0

سایت اینترنتی اسلام پدیا افتتاح می‌شود

 
hosyin
hosyin
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 1437
محل سکونت : اصفهان

سایت اینترنتی اسلام پدیا افتتاح می‌شود

آیت الله مهدی هادوی تهرانی در گفتگو با خبرنگار مهر در قم از افتتاح سایت اینترنتی " اسلام پدیا " همزمان با 17 ربیع الاول سالروز ولادت نبی اکرم(ص) و اولین پیام آور اسلام خبر داد و افزود: این سایت به عنوان یک دایره المعارف اینترنتی است که در حوزه سایت های مرجع محسوب می شود.

وی در خصوص هدف از راه اندازی این سایت بیان داشت: سایت اسلام پدیا با هدف در دسترس قرار گرفتن مرجعی برای محققان مسائل اسلامی در حوزه مجازی را ه اندازی می‌شود تا آنان بتوانند پاسخ پرسش‌های مسائل گوناگون مربوط به اسلام را در آن پیدا کنند.

آیت الله هادوی تهرانی در ادامه اظهار داشت: این سایت در سه فاز پیش بینی شده است که در فاز اول اطلاعاتی که توسط مجموعه خود ما جمع آوری و تدوین شده است بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: سایت اسلام پدیا در ادامه حرکت خود و در فاز دوم به سمتی می‌رود که امکانی برای سایر مراکزی که در حوزه اسلام و اسلام شناسی فعالیت دارند فراهمکند تا آنهابتوانند داده های خود را با نام و آرم مرکز مربوطه بر روی این سایت قرار دهند.

رئیس موسسه فرهنگی رواق حکمت اضافه کرد: در فاز سوم راه اندازی این سایت قرار است امکانی فراهم شود تا کاربران سایت با یوزرنیم و پسوردی که برای آنها تعریف می شود و با توجه به ضوابط سایت اسلام پدیا بتوانند اطلاعاتی را بر روی آن قرار دهندیا اطلاعاتی را ویرایش کنند.

وی با اشاره به اینکه این سایت در فاز اول به زبان فارسی راه اندازی خواهد شد، اظهار داشت: در مراحل بعدی این سایت به زبانهای دیگر نیز عرضه خواهد شد تا پاسخگوی کاربران بیشتری باشد.

دکتر هادوی تهرانی تصریح کرد: امیدواریم امکاناتی فراهم شود تا در آینده با استفاده از سایت اسلام پدیا مدیریت اطلاعات اسلامی در اینترنت را که در حال حاضر در اختیار مجموعه های غیراسلامی و گاها صهیونیستی است خارج کنیم.

وی اضافه کرد: برای مثال در سایت ویکی پدیا که از جمله در حوزه اسلام نیز فعال است منابع از سوی مجموعه های اسکتباری داده می شود و گاها مطالب را در جهت پیشبرد اهداف خود ویرایش می‌کنند که انشاء الله با راه اندازی و توسعه سایت اسلام پدیا ما بتوانیم چهره صحیح اسلام را آن طور که باید به جهان عرضه کنیم تا با توجه به پدید آمدن موج اسلام خواهی و گرایش به این دین در جهان، زمینه ارتقای علم و آگاهی نسبت به آن افزایش یابد.

رئیس موسسه فرهنگی رواق حکمت همچنین در خصوص زمان راه اندازی فازهای بعدی این سایت بیان داشت: ما در داخل کشور با یک سری مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری مواجه هستیم که انشاء الله با رفع این مشکلات، هر فاز در فاصله بین شش ماه تا حداکثر یکسال مورد بهره برداری خواهد گرفت.

 سنگینی باری که خدا به دوش ما می گذارد آنقدر نیست که کمرمان راخرد کند بلکه آنقدر است که ما را برای دعا به زانو در آورد.


 

دوشنبه 25 بهمن 1389  8:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها