هويج دشمن كم خوني

متخصصان تغذيه مي گويند: مصرف هويج باعث توليد املاح معدني خون شده و ضد كم خوني است . هويج فعاليت روده ها را تنظيم مي كند. ضد اسهال و نرم كننده و ضد عفونت روده ها و التيام دهنده زخم روده است.هويج به مقدار زياد كاروتن دارد و ضد صفرا و بيماري هاي كبدي است.
دوشنبه، 29 بهمن 1386
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
هويج دشمن كم خوني
هويج دشمن كم خوني
هويج دشمن كم خوني
منبع:روزنامه كيهان
متخصصان تغذيه مي گويند: مصرف هويج باعث توليد املاح معدني خون شده و ضد كم خوني است .
هويج فعاليت روده ها را تنظيم مي كند. ضد اسهال و نرم كننده و ضد عفونت روده ها و التيام دهنده زخم روده است.هويج به مقدار زياد كاروتن دارد و ضد صفرا و بيماري هاي كبدي است.هويج له شده، اثر تسكين دهندگي بر روي زخم ها دارد. همچنين هويج در درمان بيماري هاي پوستي مختلف مانند خارش، اگزما و سوختگي ها بسيار سودمند و در بيماري تنگي نفس و ضد اعصاب مفيد بوده و همچنين عطش را از بين مي برد. اين ميوه در درمان جوش هاي صورت مؤثر و در معالجه رماتيسم، نقرس و كم شيري مادران سودمند است.
علاوه بر اين، مقدار كلسترول خون را كم مي كند، لذا براي زيبايي چهره مفيد است.هويج براي درمان بواسير، يبوست و عفونت هاي ريوي نيز مفيد است.شيره هويج، ماده تميز كننده پوست و تقويت كننده نور چشم و حتي در جلوگيري از رشد سلول هاي سرطاني مفيد است.آب هويج نيز براي درمان زرد زخم مؤثر است. آب هويج مخلوط با شير، در معالجه بيماري گرفتگي صدا مفيد است و اگر آب هويج خام يا مخلوط با شير را صبح ناشتا ميل كنند براي معالج آسم مؤثر است.لازم به ذكر است، هويج براي كساني كه ضعف دارند و يا دچار كمبود املاح معدني شده اند و اختلالات رشدي و نرمي استخوان دارند، بسيار سودمند است .
نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
مقالات مرتبط