از عسل ماسك بسازيد

عسل همواره الهام بخش افسانه هاي بسيار بوده است و داستانهاي فراواني از قدرت جادويي آن در گذر زمان مي توان يافت. از همين رو، مردمان تمدنهاي باستاني به ارزش عسل پي برده بودند و روشهاي متعددي براي مصرف آن، به عنوان يك ماده غذايي، براي مصارف ديگر يافته بودند. امروزه عسل به عنوان يك محصول طبيعي كه از ساير شيرين كننده ها كمتر فرآوري شده و كالري كمتري نيز توليد مي كند مورد علاقه بسياري از مردم است.
دوشنبه، 29 بهمن 1386
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
از عسل ماسك بسازيد
از عسل ماسك بسازيد
از عسل ماسك بسازيد
منبع:روزنامه قدس

خواص عسل

عسل همواره الهام بخش افسانه هاي بسيار بوده است و داستانهاي فراواني از قدرت جادويي آن در گذر زمان مي توان يافت. از همين رو، مردمان تمدنهاي باستاني به ارزش عسل پي برده بودند و روشهاي متعددي براي مصرف آن، به عنوان يك ماده غذايي، براي مصارف ديگر يافته بودند. امروزه عسل به عنوان يك محصول طبيعي كه از ساير شيرين كننده ها كمتر فرآوري شده و كالري كمتري نيز توليد مي كند مورد علاقه بسياري از مردم است. عسل شامل قندهايي مانند گلوكز، فروكتوز، مواد معدني همچون منيزيم، پتاسيم، كلسيم، كلريد سديم، گوگرد، آهن و فسفات است، ضمن اينكه ويتامين هايي همچون B5، B3، B2و B1 نيز براساس كيفيت و نوع عسل به نسبتهاي متفاوت در آن ديده مي شود. مهمترين خاصيت عسل ضد ميكروب بودن آن است، تحقيقات انجام شده در سالهاي اخير نشان مي دهد كه گذاشتن آن بر روي زخمها مانع عفونت مي شود، زيرا عسل حاوي مواد آنتي باكتريايي است و مي تواند باعث بهبود زخمها شود. عسل همچنين نقش مهمي در حفظ و تجديد جواني سلولهاي پوست ايفا مي كند، مخلوط عسل خالص با زرده تخم مرغ و خامه ترش يكي از بهترين ماسكها براي حفظ زيبايي پوست به شمار مي رود.

ويژگي هاي منحصر به فرد عسل

هضم عسل سريع است. مولكولهاي قند موجود در عسل به راحتي مي تواند به ساير قندها تبديل شود، به همين جهت حتي حساس ترين معده ها نيز مي تواند آن را به راحتي هضم كند. با آنكه عسل چسبنده و شيرين است، اما موجب ايجاد پوسيدگي دندان نمي شود و منبع بسيار خوبي از آنتي اكسيدان است كه نقش مهمي در جلوگيري از سرطان و بيماريهاي قلبي دارد. سطح كالري آن پايين است و در مقايسه با ساير مواد قندي 40 درصد كمتر كالري دارد، هر چند انرژي آن بالاست، اما به بدن شخص وزن اضافه نمي كند. در درمان آلرژي هاي فصلي مناسب است. از طرفي سبب تحريك و تقويت قلب و نيز گشاد شدن رگ ها شده و جريان خون را در درون شريان هاي انشعابي افزايش مي دهد. پس شما هم اين ماده حياتي را در سبد مصرف روزانه مواد غذايي تان قرار دهيد.
نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
مقالات مرتبط
موارد بیشتر برای شما