میوه‌ها و سبزیجات، منابع بسیار غنی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و مواد مغذی است که می‌تواند به شما در دستیابی به سلامت سیستم ایمنی مطلوب، کمک کند. با این حال، برخی از افراد، ممکن است مصرف نکنند. بنابر این، روزانه مصرف چند وعده از میوه‌ها و سبزیجات، توصیه می‌شود.

 


 

آب میوه, آبمیوه

 

همه شما نیاز به داشتن یک آب‌میوه‌گیری دارید تا بتوانید از دستورالعمل‌های آب‌میوه با حس (سریع، آسان و خوشمزه)، از انواع میوه‌ها و سبزیجات برای مبارزه با سرماخوردگی و آنفلوانزا به بدن کمک کنید.

 

 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

آب هویج، سیب و گلابی

خواص آب هویج: هویج، یک منبع بزرگ از بتاکاروتن، یک ماده در گیاهان است که به ویتامین A در بدن تبدیل می‌شود. ویتامین A، نقش اساسی در تنظیم سیستم ایمنی بدن ایفا می‌کند و کمک می‌کند تا بدن با عفونت مبارزه کند و همچنین به اندازه کافی، سلول T را به عنوان سلول‌های جنگنده در گردش خون نگه می‌دارد، این نیز سبب افزایش فعالیت سلول‌های سفید خون، برای دفاع از بدن در برابر مواد خارجی می‌شود.

مواد لازم: 4-5 هویج بزرگ، 1 سیب متوسط، 1 گلابی، زنجبیل تازه

این مقدار آب میوه، شامل ویتامین A، بتا کاروتن، ویتامین C، 313 کالری، 1.2 گرم چربی، 3.8 گرم پروتئین، 17.6 گرم فیبر است.

هویج، یک منبع بزرگ از بتاکاروتن، یک ماده در گیاهان است که به ویتامین A در بدن تبدیل می‌شود. ویتامین A، نقش اساسی در تنظیم سیستم ایمنی بدن ایفا می‌کند و کمک می‌کند تا بدن با عفونت مبارزه کند.

 

 

آب پرتقال و گریپ‌فروت

 

خواص آب پرتغال: پرتقال، گریپ‌فروت و لیمو، میوه‌هایی از مرکباتند که منبع خوبی از ویتامین C هستند. ویتامین C، یک آنتی‌اکسیدان است و سلول‌ها را از موادی که به بدن صدمه می‌زند، محافظت می‌کند. ویتامین C، سلول‌های سفید خون را تحریک به تولید آنتی بادی می‌کند که در بدن به مبارزه با اشغالگران خارجی کمک می‌کند. کمبود ویتامین C، منجر به تأخیر در ترمیم زخم، عدم توانایی صحیح در مبارزه با عفونت و اختلال در پاسخ سیستم ایمنی می‌شود. این آب‌میوه، یک منبع از ویتامین C است.

مواد لازم: 2 پرتقال پوست کنده و چهارقاچ، 1 گریپ‌فروت پوست کنده، ½ لیمو پوست کنده

این مقدار آب‌میوه شامل ویتامین C، فولات، 238 کالری، 0.7 گرم چربی، 4.6 گرم پروتئین، 11.2 گرم فیبر و 60.5 گرم کربوهیدرات می‌باشد.

 

آب کلم‌پیچ

خواص آب کلم‌پیچ: کلم‌پیچ در چند سال گذشته، محبوبیت زیادی به دست آورده است. کلم‌پیچ نه تنها یک سبزی خوشمزه و همه کاره است، بلکه دارای ویتامین‌های متعدد، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها می‌باشد. کلم، منبع خوبی از ویتامین A، ویتامین C، منیزیم، ویتامین B6، مس و آهن است که برای سلامت سیستم ایمنی بدن مفید است.

مواد لازم: 1 فنجان کلم‌پیچ، ¾ فنجان اسفناج، ½ چغندر با برگ، 1 سیب متوسط

این مقدار آب میوه شامل ویتامین A، منیزیم، فولات، B6، 134 کالری، 0.9 گرم چربی، 3.3 گرم پروتئین، 6.2 گرم فیبر، 32.7 گرم کربوهیدرات است.

 

گوجه فرنگی

 

آب گوجه‌فرنگی

خواص آب گوجه‌فرنگی: گوجه‌فرنگی، ترکیبی خوشمزه و دارای خواص حفاظت از سیستم ایمنی بدن می‌باشد. گوجه‌فرنگی، میوه‌ای با یک منبع بزرگ از دو ویتامین C و ویتامین A که بخشی جدایی ناپذیر از بهداشت و ایمنی بدن می‌باشند، است.

مواد لازم: 3 عدد گوجه فرنگی، 2-3 دنده کرفس با برگ، 2 هویج متوسط، 1 فنجان کلم‌پیچ، 1 قاشق غذاخوری گشنیز، 1 فلفل قرمز شیرین، سس فلفلی تاباسکو (بنا به سلیقه)

این مقدار آب میوه شامل ویتامین A، بتا کاروتن، منیزیم، فولات، 188 کالری، 1.3 گرم چربی، پروتئین 5.6 گرم، 11.4 گرم فیبر و 37.3 کربوهیدرات‌ها می‌باشد.

 

آب توت‌فرنگی، انبه و لیمو

خواص آب توت‌فرنگی: این آب‌میوه دارای عطر و طعم می‌باشد. توت فرنگی، انبه و لیمو، منابع زیادی از ویتامین C و ویتامین A هستند. اگر شما جوانه گندم اضافه کنید، از ویتامین E نیز سود می‌برید که ویتامین E، یک آنتی‌اکسیدان است و به محافظت سلول‌های ایمنی بدن از آسیب مضر اکسیداتیو‌ها، کمک می‌کند.

مواد لازم: 1 فنجان توت‌فرنگی تازه، 1 انبه پوست کنده، ¼ لیمو پوست کنده، 1 هلو متوسط پرز گرفته. اختیاری: 4 قاشق غذاخوری جوانه گندم (برای ویتامین E )

این مقدار آب میوه شامل ویتامین C، ویتامین A، ویتامین E (از جوانه گندم)، 228 کالری، 1.3 گرم چربی، 3.2 گرم پروتئین، 8.8 گرم فیبر، 58.2 کربوهیدرات‌ها، 308 کالری، 3.3 گرم چربی، 8.5 گرم پروتئین، 11.5 گرم فیبر و 67.5 گرم کربوهیدرات می‌باشد.

برگ کرفس یک منبع فوق‌العاده از ویتامین‌های A و E است، برگ چغندر نیز حاوی مقدار کافی از ویتامین C و A است.

 

 

آب ریشه‌ها

 

خواص هویج، چغندر و کرفس: این آب، ترکیبی است از ریشه سه سبزی که به طور مستقل دارای خواص تقویت ایمنی بدن است. کرفس حاوی ویتامین C، ویتامین A و فولات؛ اما راز واقعی این آب، در برگ آن است. برگ کرفس یک منبع فوق‌العاده ویتامین‌های A و E است، برگ چغندر، حاوی مقدار کافی از ویتامین C و A است و ریشه هویج هم استفاده می‌شود.

مواد لازم آب سه ریشه هویج، چغندر و کرفس: 3-4 دنده کرفس، ½ چغندر با برگ، 2 عدد هویج بزرگ.

این مقدار آب شامل بتاکاروتن، منیزیم، ویتامین A، فولات، 85 کیلوکالری انرژی، 0.5 گرم چربی، 2.3 گرم پروتئین، 5.3 گرم فیبر و 19.3 گرم کربوهیدرات است.

 

آب کلم‌پیچ، اسفناج و جعفری

خواص کلم‌پیج، اسفناج و جعفری: این آب، ترکیبی فوق‌العاده از سبزیجات برگ سبز و سالم است. کلم‌پیچ، اسفناج و جعفری دارای مقدار قابل توجهی از مواد مغذی از جمله منیزیم، فولات و ویتامین B6 است که نقش مهمی در سلامت سیستم ایمنی مطلوب دارد. ویتامین B6، به طور خاص نقش مهمی در ایمنی و تکثیر سلولی و تولید آنتی بادی بازی می‌کند.

مواد لازم: 1 فنجان کلم‌پیچ، 1 فنجان اسفناج، 2 قاشق غذاخوری جعفری، 1 خیار انگلیسی، ¼ لیمو پوست کنده، 1 فنجان انگور سبز.

این مقدار آب سبزیجات سبز حاوی ویتامین C، منیزیم، فولات، ویتامین B6، 135 کالری، 0.7 گرم چربی، 7.5 گرم پروتئین، 6.7 گرم فیبر و 30.6 گرم کربوهیدرات است.

 

آب توت فرنگی و کیوی

 

آب میوه کیوی و توت فرنگی

خواص آب کیوی و توت فرنگی: توت فرنگی و کیوی، میوه‌های شیرین و خوشمزه‌ و پر از ویتامین C هستند. این آب با اضافه شدن نعناع، بهتر هم می‌شود، زیرا نعناع نه تنها یک گیاه بزرگ است، بلکه منبع خوبی از فولات، ویتامین A، منیزیم و روی می‌باشد. مصرف منیزیم ناکافی، ممکن است باعث تضعیف سیستم ایمنی و خطر عفونت در بدن شود.

مواد لازم: 12 توت فرنگی، 2 کیوی پوست کنده، ½ فنجان نعناع تازه

این مقدار آب‌میوه، شامل ویتامین C، فولات، ویتامین A، منیزیم، روی، 172 کالری، 1.4 گرم چربی، 4.6 گرم پروتئین، 6.9 گرم فیبر و 37.9 گرم کربوهیدرات است.

 

آب هندوانه خنک

خواص هندوانه: هندوانه، منبع بسیار خوبی از ویتامین A است که در مبارزه با عفونت، به بدن کمک می‌کند. آناناس و پرتقال نیز حاوی مقدار کافی از ویتامین C هستند.

مواد لازم: 2 فنجان هندوانه تازه، ½ فنجان آناناس پوست کنده، 1 پرتقال چهار قاچ و پوست کنده، ½ لیمو پوست کنده.

این مقدار آب‌میوه، دارای ویتامین C، ویتامین A، 203 کالری، 0.8 گرم چربی، 3.7 گرم پروتئین، 6.4 گرم فیبر و 52 گرم کربوهیدرات است.تاريخ : یک شنبه 19 مرداد 1393  | 01:22 ب.ظ | نويسنده : باران(borkhar) | نظرات 0
.: Weblog Themes By BlackSkin :.