0
ویژه نامه ها

كيك چاى

كيك چاى ۲۸۰ گرم آرد سبوس دار (آرد سنگك)۱۸۵، ميلى ليتر آب گرم۲۵، گرم كره ذوب شده۵۰، گرم گردو ريز خرد شده۵۰، گرم شكر،رنده پوست يك عدد پرتقال.
كيك چاى
كيك چاى
كيك چاى
۲۸۰ گرم آرد سبوس دار (آرد سنگك)۱۸۵، ميلى ليتر آب گرم۲۵، گرم كره ذوب شده۵۰، گرم گردو ريز خرد شده۵۰، گرم شكر،رنده پوست يك عدد پرتقال.
براى تزئين:
۱۰۰ گرم پودرقند الك شده۵، قاشق سوپخورى آب پرتقال،چند عدد گردوى درسته براى روى كيك آرد را در كاسه گودى بريزيد و آب را اضافه كنيد تا خمير سفتى تشكيل شود.آن را روى سطح صافى كه كمى آرد روى آن پاشيده ايد به مدت ۵ دقيقه ورز دهيد تا نرم و كشدار شود. آن را به صورت مستطيلى درآوريد و كره ذوب شده را با قلم روى آن بماليد. شكر، رنده پوست پرتقال و گردو را روى آن بپاشيد و خمير را دوباره لوله كنيد. سپس به صورت حلقه اى درآورده در سينى فر كه از قبل با قطعه اى كاغذ روغنى پوشانده يا آن را چرب كرده ايد بگذاريد. روى آن را بپوشانيد. به مدت ۱ تا ۵/۱ ساعت در جاى گرمى قرار دهيد تا ورآمده و حجم آن دو برابر شود.كيك را به مدت ۱۵ دقيقه در فر با حرارت ۲۲۰ درجه سانتى گراد بپزيد سپس حرارت را كاهش داده روى ۱۸۰ درجه سانتى گراد تنظيم كنيد و بگذاريد ۱۵ دقيقه ديگر بپزد. آن را از فر خارج كرده و بر روى شبكه سيمى سرد كنيد.براى تزئين كيك، پودرقند را با آب پرتقال مخلوط كنيد و با قاشق روى كيك بريزيد و با نيمه هاى گردوى درسته تزئين كنيد .
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما