طراحی سایت سئو شده

طراحی سایت سئو شده با توجه به ساختار برنامه نویسی وب سایت شما توسط شرکت نوپرداز انجام می گرد. جهت ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره تماس بگیرید.

سئو و بهینه سازی سایت!!! یکی از مهمترین عوامل در طراحی یک سایت همین سئو وب سایت است. با سئو سایت شما می توانید جایگاه های برتر گوگل و صفحات اول را از آن خود کنید. و در این صورت است که به موفقیتی چشمگیر می رسید. سئو سایت مهمترین بخش از طراحی و مدیریت یک سایت می باشد. آیا هدف ما از طراحی سایت چیزی جز جذب مشتری و جلب رضایت اوست؟ حال اگر سایت شما در صفحات اول نباشد طراحی سایت بیهوده است چون بازدید از سایت بسیار کم است.

پس باید به طراحی سایت سئو شده بسیار اهمیت دهید. در ادامه با همراه باشید تا درباره ی مفاهیم سئو و اهمیت طراحی سایت سئو شده با شما صحبت کنیم.

منظور از طراحی سایت سئو شده چیست؟

در ابتدا باید بدانیم منظور از سئو سایت چیست؟ سئو سایت روش ها و عملیاتی در محتواگذاری و حتی طراحی سایت است که باعث می شود سایت شما در صفحات اول گوگل قرار بگیرد. حال منظورمان از طراحی سایت سئو شده چیست؟

از ابتدای طراحی یک سایت از طراحی گرافیکی گرفته تا شیوه ی کد زدن می توانیم سئو سایت را در نظر گرفته و اعمال کنیم. یعنی معماری سایت به صورت سئو شده طراحی شود. در این صورت سرعت بارگذاری سایت نیز بسیار بالا خواهد رفت. همچنین باید به طراحی واکنشگرا و منطبق با گوشی سایت نیز توجه کنیم. می پرسید این عامل چه تأثیری در سئو دارد؟ امروزه بیشتر کاربران با گوشی های موبایل خود از سایت ها بازدید می کنند. حال تصور کنید سایتی رسپانسیو طراحی نشده باشد، در این صورت کاربر در بازدید از سایت با گوشی اذیت شده و به سرعت از سایت خارج می شود. این خارج شدن سریع کاربر از سایت روی سئو سایت تأثیر منفی دارد.

پس از طراحی سایت و اعمال تمامی نکات و اصول برای طراحی سایت سئو شده، باید در محتوا گذاری و تولید مطالب دقت کنید. شما باید با اصول سئو خارجی آشنا باشید. نوشتن محتوای یونیک و کاربردی، توجه به سئوی تصاویر و ویدئو، برچسب ها و کلمات کلیدی و لینک های داخلی و خارجی از جمله اصول سئو هستند که باید پس از طراحی سایت نیز رعایت شود. و البته بهتر است این وظایف به عهده یک متخصص سئو سپرده شود تا با تغییر الگوریتم های اصلی گوگل مشکلی برای سایت پیش نیاید.

طراحی سایت سئو شده 

امیدواریم که با مفهوم سئو و طراحی سایت سئو شده آشنا شده باشید. اما اگر نیازمند اطلاعات بیشتری درباره ی سئو و اهمیت آن هستید، می توانید سایر مقالات وب سایت نوپرداز در زمینه سئو و بهینه سازی سایت را مطالعه کنید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 24 شهریور 1397  ساعت :02:48 ب.ظ   |   توسط :حسن امامی نظرات (0)

تغییرات سئو تحت تاثیر هوش مصنوعی

سئو نیز در دسته‌ی عوامل متأثر از هوش مصنوعی قرار گرفته است. اخیرا موتورهای جستجو از هوش مصنوعی برای بهینه‌سازی نتیجه‌ی جستجو استفاده می‌کنند.

فهمیدن سئو اولین گام برای بهینه‌سازی سایت و محتوای آن است. زمانی که یک کاربر محصول یا خدمات مورد نیاز خود را جستجو می‌کند، موتور جستجو لیستی از سایت‌های مرتبط را به او نشان می‌دهد. سایت‌هایی که در ابتدای نتیجه‌ی جستجو نشان داده می‌شوند رتبه‌ی بهتری از طرف موتور جستجو کسب کرده‌اند یعنی سئوی بهتری دارند. همان‌طور که می‌دانید الگوریتم موتورهای جستجو دائم در حال تغییر است و سایت‌هایی که می‌خواهند رتبه‌ی بهتری کسب کنند باید از قوانین جدید پیروی کنند. این یعنی باید با مفاهیم اولیه‌ی هوش مصنوعی آشنا شوند.

seo

هوش مصنوعی چیست؟

مقاله‌ی مرتبط:

هوش مصنوعی (artificial intelligence) یا به اختصار AIیک پیشرفت تکنولوژی است که با ترکیب نرم‌افزار و سخت‌افزار عملکرد مغز انسان را منهای معایب ذاتی منطق و کم بودن ظرفیت حافظه شبیه‌سازی می‌کند. هوش مصنوعی حجم وسیعی از داده‌ها را تحلیل کرده و آن‌ها را تبدیل به اطلاعات مفید می‌کند. به عبارتی هوش مصنوعی قادر است اطلاعات را سریع‌تر، بهتر و در حجم وسیع تری نسبت به انسان‌ها تحلیل کند.

هوش مصنوعی به مرور زمان خودش را تقویت می‌کند و یاد می‌گیرد. این یعنی استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی به عملکرد بهتر موتورهای جستجو کمک می‌کند. به‌عنوان مثال زمانی که تعداد کافی از عکس‌های پلاتیپوس(جانداری شبیه به اردک) را در شبکه‌ی عصبی هوش مصنوعی وارد کنید، سیستم به مرور زمان عکس‌های این جاندار خاص را تشخیص می‌دهد. یا اگر به اندازه‌ی کافی کدهای کامپیوتری malware به او نشان داده شود، ویروس‌های کامپیوتری را تشخیص می‌دهد. درنهایت اگر به اندازه‌ی کافی کلمات و عبارات یک زبان را دریافت کند، عبارات جستجو شده را بهتر درک می‌کند و بهتر به آن‌ها پاسخ خواهد داد.

seo

هوش مصنوعی به طور کلی به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شود:

۱- هوش مصنوعی محدود (Artificial Narrow Intelligence) یا به اختصار ANI: این مدل از هوش مصنوعی روی یک عملکرد خاص تمرکز می‌کند؛ مانند بازی شطرنج یا فیلتر کردن اسپم.

۲- هوش مصنوعی عمومی (Artificial General Intelligence) یا به اختصار AGI: هوش مصنوعی با عملکرد عمومی یعنی سیستمی که از توانایی معادل یک انسان برخوردار است.

۳- سوپر هوش مصنوعی (Artificial Superintelligence) یا به اختصار ASI: توانایی آن فراتر از هوش مصنوعی عمومی است یعنی شبکه‌ی عصبی آن ظرفیت بسیار بیشتری نسبت به هوش مصنوعی عمومی دارد.

الگوریتم RankBrain گوگل نوعی از ANI است. این سیستم خاص مبتنی بر اتصال است و شیوه‌ی یادگیری افراد را تقلید می‌کند. به آن یادگیری عمیق یا deep learning نیز گفته می‌شود. ارتباط‌گر ANI از رویکرد بازگشت به عقب برای تشخیص معایب در خروجی بهره می‌برد (به‌عنوان مثال تشخیص اشتباه اردک به عنوان پلاتیپوس) و از این اطلاعات برای نتایج کوئری‌های آینده استفاده می‌کند.

آپدیت جدید الگوریتم RankBrain گوگل

این الگوریتم از سال ۲۰۱۵ پیاده‌سازی شد و هنوز هم از آن استفاده می‌شود. تا پیش از این گوگل از الگوریتم‌های نوشته شده توسط انسان‌ها استفاده می‌کرد اما سیستم موتور جستجوی جدید از هوش مصنوعی برای پیدا کردن مرتبط‌ترین سایت‌ها استفاده می‌کند. RankBrain به مرور زمان جایگزین تکنولوژی مبتنی بر الگوریتم شده است. امروزه تکنولوژی موتور جستجو بر روش‌های قدیمی غالب شده و روند کار آن هر روز تغییر می‌کند.

rankbrain

تغییر جهت بازاریابی

RankBrain در حال حاضر قوانین سئو را تغییر داده اما نتایج آن خطی نبوده است. الگوریتم قدیمی گوگل هنوز هم استفاده می‌شود اما روش استفاده از متدهای آن تغییر کرده است. RankBrain از یادگیری ماشین استفاده می‌کند تا متوجه شود کدام ترکیب از الگوریتم‌ها بهترین نتیجه را در جستجوی کاربر دارد.

به‌عنوان مثال RankBrain در یک جستجوی خاص یاد می‌گیرد عنوان متا عامل مهمی در رتبه‌بندی سایت است. درنتیجه به سایت‌هایی که عنوان متای مشابه با عبارت جستجو شده دارند رتبه‌ی بهتری می‌دهد. اما این موضوع ممکن است در مورد سایر جستجوها صادق نباشد و کاربر نتیجه‌ی خوبی دریافت نکند. درنتیجه RankBrain برای سایر مدل‌های جستجو تأثیر الگوریتم دیگری را افزایش می‌دهد.

در هر جستجویی ترکیب الگوریتم‌ها متفاوت است. RankBrain دنبال پیدا کردن بهترین ترکیب از الگوریتم‌ها نیست بلکه دنبال پیدا کردن سایت‌های خوب و سایت‌های بد است.

چه عواملی باعث خوب بودن سایت می‌شود

مقاله‌ی مرتبط:

RankBrain به مرور زمان یاد می‌گیرد کدام سایت‌ها به نتایج جستجو بهتر پاسخ می‌دهند و سپس ویژگی مشترک آن‌ها را تحلیل می‌کند. همان‌طور که می‌دانید استفاده از کلمات کلیدی و حجم استفاده از آن‌ها مهم است اما کافی نیست. RankBrain همچنین به ساختار سایت نیز اهمیت می‌دهد. به‌عنوان مثال وب‌سایتی که هیچ موضوع خاصی ندارد به‌عنوان یک وب‌سایت بد در نظر گرفته می‌شود و رتبه‌ی خوبی کسب نخواهد کرد. RankBrain به لینک‌های خارجی نیز اهمیت می‌دهد. به‌عنوان مثال اگر وب‌سایتی که در مورد کفش فعالیت می‌کند به وب‌سایت مرتبط با پوشاک لینک دهد کاملا طبیعی است. اما اگر به یک وب‌سایت مرتبط با کامپیوتر لینک دهد امتیاز خوبی کسب نمی‌کند.

برای جلوگیری از کسب امتیاز منفی بهتر است با پارامترهایی که RankBrain برای وب‌سایت‌های خوب در نظر می گیرد آشنا شوید و آن‌ها را روی وب‌سایت خود اعمال کنید.

rankbrain

ویژگی وب‌سایت‌های خوب

وب‌سایت‌های خوب به مرور زمان به‌عنوان معیار سنجش قرار می‌گیرند و این روی قوانین سئو تأثیر می‌گذارد. به‌عنوان مثال استفاده از لینک‌های داخلی و خارجی مرتبط بسیار مفید است اما چگونه می‌توان با سایر عوامل تأثیرگذار آشنا شد؟ بهترین راه، فهمیدن نحوه‌ی کار RankBrain است.

۱- اولویت‌بندی کیفیت

پیش از هر کاری کیفیت سایت را بالا ببرید. گرافیک و محتوایی که در سایت استفاده می‌شود مهم است پس کیفیت محتوای تصویری و متنی خود را افزایش دهید. این کار میزان درگیری کاربران و تعداد سایت‌هایی که به شما لینک می‌دهند را بالا می‌برد. RankBrain به این موضوع اهمیت زیادی می‌دهد و سایت را بر اساس آن رتبه‌بندی می‌کند.

۲- تجربه‌ی کاربر

تجربه‌ی کاربری نیز بسیار مهم است. اینکه کاربر بتواند با گرافیک وب‌سایت ارتباط برقرار کند و به راحتی وارد بخش مورد نظر شود از نظر RankBrain اهمیت دارد. برای درک بهتر این موضوع وب‌سایت‌هایی که در صنعت مرتبط با شما کار می‌کنند و رتبه‌ی خوبی دارند را شناسایی کنید و طراحی مشابهی داشته باشید.

۳- مرتبط بودن محتوا

زمانی که شخصی برای خرید تی‌شرت وارد وب‌سایت می‌شود نباید به صفحه‌ی مد لباس‌های پاییزی هدایت شود. کلمات کلیدی باید به لینک‌های مرتبط متصل باشند تا کاربر به راحتی وارد قسمت مورد نظر شود. بنابراین مرتبط بودن محتوا به کلمه‌ای که به آن لینک می‌شود بسیار مهم است.

این روزها سئو تبدیل به بازی موش و گربه شده است و گوگل به طور مرتب قوانین بازی را تغییر می‌دهد. هوش مصنوعی و تحلیل داده‌های حجیم نقش پررنگی در سئو بازی کرده‌اند و درک مفاهیم آن در بهبود سئوی سایت بسیار مهم است.

 

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 24 مرداد 1397  ساعت :12:50 ب.ظ   |   توسط :حسن امامی نظرات (0)

معرفی بهترین برنامه ها و اپلیکیشن های گوگل پلی توسط گوگل

در این پست سایت برترین و بهترین اپلیکیشن ها در گوگل پلی که توسط خود گوگل انتخاب شده است رو براتون قرار دادیم که میتونید از این برنامه ها که به صورت رایگان نیز هستند دانلود و استفاده کنید  برندگان از سوی گوگل اعلام شده اند و گوگل از بین ۵۷ فینالیستی که از ۱۲ دسته بندی مختلف انتخاب شده بودند، بهترین اپلیکیشن ها و بازی های گوگل پلی را مشخص کرده است که در زیر تعدادی از برنده ها را در گروه های مختلف مشاهده میکنید.

معرفی بهترین برنامه ها و اپلیکیشن های گوگل پلی توسط گوگل

بهترین برنامه ی تلویزیونی : Red Bull TV ( رایگان )
بهترین برنامه ی واقعیت مجازی: Virtual Virtual Reality ( 8.99 دلار )
بهترین برنامه ی هوش مصنوعی: Woorld ( رایگان )
بهترین برنامه ی Android Wear: Runstatic Running & Fitness ( رایگان )
بهترین اپلیکیشن : Memrise ( رایگان )
بهترین اپلیکیشن برای کودکان: Animal Jam – Play Wild! ( رایگان )
بهترین بازی: Transformers: Forged to fight ( رایگان )
بهترین بازی چند نفره : Hearthstone ( رایگان )
استارتآپ مستقل : Hooked ( رایگان )

منبع: چجوری

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 18 مرداد 1397  ساعت :05:16 ب.ظ   |   توسط :حسن امامی نظرات (0)

دانلود نرم افزار طراحی وب سایت BOOTSTRAP

نرم افزار bootstrap امروزه یکی از معروف ترین نرم افزار هایی است که توسعه دهندگان وب سایت ها از آن برای طراحی سایت های واکنش گرا یا ریسپانسیو استفاده می کنند. با بهره گیری از این فریم ورک و آشنایی با اچ تی ام ال و سی اس اس می توانید صفحات زیبا و جذابی را پدید آورید. این نرم افزار طراحی وب سایت در سال 2018 منتشر گردید و شرکت سازنده آن Zine EOOD می باشد. 

از مشخصات این برنامه این است که می توانید بیشتر کار های اساسی خود را به صورت drag and drop انجام دهید و کدنویسی شما سرعت بیشتری پیدا می کند. به همین جهت می توانید بخش های مختلف وب سایت مانند فوتر، هدر و بدنه را به راحتی و سرعت بیشتر بسازید.

نرم افزار Bootstrap Studio چه امکاناتی دارد؟

 • طراحی وب سایت به صورت واکنش گرا
 • استفاده از فریم ورک پر قدرت بوت استرپ
 • امکان دانلود کامپوننت های مختلف
 • امکان ویرایش فایل های اچ تی ام ال و سی اس اس و...
 • کاربری راحت و کاربر پسند
 • و سایر نکات ویژه این نرم افزار

دانلود Bootstrap Studio v4.1.7

لینک دانلود: nopardazco.rar [29.5 MB] 

حجم فایل: 31mb

https://nopardazco.net/blog/190

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 11 مرداد 1397  ساعت :06:13 ب.ظ   |   توسط :حسن امامی نظرات (0)

طراحی وب سایت شخصی حرفه ای

هر شغلی که داشته باشید با طراحی سایت شخصی حرفه ای شما می توانید مهارت ها و هر آن چه دوست دارید را از طریق دنیای اینترنت در معرض نمایش همه افراد قرار دهید. قرار دادن نمونه کار های شخصی، ایجاد آلبومی از تصاویر، قرار دادن پل های ارتباطی با شما و سایر مواردی که همگی توسط شرکت طراحی وب سایت نوپرداز برای شما پیاده سازی خواهد شد.

شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و سایر نکات تخصصی با ما در تماس باشید.

امکانات طراحی سایت حرفه ای شخصی 

 • ثبت سفارش آنلاین
 • ایجاد صفحه تماس با ما
 • ساخت اسلایدر 
 • ظاهری ریسپانسیو و واکنش گرا
 • دامنه اختصاصی
 • پنل مدیریتی حرفه ای و ساده
 • ایجاد نظر سنجی
 • ساخت فروشگاه
 • نقشه سایت
 • اتصال به شبکه های اجتماعی 
 • یکسال پشتیبانی رایگان
 • و سایر امکانات و خدمات مد نظر شما

مراحل راه اندازی سایت شخصی

در اولین قدم شما نیاز به یک دامنه و یک هاست برای میزبانی سایت شخصی خود دارید. پس از آن متخصصین طراحی سایت حرفه ای بعد از طراحی قالب گرافیکی اختصاصی مد نظر شما نسب به کد نویسی و پیاده سازی ساختار اصلی وب سایت اقدام می کنند. یک وب سایت خوب باید در تمامی دستگاه ها به خوبی قابل مشاهده باشد و از رابط کاربری مناسبی برخوردار باشد. 

البته در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید از قالب های آماده مانند وردپرس و جوملا نیز برای ساخت سایت خود استفاده نمایید.

طراحی وب سایت 

چرا سایت شخصی؟

برای آشنا شدن بیشتر بازدید کنندگان شما می توانید محتوا و مطالب مورد علاقه خود را در وب سایت قرار دهید. همچنین با قرار دادن رزومه کاری شما قطعا افراد بیشتری با کسب و کار شما و مهارت هایتان آشنا خواهند شد. شما می توانید با تولید محتوا های ویدئویی و تصویری مختلف ذهنیت بهتری از خود در بازدیدکنندگان ایجاد نمایید.

سئو و بهینه سازی هم دیگر بخش موثری است که باید به آن توجه داشته باشید تا بازدیدکنندگان بیشتری از طریق موتور های جستجو وب سایت شخصی شما را بیابند. جهت سفارش طراحی سایت شخصی حرفه ای با ما در تماس باشید.

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 9 مرداد 1397  ساعت :04:39 ب.ظ   |   توسط :حسن امامی نظرات (0)

طراحی سایت هیئت مذهبی | سفارش ساخت سایت فرهنگی

شرکت نوپرداز آماده ارائه خدمات طراحی و ساخت سایت های مذهبی و فرهنگی می باشد. طراحی وب سایت هیئت مذهبی و فرهنگی یکی از بهترین روش های پیشرفت در این زمینه می باشد. شرکت نوپرداز با ارائه این خدمات تلاش دارد تا شما را به بهترین نتیجه برساند. همچنین ساخت سایت فرهنگی نیز از دیگر مواردی است که صاحبان هنر و مشاغل اجتماعی مختلف به آن روی می آورند. جهت سفارش می توانید با ما در تماس باشید.

امکانات طراحی سایت مذهبی

 • بخش کتابخانه و جستجو آثار مذهبی
 • آرشیو سخنرانی ها و تصاویر
 • ایجاد انجمن گفتگو دینی
 • بخش پاسخ به سوالات اعتقادی
 • ایجاد بخش فروشگاه اینترنتی
 • ساخت صفحه تماس با ما
 • ایجاد بخش خبر های هیئت
 • طراحی بخش مخصوص قرآنی
 • سایر امکانات ویژه و اختصاصی

امکانات طراحی سایت فرهنگی

 • بخش معرفی سوابق فرهنگی
 • طراحی صفحه فروشگاه آثار فرهنگی و هنری
 • گالری تصاویر 
 • امکان ایجاد بخش تبلیغات در سایت
 • قرار دادن مقالات آموزشی مختلف در وب سایت
 • درج اخبار فرهنگی داخلی و خارجی
 • امکان قرار دادن فایل های صوتی و تصویری
 • ایجاد سایر امکانات سایت فرهنگی

در صورتی که قصد سفارش و یا دریافت مشاوره در زمینه طراحی وب سایت فرهنگی و مذهبی را دارید هم اکنون با ما تماس بگیرید.

سفارش طراحی وب سایتادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 8 مرداد 1397  ساعت :10:11 ق.ظ   |   توسط :حسن امامی نظرات (0)

طراحی اپلیکیشن موبایل در شهر اصفهان

امروزه دستگاه های هوشمند مثل گوشی های هوشمند و تبلت ها و . . . در بین مردم فراگیر شده اند و اکثر مردم دارای یکی از این دستگاه های هوشمند هستند که اکثر کارهای اینترنتی خود را با این دستگاه های هوشمند و موبایل ها انجام می دهند. طراحی یک اپلیکیشن موبایل، یکی از نکات مهم برای بهره بردن از این فرصت طلایی است. با طراحی یک اپلیکیشن موبایل می توان همیشه و در تمام طول شبانه روز، به همراه تک تک مشتریان بود. به نوعی می توان گفت، این یک نکته ی بسیار مهم در تجارت نوین است. افراد بسیار زیادی هستند که علاوه بر این که تجربه ی حضور در بازار های اینترنتی را داشته اند، برای این که بتوانند بازدید کننده ی بیشتری را جذب کنند، به دنبال حضور در بازار های نوین هستند.

طراحی اپلیکیشن موبایل در شهر اصفهان

اصفهان سومین شهر بزرگ کشور است که در آن مدیران شرکت های زیادی به طراحی اپلیکیشن های موبایل، برای توسعه روند کسب وکار خود و ارائه ی خدمات بهتر به مشتریان خود، روی آورده اند. لذا روزانه طراحی اپلیکیشن های زیادی در این شهر با موضوعات مختلف صورت می گیرد که دارای امکانات و قابلیت های بسیار زیادی است.

محبوبیت طراحی اپلیکیشن

همانطور که گفتیم، امروزه بسیاری از مردم کار های اینترنتی خود را با استفاده از موبایل ها و تبلت ها انجام می دهند و حتی از لبتاب و کامپیوتر هم استفاده ی این دستگاه ها بالاتر است. این اپلیکیشن های موبایل، در انجام کارهای روزمره ی مردم، کمک بسیاری می کنند و در نتیجه از محبوبیت بالایی در بین مردم برخوردارند. شرکت های مختلف باید از این فرصت طلایی، نهایت استفاده را ببرند و با طراحی یک اپلیکیشن موبایل برای ارائه سرویس ها و خدمات خود به مشتریان، از این فرصت استفاده کنند.

طراحی سایت و اپلیکیشن

تحقیقات متعددی نشان می دهد که امروزه بیش از ۸۰ درصد مردم، اکثر افعال اینترنتی خود را با استفاده از نرم افزار ها انجام می دهند. در نتیجه، در حال حاضر دیگر تنها داشتن یک سایت، برای شرکت های مختلف کافی نیست و باید یک اپلیکیشن، برای ارائه بهتر خدمات خود به مشتریان داشته باشند. از سوی دیگر، پیدا کردن سایت، در بین هزاران صفحات مختلف در اینترنت، بسیار دشوار تر از پیدا کردن اپلیکیشن است. علاوه بر همه ی این موارد، کیفیت اپلیکیشن های موبایل بسیار بالاتر از سایت هاست زیرا این اپلیکیشن ها به صورت اختصاصی طراحی می شوند و تجربه ی کاربری در آن ها بسیار بهتر است.

طراحی اپلیکیشن موبایل در شهر اصفهان

طراحی اپلیکیشن موبایل در گیلان

طراحی اپلیکیشن موبایل در شهر گیلان، با قابلیت خاص و منحصر به فردی انجام می گیرد. توسعه ی اپلیکیشن های موبایل، متخصصان طراحی اپلیکیشن موبایل در شهر گیلان را مجاب کرده است که تخصص خود را در این زمینه بالا ببرند و به طراحی اپلیکیشن موبایل، با قابلیت های اختصاصی بپردازند. شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل وب افرا در شهر گیلان، اپلیکیشن های موبایل را با قابلیت های منحصر به فرد و هم چنین با قیمت بسیار مناسب، طراحی می کند.

اصطلاح اپلیکیشن موبایل

اصطلاح ” اپلیکیشن موبایل ”  یا همان ” اپ “، اصطلاحی است که امروزه به اکثر بازی ها و برنامه های تلفن های همراه گفته می شوند. به عنوان مثال، اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی ( که یکی از بزرگ ترین و مهم ترین سازمان ها در حوزه ی طراحی اپلیکیشن هم همین شبکه های اجتماعی هستند )

مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن موبایل، مزایای زیادی را به همراه دارد که عبارتند از :

طراحی اپلیکیشن موبایل موجب ارتباط دو سویه و قوی با مشتری، بهتر دیده شدن از رقبا و پیشی گرفتن از آن ها، ارائه خدمات از راه های جدید و آسان به مشتری و حضور همیشگی در فضای خصوصی مشتریان می شود. علاوه بر این، کیفیت کاربری اپلیکیشن ها نسبت به موبایل سایت ها بی همتاست و هم چنین راه های ارتباطی با مشتریان با استفاده از اپلیکیشن های موبایل ارتقا می یابد.

طراحی اپلیکیشن موبایل در کرج

امروزه در زمینه ی طراحی اپلیکیشن موبایل، متخصصان زیادی در شهر کرج، مشغول به خدمت رسانی به آن دسته از افرادی هستند که به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایل هستند. شرکت های طراحی اپلیکشن های موبایل در شهر کرج، اپلیکیشن های منحصر به فردی را با امکانات و قابلیت های اختصاصی، طراحی می کنند که می تواند در دنیای اینترنت با دیگر رقبا به رقابت بپردازد. اپلیکیشن های موبایل امروزه با توجه به کاربرد فراوان تلفن های هوشمند، بسیار پر کاربرد و محبوب هستند. شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل وب افرا در شهر کرج، اپلیکیشن های کاربردی فراوانی را تا به امروز طراحی کرده اند که بنا به سفارشات مختلف از سوی مشتریان، دارای امکانات مختلفی بوده است.

انواع اپلیکیشن های موبایل

طراحی اپلیکیشن های موبایل به گونه ایست که شبیه به برنامه های کامپیوتر ایجاد شده اند اما در طراحی این نوع اپلیکیشن ها، از زبان برنامه نویسی و فریم ورک های مختلفی استفاده می شود.

سه نوع کلی از اپلیکیشن های موبایل وجود دارند که به صورت زیر هستند :

۱ – اپلیکیشن های محلی. ۲ – اپلیکیشن های HTML5 . 3 – اپلیکیشن های ترکیبی ( که ترکیبی از دو نوع قبلی هستند ).

– هم چنین طراحی اپلیکیشن های موبایل را به دسته های مختلفی هم چون : طراحی اپلیکیشن رستوران و سفارش، طراحی اپلیکیشن برای معرفی شرکت ها، طراحی اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی، طراحی اپلیکیشن بازی، طراحی اپلیکیشن بانک اطلاعاتی، طراحی اپلیکیشن بنا بر سفارش مشتری و . . . تقسیم بندی می کنند.

طراحی اپلیکیشن موبایل در شهر اصفهان

چه نوع اپلیکیشنی برای شما مناسب تر است ؟

اما سوالی که برای شما مشتریان عزیز پیش می آید، این است که چه نوع اپلیکیشنی برای شما مناسب تر است ؟ که در این بخش قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم . . .

قبل از پاسخ به این سوال، ابتدا باید شما هدف کلی خود را از طراحی اپلیکیشن، مشخص کنید؛ آیا به دنبال طراحی بازی هستید یا برنامه ی آموزشی و یا به دنبال طراحی یک ابزار ؟ بعد از این که هدف خود را از طراحی اپلیکیشن مشخص کردید، به راحتی می توانید دست به انتخاب نوع اپلیکیشن بزنید.

اما برخی از سوالات هستند که پاسخ دادن به آن ها قبل از طراحی اپلیکیشن، الزامی است. این سوالات عبارتند از :

۱ – سوال اول : تعریف شما از موفقیت در طراحی اپلیکیشن چیست ؟ آیا شما به دنبال حداکثر تعداد کاربران هستید و این تعریف شما از موفقیت است یا این که میزان پول پرداختی، موفقیت شما را مشخص می کند ؟ پاسخ این سوال، تعریف واقع گرایانه از هدف شما است.

۲ – سوال دوم : چه مقدار پول قصد دارید هزینه ی طراحی اپلیکیشن کنید ؟ به عبارت دیگر، بودجه ی شما چقدر است ؟ طراحی اپلیکیشن ها، بسته به نوع و کارایی آن ها، هزینه های مختلفی دارند. لذا باید قبل از طراحی، یک بررسی دقیق از بودجه ای که قصد دارید صرف ساخت اپلیکیشن موبایل کنید، داشته باشید.

۳ – سوال سوم : بازار هدف شما چگونه است ؟ پاسخ به این سوال هنگامی موثر است که شما بخواهید پلت فرمی که اپلیکیشن قرار است در آن طراحی شود را تعیین کنید. انتخاب پلت فرم مناسب، فرصت و موقعیت های بیشتری را برای شما فراهم می کند.

۴ – سوال چهارم : اپلیکیشن شما چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟ در پاسخ به این سوال، باید خلاقیت خود را به کار بسته و ویژگی های خاص و منحصر به فردی را برای اپلیکیشن خود مشخص کنید. طراحی خلاقانه و منحصر به فرد اپلیکیشن، موجب تشویق کاربران به استفاده ی بیشتر از آن می شود. هم چنین اپلیکیشن موبایل باید دارای واسط کاربری خوبی باشد.

۵ – سوال پنجم : بعد از انتشار اپلیکیشن موبایل، چه کاری انجام می دهید ؟ به عبارت دیگر، سوال اخری که باید به آن پاسخ دهید، این است که برنامه ی شما برای بازاریابی و تبلیغات اپلیکیشن موبایلتان چیست ؟ که در این زمینه باید حتما برنامه ریزی ها و پیش بینی های لازم را برای بازار یابی و تبلیغات، داشته باشید.ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 31 تیر 1397  ساعت :11:46 ق.ظ   |   توسط :حسن امامی نظرات (0)

دختران مهندس | از آرزوها تا واقعیت

"مهندسی نفت رو به خاطر این تو گرایش‌های زمین‌شناسی انتخاب کردم؛ چون فکر می‌کردم کارهای عملیش بیشتر از رشته‌های دیگه‌س. مثلاً بودن سر چاه نفت یا کار کردن تو آزمایشگاه حفاری، ولی خب برای کارای عملی نیروی خانوم نمی‌گیرن. البته سختم هستا. تو کارشناسی که چند بار بردنمون بیرون، ما دخترا نمی‌تونستیم پا به پای پسرای کلاس راه بریم. بعضی جاهاش واقعاً خطرناک بود."

 

در ایران تحصیل دختران در رشته‌های فنی و مهندسی همیشه با اما و اگرهایی همراه بوده است. یکی از مسایلی که همیشه دغدغه ذهنی دختران دانشجوی رشته‌های مهندسی است آینده کاری این رشته‌ها برای دختران است زیرا در کشور ما به دلیل حاکمیت این ذهنیت که رشته‌های مهندسی مردانه هستند بازار کار این رشته‌ها نیز مردانه تعریف شده است و زنان معمولا برای ورود به این بازار کار مشکلاتی دارند.

به گزارش مهرخانه، روز پنجم اسفندماه مصادف با روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی در تقویم رسمی ایران روز «مهندس» نام گرفته است. خواجه نصیر یکی از فلاسفه و دانشمندان بزرگ قرن هفتم بود که فعالیت‌های ارزشمندی را در زمینه ریاضیات، فیزیک و نجوم انجام داد، اما مشهورترین اقدام او در این زمینه تأسیس رصدخانه مراغه است. حالا قرن‌ها پس از خواجه نصیر، نه‌تنها دانشجویان بسیاری در رشته‌های فنی و مهندسی فعالیت می‌کنند، بلکه یکی از دانشگاه‌های فنی و مهندسی معتبر کشور نیز به نام «خواجه نصیرالدین طوسی» نام‌گذاری شده است.

تأثیرپذیری تحصیل دختران در رشته‌های مهندسی از مسایل فرهنگی و سیاست‌های آموزشی 
با این که رشته‌های مهندسی از قدیم‌الایام مردانه به حساب می‌آمدند و هنوز هم کمابیش این دیدگاه وجود دارد، اما با افزایش کلی ورود دختران به دانشگاه، حضور آنها در رشته‌های فنی و مهندسی نیز افزایش یافت.

تا پیش از سال 77 تعداد پسران پذیرفته شده در دانشگاه‌ها بیشتر از دختران بود، اما از این سال به بعد پیشی‌گرفتن دختران بر پسران در ورود به دانشگاه آغاز شد. طبق آمارهای منتشرشده، در سال 57 میزان ورود دختران به دانشگاه‌ها 27 درصد بود که این میزان در سال 75 به 52.1 درصد رسید اما در سال‌های بعد شاهد رشد این میزان بودیم؛ به‌گونه‌ای که در سال 1382، 65 درصد از دانشجویان واردشده به دانشگاه‌ها را زنان تشکیل می‌دادند.

البته، این افزایش حضور دخترها در ورود به دانشگاه در همه رشته‌ها یکسان نبوده و حضور آنها در رشته‌های علوم انسانی، هنر و علوم پایه، چشم‌گیرتر از رشته‌های فنی و مهندسی است. با این وجود، در سال‌های اخیر شاهد رشد بی‌سابقه‌ای در حضور دختران در این رشته‌ها نیز بوده‌ایم که این مسئله به استقبال دانش‌آموزان دختر در سال‌های اخیر از رشته‌های فنی و ریاضی برمی‌گردد. طبق آمارهای ارایه‌شده بین سال‌های 65 تا 75 آمار دیپلمه‌های ریاضی فیزیک پسر، سه برابر و در همین زمان تعداد دیپلمه‌های دختر در این رشته‌ها 10 برابر شده است. بین سال‌های 75 تا 80 نیز تعداد دیپلمه‌های پسر رشته‌های ریاضی و فنی سه برابر افزایش داشته، اما این افزایش در میان دختران 5 برابر بوده است. همین گرایش به تحصیل در رشته‌های فنی در میان دختران دانش‌آموز، باعث شد در دانشگاه نیز این روند ادامه داشته باشد و دختران بیشتری نسبت به سال‌های قبل، وارد رشته‌های فنی و مهندسی شوند. 

تحصیل دختران در رشته‌های مهندسی از 4 درصد در سال 65 به 30 درصد در سال 88 رسید
آن‌طور که آمارها نشان می‌دهند نسبت تحصیل دختران در رشته‌های فنی و مهندسی از 4 درصد در سال 1365 به 30 درصد در سال 1388 رسید که رقم بسیار قابل توجهی بود. این نسبت در سال 90-89، 25 درصد بود، اما در سال 92 به 19 درصد رسید.

در کشورهای صنعتی هم تفاوت میان میزان گرایش دختران به رشته‌های فنی و مهندسی و سایر رشته‌ها مشهود است و این مسئله فقط مربوط به ایران نمی‌‌شود. در واقع، بررسی‌های به‌عمل آمده نشان می‌دهد که زنان نسبت به مردان، کمتر علاقه‌مند هستند در رشته‌های مرتبط با تکنولوژی مانند مهندسی ادامه تحصیل دهند. در اتحادیه اروپا و ژاپن حدود 70 درصد دانشجویان دختر در رشته‌های علوم انسانی و هنر و بقیه در رشته‌های فنی و مهندسی تحصیل می‌کنند که این آمار تقریباً به آماری که در ایران وجود دارد، نزدیک است. در آلمان، در سال 2000 فقط 7.5 درصد از دانشجویان رشته مهندسی برق را زنان تشکیل می‌دادند. در سوئد اشتغال زنان در مشاغل آموزشی مانند معلمی در سه دهه گذشته حدود 80 درصد بوده؛ درحالی‌که این میزان در رشته‌های مهندسی حدود 25 درصد است. 

بازار کار رشته‌های مهندسی در ایران مردانه تعریف شده است
در ایران تحصیل دختران در رشته‌های فنی و مهندسی همیشه با اما و اگرهایی همراه بوده است و گذشته از علاقه کمتر دختران به این رشته‌ها، اما شرایط آسانی برای تحصیل آنها در رشته‌های فنی و مهندسی فراهم نبوده است. یکی از مسایلی که دغدغه ذهنی دختران دانشجوی رشته‌های مهندسی است آینده کاری و بازار کار این رشته‌ها برای دختران است.

نکته دیگر این است که عدم شناخت کافی از رشته تحصیلی و آینده شغلی آن، باعث می‌شود بسیاری از دختران پس از ورود به رشته‌های مهندسی و شناختی که از رشته خود پیدا می‌کنند، از انتخاب خود پشیمان شوند و در تحصیلات تکمیلی به تحصیل در رشته‌های علوم انسانی یا هنر رو بیاورند که این مسئله بسیار در میان دختران بیشتر مشاهده می‌شود. 

با افزایش تعداد پذیرفته‌شدگان دختر در دانشگاه‌ها از همان‌ سال‌های ابتدایی مخالفت‌هایی درباره این حضور پررنگ‌ دختران در دانشگاه ابراز شد و زمزمه‌هایی مبنی بر سهمیه‌بندی جنسیتی دانشگاه‌ها از سوی مسئولان کشور مطرح شد. اولین بار این مساله از سوی رییس سازمان سنجش آموزش کشور در اردیبهشت ماه سال 82 یعنی دو ماه مانده به کنکور همان سال مطرح شد اما مخالفت‌های زیادی با این طرح صورت گرفت و در نهایت با دستور رییس‌جمهور وقت این طرح به نتیجه نرسید و مسکوت باقی ماند. 

مخالفت با تحصیل دختران در برخی رشته‌های مهندسی و سهمیه‌بندی جنسیتی
به همین دلایل در طی این سال‌ها همواره مخالفت‌هایی برای تحصیل دختران در رشته‌های فنی و مهندسی وجود داشت. در سال تحصیلی 91 محدودیت‌هایی برای تحصیل دختران در رشته‌هایی که عمدتاً گرایش‌های مختلف مهندسی بود، اعمال شد. در این سال 36 دانشگاه ظرفیت پذیرش دختران را در برخی از رشته‌های خود حذف کردند‌ که در این میان رشته مهندسی عمران در 15 دانشگاه و پس از آن گروه‌ مدیریت‌ها و مهندسی معدن در 12 دانشگاه صرفاً مردان را پذیرش می‌کردند. 

سید ابوالفضل حسنی؛ مدیرکل گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری وقت، ضمن ارایه توضیحاتی در خصوص این تصمیم وزارت‌خانه گفته بود: براساس نتایج به‌دست آمده از طرح آمایش که وضعیت گذشته، حال و چشم‌انداز آینده آموزش عالی در استان‌ها و مناطق مختلف کشور را ترسیم می‌کند و بر مبنای ظرفیت‌هایی که در اختیار دارند و نیازهای جامعه پذیرش دانشجوی خود را مشخص و اعلام می‌کنند ماهیت برخی از رشته‌ها مانند ماشین‌آلات کشاورزی یا معدن به دلیل سختی کار، تناسب چندانی با جنس خانم‌ها ندارد. تجربه نشان داده خانم‌ها در صورت پذیرفته‌شدن در این رشته‌ها و فارغ‌التحصیلی به فعالیت شغلی در این زمینه‌ها مشغول نمی‌‌شوند و این امر به بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی منجر می‌شود. 

گذشته از آمارها و ارقامی که از زبان مسئولین مطرح می‌شود، حرف‌های خود دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های فنی و مهندسی می‌تواند به ما کمک کند تا دید صحیح‌تری در خصوص مسایل و مشکلات دختران مهندس و چرایی تحصیل آنها در رشته‌های مهندسی پیدا کنیم. به همین منظور گفتگوهایی با چند تن از این دختران ترتیب دادیم. 

نسترن 24 ساله و دانشجوی سال آخر رشته مهندسی عمران در خصوص دلیل خود برای انتخاب این رشته می‌گوید: "رتبه‌ام به رشته عمران می‌خورد و برای همین این رشته رو انتخاب کردم؛ چون سال دومی بود که کنکور می‌دادم. در واقع، شناخت چندانی نسبت به این رشته نداشتم، اما الان این رشته رو با همه سختی‌هایی که داره دوست دارم." 

او در مورد مشکلاتی که بر سر راهش وجود دارد می‌گوید: "من تو دانشگاه پیام‌نور درس می‌خونم و کلاس‌های چندانی نداریم. این مسئله برای رشته‌های فنی خیلی سخته و بار بیشتر رو دوش خود دانشجوئه. پروژه داریم اما ما رو نمی‌‌برن سرکار تا کار رو از نزدیک ببینیم چون امکانات دانشگاه خیلی محدوده."

"در مهندسی عمران بیشتر مردان جذب بازار کار می‌شوند چون معتقدند کاربلدتر هستند"
نسترن در رابطه با شرایط شغلی رشته خود معقتد است: "یا باید تو شرکت‌های مهندسی مشاوره کار کنیم یا جذب شهرداری بشیم که اگه جذب کنن، چندان با خانوما مشکل ندارن. البته، در کل به مردا بیشتر اعتماد دارن و می‌گن اونا زرنگ‌ترن. ما می‌تونیم هم ناظر سر ساختمون باشیم هم مهندس مشاور، اما سر ساختمان معمولاً با خانوما مشکل دارن چون کارگرا، کارفرما و پیمان‌کار همه مردن و با مردان راحت‌تر ارتباط می‌گیرن. کلاً تو شغلایی که درآمد پایینی داره، زودتر خانوما رو جذب می‌کنن، اما تو شغل‌هایی مثل مهندسی عمران که پایه حقوق نسبتاً خوبی داره، بیشتر مردا رو می‌گیرن؛ چون فکر می‌کنن اونا کاربلدتر هستن، اما خانوما رو جاهایی که مردا سرکار نمی‌‌رن جذب می‌کنن."

"مهندسی خواندم چون اسمش دهان پُرکن بود"
رزا، 23 ساله و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی الکترونیک یکی دیگر از دخترانی است که با او صحبت کردیم. او مهندس‌شدن و دهان پُرکن‌بودن اسم رشته مهندسی الکترونیک را انگیزه‌ای برای تحصیل در این رشته می‌داند و می‌گوید: "می‌خواستم قابلیت خودمو نشون بدم که حتی از پس سخت‌ترین درسا برمیام. قبل از این‌که وارد این رشته بشم، فکر نمی‌‌کردم انقدر سخت باشه. از طرفی با علاقه کامل هم وارد این رشته نشدم و سال دوم به این نتیجه رسیدم که این رشته رو دوست ندارم. خوندن رشته‌های فنی برای پسرا راحت‌تره چون خدایی مغزشون مهندسیه."

او که پس از فارغ‌التحصیلی به کار در شغل خبرنگاری روی آورده است، در خصوص بازار کار رشته مهندسی الکترونیک برای دختران، می‌گوید: "دخترا فقط می‌تونن تو قسمت‌ نرم‌افزاری این رشته فعال باشن، اما قسمت سخت‌افزاری و دکل و ... کار پسراست؛ چون محیطش خشنه و لطافت و لوس‌بازی برنمی‌داره. اصلاً تو این کارا ما دخترا رو قبول نمی‌‌کنن."

وقتی دختران مهندس نفت کار دفتری انجام می‌دهند و منشی می‌شوند
شیرین، 26 ساله و دانشجوی دکترای رشته مهندسی نفت یکی دیگر از دختران مهندسی است که با او گفتگو می‌کنیم. او در مورد انگیزه انتخاب رشته تحصیلی‌اش می‌گوید: "مهندسی نفت رو به خاطر این تو گرایش‌های زمین‌شناسی انتخاب کردم؛ چون فکر می‌کردم کارهای عملیش بیشتر از رشته‌های دیگه‌س. مثلاً بودن سر چاه نفت یا کار کردن تو آزمایشگاه حفاری، ولی خب برای کارای عملی نیروی خانوم نمی‌گیرن. البته سختم هستا. تو کارشناسی که چند بار بردنمون بیرون، ما دخترا نمی‌تونستیم پا به پای پسرای کلاس راه بریم. بعضی جاهاش واقعاً خطرناک بود. مثلاً بالا رفتن از کوه یا رد شدن از رودخونه. یه بار که برده بودنمون فشم، دخترا از رودخونه رد نشدن که، فقط چند نفرشون اومدن چون عرض رودخونه زیاد بود."

او در رابطه با بازار کار رشته خود می‌گوید: "توی معادن، شرکت‌های نفتی و سازمان زمین‌شناسی میشه کار کرد. شاید هم بتونیم معلم یا استاد دانشگاه بشیم. ولی توی موارد اولم فکر می‌کنم اولویت با مرداست. شاید فکر می‌کنن یه دختر نمی‌تونه از پس این کارا بر بیاد و اگه یه روزی بره تو شرکتای نفتی یا مهندسی بهش کار دفتری میدن یا منشی می‌شه. تهش فقط تدریس می‌مونه برای دختر که اونم کلی رزومه می‌خوان از آدم. چند تا از دوستای من که تونستن برن تو شرکت کار کنن که مرتبط با رشته‌مون بود، استادمون معرفیشون کرد. بقیه همه کاراشون غیره مرتبطه و همه پشیمونن که چرا این رشته رو خوندن."
‫‬‬‬‬‬
"مردها دوست ندارند سرپرست کارشان خانم باشد"
فرزانه 26 ساله، فارغ‌التحصیل مهندسی نرم‌افزار و کارشناس پیاده‌سازی و تولید نرم‌افزار یک بانک دولتی است. او در خصوص سختی‌های کار برنامه‌نویسی برای زنان می‌گوید: "در شغل ما بین کسانی که مستر می‌شن یا برنامه‌نویس، خب ‌من راستش تا حالا خانم ندیدم. همه یا تو سطح منن یا پایین‌ترن؛ اگه هم بالاتر باشن، برای اینه که تمرکز خوبی دارن. یکی از ویژگی‌های خانم‌ها اینه که هم‌زمان چند تا موضوع تو ذهنشون میاد، اما تو برنامه‌نویسی تمرکز داشتن خیلی مهمه. برای همین اگه مشکلی داشته باشی یا چیزی خوشحالت کرده باشه، ذهن خانم‌ها سمتش سوییچ میشه و باعث میشه تمرکز لازم برای این کار رو نداشته باشیم. مردا خیلی راحت‌تر این تمرکز رو به دست می‌یارن. یه وقتایی به مشکل می‌خوری و یه پروژه رو باید تو فلان تاریخ تحویل بدی، اما تحویل داده نمیشه؛ چون به یه مشکلاتی می‌خوری که زمانش اصلاً مشخص نیست. وقتی ددلاین می‌رسه، مردا خیلی خوب می‌تونن این مسئله رو مدیریت کنن، اونا استرس نمی‌گیرن و خیلی پر قدرت‌تر رفتار می‌کنن اما خانم‌ها دچار استرس میشن."

او می‌گوید: تو آمریکا الان مدیرای خیلی قسمت‌های کار برنامه‌نویسی خانم هستن؛ توی ایران هم الان داره کم‌کم جا می‌افته، اما دست کم گرفتن خانم‌ها هنوز خیلی وجود داره. من اوایل وقتی به مشکل می‌خوردم، فکر می‌کردم خودم نمی‌تونم، اما پسری که هم‌سن خودم هم بود، می‌تونه این مشکل رو حل کنه. مردا هم اعتماد به نفس خوبی دارن هم می‌گن ما مردیم حالا که یه زن از ما کمک خواسته ما باید این مشکل رو حل کنیم. خیلی بده اگه من بنشینم پشت سیستم و نتونم حلش کنم. این ضعف تو وجود ما خانم‌ها هست که باید سعی کنیم برطرفش کنیم. برای مردا خیلی خوشایند نیست که سرپرست کارشون یه خانم باشه و چالش بینشان خیلی به وجود می‌آید. مثل خیلی از کارای دیگه ما هم باید خیلی زور بزنیم که با مردا هم‌پا بشیم و این کار خیلی سخت و زمان‌بره."

فرزانه درباره ترجیح شرکت‌ها برای استخدام کارمند می‌گوید: کار پیدا کردن بستگی به شرکت داره. چون خانم‌ها پول کمتری برای کارشون می‌گیرن یه وقتی هست سیاست شرکت اینه که پول کمتر بده چون سرعت کارش اهمیت زیادی نداره، اما اگه سرعت کارشون بالا باشه و نیروی متخصص بخوان، ترجیح می‌دن نیروی آقا استخدام کنن. کسی که برنامه‌نویس خوبیه ابعاد زندگیش کمه ؛چون واقعا از لحاظ روحی ارضا می‌شه وقتی خروجی کارش رو ببینه و برای همین فقط روی کارش تمرکز می‌کنه و سراغ مسایل دیگه‌ای که وقتش رو می‌گیره نمی‌ره. کسانی که تو این کارن معمولاً احساسی نیستن؛ چون این کار خیلی جدیت و منطق می‌خواد، اما چون خانم‌ها احساسی‌ترن به اندازه مردا موفق نمی‌شن. البته، تو چند سال اخیر خانم‌ها خیلی تو این کار پیشرفت کردن."

به گزارش مهرخانه، آن‌چه مسلم است این‌که نقشی که زنان می‌توانند در رشته‌های فنی و مهندسی با توجه به روحیات زنانه داشته باشند، مشخص نیست و همین امر باعث شده که تعداد بسیاری از آنها یا وارد بازار کار نشوند یا برای ورود به بازار کار با موانع بسیاری مواجه باشند و عملاً بخشی از بودجه کشور که برای این افراد هزینه می‌شود، به هدر رود.

همین دغدغه موجب شد که در برخی از برهه‌های زمانی با سهمیمه‌بندی جنسیتی رشته‌های فنی مواجه شدیم، که البته این سهمیه‌بندی با توجه به دیدگاهی که قایل به دسترسی به فرصت‌های برابر آموزشی است، با چالش‌های بسیاری مواجه شد. از این‌رو لازم است تا سیاست‌گذاران در کشور با توجه به ویژگی‌های زنانه، به ارایه شرایط تحصیل و اشتغال زنان در رشته‌های فنی و مهندسی مشکلات بپردازند و البته در این زمینه آگاهی‌بخشی به دختران و خانواده‌های آنها درخصوص تحصیل و اشتغال در رشته‌های فنی مثمرثمر است تا دختران از همان ابتدا با نگرشی درست، اقدام به تحصیل در این رشته‌ها کنند.ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 26 تیر 1397  ساعت :05:43 ب.ظ   |   توسط :حسن امامی نظرات (0)

معرفی انواع روش های سئو سایت

منظور از سئو یا SEO (Search Engine Optimization) یعنی اینکه صفحات وب سایت را طور طراحی کنیم که مورد تایید موتورهای جست و جو گر باشد و رتبه بالایی را در موتورهای جست و جو به دست آورد.

معرفی انواع روش های سئو سایت

روش های سئو در سال های مختلف تغییر می کند در این مقاله به معرفی انواع روش های سئو سایت می پردازیم:

۱- بهینه سازی سایت برای موبایل

جست و جو در وب از طریق کامپیوتر کم کم جای خود را به جست و جو در موبایل داده است با توجه به این که در این روز ها توجه گوگل به موبایل در حال افزایش می باشد. گوگل بر روی الگوریتمی به نام Mobile-First Index کار می کند بنابراین سایت های که صفحات خود را برای استفاده از موبایل بهینه سازی کرده اند از رتبه بالاتری برخوردار خواهند شد.

۲- استفاده از لینک سازی و دریافت لینک سایت های معتبر برای سایت

منظور از بک لینک این است، که یک سایت از لینک سایت های دیگر و یا لینک های خود استفاده کرده است. استفاده از لینک در سایت یکی از عوامل موثر برای بالا بردن رتبه سایت می باشد، چرا که نشان می دهد سایت مورد توجه کاربران قرار گرفته است، البته فراموش نشود که استفاده از لینک زمانی در بالا بردن رتبه سایت موثر است که دیگر عوامل مانند محتوای سایت نیز مناسب باشند

۳- استفاده از کلمات کلیدی در سایت

استفاده از کلمات کلیدی مناسب باعث افزایش بازدید سایت شما می شود و سایت شما رتبه بالاتری را در موتور های جست و جو به دست می آورد، البته به کار بردن زیاد کلمات کلیدی در سایت ممکن است به عنوان اسپم شناسایی شود، پس از کلمات کلیدی به جا و مناسب در سایت خود استفاده کنید.

معرفی انواع روش های سئو سایت

۴- استفاده از شبکه های اجتماعی برای سایت

همانطور که می دانید توییتر، فیس بوک، اینستاگرام و یوتیوب از شبکه اجتماعی پرطرفدار می باشند، استفاده از شبکه های اجتماعی برای سئو سایت شما بسیار اهمیت دارد تا آنجا که بعضی افراد این دو را مکمل یکدیگر معرفی کرده اند. چرا که شبکه های اجتماعی باعث معرفی برند شما به کاربران می شود و به این صورت که به طور رایگان می توانید از طریق این شبکه ها با هزاران نفر صحبت کنید. برای استفاده از شبکه های اجتماعی سعی کنید پست های جذاب ایجاد کنید و به پیغام های کاربران خود پاسخ دهید.

۵- به هیچ عنوان کپی برداری نکنید.

از کپی کردن متن های سایت های دیگر جدا پرهیز کنید، چرا در گوگل امکان بررسی کپی بودن مطالب سایت وجود دارد و در صورت کپی کردن مطالب سایت شما امتیاز منفی کسب می کند.

۶- برای صفحات وب از کد نویسی درست استفاده کنید.

کد نویسی تاثیر زیادی در وضعیت سئو سایت دارد، در هنگام کد نویسی به استانداردهای کد نویسی توجه کنید، مثلا از تگ h1 در عنوان و از دیگر تگ ها در زیر عنوان ها به ترتیب استفاده می شود.

۷- امنیت سایت خود را افزایش دهید.

با توجه به این که استفاده از اینترنت روز به روز در حال افزایش می باشد، برای سایت خود لایه امنیتی ایجاد کنید. هیچ وقت نمی توان بری سایت امنیت ۱۰۰ درصدی ایجاد کرد. همانطور که می دانید هر سایتی با Http شروع می شود که شامل لایه امنیتی TSL و SSL می باشد و امنیت سایت را افزایش می دهند تا از هک شدن آن جلوگیری شود.

۸- استفاده از عناوین مناسب

استفاده از عنوان مناسب برای تگ ها تاثیر به سزایی در بدست آورن رتبه بالا سایت شما دارد، بهتر است برای سایت خود از عنوان های جذاب و کوتاه استفاده کنید.

۹- انتخاب طول محتوای مناسب

طول محتوا باید مناسب باشد، استفاده از محتوای کوتاه نقش زیادی در جذب کابران دارد، اما هیچ وقت مطالب بلند را فراموش نکنید چرا که محتوای طولانی رتبه بالاتری در جست و جو گوگل به دست می آورد.

۱۰- بارگذاری سریع

در سایت خود از تصاویر و ویدئو هایی استفاده کنید که بارگذاری سریع داشته باشد چون باعث می شود که کابران سایت شما را ترک نکنند.

۱۱- به روز رسانی سایت

برای این که در موتورهای جست و جو گوگل رتبه بالایی کسب کنید مطالب سایت خود را هر چند وقت به روز رسانی کنید.

۱۲- استفاده از تصاویر و ویدئو

متن ها نقش موثری در سایت ها دارند اما اگر همراه متن از تصاویر و ویدئو استفاده کنید باعث می شود که کاربران بیشتر جذب سایت شما شوند، و در نتیجه در موتورهای جست و جو گوگل رتبه بالاتری کسب کنید.

معرفی انواع روش های سئو سایت

در سال ۲۰۱۸ از استراتژی های زیر برای کسب ترافیک بیشتر در گوگل استفاده شد که به شرح زیر می باشند:

۱- بهینه سازی سایت شما برای رنک گوگل
۲- کلمات کلیدی در سایت
۳- به روز رسانی، ارتقاء و انتشار مطالب قدیمی وبلاگ
۴- کپی آگهی های اد وردز (Adwords) به عنوان ساخت عنوان و تگ های توصیفی
۵- پیدا کردن فرصتی برای لینک سازی شکسته در ویکی پدیا
۶- استفاده از بهترین کلمات کلیدی سایت رقبا
۷- بهینه سازی محتوا برای به حداکثر رساندن اشتراک گذاری
۸- به سایت های مدیریت لینک کنید
۹- ارسال لینک جویس (Link Juice) به صفحات نشسته در صفحه ۲ و ۳
۱۰- یک کلمه را به ایمیل خود ارسال کنید و نرخ پاسخ شما را تا ۴۵ درصد افزایش می دهد
۱۱- برای توصیفات یوتیوب پست های وبلاگ کوچک بنویسید
۱۲- بهینه سازی محتوا برای “Semantic SEO”
۱۳- جایگذاری کلمات کلیدی در برچسب های عنوان
۱۴- استفاده ویکی پدیا برای ایده های کلیدی و موضوعی
۱۵- از لیست بهترین ها برای پیدا کردن امکانات عالی لینک استفاده کنید
۱۶- انتشار مطالب با ۱۸۰۰ کلمه
۱۷- کلمات کلیدی ایجاد کنید
۱۸- پیدا کردن کلمات ناشناخته با این (Underground) ابزار سئو
۱۹- پیدا کردن مکان خوبی برای فرصت لینک سازی با استفاده از Flippa
۲۰- برای رسیدن به ترافیک بیشتر از کنسول سرچ گوگل (Google Search Console) استفاده کنیدادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 21 تیر 1397  ساعت :11:57 ق.ظ   |   توسط :حسن امامی نظرات (0)

طراحی وب سایت شرکت ساختمانی حرفه ای

دلیل طراحی سایت شرکت ساختمانی چیست؟ طراحی این مدل سایت ها چه کمکی به کسب و کار های ساختمانی خواهد کرد و چه خدماتی را به آن ها ارائه می نماید؟ در پاسخ باید گفت که امروزه بزرگ ترین شرکت ها از یک وب سایت اختصاصی و حرفه ای بهره مند هستند و شاید می توان یکی از دلایل تمایز آن ها نسبت به سایر رقبا را همین مورد عنوان کرد.

به همین جهت اغلب مدیران به دنبال یافتن شرکت طراحی سایت حرفه ای هستند تا خدماتی با کیفیت و در خور شان و مقام شرکت آن ها را ارائه دهد. از آن جایی که وب سایت شرکت ساختمانی شما نشان دهنده هویت اینترنتی شرکت شما خواهد بود پس قطعا نگرانی ها درباره طراحی هر چه بهتر سایت بالاتر می رود.

طراحی وب سایت 

تمام تلاش ما در نوپرداز بر این است که رضایت مشتریان به صورت کامل حصول گردد و بهترین نتیجه برای شما ایجاد گردد. در ادامه به معرفی امکانات و ویژگی های وب سایت های ساختمانی خواهیم پرداخت.

امکانات طراحی وب سایت ساختمانی

 • ایجاد صفحه معرفی و سابقه کاری شرکت
 • امکان ایجاد بخش خدمات و محصولات شرکت
 • ایجاد صفحه تماس با ما و پنل مشتریان
 • امکان ثبت سفارش آنلاین
 • امکان راه اندازی بخش وبلاگ و خبرنامه
 • ایجاد گالری تصاویر شرکت
 • نمایش حرفه ای نمونه کار های شرکت
 • ایجاد باشگاه مشتریان 
 • ایجاد سیستم ارتباط با مشتریان

طراحی سایت ساختمانی ریسپانسیو

امروزه یکی از مهم ترین نگرانی های شرکت ها امکان نمایش وب سایت آن ها به صورت ریسپانسیو در تمامی دستگاه های مختلف از جمله تلفن های همراه و تبلت ها می باشد. این خواسته و نگرانی به حق است زیرا روز به روز به شمار افرادی که از تلفن های همراه خود برای بررسی وب سایت ها استفاده می کنند افزوده می شود.

از این رو قالب های طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت نوپرداز به صورت کاملا اختصاصی و ریسپانسیو می باشد. طرح گرافیکی پس از تایید مشتری پیاده سازی خواهد شد تا تمام موارد مطابق خواست مشتری اجرا گردد. شما مشتریان گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره یا سفارش طراحی با ما تماس حاصل فرمایید.ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 20 تیر 1397  ساعت :02:03 ب.ظ   |   توسط :حسن امامی نظرات (0)

تعداد صفحات : 8   12345678

درباره ما

طراحی وب سایت

بایگانی

آمار بازدیدها

 • کل بازديد : 3016
 • تعداد کل مطالب : 79
 • تعداد کل نظرات : 0
 • تاریخ ایجاد وبلاگ : دوشنبه 29 آبان 1396 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه