سليوليت در زنان و راههاي درمان آن

سليوليت يا چاقي قسمت رانها در دخترها از سن 14 سالگي شروع مي شود و با بالا رفتن سن افزايش يافته و لايه هاي پوست نازك تر مي شوند. چاقي ران يا سليوليت بيشتر در خانم ها بعد از زايمان و همچنين در افرادي كه از قرصهاي ضد حاملگي استفاده
شنبه، 4 اسفند 1386
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
سليوليت در زنان و راههاي درمان آن
 سليوليت در زنان و راههاي درمان آن
سليوليت در زنان و راههاي درمان آن
نويسنده:آمنه اسفندياري
منبع:روزنامه قدس
سليوليت يا چاقي قسمت رانها در دخترها از سن 14 سالگي شروع مي شود و با بالا رفتن سن افزايش يافته و لايه هاي پوست نازك تر مي شوند. چاقي ران يا سليوليت بيشتر در خانم ها بعد از زايمان و همچنين در افرادي كه از قرصهاي ضد حاملگي استفاده مي كنند ايجاد مي شود. همچنين اين عارضه مي تواند بعد از به وجود آمدن جراحت در بدن كه سيستم گردش خون را مختل مي كند ايجاد شود. در افرادي كه پيوسته در حالت نشسته هستند نيز بافتهاي پيوندي سخت تر شده و در پوست فرورفتگي ايجاد مي كند.
مردها كم تر دچار اين عارضه مي شوند، به اين علت كه شبكه سلولهاي چربي آنها در عمق پوست وجود دارد. در حالي كه در زنان اين سلولها شكل بسيار صافي دارند و بسيار به سطح پوست نزديك هستند. اين مسأله باعث گود رفتگي در پوست مي شود. اما سلولهاي بدن مرد شكل تيزتري داشته و با فاصله بيشتري از پوست واقع شده اند كه باعث مي شود به ندرت به اين عارضه مبتلا شوند.
بعضي عوامل كه ابتلا به سليوليت يا چاقي ران را تشديد مي كنند:
وراثت: برخلاف استحكام ناخنها و رنگ و بافت مو كه نمي توان كاري در موردشان كرد، براي مبارزه با چاقي ران راههاي بسياري وجود دارد.
كمبود جذب آب: آب كمك مي كند كه سيستم دفعي به خوبي عمل كند و تمامي سموم و مواد زائد را از بدن خارج كند. سعي كنيد روزي 7 ليوان آب بنوشيد. رژيمهاي غذايي نامناسب و نيز عادتهاي بد غذايي (الكل، كافئين،...): اين موارد به ايجاد چاقي ران كمك مي نمايند چون مواد دفعي و سمومي كه توليد مي كنند در بافتهاي چربي باقي مانده و خارج نمي شوند. برخلاف آنچه كه شنيده ايد، رژيمهاي غذايي هرگز با اين عارضه مقابله نمي كنند. در واقع، رژيمهاي غذايي حتي خطر ابتلا به آن را نيز افزايش مي دهند چون فكر مي كنيم كه بدن بي غذا مانده است و در صدد جبران آن برمي آييم كه اين به چاقي ران كمك مي كند. همه چربيهاي اشباع شده به ايجاد سليوليت يا چاقي ران كمك مي كنند. اين چربيها راه شاهرگ ها را مي بندند و در بافتها باقي مي مانند و باعث اختلال در سيستم دفعي بدن مي شوند.
سيگار كشيدن: سيگار نه فقط براي پوست و ريه ها ضرر دارد، بلكه با منقبض كردن مويرگها باعث ضعيف تر شدن پوست مي شوند. همچنين باعث خراب كردن بافتهاي پيوندي شده و به ايجاد فرورفتگي و چاقي ران كمك مي كند.
استرس و فشار: فشارهاي عصبي باعث دردهاي عضلاني و همچنين مسدود شدن بافتها شده و سيستم دفعي بدن را مختل مي كند.
معالجات و درمانهاي مختلف: گاهي درمانها نيز باعث مختل شدن عمليات طبيعي بدن مي شود و به سيستم دفعي بدن آسيب مي رساند. قرصهاي رژيمي، قرصهاي خواب آور و قرصهاي ادرارآور، همه مي توانند باعث چاقي رانها شوند.
ورزش نكردن: يك جا نشستن نيز هميشه به اين عارضه كمك مي كند. ورزش، بسياري از خطرات را براي سلامتي شما كاهش مي دهد و باعث مي شود كه كمتر به آن عارضه دچار شويد. ورزش قدرت عضله ها را بالاتر برده و سيستم گردش خون را تنظيم مي كند و سلامتي عمومي بدن را بالاتر مي برد. گروهي از خانمها فكر مي كنند بعضي مكملهاي رژيمي براي مبارزه با چاقي رانها مؤثر هستند. در حالي كه اين مسأله به تنهايي كارساز نيست.

منبع

/com.iranmania.www//:http
asp.cellutite/fat/dietrecipes/nutrition

ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
مقالات مرتبط
موارد بیشتر برای شما