0
ویژه نامه ها

کودکان را فعال نگه داريد

به نظر ميرسد که کودکان هر سال غيرفعالتر و کم تحرک تر مي شوند . تماشاي تلويزيون و بازيهاي کامپيوتري يکي از عوامل بي تحرکي کودکان به شمار مي روند . حتي مدارس هم روي ورزش و فعاليت بدني بچه ها تأکيد چنداني ندارند . ورزش منظم از جمله ملزومات براي افزايش قدرت عضلاني اسکلتي کودکان است . ورزش به کودکان کمک مي کند تا خواب بهتري داشته باشد . اگر بچه ها ورزش را از سنين پايين شروع کنند اين عادت در دوران جواني و بزرگسالي نيز برايشان باقي مي ماند . کودکان فعال با احتمال خيلي بيشتر نسبت به ساير همسالانشان به بالغين سالم و فعال تبديل مي شوند .
کودکان را فعال نگه داريد
کودکان را فعال نگه داريد
کودکان را فعال نگه داريد

به نظر ميرسد که کودکان هر سال غيرفعالتر و کم تحرک تر مي شوند . تماشاي تلويزيون و بازيهاي کامپيوتري يکي از عوامل بي تحرکي کودکان به شمار مي روند . حتي مدارس هم روي ورزش و فعاليت بدني بچه ها تأکيد چنداني ندارند .
ورزش منظم از جمله ملزومات براي افزايش قدرت عضلاني اسکلتي کودکان است . ورزش به کودکان کمک مي کند تا خواب بهتري داشته باشد . اگر بچه ها ورزش را از سنين پايين شروع کنند اين عادت در دوران جواني و بزرگسالي نيز برايشان باقي مي ماند . کودکان فعال با احتمال خيلي بيشتر نسبت به ساير همسالانشان به بالغين سالم و فعال تبديل مي شوند .
امروزه افزايش چشمگيري در تعداد کودکان مبتلا به ديابت نوع II ديده مي شود که بي تحرکي و افزايش وزن يکي از علل ايجاد آن است .

* راهکارها

• اگر مي خواهيد کودکي فعال داشته باشيد ، خودتان فعال باشيد
• بجاي استفاده از آسانسور از پله استفاده کنيد .
• ماشين خود را پارک کرده و پياده روي داشته باشيد
• فعاليتهاي ورزشي تفريحي را انتخاب کنيد که همه اعضاي خانواده بتوانند در کنار هم انجام دهند .
• مثل شنا ، دوچرخه سواري ، پياده روي و ....
• ورزش کردن پدر و مادر يک عامل محرک قوي در روي آوردن کودکان به ورزش است .
نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما