بازدید : 2574 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

محمدحسن قدردان قراملکی

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 15 منبع :
محمدحسن قدردان قراملکی محل تولد : تبریز شهرت تابعیت : ایران تاریخ تولد : 1334/1/1 زندگینامه علمی محمد حسن قدردان قراملکى در سال 1344 هجرى شمسى در محله قراملک تبریز دیده به جهان گشود. در سال 1362 وارد حوزه علمیه تبریز شد ودوره مقدمات و سطح را توانست در پنج سال با موفقیت به پایان رساند. ایشان به مدت دوازده سال از دروس خارج آیات عظام شیخ جواد تبریزى در فقه و جعفر سبحانى در اصول و در فلسفه از محضر استاد جوادى آملى و آیت الله گرامى خوشه چینى کردند. وى در اولین دوره تخصصى علمى کلام مرکز مدیریت حوزه علمیه قم شرکت کرده و از پایان نامه دکتراى خود با امتیاز عالى 20/19دفاع نمود، از ایشان بیش از ده جلد کتاب و سى مقاله چاپ و منتشر شده است. کتاب «خدا و مساله شر» به عنوان کتاب سال حوزه سال 1378 و «قرآن و پلورالیزم» دیگر کتاب سال حوزه 1381 و مقاله «اسلام، قرائتها و امام خمینى (ره) » به عنوان مقاله برگزیده جشنواره مطبوعات کشور در سال 1378 ومقاله «پاسخهاى متفاوت به ارتداد» به عنوان مقاله برگزیده اولین جشنواره مطبوعات اسلامى در رشته فقه 1383 برگزیده و انتخاب شد. وى استادیار هیئت علمى گروه کلام ودین پژوهشى پژوهشگاه فرهنگ واندیشه اسلامى است.
نظرات کاربران
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.