مادران در نخستین بارداری بیشتر در معرض مشکلات روحی هستند

تحقیقات حاکی از آن است که مادران در نخستین بارداری و زایمان بیشتر در معرض ابتلا به مشکلات و اختلالات روحی هستند و در بارداریهای بعدی این احتمال به شدت کاهش می یابد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ساینس دیلی مادران در مدت نخستین بارداری و 3 ماه پس از زایمان به شدت نسبت به مشکلات روحی مانند افسردگی، توهم و شخصیتهای دوقطبی آسیب پذیرند. اما این احتمال در بارداریهای بعدی کاهش قابل ملاحظه ای دارد و جای نگرانی نیست.
شنبه، 9 شهريور 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
مادران در نخستین بارداری بیشتر در معرض مشکلات روحی هستند
مادران در نخستین بارداری بیشتر در معرض مشکلات روحی هستند
مادران در نخستین بارداری بیشتر در معرض مشکلات روحی هستند

تحقیقات حاکی از آن است که مادران در نخستین بارداری و زایمان بیشتر در معرض ابتلا به مشکلات و اختلالات روحی هستند و در بارداریهای بعدی این احتمال به شدت کاهش می یابد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ساینس دیلی مادران در مدت نخستین بارداری و 3 ماه پس از زایمان به شدت نسبت به مشکلات روحی مانند افسردگی، توهم و شخصیتهای دوقطبی آسیب پذیرند. اما این احتمال در بارداریهای بعدی کاهش قابل ملاحظه ای دارد و جای نگرانی نیست.
بنابر همین گزارش مادرانی که در بارداری و زایمان اول دچار حالات ناراحت کننده روحی می شوند و حتی برخی از روزها بدون دلیل در وضعیت روحی بدی به سر می برند، عموماً از بارداریهای بعدی می ترسند. در صورتی که طبق نظر متخصصان در موارد بعدی جای نگرانی نیست و چنانچه عوارضی هم وجود داشته باشد به شدت خفیف بوده و به راحتی قابل درمان می باشد.
لازم به ذکر است که این گونه اختلالات بسیار جدی تلقی می شود و در 10 تا 15 درصد مادرانی که باردارهستند و به خصوص بارداری اول را تجربه می کنند ایجاد می شود . به همین دلیل مادران باید نسبت به این امر آگاه باشند و با مشاهده علائم سریعاً با متخصص مشورت نمایند.
http://www.salamatnews.com
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
مقالات مرتبط