یک برنامه‌ریزی کامل برای سفری راحت با اتوبوس

اگر مسافرت با اتوبوس، با برنامه‌ریزی همراه باشد، یک سفر فراموش‌نشدنی خواهد بود.
یک برنامه‌ریزی کامل برای سفری راحت با اتوبوس
سفر با اتوبوس، مانند مسافرت با هواپیما و قطار، قطعا با یک سری مزایا و موانع همراه است، اما مسافرت با اتوبوس دو مزیت اصلی نسبت به دیگر روش‌های مسافرتی دارد. یک اینکه مسافرت با اتوبوس ارزان‌قیمت بوده، دو، سفر با اتوبوس راحت‌تر و قابل دسترس‌تر در بیشتر مناطق و شهرها است. به همین دلیل مسافرت با اتوبوس، طرفداران زیادی در بین مردم دارد.

اگر می‌خواهید مسافرت‌تان با اتوبوس به سفری راحت و خاطره‌انگیز تبدیل شود، اولین کاری که باید بکنید، برنامه‌ریزی برای سفر است. با یک برنامه‌ریزی کامل، هیچ دغدغه‌ای نداشته و با آرامش و بدون استرس، از مسافرت‌تان لذت خواهید برد. مراحل زیر می‌تواند به شما در برنامه‌ریزی مسافرت با اتوبوس کمک کند.


مرحله اول

قبل از هر کاری، باید برای خرید بلیط‌تان برنامه‌ریزی کنید. یک سفر راحت و بدون دغدغه با برنامه‌ریزی برای خرید بلیط در زمان مناسب شروع می‌شود. به هیچ وجه خرید بلیط اتوبوس را به لحظات آخر موکول نکنید، چون امکان اینکه بلیطی برای شما موجود نباشد، وجود دارد. بنابراین در یک زمان مناسب بلیط موردنیازتان را خریداری کنید تا نگرانی بابت مسافرت‌تان نداشته باشید. بهترین روش برای تهیه بلیط، خرید بلیط اتوبوس از علی بابا است. با خرید اینترنتی، نگرانی بابت نبود بلیط در روز و ساعت موردنظرتان نخواهید داشت.
 

مرحله دوم

مهم‌ترین وسایل و لوازمی که مورد نیاز سفرتان خواهد بود را در چمدان بگذارید. می‌توانید یک کیف کوچک نیز برای همراه داشتن وسایل ضروری مانند: خوراکی، شارژر گوشی، قرص‌های مسافر، بطری آب، هدفون و کتاب مورد علاقه‌تان، همراه‌تان داشته باشید، تا در صورت نیاز، بتوانید از آنها استفاده کنید. دیگر وسایلی که برای استفاده در اتوبوس نیاز ندارید را در چمدان بگذارید.
 

مرحله سوم

قبل از اقدام به خرید بلیط اتوبوس از علی بابا، باید ابتدا مسیری را برای مسافرت انتخاب کنید، که با توجه به مسافت، نقاطی برای توقف داشته باشد. حتی همین توقف‌های چند دقیقه‌ای و کشش عضلات پاها و دستان، می‌تواند بسیار برای بدنتان و حال‌تان مفید بوده و حس و حال‌تان را عوض کند. در جاهایی که امکان توقف طولانی نیز وجود دارد، می‌توانید یک خوراکی بخورید و یا کمی در محل توقف قدم بزنید و یا به دستشویی بروید.
 

مرحله چهارم

بررسی کنید ببینید زمانی که به مقصد می‌رسید، ترمینال آن‌جا باز خواهد بود یا خیر. چون معمولا ترمینال‌های شهرهای کوچک، در نیمه‌شب بسته هستند و در ساعت‌های محدودی از شب، باز هستند. اگر احتمال باز نبودن ترمینال بود، می‌توانید از حمل‌و‌نقل عمومی برای رسیدن به مقصد نهایی‌تان استفاده کنید. حتما باید با تاکسی و حمل‌و‌نقل عمومی، در سطح شهر خصوصا در شب به مقصد بروید در غیر اینصورت باید قبل از اقدام به مسافرت، برنامه‌ریزی کرده باشید تا یک نفر آشنا دنبال‌تان بیاید.

 

مرحله پنجم

اگر احتمال می‌دهید که در شب و خصوصا در ایام سرد مسافرت می‌کنید، باید قبل از اقدام به خرید بلیط اتوبوس، پتو مسافرتی در چمدان‌تان گذاشته باشید، تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید. پتو را در بالای چمدان قرار دهید. بنابراین با توجه به آب‌و‌هوا حتما برای همراه‌داشتن پتو، برنامه‌ریزی کنید.
 

مرحله ششم

سعی کنید برای چمدان‌ها و کیف‌های همراه‌تان، یک برچسب و قفل تهیه کنید. حتما باید همه کیف‌ها و چمدان‌هایی که همراه‌تان دارید را از قبل قفل کرده باشید. زدن برچسب نیز به کیف‌ها و چمدان‌ها، خصوصا در مسافرت‌های طولانی مدت، می‌تواند به شما کمک کند تا مانع اشتباه‌برداشتن آنها توسط دیگر مسافرین شود.
 

مرحله هفتم

زیاد از حد، وسایل همراه خودتان نبرید. فقط وسایل ضروری مناسب سفرتان را، همراه‌تان داشته باشید. همراه‌داشتن وسایل غیرضروری، بعد از رسیدن به مقصد، می‌تواند کمی برایتان مشکل ساز شود. قبل از اقدام به سفر، وسایل ضروری که نیاز دارید را نوشته و مطابق با آن، وسایل را همراه خودتان ببرید.
 
نکات
1. لباس مناسب با شرایط آب‌و‌هوایی بپوشید.

2. در صورتی که بیمار هستید، حتما داروهایتان را همراه‌تان داشته باشید.

3. ملاحظه دیگر مسافران را هم بکنید. از ادکلن و عطر و یا زیربغل استفاده نکنید. قبل از سوارشدن به اتوبوس، سعی کنید دهانتان را مسواک بزنید تا بوی دهانتان دیگر مسافرها را اذیت نکند.

4. سعی کنید وقتی که در حال استفاده از گوشی‌تان هستید، آن را بی‌صدا کنید تا هنگام زنگ‌خوردن، مزاحم دیگر مسافرین نشود.
 
در نگاه‌کلی می‌توان گفت که داشتن سفری راحت و بدون دغدغه با اتوبوس، به شما و برنامه‌ریزی‌تان بستگی دارد. هرچه برنامه‌ریزی بهتری برای سفر داشته باشید، می‌توانید بیشتر از سفرتان لذت ببرید. به‌عبارتی، خرید بلیط اتوبوس تنها بخشی از این برنامه‌ریزی بوده و دیگر مراحل نیز که در بالا به آنها اشاره کردیم، اهمیت بیشتری دارند.

بنابراین، هنگام مسافرت با اتوبوس، خصوصا در سفرهای طولانی، اگر برنامه‌ریزی مناسب و کاملی داشته باشید، مطمئن باشید، سفرتان به یکی از بهترین سفرها تبدیل خواهد شد و همیشه با سفری هیجان‌انگیز از آن یاد خواهید کرد.
نسخه چاپی