاه ها به راحتی یافت.صنایع دستی ارمنستان معمولا به عنوان دکوری استفاده می شود. فروشگاه های ارمنستان برای خرید طلاو جواهر، نقاشی، خرید پوشاک و صنایع غذایی آماده خدمت رسانی است.

برندهای معروف لباس در ارمنستان
می توان گفت تمامی برند های معروف دنیا در ارمنستان شعبه دارند. که قیمت ها از آنچه در ایران خرید میکنیم ارزانتر است. بالاترین تخفیف ممکن تا کنون 70 درصد بوده است، انتظار تخفیف برای بیش از این بی مورد است. برای اطلاع از فروشگاه ها به لیست ذیل توجه فرمایید. 
برخی فروشگاههای پوشاک ایروان: 
اسکادا Escada: فروشگاه پوشاک زنانه - آدرس: خیابان هانراپتوتون ۵۱/۵۳
مانگو Mango: فروشگاه پوشاک زنانه - آدرس: خیابان آبوویان ۲۱
ماکس مارا Maxmara: فروشگاه پوشاک زنانه - آدرس: خیابان ماشتوتس ۴۱
موتیوی Motivi: فروشگاه پوشاک زنانه - آدرس: خیابان آبوویان ۳۶
مادرکر Mothercare: فروشگاه پوشاک و وسایل نوزادان - آدرس: خیابان هانراپتوتون ۵۱/۵۳
ناف ناف: فروشگاه پوشاک زنانه - آدرس: خیابان تومانیان ۳۷
نکست Next: فروشگاه پوشاک مردانه، زنانه و بچگانه - آدرس: خیابان آمیریان ۱۳
پوما Puma: فروشگاه پوشاک اسپورت مردانه، زنانه و بچگانه - آدرس: خیابان تریان
آدیداس Adidas: فروشگاه پوشاک اسپورت مردانه، زنانه و بچگانه - آدرس: خیابان آرامی ۳ (ابتدای خیابان آبوویان)
باگززا Bagozza: فروشگاه پوشاک مردانه - آدرس: خیابان هراچا کوچار ۱۱
بیسیک هوس Basic house: فروشگاه پوشاک مردانه، زنانه و بچگانه - آدرس: خیابان باباجانیان ۴/۱۲
کللینز Collin's: فروشگاه پوشاک مردانه و زنانه - آدرس: خیابان ماشتوتس ۴۱
سلیو Celio: فروشگاه پوشاک مردانه - آدرس: خیابان تومانیان ۲۴
دبنهامز Debenhams: فروشگاه پوشاک مردانه، زنانه و بچگانه - آدرس: خیابان تریان ۶۶
دی‌اند جی بچگانه D&G: فروشگاه پوشاک بچگانه - آدرس: خیابان نعلبندیان ۱۳
گس Guess: فروشگاه پوشاک مردانه و زنانه - آدرس: خیابان هوسیسا این ۶/۱۴۵۲
 ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 23 بهمن 1396  ساعت :03:20 ب.ظ   |   توسط :زهرا سعیدی نظرات (0)

جزیره فی فی در تایلند

جزیره فی فی یکی از جزایر زیبا و شگفتی آور تایلند است. برای کسب اطلاعات بیشتر با تورکده همراه باشید. 

یکی از اهداف و جذاب ترین مقاصد گردشگری که توجه عاشقان سفر را به خود جلب می کند. تایلند و خاصه تور پوکت  است قطعا بسیاری از افرادی که سفر های متعدد در طول سال دارند یا به اصطلاح کثیرالسفر هستند از نقاط مختلف دنیا سالانه به تایلند سفر میکنند شاید مقصد بعدی سفر شماهم سفر به این کشور باشد در این مقاله قصد داریم جاذبه های گردشگری پوکت را به شما معرفی کنیم تا ضمن آشنایی بیشتر بتوانیم در جهت بهبود کیفیت سفر شما راه گشا باشیم. 
پوکت جاذبه های تفریحی طبیعی گردشگری فرهنگی فراوانی دارد این شهر آنقدر جذاب و دیدنی است که یک هفته هم برای دیدن آن کم است جزیره فی فی، جزایر جیمز باند، فانتزی شو ، سافاری های مختلف ،رافتینگ ،خیابان های پر تردد و مملو از فروشگاه و کافه و رستوران های زیبا و شیک ، معابد مختلف و ویوپوینت ها ،اکواریوم و باغ وحش و ... همه از جمله جاهایی است که ارزش هزینه کردن را دارند.
جزیره فی فی : یک مجمع الجزایر کوچک است که از شش جزیره تشکیل شده است و در جنوب شرقی پوکت قرار دارد و حدودا پنجاه کیلومتر با پوکت فاصله دارد فی فی یک مکان بسیار زیبا و دیدنی است که در عین زیبایی قابل رویت و دسترسی است شما میتوانید در آبهای زیبا و زلال این جزیره قایق سواری کنید و از دیدن این حجم وسیع از زیبایی لذت ببرید. 

برای رفتن به این جزیره میتوانید تورهای مربوط به جزیره فی فی را از لیدرهای تور یا دفاتر گردشگری خریداری کنید حدودا مبلغ 1500 بات، بابت این تور پرداخت کنید لازم به ذکر است قیمت هر بت معادل 135 تومان است که البته تغییر پذیر می باشد )  ساعت حرکت تورهای این جزیره حدود ساعت 8 صبح است و در واقع شما یک گشت روزانه دارید به این صورت که با وسیله نقیله مثل ون به بندر های مخصوص که کشتی ها از آن جا عازم جزیره فی فی می شوند حرکت میکنید سپس از این بنادر با قایق به جزایر فی فی حرکت می کنید و عصرهنگام این تور پایان می پذیرد  زیرا بهترین ساعتها برای دیدن جزیره فی فی صبح تا عصر می باشد رفتن به این جزیره با قایق های تند رو، حدود چهل دقیقه و با قایق های معمولی یک ساعت و نیم به طول می انجامد نکته این که بهتر است قرص ضد تهوع به همراه داشته باشید چون ممکن است در قایق دچار حالت تهوع شوید. همچنین حوله ،مایو ،کفش مناسب ، کرم ضد آفتاب از جمله وسایل مورد نیاز شماست، مقداری پول هم همراه داشته باشید تا اگر در طول مسیر برای خدمات اضافه نیاز به پول بیشتر بود بتوانید از آنها بهره مند  از لحظه شروع این گشت جذاب لذت های شما با دیدن زیبا ترین مناظر خلقت آغاز می شود در بین راه قایق ها توقفی خواهند داشت چرا که تمایل بسیاری از توریست ها برای شنا در آبهای خوش رنگ و زلال آندامان باعث شده که برگزار کنندگان  این آبتنی را به عنوان بخشی از برنامه در طول مسیر قرار دهند.  
 مژده اینکه می توانید اسنورکینگ کنید، اسنورکینگ یک نوع غواصی به  وسیله لوله هایی است که امکان تنفس را فراهم میکند که تجربه ای خاص را برای شما به همراه دارد دیدن جهان از زاویه ای دیگر آن هم از زیر آب و لمس ماهیان  زیبا و مرجان ها  با انگشتان در هنگام اسنورکینگ نه تنها خالی از لطف نیست بلکه بسیار هیجان انگیز است پس از رسیدن به ساحل مایا بی؛ یک ساحل بسیار زیبا با شن های سفید که معنای این کلمه هم همین است، می توانید گشتی در ساحل بزنید و کلی سلفی و عکس بگیرید! جزیره میمون ها هم از دیگر جاهای دیدنی این مجموعه جزایر است که شما را سرگرم میکند میمونهایی که میتوانید با آنها بازی کنید به آنها غذا بدهید و بازیگوشی و شیرین کاری ها ی آنها را تماشا کنید.  
 غاری وجود دارد به نام غار وایکینک ها که دیدن آن از نزدیک بخشی از این گشت را تشکیل می دهد.
 نکته دیگر اینکه جت اسکی هایی در جزیره وجود دارد که با پرداخت هزینه میتوانید از آنها استفاده کنید احتمالا در این تور ها از شما با نهار و نوشیدنی پذیرایی می شود در جزیره فی فی رستوران سرپوشیده وجود دارد نگران نباشید  برای مسلمانان غذا ها ی حلال  وجود دارد.
عصر هنگام آماده بازگشت به پوکت باشید چون توریست های مختلف در این جزایر حضور دارند از دستبند های مخصوصی  که به شما داده شده خوب مراقبت کنید تا برای بازگشت و شناسایی تورتان به مشکل نخورید. 

تور شیراز ، تور تبریز ، تور قشم ، تور چابهار ، تور یزد ، تور اصفهان ، تور ارمنستان   تور دبی   تور آنتالیا   تور گرجستان    تور استانبول    تور وان    تور ارمنستان    تور پوکت    تور سامویی    تور بانکوک    تور پاتایا    تور شیراز ارزان  

     تور شیراز لحظه اخری    تور شیراز هوایی    تور شیراز لحظه آخری     تور شیراز با قطار    تور شیراز نوروز 97     تور قشم ارزان    تور قشم لحظه آخری    تور قشم هوایی    تور قشم با قطار    تور ارزان قشم  تور چابهار لحظه آخری    تور چابهار ارزان    تور ارزان چابهار   تور چابهار از مشهد    تور تبریز هوایی    تور ارزان تبریز    تور تبریز با قطار  تور تبریز نوروز 97   تور یزد نوروز 97   تور ارزان یزد   تور اصفهان نوروز 97   تور ارزان اصفهان    تور بانکوک نوروز 97   تور بانکوک پرواز ماهان    تور ارزان بانکوک     تور بانکوک ارزان   تور ارمنستان هوایی   تور ارمنستان ارزان  تور ارزان ارمنستان    تور ارمنستان لحظه آخری     تور ارمنستان پرواز ماهان    تور لحظه اخری ارمنستان   تور پاتایا ارزان   تور ارزان پاتایا   تور پاتایا نوروز 97    تور ارزان دبی   تور دبی ارزان   تور دبی چارتر    تور پوکت ارزان   تور ارزان پوکت     تور پوکت نوروز 97       تور آنتالیا نوروز 97   تور ارزان آنتالیا   تور لحظه آخری آنتالیا    تور آنتالیا ارزان          تور استانبول ارزان   تور ارزان استانبول   تور استانبول لحظه آخری   تور لحظه اخری استانبول        تور وان ترکیه     تور لحظه آخری وان      تور سامویی نوروز 97    تور سامویی ارزان    تور ارزان گرجستان    تور گرجستان لحظه آخری     تور گرجستان ارزان     

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 23 بهمن 1396  ساعت :03:18 ب.ظ   |   توسط :زهرا سعیدی نظرات (0)

متن عاشقانه و احساسی

متن عاشقانه و احساسی. حتما با این مشکل مواجه بوده اید که برای عکسهای خوب به دنبال متن مناسب باشید پس با ما همراه باشید.

متن عاشقانه و احساسی از متونی است که معمولا افراد در اوقات دلتنگی و تنهایی علاقه مند به خواندن آن ها می باشند. در این مطلب تلاش کرده ایم تا جدیدترین متن عاشقانه ها را از شاعران و نویسندگان ایرانی برای شما کاربران دوست داشتنی سایت طومار جمع آوری کنیم.

متن عاشقانه و احساسی

متن عاشقانه و احساسی که در این مطلب برای شما جمع آوری کرده ایم عموما متونی است که از شاعران نامی و نویسندگان معتبر ایرانی برای شما جمع آوری شده است. شما می توانید این متون را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دلاراما چنين زيبا چرايي؟!...

"مولانا"


میگویم‌ دوستت دارم
می شکوفی
گل های باغچه تقلید می کنند !
خدا میخندد و‌ می گوید :
امان از عشق ...

"حامد نیازی"
.

و عشق بود،
آن حس مغشوشي كه در تاريكي هشتي
ناگاه
محصورمان مي كرد
و جذبمان مي كرد،
در انبوه سوزان نفس ها
و تپش ها 
و تبسم هاي دزدانه

"فروغ فرخ زاد"

قلب من و تو را
پيوند جاودانه ي مهري ست در نهان
پيوند جاودانه ما ناگسسته باد
تا آخرين دم از نفس واپسين من
اين عهد
بسته باد...

"حميد مصدق"


بنواز با انگشتان زیبایت
نت گمشده را
نت لبخند
نت آغوش را
نت اشک را
بنواز
سمفونی دیدار شنیدن دارد ...

بفهم 
دیگر 
شب ها دراز نیستند 
این تویی که تنهایی …
.
"ایلهان برک"

چشم می شکافد دل را
و لبخند 
می نشاند بذر محبت را
راستی این روزها
مهری در دلم نشسته است
که نمیدانم
اثر کدام نگاه و لبخند توست

"سعید حسن آبادی"

و بعد 
خنده ات به يادم آمد
گفتم كه:
اگر بودي 
باز دوستت مي داشتم...
 

دوست داشتن لباس تن نيست
كه هر وقت دلت نخواست عوضش كني
خدا نخواست، قسمت نشد، حالا يكي ديگر ندارد
آدم يكي را دوست دارد
يا هست ميشود عشق ابدي
يا نيست ميشود آغاز تنهايي
حالا تو اسمش را هر چه ميخواهي بگذار

"امير وجود"

آزادي تعبير موهاي توست
در دستان باد...

"كيوان مهرگان"

خاورميانه را آفريد
از روي چشم هاي شرقي ات
پر آشوب،
رنجور،
خسته،
زيبا 
زيبا
زيبا...

"نزار قباني"

اگر تو روى نيمكتى اين سوى دنيا
تنها نشسته اى
و همه آن چه ندارى كسى ست ، آن سوى دنيا ؛
روى نيمكتى ديگر
كسى نشسته است
كه همه آنچه ندارد
تويى!
نيمكت هاى دنيا را بد چيده اند

"زويا پيرزاد"

می چکد 
سمفونی شب آرام
روی دلتنگی خاموش غروب
مغرب از آتش افسرده روز بی صدا می سوزد

"احمد شاملو"

قول بده که خواهي آمد
اما هرگز نيا!
اگر بيايي
همه چيز خراب ميشود
ديگر نميتوانم
اينگونه با اشتياق
به دريا و جاده خيره شوم 
من خو کرده ام
به اين انتظار
به اين پرسه زدن ها
در اسکله و ايستگاه
اگر بيايي
من چشم به راه چه کسي بمانم؟

"رسول يونان"

متن عاشقانه و احساسی

متن عاشقانه و احساسی

آن که
میداند چه میگویم
کجاست...؟!

"فریدون مشیرى"

ما غصه هايمان را شمرديم
وبه خواب رفتيم
بايد هم كابوس ميديديم...!

"رسول يونان"

زندگى مجموعه اى از اشك و لبخند است
خنده ى شيرين فروردين 
بازتاب گريه پربار اسفند است.
اى زمستان! اى بهار
بشنويد از اين دل تا جاودان اميدوار:
گريه امروز ما هم، ارغوان خنده مى آرد به بار!

"فریدون مشیری"

متن عاشقانه و احساسی

متن عاشقانه زیبا و جدید

هر سال زمستان،
اميدوارم كه اتفاقِ خوبي
قرار است بيفتد!
مثلا،
كودكي از كالسكه اش بخندد به سمتم،
برفِ آرامي ببارد بر سر شهر،
يا كه شايد،
دوستي قديمي را ببينم،
در خيابان هاي شهر
جانا،
من هر سال زمستان اميدوارم...
امسال
تو بيا و اتفاقِ خوبِ من باش!

"امیررضا لطفی پناه"

مثل خيره ماندن به هيچ
‏‎وقت نوشيدنِ چاى صبح
‏‎مثل بوى لباس اتو خورده
‏‎مثل سكوت خانه
‏‎قبل از بيرون زدن...
‏‎"تو" ى بى انصاف ‏‎روتينِ اين زندگى شده اى...

"كامران رسول زاده"
 

متن عاشقانه و احساسی

متن عاشقانه غمگین

 

همچنین شما می توانید متون بیشتری را در در لینک های زیر بخوانید:

کپشن عاشقانه اینستاگرام
متن عاشقانه زیبا و احساسی برای مخاطب خاص

7 متن عاشقانه بلند و جذاب مخصوص مخاطب خاص

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 16 اردیبهشت 1397  ساعت :04:09 ب.ظ   |   توسط :زهرا سعیدی نظرات (0)

متن های زیبا در مورد زندگی و موفقیت با جملات دلنشین

در این مطلب سری جدید متن های زیبا در مورد زندگی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم این جملات زیبا و دلنشین م…

زندگی بزرگترین هدیه از سوی خدا به انسان ها و موجودات زنده است که در مورد این موهبت بزرگ جملات زیادی نوشته شده است و شما می توانید انواع متن های زیبا در مورد زندگی را در شبکه های اجتماعی برای دوستان و نزدیکان خود ارسال کنید. 

جملات زیبا در مورد زندگی از پر مخاطب ترین جملات هستند و بزرگان و نویسندگان متن هایی زیبایی را در مورد زندگی نوشته اند و شما می توانید از خواندن این متن های دلنشین نهایت لذت را ببرید.

متن جالب درباره زندگی

متن های زیبا در مورد زندگی

یکی از بهترین روش ها برای پر کردن اوقات فراغت خواندن متن های زیبا و دلنشین است. در این مطلب مجموعه ای از انواع متن های زیبا در مورد زندگی را برای شما عزیزان گردآوری کرده ایم که امیدواریم از خواندن این متن ها نهایت لذت را ببرید.

 

 

 

 

متن درباره زندگی

متن زیبا و دلنشین در مورد زندگی 

هرگاه زندگی با شور و عشق را برمی گزینید
زندگی نیز شور و عشق خود را برای شما بر خواهد گزید

جملات زیبا و دلنشین در مورد زندگی 

زندگی ما در دست خداست و هر وقت او بخواهد ما را وارد جهان میکند

و هر زمان که مایل باشد از این جهان می برد؛

و به ما نه اختیار داده شده که به این جهان بیاییم نه از اینجا برویم …

جملات زیبا و جالب درباره زندگی

متن های زیبا در مورد زندگی 

زندگی به منزله سرمایه ای ست که خداوند به ما می دهد

و ما فقط از سود این سرمایه میتوانیم استفاده نماییم نه از خود آن؛

برای اینکه خود سرمایه به ما تعلق ندارد.

جمله های زیبا در مورد زندگی 

زندگی کردن ، انتخاب کردن است؛

اما برای انتخاب درست و خوب شما باید بدانید که :

که هستید ؟

چه می خواهید ؟

به کجا می خواهید برسید؟

و برای چه می خواهید به آنجا برسید …

متن زیبا و جالب درباره زندگی

متن جالب و زیبا درباره زندگی 

می دانی چه موقع از روی دوچرخه می افتی؟

زمانی که رکاب زدن را فراموش کنی ،

زندگی نیز اینگونه است …

متن های زیبا در مورد زندگی با مضامینی دلنشین

زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور

و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان . . .

متن جالب و دلنشین درباره زندگی

متن جالب و دلنشین درباره زندگی 

در هر 3 ثانیه یکی تو دنیا می میره …

1،2،3 الان یکی مرد!!!

یادت باشه یکی از این سه ثانیه ها سهم ماست !!!

پس قبل از اینکه به 3 برسیم قدر نعمت زندگی رو بدونیم

و برای زندگی ابدی توشه بیندوزیم …

یک … دو … سه …

متن زیبا و دلنشین درباره زندگی

جمله های دلنشین و زیبا درباره زندگی 

 باید دانست

” جاده های زندگی را خدا هموار می کند

کار ما فقط برداشتن سنگ ریزه هاست … “

پس اینقدر آه و ناله چرا ؟!

عکس نوشته زیبا در مورد زندگی

متن های زیبا و دلنشین درباره زندگی 

هدر دادن لحظاتِ عمر ، کشتن زندگیست …

دوست داشتنِ زندگی، با قدر دانستن لحظاتِ آن معنی پیدا می کند …

جملات جالب درباره زندگی

زندگی کن!
حتی اگر بهترینهایت را از دست دادی. چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر برایت میسازد…

متن های زیبا در مورد زندگی

متن زیبا درباره زندگی

ببین !
زندگی یک معامله است…
چیزی میگیریم و چیزی میدهیم
خودخواهانه است که تنها بخواهیم چیزی به دست بیاوریم
و نخواهیم از دست بدهیم…
باید یادمان باشد که عشق مثل گلوله ای از آتش است
باید مواظب سوختن دستهایمان باشیم
باید مواظب باشیم که هراز گاهی آنرا دست به دست کنیم
تا دستمان نسوزد و آزار نبیند…
اگر طاقت نداشته باشیم از دستمان می افتد پایین
و مثل چینی نازک صورتی یک دل حساس میشکند…

متن درباره زندگی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 16 اردیبهشت 1397  ساعت :03:59 ب.ظ   |   توسط :زهرا سعیدی نظرات (0)

متن عاشقانه و رمانتیک برای اینستاگرام

متن عاشقانه و رمانتیک برای اینستاگرام را در طومار بخوانید.
متن عاشقانه و رمانتیک از جمله متن هایی است که معمولا کاربران اینستاگرام در بیو و پست های خود استفاده می کنند. در این مطلب تلاش کرده ایم تا بهترین و جدیدترین متن های عاشقانه و رمانتیک را برای پست ها و بیو اینستاگرام شما جمع آوری کنیم. با این متن ها شما می توانید به راحتی احساسات خود را بروز دهید.

متن عاشقانه برای اینستاگرام
در این مطلب سری جدید متن های عاشقانه برای اینستاگرام را برای شما جمع آوری کرده ایم. که امیدواریم از مطالعه این متن ها نهایت لذت را ببرید و بتوانید با ارسال آن ها به مخاطب خاص تان او را از احساسات خود مطلع سازید.

عشــ❣ــق زیبــــاست 
ولــی قــــدِّ همین زیبایــــی

مـــردن و زنـــده شدنهــــای فـــــراوان دارد .
‏هر داستانی یک پایان خوش دارد
و اگر تو خوشحال نیستی
این پایان داستانت نیست...! 
چه کسی خواهد دید
مردنم را بی تو؟
بی تو مردم
مردم. 
حمید_مصدق
متن عاشقانه و رمانتیک

چه نزدیک است 
جان تو 
به جانم
.
دلخوشی یعنی
یک مرد
تکیه کند به دوستت دارم های
یک زن...
گاهی بعضی ها عجیب

بوی دوست داشتن،

میدهند مثل تو عشقم 

بگو دوستم‌ 
می‌داری ‌ تا 
زیباتر شوم

نزار_قبانی
متن عاشقانه برای اینستاگرام


از چیزهای کوچک در زندگیتان لذت ببرید !
چون روزی به گذشته نگاه میکنید و متوجه میشوید
آنها چیزهای بزرگی بوده اند ... 

هیچ کس نفهمید زلیخا مرد بود
میدانی چرا ؟؟
مردانگی میخواهد!!
ماندن پای عشقی که مدام تو را پس میزند..! 
دوست داشتن تو مثل دریاست
مثل هوا،مثل نفس است
مثل یک جاده بی انتهاست که 
من بارها وبارهااين جاده را رفته ام
متن و فیلم اميروجود
متن عاشقانه زیبا و جدید


کاش 
اینجا بودی!
همین کنار خودم...
و من یادم می‌رفت
که خسته ‌ام، خرابم، ویرانم...

اینک این منم زنی در آستانه سی سالگی

به همین راحتی گذشت ... چشم بر هم زدنی ... سی سال تموم .... و از فردا من ۳۰ ساله خواهم شد و دهه سوم از زندگی خودم را شروع خواهم کرد... الان که به عقب نگاه می کنم .... باورم نمیشه زمانی که وارد دهه دوم زندگی ام شدم انقدر با الانم فرق داشته ام .... ولی من عاشق بیست سالگی ام هستم ... نمی دونم باید از آدم هایی که به تدریج وارد زندگی ام شدند .... بعضی هاشون موندند و بعضی هاشون رفتند و  الان فقط سایه هایی از اونها در گوشه های ذهنم مونده به خاطر اینکه تمام معادلاتی رو که در ۲۰ سالگی داشتم به هم زدند ممنون باشم یا باید ازشون کینه به دل بگیرم یا اینکه فراموششون کنم .... چه قدر من ۲۰ ساله با من ۳۰ ساله فرق داره ... شاید هم باید تمام این اتفاق ها در زندگی ام پیش میومده تا من اینی بشم که هستم ....نه اینکه الان خودم رو دوست نداشته باشم .... ولی هرگز تصور این همه تغییر رو در خودم نمی کردم .... شاید اگر هیچ تغییری نکرده بودم حالا خیلی ناراحت تر بودم .... مهم اینه که احساس نکنم شکست خورده ام ... خداحافظ روزهای قشنگ ۲۰ سالگی ... خداحافظ سالهای دوست داشتنی من ... خداحافظ خاطرات بی نظیر این سالها ... سلام روزهای روشن ۳۰ سالگی سلام روزهای توانایی و دانایی ... سلام خود عزیزم در ۳۰ سالگی .... من از فردا ۳۰ ساله خواهم بود ....
تولدم مصادف با مبعث بهترین کادوی خداوند
گفتم اقرار به عشق تو نمی کردم کاش

گفت اقرار چو کردی، دگر انکار مکن.
محتشم_كاشانی
جملات عاشقانه زیبا و احساسی برای اینستاگرام

اصلا تئوری خوبی نیست که
برای حالِ خوبت
به دیگران نیاز داشته باشی...!
اتفاقا تنهایی خیلی هم خوب است!
مسیر تنهایی را باید بلد باشی! 
علی_سلطانی

دلتنگی.. یادگار زیبایی ست...! ازدوست داشتن عزیزی،،، زمانی که یادش هست و

خودش نیست....!! 

ان شاءالله هر جا که میری، یه نفر مثل خودت سر راهت باشه”. خداوندا هر انچه را که دوستان و دشمنانم بر من میخواهند اول از من نصیب خودشان گردان

این دو جمله میتونه زیباترین دعای خیر و یا بد ترین نفرین ممکن باشه

بنگر که برای تو، دعاست یا نفرین
بهار
متن برای اینستاگرام


بوی جان می آید اینک از نفس های بهار
دستهای پر گل اند این شاخه ها ، بهر نثار
با پیام دلکش ” نوروزتان پیروز باد ”
با سرود تازه ” هر روزتان نوروز باد ”
شهر سرشار است از لبخند ، از گل ، از امید
تا جهان باقی است این آئین جهان افروز باد . . 
هفت سین دوستی تقدیم شما
اول: سایه خدا
دوم: سفیدی بخت
سوم: سلامتی همه
چهارم: سیب سرخیدبرای همه
دلها
پنجم: سعادت و خوشبختی
ششم: سکه های حلال
هفتم: سر سبزی زندگیتون

خنده ای آغاز کن
خنده ای از ته دل
خنده ای از سرِ شوق
خنده ای مستانه از کودکی
خنده ای که از غنچه ی لبانت فصل بهاری از سرگیرد 


خدا تنها روزنه امیدی است که هیچ گاه بسته نمی شود …
تنها کسی ایست که با دهان بسته هم می توان صدایش کرد …
با پای شکسته هم می توان سراغش رفت …
تنها خریداری است که اجناس شکسته را بهتر بر می دارد …
تنها کسی است که وقتی همه رفتند میماند …
وقتی همه پشت کردند آغوش می گشاید …
وقتی همه تنهایت گذاشتند محرمت می شود …
و تنها سلطانی است که دلش با بخشیدن آرام می گیرد نه با تنبیه کردن …
جملات عاشقانه جدید

دلم تنگ است دلم می سوزد از باغی که میسوزد

نه دیداری نه بیداری نه دستی از سر یاری

مرا آشفته می دارد چنین آشفته بازاری

تمام عمر بستیم و شکستیم بجز بار پشیمانی نبستیم

جوانی را سفر کردیم تا مرگ

نفهمیدیم به دنبال چه هستیم

عجب آشفته بازاری است دنیا

عجب بیهوده تکراری است دنیا

چه رنجی از محبت ها کشیدیم برهنه پا به تیغستان دویدیم

نگاه آشنا در این همه چشم ندیدیم و ندیدیم و ندیدیم

سبک بالان ساحل ها ندیدند

به دوش خستگان باریست دنیا

مرا در اوج حسرت ها رها کرد عجب یار وفا داریست دنیا

عجب آشفته بازاریست دنیا

عجب بیهوده تکراریست دنیا

میان آنچه باید باشد و نیست

عجب فرسوده دیواریست دنیا

عجب خواب پریشانیست دنیا

عجب دریای طوفانیست دنیا

عجب آشفته بازاریست دنیا

عجب بیهوده تکراریست دنیا
متن های عاشقانه زیبا


کوه بلندی بود که لانه عقابی با چهار تخم، بر بلندای آن قرار داشت. یک روز زلزله ای کوه را به لرزه در آورد و باعث شد که ‏یکی از تخم ها از دامنه کوه به پایین بلغزد. ‎بر حسب اتفاق آن تخم به مزرعه ای رسید که پر از مرغ و خروس بود. مرغ و ‏خروس ها می دانستند که باید از این تخم مراقبت کنند و بالاخره هم مرغ پیری داوطلب شد تا روی آن بنشیند و آن را گرم ‏نگهدارد تا جوجه به دنیا بیاید.

یک روز تخم شکست و جوجه عقاب از آن بیرون آمد . جوجه عقاب مانند سایر جوجه ها پرورش ‏یافت و طولی نکشید که جوجه عقاب باور کرد که چیزی جز یک جوجه خروس نیست. او زندگی و خانواده اش را دوست داشت ‏اما چیزی از درون او فریاد می زد که تو بیش از این هستی. تا این که یک روز که داشت در مزرعه بازی می کرد متوجه چند ‏عقاب شد که در آسمان اوج می گرفتند و پرواز می کردند‎. ‎عقاب آهی کشید و گفت ای کاش من هم می توانستم مانند آنها پرواز ‏کنم‎. مرغ و خروس ها شروع کردند به خندیدن و گفتند تو خروسی و یک خروس هرگز نمی تواند بپرد اما عقاب همچنان به خانواده ‏واقعی اش که در آسمان پرواز می کردند خیره شده بود و در آرزوی پرواز به سر می برد. اما هر موقع که عقاب از رویایش ‏سخن می گفت به او می گفتند که رویای تو به حقیقت نمی پیوندد و عقاب هم کم کم باور کرد‎. بعد از مدتی او دیگر به پرواز فکر نکرد و مانند یک خروس به زندگی ادامه داد و بعد از سالها زندگی خروسی، از دنیا رفت‎. تو همانی که می اندیشی، هرگاه به این اندیشیدی که تو یک عقابی به دنبال رویا هایت برو و به یاوه های مرغ و خروسهای ‏اطرافت فکر نکن
عاشق خدا باش و هر لحظه با او سخن بگو

همانطور كه با يك دوست صميمي سخن مي گويي

او همواره عاشق توست و تو را مي شنود

و هر آنچه را که نیاز داری، به تو خواهد بخشید ... اعمال خود را به او هديه کن

نام او را بر قلب و ذهن و زبانت جاري كن

و پیوسته به او عشق بورز

و برای او زندگی کن ... اينها پيوند تو را با او عميق تَر مي كند.

خدا همواره مهربان و بخشاینده است

و هرگز تو را، رها نكرده و تنها نخواهد گذاشت ... 
زیباترین جملات عاشقانه

اصلا تئوری خوبی نیست که
برای حالِ خوبت
به دیگران نیاز داشته باشی...!
اتفاقا تنهایی خیلی هم خوب است!
مسیر تنهایی را باید بلد باشی! 
تو چون من
ساده بودي
عشق ميان ما
پيچيده شد!

تو ”
تنها دعای قشنگ منی
مبادا کسی از خدا ،
بی خبر برای خودش، آرزویت کند
اگه ١٠ سال بعد همديگرو ببينيم و ازت بپرسم تو اين ١٠ سال چيكار كردی؟

آيا دوست داري بگی: "راستش يه خروار سريال هاي ماهواره رو تماشا كردم، كلي بازی رو تا آخر رفتم و پيگير همه استوری ها و لايو ملت بودم... و ديگه ... كار خاصی نكردم"

يا اينكه ترجيح ميدی بگی: "حسابی برای رسيدن به آرزوهام كار كردم، زندگيم رو سر و سامون دادم، دور دنيا مسافرت كردم و با كلی آدم عالی آشنا شدم و الانم دارم راحت پول درميارم!" فكر نكنم حوصله داشته باشی ١٠ سال بگذره تا به چنين زندگی برسی!
دوست داری همين الان تجربه ش كنی!؟
پس همين الان تصميمي رو بگير كه يك آدم معمولي جراتش رو نداره...!
و به سمت آرزوهات حركت كن.
شعر برای ابراز احساسات

گفتی
بگو که
با که خوشی
در
نبود من
گفتم کسی به جز تو ندارم
حسودِ من

اینبار که آمدم به خوابت
مُحکم بغلم کن ، میخواهم 
صبح که از خواب بیدار میشوم
بوی "تو" را گرفته باشم !

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 15 اردیبهشت 1397  ساعت :11:39 ب.ظ   |   توسط :زهرا سعیدی نظرات (0)

مدل مانتو جدید

مدل مانتو زنانه جدید,مدل مانتو زنانه جدید 2018,مدل مانتو زنانه جدید و شیک, مدل مانتو زنانه جدید 97,مدل مانتو زنانه مدل مانتو زنانه جدید دخترانه
سری جدید مدل مانتو زنانه جدید 2018 و اسپرت دخترانه 97
مدل مانتو زنانه جدید 2018 مدل مانتو زنانه جدید و شیک مدل مانتو زنانه جدید 97 انواع مدل مانتو زنانه و دخترانه مدل مانتو مجلسی و اسپرت زنانه جدید دخترانه . امروزه تنوع مدل مانتو در بازار بسیار زیاد می باشد و با توجه به فصل مد و ترند مانتو هم تغیر پیدا می کند و مدل های جدیدی به بازار می آید. به همین دلیل مجموعه ای از مدل های مانتو زنانه جدید را همراه با  مقالات زیبایی در زمینه سلامت ، سبک زندگی ، روانشناسی و… قرار میدهیم.

 

لباس مجلسی بلند       مدل لباس مجلسی     لباس عربی    مدل مو کچل    متن عاشقانه      مدل مانتو جدید    لباس نامزدی       مدل مانتو

 

خرید مانتو برای اندام های متفاوت

• سعی کنید خطوط افقی در مانتو‌یتان نباشد، راه راه پارچه ها، نوارها و خطوط افقی شما را چاق تر و عریض تر نشان می دهد. مانتوهایی را بپوشید که خطوط و راه های عمودی دارند یا اصلا راه و خطی ندارند. از پوشیدن مانتوهایی که جیب های بغل از رو دارد، خودداری کنید.• سایز را فراموش کنید و به دوخت مانتو توجه کنید. خود را در لباسی خیلی تنگ و لباسی که کاملا متناسب اندام شما نیست در فشار قرار ندهید. درعوض مانتوهایی را انتخاب کنید که اندازه شما دوخته شده باشد و دوختش مناسب اندام شما باشد. مانتوهای کشی و استرچ و کمرهای کشی معمولا برای زنان درشت اندام مناسب نیست.

• مانتوهای خیلی کوتاه انتخاب نکنید و به دنبال مدل هایی باشید که شکاف های پهلو و جانبی دارند، زیرا این مدل ها علاوه بر افزایش شیکی و مد بودن، به راحتی شما در هنگام حرکت کمک می کنند. مانتوهایی با دامن های کلوش یا A شکل بپوشید.

   

خانم های با سینه کوچک چه مانتویى بپوشند:

• مانتوهای طرح دار بپوشید. زنانی که سینه‌های کوچکی دارند معمولا اندام گلابی شکلی دارند در این صورت نیمه پایین بدن آنها از نیم تنه بالایی آنها بزرگتر و سنگینتر است. برای ایجاد تعادل، مانتوهای طرح دار و رنگ روشن با شلوارهای تکرنگ و ساده بپوشید. اما طرح‌های خیلی بزرگ را برای مانتوی خود انتخاب نکنید. 

  در عوض مانتو‌هایی که طرح های متوسطی دارد و نه خیلی کوچک و نه خیلی بزرگ است، انتخاب کنید. مانتوهایی بپوشید که در قسمت سینه خود تزئینات دارد. هرچیزی در ناحیه سینه موجب می‌شود که سینه‌های شما بزرگتر به نظر برسد. مدل‌هایی که درست زیر سینه جمع می‌شود، خود به خود سینه را بزرگتر نشان می‌ده

پارچه های بافت دار یا براق در قسمت سینه نیز همین تاثیر را دارد. دکمه، تزئینات، قلابدوزی و گلدوزی روش بسیار خوبی برای افزایش اندازه سینه شما است. پس از مانتوهایی که تزئینات زیادی در بالاتنه آن به کار گرفته شده است انتخاب کنید.

خانم هاى با سینه بزرگ چه مانتویى بپوشند؟

• مانتوهایی با بالاتنه گشاد بپوشید تا سینه‌هایتان را کوچکتر نشان بدهید. مانتو‌های تنگ، در اطراف سینه کشیده می‌شود و موجب می‌شود تا افراد به این ناحیه نگاه کنند. مانتوهایی که در دو طرف دکمه دارند، سینه های شما را بزرگتر نشان خواهد داد. • از لوازم جانبی استفاده کنید که توجه را از سینه‌های شما دور می‌کند. با استفاده از روسری‌های رنگی زیبا و فریبنده و جذاب یا کفش‌های زیبا، افراد بیشتر به آنها نگاه می کنند تا سینه های بزرگ شما.• مانتوهایی با بالاتنه ساده و گشاد استفاده کنید. جیب باعث جلب توجه به سینه‌های شما می‌شود. مانتوهایی با دامن چین دار یا پلیسه دار، توجه را از سینه‌های شما دور می‌کند و شما متناسب دیده خواهید شد.

خانم های قد بلند چه مانتویی بپوشند؟

• انتخاب رنگی متفاوت برای مانتو و شلوارتان، باعث می‌شود که قد شما به چند قسمت مختلف تقسیم و تفکیک بشود و در نتیجه کوتاهتر و متناسب تر دیده شوید. پس به خاطر داشته باشید هرگز مانتو و شلوار یک رنگ نپوشید و سعی کنید مانتو و شلوار و حتی کفشتان در چند رنگ متفاوت اما در یک هارمونی انتخاب شود.• مانتوهای خیلی کوتاه نیز پاها را بلندتر از آنچه هست نشان می‌دهد پس از پوشیدن چنین مدل هایی خودداری کنید.• مانتوهای زنانه کمردار تنگ شما را خوش اندام و زیبا نشان می‌دهد. مانتویی که به انحناها و برجستگی‌های بدن تاکید بیشتری بکند، توجه را از قد بلند دور می کند و اندام شما را متناسب تر نشان می دهد.

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 4 اردیبهشت 1397  ساعت :12:52 ب.ظ   |   توسط :زهرا سعیدی نظرات (0)

کاخ چهل ستون اصفهان

کاخ چهل ستون اصفهان یکی از زیباترین بناهایی است که بی شک در سفر به اصفهان از آن دیدن خواهید کرد. تاریخ ساخت این بنا به عهد صفویی بر می گردد. 
کاخ چهل ستون اصفهان
این کاخ با داشتن زیر بنای بیش از 67000 متر مربع مساحت باغ یکی از بزرگترین باغ های شهر زیبای اصفهان است. باغ کنونی در واقع قسمتی از باغ بزرگ جهان نما است و اکنون در میدان امام حسین اصفهان، خیابان استانداری اصفهان واقع شده است. قسمت اولیه باغ در زمان شاه عباس اول شروع به ساخت شد و قسمت اولیه کوشک به دست این شاه صفوی بنا گردید بعدها در زمان شاه عباس دوم ساختمان تکمیل گردید. درمیان باغ چهل‌ستون، شاه‌عباس عمارتی به شکل کلاه‌فرنگی با اتاق‌های کوچک در اطراف آن طرح انداخت که از آن به‌عنوان هسته اولیه کاخ چهل‌ستون یاد می‌شود. این باغ درباری برای پذیرایی از میهمانان دربار شاه در مراسم و جشن‌ها استفاده می‌شده. پس‌ ازآن با شروع سلطنت شاه‌عباس دوم، هفتمین پادشاه صفوی، عمارت چهل ‌ستون توسعه داده‌ شده و تالارها و ایوان‌هایی بر آن افزوده‌اند. باغ شامل قسمت های بنای مرکزی باغ: ساختمان اصلی، تالار آینه، تالار 18 ستون و دو اتاق بزرگ شمالی و جنوبی تالار آینه حوض بزرگ مقابل تالار ایوان های طرفین سالن پادشاهی با تمامی نقاشی ها، آینه کاری و کاشی کاری های منحصر به فرد دیوارها و سقف ها  شیرهای سنگی چهار گوشه حوض، تصویر شاه عباس اول با تاج مخصوص، ازاره‌های مرمری منقش اطراف که معرف صنعت حجاری در عهد صفویه است، می شود. طول استخر مقابل کاخ به 110 متر می رسد و عرض آن 16متر است جالب است بدانید که کف این استخر از رنگ تیره استفاده شده تا عمق بیشتری را نشان بدهد و طول آن به حدی بلند است که عکس عمارت به خوبی در آن جای بگیرد. 

 

 

 

عدد چهل درفرهنگ ایرانیان معنای کثرت را دارد، وجود ستون های بسیار در معماری این بنا که خود باعث جلب نظر می شود و انعکاس آن در آب باعث شده که این بنا به چهل ستون معروف گردد. 
بعد از اینکه شهر اصفهان به عنوان پایتخت ایران برگزیده شد طراحی کاخ های پادشاهی به دست شیخ بهایی انجام شد. طراحی خیابان چهار باغ یکی از پروژه هایی بود که شاه عباس بعد از انتخاب اصفهان به عنوان پایتخت دستور ساخت آن را داد. باغ چهل‌ ستون سه در ورودی داشته که در قدیمی آن، رو به شرق قرار گرفته است. هنگام ورود به باغ از سردر اصلی آن، پس از طی مسافتی نه چندان زیاد، به استخر بزرگ جلوی عمارت و سپس به خود بنا خواهیم رسید. محور اصلی باغ، جهت حرکت را به کمک درختانی در دو سو به سمت کاخ اصلی نشان می‌دهد. باغ چهلستون دارای شیب بسیار کمی است که به جاری شدن آب در جوی‌ها کمک می‌کند.

 

 

آب باغ در گذشته از شاخه‌ای از مادی «فدن» تامین می‌شده که پس از طی مسافتی از انتهای باغ وارد میدان نقش جهان می‌شد. در حال حاضر، آب باغ از چاهی عمیق تامین می‌شود. پوشش گیاهی باغ چهل‌ستون در حال حاضر عبارت است از درختان کاج ایرانی، نارون، افرای سیاه، چنار و عرعر. در باغچه‌های اطراف کاخ، گل‌هایی فصلی کاشته شده که در جنوب باغ در گلخانه پرورش داده می‌شود. مساحت کاخ ۲۱۲۰ متر مربع و محل بنای عمارت یک متر از سطح باغ بلندتر است. 
در تالار اصلی عکس های بسیاری نقش بسته است. این نقاشی ها حاکی از جنگ ها و جشن هایی است که در عصر صفوی برگزار گردیده است. سبک این نقاشی ها مینیاتور ایرانی است. 
 

 

 

 

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 4 فروردین 1397  ساعت :09:45 ب.ظ   |   توسط :زهرا سعیدی نظرات (0)

تور زمینی باکو

باکو از مهمترین شهرهای توریستی کشور آذربایجان است. سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از اماکن تفریحی این شهر زیبا به این کشور سفر می کنند. از جاذبه های دیدنی این شهر می توان به قصر شیروان شاه، برج دختر، برج های شعله، بلوار باکو، مرکز فرهنگی حیدر علی اف، یانار داغ باکو می توان نام برد. برای کسب اطلاعات بیشتر از جاذبه های دیدنی این شهر توریستی با تورکده همراه باشید.

 

باکو کجاست؟

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان، بزرگترین شهر و همچنین بزرگترین بندر این کشور است. این کشور دارای مرز زمینی با ایران عزیزمان است، از این رو مسافران زیادی جهت سفر به این کشور از مرزهای آستارا و بیله سوار عبور کرده و برای پایین آوردن هزینه سفر زمینی را انتخاب میکنند. با توجه به نزدیکی شهرهای شمال غربی ایران و همچنین هم زبانی مردمان این منطقه بیشتر مسافرانی که از ایران به شهر باکو و یا کشور آذربایجان سفر میکنند از اهالی این منطقه هستند. برای دسترسی راحت تر همچنین صرفه جویی در زمان سفر پیشنهاد تورکدهبه مسافران این است که از مسیر های هوایی برای سفر استفاده کنند. باکو از کشورهای هم مرز ایران است که برای سفر ایرانیان به این مقصد باید ویزا تهیه کنند. برای تهیه ویزا باکو مدارک زیر را باید تهیه نمایید.

پرجمعیت‌ترین شهر قفقاز که سفر به آن راحت و بی‌دردسر و پر از لذت‌های به یادماندنی است. از اولین دیدنی‌های باکو معماری جذاب شهر است: معجونی از آسمان‌خراش‌های مدرن آسیایی و خیابان‌های سنگفرش اروپایی، البته با چاشنی یادگارهای شوروی و دوران کمونیسم. شهر قدیم یا به قول آذری‌ها ایچری شهر، قلب تپنده دیدنی‌های باکو است. اینجا با کاخ شیروان شاه، برج دختر، معماری سنگی و رستوران‌ها و مغازه‌های سنتی‌اش مثل تکه‌ای از گذشته وسط باکوی مدرن است. این شهر تاریخی، محصور میان دیوارهای کنگره‌دار در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و هر سال هزاران توریست برای دیدنش به باکو سرازیر می‌شوند. آن طرف این دیوارها، چهره باکو مدرن و امروزی است؛ برج‌های ریز و درشت جای ساختمان‌های بتنی کمونیستی را می‌گیرند و معمارهای خوش‌فکر سازه‌های چشم‌نواز برای باکو طراحی می‌کنند. مردم باکو هم خوشحال، در میدان زیبای فانتین موزیک فولک آذری گوش می‌دهند یا در بلوار سرسبز باکو در امتداد دریای خزر قدم می‌زنند. یادتان باشد، خوشی‌های سفر به این شهر، نه فقط تماشای جاهای دیدنی باکو، بلکه گپ و گفت با آذری‌های مهربان و چشیدن طعم کباب و آش آذری است.

فرم تقاضای ویزا که باید توسط متقاضی تکمیل بشه

دو قطعه عکس 4*3 رنگی با زمینه سیاه سفید

کپی گواهی بیمه پزشکی (در صورتی که طرف دعوت کننده انجام معاینات پزشکی رو به عهده نگیره)

فیش واریزی هزینه صدور ویزا

بیمه مسافرتی

این شهر در سمت ساحل غربی دریای خزر واقع شده است. در سالهای اخیر این کشور در زمینه گردشگری فعالیت های ویژه ایی انجام داده است.

واحد پول جمهوری آذربایجان منات است. هر منات 2500 تومان است. بهتر است برای سفر به باکو ارز دلار به همراه خود داشته باشید و در باجه های تبدیل ارز و یا صرافی های بیشماری که در این شهر واقع شده است به تبدیل ارز خود اقدام نمایید.

 

تور زمینی باکو   تور باکو

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 4 فروردین 1397  ساعت :09:43 ب.ظ   |   توسط :زهرا سعیدی نظرات (0)

روستای گردشگری دَرک چابهار

ایران دارای روستاهای جذاب و دیدنی است روستاهایی که ورود به آن ها برای انسان تداعی ورود به اوج زیبایی است اما به دلایل مختلفی ناشناخته باقی مانده اند و جز برای اهالی روستا آشنا نیست.

سیستان و بلوچستان نیز یکی از این مناطق در کشور است که با داشتن روستاهایی بکر و ناشناخته هم چنان در غربت خود باقی مانده است. در انتهای نقشه سیستان و بلوچستان و در قسمت جنوبی آن، جایی که اقیانوس و آب دریا با هم یکی می شوند، روستایی ساحلی به نام «دَرَک» واقع است. این روستای ساحلی در سر راه دو بندر مهم جنوب، یعنی بندر چابهار و بندرعباس قرار گرفته و در مسیر ترانزیتی بندر کنارک و بندر جاسک واقع شده است. دَرَک در 170 کیلومتری جنوب چابهار، در امتداد سواحل دریای مکران و با فاصله ای 10 کیلومتری از زرآباد قرار دارد.
یکی از عجایب روستای درک وجود چاه های با آب شیرین و زلال در این روستا است که وجود این چاه های آب شیرین در نزدیکی دریا، شما را به تعجب وا میدارد. در روستای درک انواع درختان گرمسیری را شما میتوانید مشاهده کنید که همه این درختان از آب شیرین همین چاه های شگفت انگیز، آبیاری میشوند. شما همچنین میتوانید از دیگر امکانات تفریحی و گردشگری این منطقه نیز استفاده کنید که تمامی این امکانات برای ثبت خاطراتی زیبا در ذهن گردشگران و مسافران این منطقه بکر فراهم آمده است. از جمله امکانات تفریحی می توان به موج سواری، قایق سواری، شنا و ورزش های آبی ساحلی در این منطقه اشاره نمود که هر کدام لذت ویژه ای را برای شما به ارمغان می آورد.
 

همچنین شما میتوانید از خاصیت درمانی شن های کنار ساحل درک و تپه های ماسه ای و رمل های سفید برای درمان دردهای عضلانی و استخوانی استفاده کنید و برای این کار پیشنهاد میکنیم که صبح زود و زمانی که آفتاب می تابد، به ساحل رفته و بدن خود را روی شن های این ساحل قرار دهید و یا اینکه خود را در چاله های شنی قرار دهید تا دردهای عضلانی و استخوانی شما بهبود یابد.
سفر به طبیعت و گام نهادن بر روی بهشت های هدیه شده از سوی خالق زیبایی ها، لذتی بوده که هر بار تکرار آن با تجربه قبلی تفاوت داشته و انسان را با مناظر و نقاشی های طبیعی جدید آشنا می سازد. سرزمین پهناور، چهار فصل و غنی ایران، دارای مناظر طبیعی و زیبای خارق العاده بسیاری بوده که حتی به جرات می توان گفت بخش عمده ای از این مناطق هنوز کمتر شناخته شده و تا حد بسیاری، بکر و دست نخورده باقی مانده است.
 

زیباترین و عظیم ترین گنج های دنیا، سال های سال کنج ناشناخته ترین غارها و کوهستان ها پنهان مانده اند، اما این بار، درک سیستان و بلوچستان، پشت منظره ای جا خوش کرده که مخلوطی از بهترین هاست و بی شک می توان در این روستا یکی از زیباترین منظره های آفرینش را به تماشا نشست؛ روستایی که با در بر داشتن پاک ترین ساحل ایران، هرچه خوبان همه دارند را یکجا دارد.

این روستا در جنوب استان سیستان و بلوچستان و در سواحل مکران، از روستاهای بکر و زیبای گردشگری است که علاوه بر مردمانی مهربان و مهمان نواز، از چهار نمونه ساحل صخره ای، ماسه ای، شنی و مرجانی در فاصله نزدیک به هم برخوردار است. روستای درک زرآباد که به دلیل نزدیکی به منطقه آزاد چابهار به روستای درک چابهار نیز معروف است، در ۱۷۰ کیلومتری جنوب چابهار، در امتداد سواحل دریای مکران و ۱۰ کیلومتری زرآباد قرار دارد. با وبلاگ اقامت ۲۴ در معرفی این هم زیستی دریا و صحرا همراه باشید.

روستای دَرَک در بخش زرآباد شهرستان کنارک، با داشتن یکی از بکرترین و زیباترین سواحل ایران و حتی جهان، علاوه بر چهار نمونه ساحل یاد شده، از جنگل های حرا و خور باستانی گالک به طول ۶ کیلومتر و وسعت ۵۲ هکتار برخوردار است.
 

پیشروها زودتر رسیده بودند

هیچ‌هایکرها و آفرودبازها، پیشروی کشف مناطق بکر طبیعی برای سفر و تجربه‌های هیجان‌انگیز هستند. درک امسال از چشم این دو قشر دور نمانده بود و هیچ‌هایکرها و آفرودبازها خودشان را به رمل‌های شنی این ساحل رسانده بودند. عمومی شدن مناطق بکر برای حضور گردشگران بدون ‌آسیب نیست و بسیاری هراسان از آن‌اند که با تبلیغ مناطق بکری مثل درک، سرنوشت چشمه‌های باداب سورت در انتظار آنها باشد، اما اهالی درک از همان ابتدای کار روی مسائل محیط‌زیستی حساس هستند. روی تنها دکه ساحلی درک پلاکاردی نصب شده بود تا به گردشگران اطلاع دهد اهالی حاضرند بابت هر کسیه زباله‌ای که تحویل می‌گیرند، دو هزار تومان پرداخت کنند تا ساحل بکر درک از آسیب زباله‌ها مصون بماند.

غروب سرخ در تلاقی دریا و کویر

میان رمل‌های شنی درک که بایستید و تصویری از دریای عمان نداشته باشید انگار میان یکی از کویرهای معروف کشور هستید، اما کافی است پای در شن‌ها بگذارید و از رمل‌ها بالا بروید. تصویر کویر و دریا به هم می‌پیوندند و منظره زیبا و نابی را می‌سازند که ساعت‌ها می‌توان به تماشایش نشست. غروب سرخ این منطقه پشت نخل‌هایش شبیه هیچ جای دیگر نیست. آفتاب در غرب دریای عمان به غروب می‌نشیند و باریک‌های نورش میان رمل‌ها و دریا قاب‌هایی را می‌سازد که کم کیفیت‌ترین عکس‌ها از آن می‌تواند بیننده را جذب کند.

اهالی میهمان‌نواز درک

روی رمل‌ها رد لاستیک‌های موتور پیداست. اهالی روستای درک به طور مداوم روی رمل‌ها موتورسواری می‌کنند و به گردشگران سر می‌زنند. بلوچ‌های خونگرم تا به میهمان تازه‌ای می‌رسند از موتورها پیاده می‌شوند تا دقایقی را پیش آنها باشند. یکی از اهالی درباره حجم سفر به درک، می‌گوید: ‌«پارسال آنقدر مسافر نداشتیم. امسال خیلی‌ها به درک آمده بودند و برخی شب در روستا یا کنار ساحل ماندند. قرار است در نزدیکی درک کمپ گردشگری راه‌اندازی شود و بعد از آنها اینجا خیلی شلوغ‌تر خواهد شد.»

اهالی درک بیشتر ماهیگیرند، اما امسال درِ خانه‌هایشان به روی گردشگران نیز باز است و از آنها پذیرایی می‌کنند. درک که شبیه افسانه‌های دنیای مجازی بود برای گردشگرانی که رنگ واقعیت گرفته، هرگز فراموش نمی‌شود. ساحلی که کویر و دریا را به هم پیوند می‌زند تا قاب بکر بسازد برای مسافرانی که هزاران کیلومتر را برای رسیدن به درک سفر کرده‌اند.


 

 تور باکو   تور زمینی باکو 

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 20 اسفند 1396  ساعت :12:02 ب.ظ   |   توسط :زهرا سعیدی نظرات (0)

تعداد صفحات : 2   12

درباره ما

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 760
  • تعداد کل مطالب : 11
  • تعداد کل نظرات : 0
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : دوشنبه 23 بهمن 1396 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه